• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Vojsko - často kladené dotazy a vše kolem

  • Zakladatel vlákna DeletedUser231
  • Vytvořeno

DeletedUser231

Guest
Zdravím,
stále tu probíhá několik dotazů ohledně vojsk ve městě a něco kolem nich.
Proto napíšu nějaké ty tipy a podobně.

  • Jestliže nemůžete seslat na přicházejícího útočníka kouzlo znamená to, že na něj bylo použito ochranné kouzlo které znemožňuje používat další kouzla.
  • Efektivně se zbavit vojska lze jediným způsobem: poslat je na smrt tedy k nějakému hráči u kterého víte, že zemřou
  • Vojsko nelze poslat jako podporu natrvalo tak, aby po příchodu patřilo podporovanému hráči - lze poslat pouze jako podporu kterou můžete kdykoli odvolat
  • Zemědělské vesnice mají určitou osádku která jí střeží - musíte ji zničit aby byla zemědělská vesnice vaše

Pokud máte nějaké další tipy a rady, napište je sem.

Stránka vojsk na Wiki: wiki.cz.grepolis/jednotky
 

DeletedUser

Guest
Chtěl bych se zeptat.
Když mi někdo dobije město , tak co se stane s vojsky mimo město?
Díky
 

DeletedUser10077

Guest
Chci se zeptat na pravidlo "Vylepšený útok"? Píše se, že je vylepšený o 30% ale v závěru mi to hodí štěstí -29%, tak k čemu to je ?
 

DeletedUser5002

Guest
Třeba právě k tomu, že ti to zneutralizuje štěstí a útok nedopadne tak tragicky ... -29 +30 je pořád lepší než jen -29 ....
 

DeletedUser10719

Guest
Kolik myslíte, že je potřeba mít obranných vojáků ve městě aby to město šlo považovat za celkem zabezpečené? Tedy jaký je minimální počet DEFF aby se útočníci nepokoušeli město přebrat a hledali si jiný cíl. DEFF lze uvádět např. v % oproti počtu bodů města. Chápu, že to záleží na mnoha faktorech, a že když se domluví více útočníků, tak město stejně změní majitele, ale přeci. Prošel jsem si ve statistikách pár přebraných měst a dle počtu získaných útočných a obranných bodů usuzuji, že obránci měli maximálně 25% DEFF a pak tedy města ztráceli. Tedy např. město 2000 bodů, útočník jej získal a zároveň získal 500 útočných bodů, takže usuzuji, že porazil např. 200 šermířů, 200 luků, 100 hoplitů. Byla to spíše neaktivní či minimálně aktivní města, ale těch 25% je tedy při pasivní hře asi málo, a taková města jsou pro soupeře zajímavá. Takže to chce třeba mít 50% stálé DEFF? Chcete-li konkrétnější podmínky tak svět kde je dobývání, místo na mapě kde je pár vyrovnaných hráčů co mají jedno či dvě města a strategie mít rozumný poměr DEFF vojáků. Např. 1:1, 1:1:1, 4:1,... A co hradby? Rovnou zvednout na 25, nebo zatím stačí třeba 15?
 

DeletedUser9897

Guest
Nevím jak ti to uvést v poměru vojsko ku bodům města, ale pokud tvé město leží hodně blízko k tvým nepřátelům, řekněme že jsi jediný, kdo kazí jejich kompletní ostrov, tak na 100% dej hradby na 25, postav věž a lázně, vyzkoumej pluh, a pokud máš rozšiřování území (z eventů) použij ho.
Pokud chceš nejlepší kombinaci obránců, tak určitě udělej meče a luky 1 ku 1 a (co jsem slyšel) tak nejlepší na obranu pro bodný útok zastává medúza, samozdřejmně že kerberos je lepší, ale pak by ti zase chyběl ten bodný útok v obraně, a to by bylo k ničemu.
V jednom podobném městě mam 900 mečů a 900 luků a cca 55 medúz, hradby na max., lázně, pluh i rozšířené území (+300). Já osobně toto město považuji za téměř nedobytné, ale jak říkáš, když se domluví více hráčů, tak všechno jde.
 

DeletedUser7382

Guest
A z toho důvodu, že lze projít jakoukoli obranou města (jak psal scoot), není odpověď na dotaz Pygmaliona tak podstatná. Ať už na Tebe jde útoků, kolik chce, nejlepší obranou totiž je, když povoláš milici, využiješ suroviny, co to jen půjde, a především uhneš se všemi jednotkami města a načasuješ je tak, aby v návratu zničili koldu − obranné jednotky těsně před koldu, útočné těsně za ni (v prvním systému dobývání se takto dají útočné jednotky využít i v obraně). Stačí totiž jen 3 útoky a projdeš jakoukoli obranou města (samozřejmě pokud ve městě nejsou jednotky ještě odjinud). A pokud je útoků celá hromada, projdou i větším betonem z ostatních měst, a abys předešel zbytečně velkým ztrátám, je třeba se bránit efektivně. Ale časování tvých jednotek mezi načasované útoky, podpory a koldu nemusí vždy vyjít, protože je tu ta antičasovací odchylka ±15 s, proto je dobré mít města blízko u sebe − nejen pro bleskovou obranu, ale i pro více pokusů k časování nejen z města pod útoky, ale i z dalších. A kvůli více pokusům pro časování mívám k rychlým člunům, které výlučně využívám, ještě jeden pomalý člun navíc.
... Ale to by už patřilo do sekce Návody, taktiky a stretagie.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
asi tak... pokud máš na červeném ostrově takovou deff jak uvádí scoot, tak to město je mrtvé... je to o ničem, ´to chce zabezpečit z jiných měste deffem a na ostrově stavět hlavně utočnou, aby jsi mohl zatápět sousedům... jinak tam jenom dřepíš a čekáš jestli na tebe někdo nevyjede aby jsi mohl mít obranné bb...
 

DeletedUser

Guest
jj pravdu máš... na červených ostrovoch treba mať skôr útočnú armu a zapodporované z bezpečných miest, ináč nikomu nedobyješ mesto..
 

DeletedUser5002

Guest
"Pokud chceš nejlepší kombinaci obránců, tak určitě udělej meče a luky 1 ku 1 a (co jsem slyšel) tak nejlepší na obranu pro bodný útok zastává medúza, samozdřejmně že kerberos je lepší, ale pak by ti zase chyběl ten bodný útok v obraně, a to by bylo k ničemu."

Výňatek pro upřesnění. Rozhodně nejlepší obrana není 1-1 meče a luky. Meče jsou top obránci (Po kerberech už asi ...) vůči střelným útokům. Luky jsou top(po Kentaurech asi) vůči bodným, ale tato obrana by měla zásadní slabinu právě vůči Jízdě. Ale vzhledem ke všem indiciím, i když ten kerberos mi tam nezapadl ... (slabý vůči bodným, silnější proti sečným, top proti prakům) a taky k tomu, že medůza je top obránce proti sečným útokům předpokládám, že se ti jen zamotali slova.
 

DeletedUser7296

Guest
Ja jsem trebas na anglickem foru narazil na takoveto slozeni mest, podle me velmi zajimave, ucinne.


685 Swordsmen
262 Archers
623 Hoplites
61 Transport Boats
50 Biremes

nebo

14 Cyclopes
632 archers
293 hoplites
58 Transport Boats
10 Hydra
 

DeletedUser5002

Guest
Dlouho jsem kyklopům hodně věřil. Ve spojení s luky jsou silný a hopliti jim podporují o trošku slabší sečnou obranu a doplňují bodnou. Ale ty lodě(Biremi a hydry) tam z efektivity nemají smysl. Buď 350 birem, nebo full pozemka. Půlit to a rozdělovat, to je cesta ke ztrátě města.
Ten první je standart. Řekl bych, že ideální pro nováčky. Je to celkem dobře spočítané.
 

DeletedUser10719

Guest
Dva dotazy: Asi jsem LAMA, nebo mi ještě nějaká záležitost z Grepolisu uniká. Mám dvě města, ccca 5 000 bodů každé, a snažím se dobít jedno aktivní město o 3 000 bodech zato s hradbami na úrovni 17. Párkrát tam off útoky zaslali i lidi z mé aliance. Ty hradby, které nechceme zatím sundávat, samozřejmě tu naši převahu dost zmenšují, to je jasné, ale stejně jsem byl přesvědčen že jej musíme dostat. A nic :-( On má spojence daleko, v přístavu stále jen 5 transportních lodí, z okolních vesnic nikomu Deff bojové body v Grepostatu nenarostli, takže myslím, že ho nikdo nepodporuje. Konkrétně já tam otočil útoky 5x a vždy mě je mohl vyšpehovat tou sovou. No a připadá mi, že se vždy brání přesně takovou DEFF, abych tak akorát neprošel, vždy mám pak navíc štěstí -25 až - 30%, on díky těm hradbám vždy získá mnohem více bojových bodů než já. A nenamáhá se ani uhýbat, nebo zapínat milice. Jako kdyby mi chtěl dávat naději, že už téměř mám šanci projít a zkusil to znovu? Umím zjistit jaké jednotky jsem při útoku zničil a v konfigurátoru pak "simulovat" co u sebe měl před útokem a co po útoku.

Myslíte, že je možné takhle ovlivňovat to štěstí? Tedy že nechá ve městě těch jednotek tak akorát a pak to má s tím štěstím útočník blbé?

Myslíte si, že je někdo ochotný být tak často on-line a provádět tato špehování útoků a pak si stáhnout do města z nějakého vedlejšího malého města vždy přesně daný počet DEFF vojáků jaké potřebuje?
 

Thasoss

Grepolis tým
Štěstí ovlivnit nelze, většinou padá do mínusu, to je všeobecně známé, ale jinak to pracuje na náhodě. :)
 

DeletedUser10719

Guest
Dobře, tak štěstí to neovlivní. Ale teď se mi totéž stalo s jiným obráncem. Taktéž měl vysoké hradby a dle jeho ztrát, dle mých hradeb, se bránil tou nejmenší možnou DEFF, která mě ještě ubránila. Já ztratil celý útok, on vše co zrovna ve městě měl. Že mohl mé útoky prozkoumat, takovou tou sovou to vím, nedával jsem na ně žádné jiné kouzlo. Také chápu, že pak dle toho mohl zvolit jednotky, které nechal u sebe ve městě. Jenže těch jednotek si nechal přesně tolik, aby ten můj útok neprošel jen těsně. Já si tím pádem pak myslím, že už téměř mám šanci projít a zkouším to znovu. Získal opět více bojových bodů než já, skrz ty hradby. Ale proč to tak dělají? Já na jejich místě bych nechal ve městě více své DEFF, aby byli mé ztráty menší. Navíc ani tento nezapnul milece, takže on-line asi nebyl. Myslím, že to bude nějaký automat, nebo nějaká zvýhodněná funkce za zlatky. Náhoda, nebo úplně stejná strategie dalšího hráče to nebude. Napadá někoho něco?
 

Thasoss

Grepolis tým
Přišlo ti hlášení, že použil na tvůj útok sovu? Píšeš, že MOHL, ne že to udělal, proto se ptám.
Opravdu to bude náhoda. Štěstí padá do mínusu takřka pořád. :)
 

DeletedUser10719

Guest
Ne, hlášení že by na můj útok přišla sova jsem nedostal. Takže můj útok ani nešpehovali. Díky za info, to jsem nevěděl, že toto hlášení také chodí.

Ano, to štěstí bude náhodné, O.K., proti tomu nic nemám a souhlasím.

Ne, to že se proti mě bránili vždy nejmenším možným počtem pozemních jednotek, ale právě tak aby můj útok odrazili to náhoda nebude. To je nějaká funkce, kterou neznám, placená funkce, bug, strategie,.... těžko říci co. Ale stalo se mi to 5x za 2 dny.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11880

Guest
Dobrý den, chci se zeptat jak je ted ta slepice tak jsem dostal odměnu za každou hodinu 3 mantikory a pak jsem tu odměnu získal zase a zase jsem ji použil ale mantikory se mi neobjevili ale memu bratrovi ano jakje to možné..? A ted jsem tedy po 3 použil odměnu tak čekám jestli se mantikory objeví. Můžete mi někdo poradit..? Díky Marek
 
Nahoru