• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Transportné člny vs rýchle transportné lode

  • Zakladatel vlákna DeletedUser12762
  • Vytvořeno

DeletedUser12762

Guest
Dobrý den, chcel som sa spýtat, čo je z dlhodobejšieho hladiska pre mna praktickejšie a výhodnejšie. Transportné člny alebo tie rýchle lode? Transp. čl. zaberaju 7 obyvatelov (samozrejme ich aj viac unesú) a rýchle len 5 obyv. ... Hlavne z tohto hladiska porsím zhodnotit, čo si myslíte?
 

DeletedUser12305

Guest
Noo, asi bych to vzala tak, že pomala transportní loď sice zabere 7 lidí, ale uveze jich 26 (+ výzkum). Rychlá zabere 5, ale uveze jen 10 (+ výzkum) - což je méně než polovina kapacity pomalé transky.
Takhle se to tedy zdá jasné. Nicméně rychlá loď je skoro 2x rychlejší než pomalá - takže je na tobě, zda chceš mít víc armády, kterou na lodích uvezeš (logicky když použijes pomalé transky, nebude jich potřeba tolik a tedy zbyde víc obyvatel na tvorbu jednotek), ale čekat na ni neskutečně dlouho, nebo ne.

Tohle si tedy musíš rozhodnout sám :)
 

Thasoss

Grepolis tým
Já teda rychlé čluny stavím vždy - kvůli mobilitě. V útoku bych čelil díky 2x pomalejší rychlosti daleko více jednotkám, než co bych dostal nazpátek ve formě uspořených obyvatel. V obraně zase platí staré úsloví, že je lepší být nablízku s 10 muži, než daleko s 10 tisíci. Opět jde o čas.

Jediné, kde bych zvažoval použitý pomalých transportních člunů, jsou tzv. trvalé podpory, jestli víš, co to znamená. Nebo, pokud jsi na okraji mapy a čelíš jen sólo hráčům, kteří navíc ani nejsou moc aktivní, taky bych šel do pomalých, tam ta rychlost už moc roli nehraje. V jiných případech je to ale opravdu úplná pakárna.
 

DeletedUser12305

Guest
Tak já pomalé taky stavím, akorát teda jen ze startu a ke kolkám, tam je rychlost jedno. Ale hrozně se mi líbí, když je staví protivníci a pak je na mě posílají s dojezdem x hodin - a ještě plně naložené a bez ohnivek. :D
 
Ahoj, vím, moc to sem nezapadá, ale dole je vžy nějaká něco... asi hodnost. To se mění podle čeho? Podle uplynulého času od registrace?
 
Nahoru