• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Trirémy

Thasoss

Grepolis tým
Vážení hráči,

zde nám můžete psát zpětné vazby ohledně změny síly trirémy!
 

DeletedUser8374

Guest
Zajiste zajimavy napad na oziveni teto lode. Historii moc neznam, ale sveho casu patrily k hodne atraktivnim bojovym lodim.
 

DeletedUser

Guest
Po updatu z majákem který bude mít 20% a výzkumem bude moc mít Triréma rychlost až 31 a to už podle mě stojí za hřích . Mít město na trirémy jako rychlou podporu.
 

Thasoss

Grepolis tým
Paradox... největší loď a nejrychlejší? Rychlost z 9 na 24? Používá dieselový motor či co? Mírné zvýšení ano, ale maximálně na 13, víc bych nedával.
 

DeletedUser

Guest
však je to ale kompenzováno místem ve statku a cenou.
 

DeletedUser

Guest
Super nápad, ale to zvýšení rychlosti bych tak velký nedával, byl bych tak pro 20, víc ne.
 

DeletedUser5002

Guest
Ty jo, jak to tam Cháron popisoval s triremama, byl jsem nadšen, ale obávám se, že zcela vytlačí ohnivé lodě.
Udělal bych triremy silnější v obraně i v útoku, ale rychlost bych opět neměnil, jinak ohně ztratí význam.
 

DeletedUser

Guest
Ohně budou pořád silnější. Nicméně ta rychlost je docela ultimátní a dá hře jiné možnosti. Ale do útoku bych je necpal vzhledem k ceně.
 
Já jsem používal trirémy právě pro jejich pomalost. Postavil jsem si občas jen jednu a tím snížil rychlost útoku pro noční posílání. Normální transportka je ještě pomalejší (až moc) a pokud jsem nechtěl v noci vstávat, tak právě triréma odvedla často dobrou práci.
Jen je škoda výzkumných bodů na jednu lodičku, proto je nakonec mám jen málo kdy.
 

DeletedUser9858

Guest
pokud se to udela jak je to popsano bude su urcite mnohem vic vyuzivat ale nemam strach ze by vytlacily ohne nebo birky mozna tak u slabych hracu co neumi pocitat nebo jsou lini delat vic druhu jednotek :) pokud se vylepsi da to hre dalsi lvl
 

DeletedUser9897

Guest
velká loď - velké plachty,takže s rychlostí souhlasím,zvíšení síly také a obrana alespoň 300 a také by mohla vozit pár jednotek 5-10 když je tak velká ;)
 

DeletedUser9858

Guest
velka lod vice steznu :) jj to je pravda a napat vozit jednotky (aspon neco malo) je taky k zamysleni :)
 

DeletedUser9900

Guest
Tak zvednout rychost - souhlasim!
A jeste rochu navysit obranu.. :)
Velka lod-vice vesel a lidi + plachty...vetsi rychlost a vetsi razance v utoku...
 

DeletedUser9868

Guest
souhlasím s tím aby trirémy mohli vést pozemní jednotky
 

DeletedUser

Guest
Vylepsenie je dobry napad ale lmyslim ze tie cisla su prehnane. Podla mna staci rychlost 13..15 a mozno len nejake mierne zvacsenie utoku. Asi take aby mala rovnaky utok aj obranu. Obranu urcite neni dobre zvysovat, lebo uz teraz ma obranu dost blizku bireme. Ak sa obrana este viac priblizi bireme, tak sa birema prestane pouzivat. Preto som proti zvyseniu obrany.
Skor som sa rychlost 15 a zvysenie utoku tak, aby bol rovnaky jak obrana.
 

DeletedUser

Guest
Ano určitě trirémy by si nějaké vylepšení zasloužili, neboť s těmito parametry jaké mají je dobří hráči stavět nebudou. Of na 250 souhlas, ale rychlost bych nechal tak jak je. Dobří hráči je po tomto vylepšení začnou používat v systému dobývání jako doprovod ke kolkám. Nejdříve použijí jejich slušný útok a pak ihned jejich obranu.
 

DeletedUser

Guest
Paradox... největší loď a nejrychlejší? Rychlost z 9 na 24? Používá dieselový motor či co? Mírné zvýšení ano, ale maximálně na 13, víc bych nedával.

Přesně sice je to trochu nákladnější ale pokud máš dost času tuďíž víc surek tak je to dost výhodné (nevýhodné pro nepřítele...)
 

DeletedUser7382

Guest
Souhlasím s tím, že se zvýší útočná síla trirém ze 180 na 250, aspoň budou mít útok a obranu vyrovnané, a zároveň je to přespříliš nezvýhodní.
V přepočtu na jednoho obyvatele mají birémy obranné číslo 20, ohnivky mají útočné číslo 20, trirémy obranné i útočné 15. Nebo v přepočtu na 16 obyvatel mají birky obranu 320, ohnivky útok 320 a trirémy obojí 250.
Jsou sice univerzální, ale jako každé hybridy jsou znevýhodněné zvlášť v útoku a v obraně a v těchto specifických případech na ohnivky a birky prostě nemají, a proto hráči, kteří si to umí spočítat, nebudou trirémy téměř výhradně používat.
Takové rapidní zrychlení se mi ale moc nelíbí. Raději rychlost 13-16, ale 24 je už opravdu moc vůči ostatním lodím (např. 8× rychlejší než kolda). Navíc je to největší loď, tak by neměla být zdaleka nejrychlejší, naopak se v tom vytratí menší a rychlé birémy a rychlé čluny. Raději maximálně těch 16, aby byly aspoň trochu využitelné díky své rychlosti (dosud ji ta pomalost nejvíce diskriminovala), navíc je to tak reálnější (i když je to velká loď, měla zase víc vesel, dokonce tři řady veslařů nad sebou, větší plachtu a další, menší stěžeň).
Trirémy stejně budou užitečné jen ke koldě ve starém dobývacím systému (tam se hodí jejich univerzálnost), ale tam bude jejich přílišná rychlost za doprovodu koldy stejně k ničemu. A jako přepadovky nevím, jak se využijí, to se dá nahradit třeba třeba blízkostí ohnivek, v rychlé obraně se to dá nahradit blízkostí birek.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru