• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Výzkumy - často kladené otázky a vše kolem

Thasoss

Grepolis tým
V minulosti se tu objevilo několik stejných či podobných dotazů na téma „Výzkum“.

Zde je jejich stručný výňatek a přehled i s odpovědmi:

• Pokud přijdete jakýmkoliv způsobem o úroveň akademie (bouráním, bleskem), veškeré hotové výzkumy se vám zachovají

• Nemá smysl se ptát, co přesně zkoumat-každý má svou strategii a pro každý typ města je vhodné zkoumat jiné výzkumy (tj. v čistě námořním městě nebudu zkoumat Cvičitele, který mi dává +10% k rychlosti rekrutace pozemních jednotek)

• Jestliže postavíte knihovnu přidávající 12 bodů navíc a chcete ji poté zbourat, musíte mít v akademii 12 volných bodů-když jste je již investovali, musíte některý z výzkumů vrátit zpět za cenu 1 kulturního bodu.
 

DeletedUser7169

Guest
Ve světě Ypsilon mám akademii na úrovni 28, ale nejde zkoumat dobývání. Tlačítko je úplně neaktivní, neukazuje ani požadované suroviny, nic. Toto se děje více hráčům. Kde je chyba?
 

DeletedUser7169

Guest
Ano to jsem četl, ale není tam výsledek, vlákno je zamčené...
Týmu se nepodařilo navodit situaci, aby potvrdil nemožnost zahájit výzkum. Tomu nerozumím. Hraju to už 5 let, takže vím, co je třeba. Výzkum prostě zahájit nemůžu. Docela závažná chyba, která není řešena řadu dnů. Refresh, vymazání historie, relogin - nic takového nepomáhá... Zde je screen chyby... (kurzor umístěn nad ikonou dobývání)
http://www.i-kantor.eu/error.jpg
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Thasoss

Grepolis tým
Vždyť ani nemáš dostatek surovin? Při shromáždění dostatku surovin se nám tam šipka objevila a šlo výzkum dobývání zahájit, když jsme to testovali.
 

DeletedUser5567

Guest
Thasoss: ono by tam chtělo právě tuhle skutečnost zdůraznit, mě to taky nějak hned nenapadlo, že stačí nashromáždit dost surovin a půjde to. Jak je ta ikona neaktivní, tak se nepředpokládá, že to pak půjde.
 

DeletedUser5553

Guest
Ano to jsem četl, ale není tam výsledek, vlákno je zamčené...
Týmu se nepodařilo navodit situaci, aby potvrdil nemožnost zahájit výzkum. Tomu nerozumím. Hraju to už 5 let, takže vím, co je třeba. Výzkum prostě zahájit nemůžu. Docela závažná chyba, která není řešena řadu dnů. Refresh, vymazání historie, relogin - nic takového nepomáhá... Zde je screen chyby... (kurzor umístěn nad ikonou dobývání)
http://www.i-kantor.eu/error.jpg

mám uplně stejný problém , čekala sem že se to dneškem vyřeší ale je to stejný , mohu nové město postavit ale nemohu ho dobýt páč mi nejde zahájit výzkum , prosím o radu , možná dělám něco špatně ale už mi radí celá ali a je to pořád na nic ...
 

DeletedUser

Guest
Mám problém s jedním výzkumem... a tím je "lodní lůžka"... jednoduše nefunguje. Transportní čluny mají pořád 26 míst a rychlé transportní čluny pořád 10 míst... (a opravdu to mám vyzkoumané... opravdu jsem se nepřehlédl... už jsem to na jiných světech několikrát používal...) řekl bych, že je to tím updatem, kdy rozšířili kapacitu člunů... Děkuji za reakce
 

DeletedUser10620

Guest
A na jakém světě hraješ ? To co popisuješ jsem zkoušel na Tau a na Pi. Vše je v pořádku, rychle čluny 16 míst, pomalé čluny 32 míst, přesně tak jak má být. Raději ještě jednou zkontroluj.
 

DeletedUser5567

Guest
Ypsilon, stejný problém, pomalým zůstala kapacita 26 místo nových 32. Rwspektive pomalé mají napsáno v přístavu kapacitu 26, rychlé deset, vodní lůžka mám, reálná kapacita je 26 a 16. Je možné, že se jen už dříve (před updatem) udělaný výzkum pro pomalé nepočítá?

Jinýmy slovy, mě ten výkum nejede jen u pomalých transportů, u rychlých žádná změna.
 

DeletedUser9972

Guest
Falanga

Zdravim vsechny,

mam dotaz ohledna falangy. Po vyzkoumani mi prida 10% k pozemnimu vojsku.
To znamena, ze veskera pozemka z daneho mesta bude mit +10%, i kdyz ji vyslu jako utok/podporu, nebo se to pocita tak, ze veskera vojska v danem meste ziskaji +10%, takze i pripadne podpory od spoluhracu?

Dekuji za odpoved
 

DeletedUser11990

Guest
Ahoj, zajímá mě Průnik - jak to funguje:
- když mám město, kde mám v podstatě jen off pozemku, minimum ohnivek - pošlu ji s ohnivkama do útoku - mám vystudovaný útočný průnik - tak mi padne polovina ohnivek ale vojáci zaútočí nebo si mám vzít počet ohnivek, které projdou birkama(vypočteno ze simulátoru) a zdvojnásobit jejich počet(protože jsou v průniku o 50% slabší) a pak projdu?(zde mi uchází pointa k čemu ten průnik je, když bych i v základu prošel)

dále je zde nějaký způsob jak posílit deff sílu lodí? beranidlem to nejde.
 

Thasoss

Grepolis tým
Účelem průniku je omezit počet utopených transportních lodí v těch případech, kdy útočí např. 10 ohnivých lodí na 50 birém. Jak přesně průnik funguje (vzorce) se obávám, že nejsem schopen říci - je to již nějaká doba, co v tom dělali úpravu a od té doby... čert ví. Obecně není hráči využíván. Málokdy se stává, že by docházelo právě k té situaci, kterou jsem popisoval výše. Většinou buď doprovod projde naprázdno, nebo s sebou práskne o několik set birém.

Obranou sílu lodí lze zvýšit celou řadou bonusů - beranidlem, kapitánem, věží, hrdinkou Zureta, Leonidem, efektem Vylepšená obrana, Obrana Týché... nicméně nutno brát v potaz, že u útočníka se berou v potaz pouze útočné hodnoty, možná proto se ti zdá, že beranidlo nefunguje? Či zda máš své lodě na podpoře, ověř si, jestli tam tento výzkum má. Nebere se ohled na to, zda je/není vyzkoumán v domovském městě, počítá se to podle toho podporovaného. Stejně tak to funguje i u dalších bonusů.
 

DeletedUser11990

Guest
Účelem průniku je omezit počet utopených transportních lodí v těch případech, kdy útočí např. 10 ohnivých lodí na 50 birém. Jak přesně průnik funguje (vzorce) se obávám, že nejsem schopen říci - je to již nějaká doba, co v tom dělali úpravu a od té doby... čert ví. Obecně není hráči využíván. Málokdy se stává, že by docházelo právě k té situaci, kterou jsem popisoval výše. Většinou buď doprovod projde naprázdno, nebo s sebou práskne o několik set birém.

Obranou sílu lodí lze zvýšit celou řadou bonusů - beranidlem, kapitánem, věží, hrdinkou Zureta, Leonidem, efektem Vylepšená obrana, Obrana Týché... nicméně nutno brát v potaz, že u útočníka se berou v potaz pouze útočné hodnoty, možná proto se ti zdá, že beranidlo nefunguje? Či zda máš své lodě na podpoře, ověř si, jestli tam tento výzkum má. Nebere se ohled na to, zda je/není vyzkoumán v domovském městě, počítá se to podle toho podporovaného. Stejně tak to funguje i u dalších bonusů.

díky, tak průnik řešit nebudu.
ohledně zvětšení obranné síly loďstva - tedy když je v podporovaném městě vyzkoumáno beranidlo, zvýší se i obranná síla loďstva? já to chápal jen u útočné síly. Jinak další tipy znám, jednalo se mi o to, zda něco dalšího je ve výzkumu, co by mi mohlo pomoci.
 

Thasoss

Grepolis tým
Ano, pokud je ve městě, které podporuješ, vyzkoumáno beranidlo, připočítává se bonus i za něj. Další výzkumy na zvýšení obranné síly loďstva v akademii nejsou.
 

DeletedUser12488

Guest
Svět Korint výzkum "Kartografie" a "Napnout plachty" se sčítají? Tzn, že budou lodě rychlejší o 20%, pokud vyzkoumám oboje?
Už jsem si to lépe přečetl - "Napnout plachty" se týká jen Koldy?
 

DeletedUser12305

Guest
obdobna otazka. Pokud mam vyzkum kartografie (10%) a strcim k tomu botu (30%) a treba jeste Atalantu (10+%) a majak (15%) tak se dostanu pod polovinu casu? Nebo se ty procenta odecitaji nejak postupne?

Btw jaky je rozdil mezi kolonizacni lodi a lodi kolonialni, ke ktere se vztahuje vyse zmineny vyzkum (napnout plachty)? Ta veze za koldou proviant? :)
 

DeletedUser12305

Guest
Tak tohle piditlacitko mi zustalo skryto. Dik, zas vim neco novyho, mela jsem ho za obyc simulator. Ovsem u koldy udelam z 18 minut 13, tak mi to nak nesedi. Asi to bude mit neco spolecnyho s minimalnim casem cesty, kterej jsem kdysi nekde videla (presne definovanej, ted uz jsou vsude jen vypocty a to mne neba).

Mmch co ta druha otazka? :D
 
Nahoru