1. Vážení hráči! Dne 12.6.2019 nový svět - Herolus otevře své brány. Přidejte se do válek na světě s novým zakončením - Dominance Více informací najdete na herním fóru
    Zamítnutí oznámení
  2. Po celých 7 letech (jeden rok za každý div světa ) jsme konečně začali pracovat na novém zakončení světů - a to v úzké spolupráci s Hráčskou radou a oporou v Divokých kmenech, které jsou takovým naším duchovním předkem. Konečně vám představujeme Dominanci, rychlé bojově zaměřené zakončení hry, které jste si tak dlouho přáli. Podrobnější informace naleznete herním fóru
    Zamítnutí oznámení
  3. Vážení hráči, ve středu 10. července proběhne aktualizace hry na verzi 2.192. Omluvte prosím drobné výpadky při nahrávání aktualizace. Děkujeme za pochopení.. Více informací najdete na herním fóru
    Zamítnutí oznámení

Vařečka nápadů, aneb z bojiště do kuchyně

Téma v sekci 'Hostinec „U Osamělého Převozníka“' založené uživatelem salupos, 11. čer 2013.

1. salupos

salupos Guest

Jsme lidé a nejen z boje člověk jest, aneb hladový voják špatně bojuje a brzy dezertýruje
    tam, kde jest kuchyň a dobrá krmě :)
    Co takhle si popovídat o receptech, dobrém jídlu, pití a vše o domácnosti, úpravy bytu,
    grilování atd. Doufám, že zde se poznáme a pobavíme a největší hádky a spory budou
    ( zda jíška nebo zásmažka ).
    Je možno též se podělit o krátké příběhy z kuchyně, grilovačky, neb kutilství :)

2. salupos

salupos Guest

, tak copak dobrého mi poradíte na oběd, nebo večeři ? :)
    nestyďte se, i přes název babinec ráda uvítám i mužské kuchaře .)

Naposledy upraveno moderátorem: 11. čer 2013
  3. bianka61

bianka61

Registrace:
    14. kvě 2013
    z tohoto tématu budou lidi tloustnout.přečtou si o dobrém jídle a půjdou vyloupit ledničku:DDD

4. salupos

salupos Guest

zdravím, známe se ze ztracenýh ostrovů :)
    no, ale zase na depresi je jídlo skvělé a co vím i po boji se holdovalo až se stoly propadali

5. bianka61

bianka61

Registrace:
    14. kvě 2013
    když dneska je to samá grilovačka a dieta a ty staré české recepty od M.D.Retigové se už moc neberou.a já vařím převážně poctivou staročeskou kuchyn.:)

6. salupos

salupos Guest

hm připomněla jsi mi, kritiku na mé psaní zde, staročeština a dnešní jazyk.
    mimochodem vařený jazyk, křenová omáčka a houskový knedlík mňam

7. bianka61

bianka61

Registrace:
    14. kvě 2013
    jéžíš no a už to začína.to je dobrota.ani taková kachnička pečená s červeným zelím a houskovým nebo bramborovým knedlíkem není k zahození..

8. salupos

salupos Guest

,když jsme u zelí, jak děláš to červený, jelikož nevím, já ho dělám stejně, jako bílý ?

9. Thasoss

Thasoss

Registrace:
    4. úno 2012
    O Thassovi je v realu zname, ze moc omacky a pecene maso nemusi :p Staci mi brambory na tisicero zpusobu :)

10. bianka61

bianka61

Registrace:
    14. kvě 2013
    ty jsi z Brna vid.vy moraváci děláte zelí jinak.s trochou jíšky nebo zaprášit moukou.český zelí je trochu jiný.osmažíme cibulku se špekem do zlatova a přidáme to uvařené červené zelí uvařené s kmínem,bobkovým listem,pepřem a novým kořením.dochutíme podle své chuti trochou octa a cukru.je lehčí a já ho miluju

11. salupos

salupos Guest

já zahušťuji strouhaným bramborem s moukou. Jak uvařené zelí, já ho mám furt v pytlíku a ty už vaříš :)

12. bianka61

bianka61

Registrace:
    14. kvě 2013
    ne že bych vařila zrovna ráda,ale když vařím tak to musí stát za to.

13. salupos

salupos Guest

brambory, moc nemusím, leda kaši nebo lepenec :)

brambory uvaříme klasický, scedíme, přidáme asi lžíci sádla, na drobno nakrájenou syrovou cibuli a kyselé vymačkané zelí, to trochu na prkýnku překrájíme ať nemáme dlouhé kusy, vše v kastrolu požducháme a hotovo, podáváme s uzeným masem nebo pečeným

suroviny : brambory , sůl, cibule střední nebo velká, sádlo, sáček nebo sklenice kyselého zelí

14. salupos

salupos Guest

Antické kuchařky

Kdo by hádal, že mezi nejrozšířenější knihy starověku patřila díla básnická, historická nebo filosofická, mýlil by se. Antičtí lidé zbožňovali levné milostné romány, snáře a také kuchařky. Starověké recepty mohly vypadat například takto:

Recept na nasolené maso nebo kousky šunky

Nasolené maso nejdřív povař, aby se odstranila slaná příchuť. Potom dej vše do jedné nádoby se čtyřmi díly stolního vína, dvěma díly sladkého vína a jedním dílem octa. Upraž sušený koriandr, tymián, kopr, fenykl, nejdřív je mezi sebou ale řádně promíchej. Uvař to. Když je to z poloviny hotové, přidej med a nepříliš ostrý kmín. Jiní též přidávají pepř, slévají šťávu do předehřátého hrnce a přidávají kousky morku a teplé drobty chleba.

15. bianka61

bianka61

Registrace:
    14. kvě 2013
    blíží se nám víkend a prý bude krásně.vytáhnou se grili a začnou grilovačky.na to jste prý pánové přeborníci.tak sem hodte grilovanou dobrotu..

16. salupos

salupos Guest

tak na grilování se těším, vůně uhlí, kouř, ohýnek a maso, letos se to stále odkládalo kvůli počasí :(
    chlapy jinde hovorní a zde ne, copak bojovníci kořist se i peče, vaří , tak šup sem poznatky :)

17. jak uz tady rikal salupos tk grilovani je nejvice taky tady pridam takovy recept

suroviny: veprova panenka, cibule, cesnek, grilovaci koreni, cervena paprika- dle toho jk kdo to ma rad bud ostra nebo sladka, samozrejme sul pepr., olivovy olej, brambory

maso nalozime do predem udelane marinadu davame vse tk by oko aby nam to chutnalo ;) a nechame nalozene do dalsiho dne potom uz staci akorat ugrilovat pekne v alobalu i s tou marinadou ;) staci tk tri ctvrte hodka hodka max maso je pk uplne fomozni

jako prilohu k tomu dame treba brambory z trouby

postup: omyjeme brambory-neskrabeme! dale pridame nejakou tu zeleninu (paprika, cibule, zampiony) treba je to jedno podle chuti, polijeme trochou marinady co nam zbyla a bouchneme do trouby na cca 45-60 minut podle potreby

k tomu samozrejme nejaky poradny salat :D

suroviny rajcata, hafo cibule, ocet, olivovy olej, popr. feta (syr) ci mozarela

vse nadrobno nakrajime a promichame zalijeme octem a kapkou olivoveho oleje

k tomu vsemu jeste muzeme pridat sklenici s feferonama kdo ma rad samozrejme ale mi to takhle vyhovuje ;)

a muzeme servirovat dobrou chut ;)

18. bianka61

bianka61

Registrace:
    14. kvě 2013
    tý jo až se my chutové pohárky splašili.k tomu dobré vínko,zábavu a příjemnou protistranu a nemá to chybu :)

19. to vinko jsem zapomnel pripsat ale jako kazdy chlap si dam vychlazene pivko ;)

20. salupos

salupos Guest

no než to pivo pít, podliji s ním maso :) jinak než znáš nějaké pivní recepty ?