• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Ukončení činnosti časopisu Orákulum

DeletedUser40

Guest
Vážení čtenáři,

ač to nerad říkám, musím bohužel oznámit, že časopis Orákulum, tak jak ho znáte, k dnešnímu dnu ukončuje svou činnosti. Děkujeme všem, kteří byli od založení časopisu Orákulu věrni, ceníme si toho. Bohužel počet lidí, kteří byli ochotni Orákulu jakkoliv pomoci se neustále snižoval, proto jsme i přes opakované výzvy o pomoc museli přistoupit k něčemu, co nikdo nechtěl, ale jinak to už nešlo.

Ovšem nesmutněte, připravuje se nový časopis, či spíše projekt, který bude vypadat úplně jinak než Orákulum, ovšem tím se nemyslí graficky, už to totiž nebude klasický časopis, který budete prohlížet pomocí PowerPointu, máte se tedy nač těšit.

Zároveň oznamuji, že tímto rezignuji na post šéfredaktora Orákula a se mnou i můj zástupce Sargeras. Nahradí mne náš/můj výborný kolega obrtlik. Novým šéfem tohoto projektu bude tedy on. Přeji mu tedy hodně štěstí. Bližší informace Vám už poví během několika dní přímo zde on sám.

Loučí se Jonik, Sargeras a staré Orákulum
Děkujeme za Vaši přízeň
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
to je docela škoda jak časopisu (jsem zvědavá jak bude vypadat ten nový), tak i tva a Sargerasova rezignace...:hmm
 

DeletedUser

Guest
hm je to škoda no... :(

takže pre toto si si dal invisible mod??

a ešte jedna vec..
jonik... tri dni som Ťa naháňal kvoli Orákulu... nemohol si mi aspoň odpísať "počkaj do zajtra"??
 

DeletedUser

Guest
Joníku, čelonvé Redakce starého Orákula,

rád bych tímto vyjádřil smutek nad koncem jedné etapy časopisu, pravděpodobně jediného, který jsem přečetl od začátku až do konce. Všechny čísla. Udělali jste velký kus práce a za to Vám všem patří dík, nehledě na jisté komplikace, které se vyskytovaly u posledních čísel.

Docela mě zarazilo, jak rychlý spád věci dostaly po vydání posledního čísla starého Orákula. Počítat s ochotou lidí, že by pracovali bezplatně, se evidentně moc dobře nedá. Jen lze doufat, že nová verze Orákula, pokud obrtlik jméno nezmění, opět časopis vynese tam, kam patří. Na vrchol.

Ti, co odchází z Redakce, těm přeji ať se jim daří. Vy ostatní, pracujte tvrdě, protože časopis si to zaslouží :)
 

DeletedUser

Guest
věčná škoda, opravdu věčná škoda:(
díky všem kteří věnovali svůj čas a energii.. množství čtenářů je důkazem toho že to nebyla zbytečně vynaložená energie.. díky za tu snahu!!
průkopníci to mívají těžké.. ale vyšlapali jste cestu všem následovníkům a já věřím že se sami časem zapojíte do dalších projektů..
moc dík!!
 

DeletedUser

Guest
Je to veliká škoda, že zrovna Jonik musel odejít od časopisu. Když jsem přišel do orákula tak jonik povídal o 10. vydání, bylo to krásně naplánované a teď zase nic :hmm

Jak již psal, máte se nač těšit, já zatím v časopisu zůstanu a budu pomáhat obrtlikovi.. s čím ? To je tajné :p

Je mi to velice líto, co se stalo, už s tím nic nenaděláme ..
 

DeletedUser

Guest
Je to škoda, čo už...
Ale zase bude niečo nové. Obrtlik to spraví tiež určite dobre a tak, že sa nám to bude páčiť ako Orákulum :)
Už sa teším...
 

DeletedUser231

Guest
Velká škoda... Ovšem chtěl bych poukázat na to, že jsem se před několika dny hlásil na jeden post který byl volný ovšem bez odezvy Redakce Orákula...

Měl bych jednu otázku.. proč zahazujete to, v čem můžou pokračovat běžní uživatelé a hráči Grepolis? Myslím, že by se našli tací, kteří by rádi zabrali posty v Redakci a pokračovali v práci časopisu.. Proč to rovnou balíte bez toho, aniž by jste se zeptali, jestli by někdo neměl zájem o činnost časopisu.. vyvstává tu pro mě jeden velký ?... Já, jakožto uživatel a hráč by měl zájem a zápal zachovat Orákulum ve formě jakou jsme znali... Proč takové rychlé kroky bez demokratického postupu???

Prosím o odpověď členů -ať bývalých nebo stávajících- Redakce a hlavně JONÍKA!!
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser231

Guest
Jistě... chápu... ale opravdu nechápu, proč musíte Orákulum (nebo jak se to bude jmenovat) zničit, zrušit prostě zmuchlat a zahodit? Proč to nezkusíte táhnout s novou vlnou krve a motivace s novými lidmi.. :hmm:-O Proč to rovnou přesunete někam na web???
 

DeletedUser40

Guest
Proč to rovnou balíte bez toho, aniž by jste se zeptali, jestli by někdo neměl zájem o činnost časopisu..

Proč takové rychlé kroky bez demokratického postupu???
Možná to bude znít až příliš alibisticky, v tom případě se předem omlouvám. Časopis vznikl před více třičtvrtě rokem, přičemž už od té doby se snažím něco podobného praktikovat. Nezabralo to. Tím to končí, tečka. Když se někdo chtěl přidat, přidal se. Teď už je pozdě.

Pokud se má mluvit o demokracii, tak netuším, kde je problém. O budoucím osudu Orákula rozhodli kolegové z redakce, to znamená ti, kteří byli ochotni spolupracovat a díky nimž jste měli co v časopisu číst.
 

DeletedUser231

Guest
Když se někdo chtěl přidat, přidal se. Teď už je pozdě.

Pokud se má mluvit o demokracii, tak netuším, kde je problém. O budoucím osudu Orákula rozhodli kolegové z redakce, to znamená ti, kteří byli ochotni spolupracovat a díky nimž jste měli co v časopisu číst.

Hmm, divné... (reaguji na to: Když se někdo chtěl přidat, přidal se. Já jsem psal na email, která byl předurčen Redakcí k posílání žádost, přesně před 3dněma jsem žádost posílal.... Klidně jí pošlu PM.. Pravda, teď už je pozdě :( Nechápu...

Jistě, pravda, bylo to rozhodnuto vrstvou, která má, měla rozhodující vliv v dění časopisu... ALE.. co ostatní? Ti právo na názor nemají? :-!:hmm Mluvíš tu o DEMOKRACII která byla rozhodnuta "zhora"...

Nemá cenu, se tu hádat... pokud bude možnost, podám si další přihlášku... ale už to nebude to, co to bývalo a to mě mrzí a je to obrovská škoda... :grr:(:?
 

DeletedUser40

Guest
Já se jedině mohu omluvit, je mi líto, že Tvá přihláška přišla na zmar, ovšem o osudu časopisu bylo v podstatě rozhodnuto mnohem dříve, než jsi ji poslal, členové redakce o tom už věděli týden dopředu.

O osudu rozhodli ti, bez kterých byl časopis nebyl. Vás, jako čtenářů, jsme si samozřejmě cenili a ceníme, ale redakce časopisu opravdu není nějaký tým vyvolených, přihlásit se mohl totiž kdokoliv a až na pár vyjímek se mezi nás dostali všichni, kteří o to usilovali. Každopádně mně přijde normální, že v této situaci o osudu rozhoduje redakce, nikoliv čtenáři. Za tím si rozhodně stojím.

Avšak plně věřím obrtlikovi, že i v novém Orákulu si najdete zálibu.
 

DeletedUser231

Guest
Nu což... Co se stalo nevrátím a neopravím :) .. Život jde dál... Děkuji už jen za těch pár vyšlých čísel časopisu Orákulum. Přeju ti Joníku mnoho zdaru na postu moda a pevné nervy ;)

Díky!
 

DeletedUser

Guest
Já bych chtěl jen poukázat na absurdnost toho, co tu píše Rebelius. Proč jsi myslíš, že by čtenáři měli rozhodovat o tom, jak to bude s časopisem? Čtenáři nejsou do projektu nijak zarhnuti, jsou jen spotřebitelé - je to jako kdyby jsi chtěl rozhodovat o tom, zda zavřou Olmu nebo ne, prostě do toho kecat nemůžeš.

Jinak, abych nešel mimo proud, tak také poděkuji za doposud vydaná díla. Hezky se to četlo, i když jsem ani zdaleka nečetl vše. Ale informace ze světů, když byly, jsem četl rád, vždy je hezké se dozvědět, co se kolem vás děje. Pěkná práce!
 

DeletedUser

Guest
Ano, nebyl bych to já, kdyby jsem si také k této smutné zprávě něco nenapsal.

Hlavnímu redaktorovi, redaktorům, grafikům, korektorům a dalším, podílíc se na správě výborného časopisu patří nesmírně velký dík.
Vnášeli jste do této hry nejen novinky a humor, nýbrž jste nám hru okořenili a udělali jí realističtější - díky časopisu jste do této výborné browse hry vdechli další pohled (Viz dění na různých světech a historie Řecka atp.) Zkrátka časopis měl ať špatný či dobrý vliv na spousta hráčů. Ať podrážděnost na různé aliance či sláva, prostupující řady bojovníků dávala chuť do hry.

Za mou maličkost děkuji VŠEM členům Orákula, ať již těm méně či více známým za darovanou motivaci do hry spoustě hráčů.
Hodně úspěchů při dalších projektech!
party-smiley-557.gif
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru