• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Vedení aliance - vaše zkušenosti

DeletedUser

Guest
Milí hráči,

v poslední době se velmi často setkávám s velice odlišnými názory na vedení aliance. Velmi by mě zajímalo, jaký způsob vedení preferujete vy a jaké to má výsledky na její chod, aktivitu atd.
Mate raději pevně dané zákony v alianci nebo absolutní bezvládí a anarchii? :D
Prosím, podělte se o své zkušenosti s hráči, kteří začínají a rádi se přiučí něčemu novému.
 

DeletedUser9384

Guest
Z vlastni zkusenosti, vytezne aliance sveta Gama a Lambda, mam zato ze recept na uspesnou ali je ze vudce musi byt charismaticky a musi byt schopen a ochoten se pro alianci rozkrajet.

Dale je vhodne, ba potrebne, aby mel kolem sebe tym schopnych lidi kteri si kazdy ridi svou cast sveta (more). Takzvany system smecek, ktere jsou v ramci aliance samostatne, ale dohromady tvori celek.
 

DeletedUser

Guest
no pokud jsem vedla alianci já, vyhovovalo mi, že jsem ji vedla sama, nehrozilo mi, že se kolega opije a mám spojko s alianci o jednom hráči, prostě já sama vím co je potřeba, občas jsem za úkovala hráče dle toho co umí a vše klapalo, hráči mne nazývali mamkou, hodnou pokud se nenaštve, pak vše lítá.
pokud jsem člen, preferovala jsem menší vedení, protože mnoho lidí se hůř domluví a je to znát.
určitě se mne nelíbí anarchie :)
spíše pevné vedení, mít možnost nesouhlasit a vše prodiskutovat.
 

Thasoss

Grepolis tým
Já nepreferuji ani anarchii, ani klasické velení... prostě něco mezi :) pokud možno kolektiv, který ani řídit nepotřebuje a velení nastupuje na scénu pouze při rozhodování o velmi důležitých aliančních věcech :) jako např. otázky diplomacie.
 

DeletedUser

Guest
jinak, jak se zde zmínil mladepole smečky znám od lidožroutů, funguje to dobře, do doby než nějaká smečka - legie, přestane fungovat, ostatní legie ji táhnou, což na dálku pomáhat jde blbě, fungující legie je brzy otrávená a hráči to zabalí :(
jinak co si myslíte je lepší vedení žena, nebo muž, já se většinou setkávám z muži ve vedení ?
 

DeletedUser9384

Guest
Zena = Shari, za ni jdou vsichni hraci treba do pekla.
 

DeletedUser

Guest
i já znala dobrou hráčku ve vedení, jen mám furt pocit , že žen je málo ve vedení asi se holky bojí, nebo stydí :)
co věk myslíte si, že pro vedení je důležitý, nebo může být dobrým velitelem ali i třeba 12 hráč ?
 

DeletedUser9746

Guest
k salupos: myslim že na věku nezaleži, pokuď hráč prokáže že umí vést partu lidí, i když jsou starší, může být vůdce
naše vedení je rázné, nicméně ja to mam rad a myslim že mi ostatni daji za pravdu, když řeknu, že jedině v alianci s dobrým vedením můžete dosáhnout úspěchu, když ma aliance neschopne nebo dokonce neaktivni vudce, odejďěte z ní to je moje rada pro neskušené hráče
 

DeletedUser

Guest
anarchie je k ničemu ali je tým a jako tým má fungovat a každý tým má kapitána,který udává směr a řád neříkam,že to musí být diktátor to taky zrovna moc nefunguje hráči pod takovým vedením buď začnou rebelovat nebo ztrácet chuť do hry,k vedení naší ali je přesně takové jaké ali potřebuje,udává přibližný směr,netrpí anarchii,ale neni diktátorská,a jelikož máme dobré hráče,tak ani nemusí a pokud de o to kdo vede ali je mi to jedno jestli je to muž nebo žena
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9384

Guest
To neni realne, to muze byt v pidiali o par clenech, ale pokud se tu bavime o velkych top ali tak je to nemozne. A to nemluvim o blokach tvorenych vice aliancemi. To pak mas pod sebou klidne az 200-250 lidi a ty MUSI mit jednoho sefa, jednu ikonu ktere muzou vzdy napsat, co je vyslechne a resi jejich problemy. I kdyby jen delegovanim reseni na nekoho jineho. Pak budou stat lide za vedenim a vedeni za cleny. Dale vedeni musi jit prikladem, do akci posilat vojska, hrat cestne, drzet slovo a to jak vudce, tak obecne vsichni ve vedeni.

Na lambde v sirsim vedeni bylo nakonec radove 40 lidi, ale opravdu jsme cely blok PRDu ridili v cca 6ti lidech. Ale za ten rok a pul uz jsme se znali a byli jsme naladeni na stejnou notu a verilijsme si, takze bezne problemy resil ten kdo byl on line.
 

DeletedUser

Guest
Já jsem na Zetě vedl jednu alianci a fungovalo to dobře. Pozval jsem si pár lidí do rady a tam jsme rozhodovali o tom s kým mít spojenectví a s kým válku, kromě této vyjímky se jednalo o totální anarchii, ale musím podotknout, že se jednalo o alianci 15 hráčů, kteří se už dobře znali z předchozího působení, takže to bylo ok, ale v normální alianci by to asi moc nefungovalo, jinak se mi líbí systém - 1 vůdce, 3-6 radních (v závislosti na velikosti aliance) a systém smeček, která má každá vlastního velitele, který ji zastupuje v radě.
 

DeletedUser

Guest
Khán-ove príspevky majú určitú úroveň a výber štýlu písma je jeho osobná vec. Nik ťa nenúti si to čítať.
 

DeletedUser

Guest
Mě se třeba líbí přirozená autorita či vůdčí typ, který maximálně udržuje jakýsi směr kam se má ali ubírat, ale hlas mají všichni. Žádné tajnosti, ale týmová práce.
To nikolasdrvic: Co kdyby si napsal něco k tématu???
 
Nahoru