• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Záhady Grepolisu

DeletedUser

Guest
Ak máte nejaké pripomienky, vylepšenia k článkom s názvom Záhady Grepolisu, sem s nimi. Aj keď ich píšem, neviem úplne všetko, preto budem rád ak sa zapojíte so svojimi skúsenosťami.
 

DeletedUser5567

Guest
Mohl by se tam někdy někde (protože tady na fóru to nikde není a jestli je tak netuším kde, protože je nehorázně zaspamované) objevit vzorec pro výpočet účinnosti katapultů? Kolik jich při jakém poměru síly, počtu a hradeb sundá hradeb?
 

DeletedUser

Guest
Tak tento vzorec tady nikde není:)
kdo ho vymyslí má můj vděk:)
 

DeletedUser5002

Guest
Pochybuji že je na tohle vzorec.
Katy moc lidí nepoužívá, neví o co přicházejí:)
Záleží na tom jaké jednotky brání, takže určitě ideální jsou proti katům Mečaři a Kyklopové, popřípadě Pegas. Na zboření 25levelů hradeb v prázdném městě stačí cca 30 katů,ale standartní útok katů by měl mít množství cca 40KS. Nejde říci ideální poměr, ale tohle je tak akorát. Zbytek útoku doplnit armádou a myslím si že efekt je nejvyrovnanější. 30 Catů je taky dobrých,ale tolik to neboří.

Vždy se to ale odvyjí od počtu a druhu bránící armády.
Pokud budu mít ve městě 30 kyklopů a 1000 luků na hradbách 25 + věž,falangu tak proti tomu téměř neexistuje účinný útok. Musí nastoupit hrubá síla:)

Cawko. Editoval som svoj prispevok pri bohoch.

EDIT:
firstazazel - tie udaje o jednotkach su nespravne a pri vacsine jednotiek je to opacne ako hovoris. Mam to preratane.

- napriklad kyklop minotaurus je najhorsia myticka jednotka v hre a kyklop druha najhorsia v hre
- mozem ti to aj dokazat ked chces

přišla mi reakce, ale proč to tedy neuvedete sem?
Minotaurus společně s kyklopem jsou výborní obranáři. Možná ne všichni souhlasíte a já vám to nevnucuji,ale je to má vlastní zkušenost.

Pokud k nim doplníte luky tak jsou silní proti všem útokům a to je velká výhoda.
Můžete si zkusit simulaci, většina obran vydrží dva plné útoky, kdežto tato obrana vydrží i tři.Samozřejmě jsem to zkoušel z různých směrů a přes slabiny,ovšem tím že kyklopové mají obrovský defence proti střelným a sečným útokům tak společně s luky jsou ideální. Ovšem klidně navrhněte lepší obranu a já jí prověřím simulacemi:)Jedna z nej obran je i samozřejmě 1000 mečů, 60kentaurů a 40 pegasů atd,ale mýtycké jednotky vždy vycházejí lépe když se správně používají, akorát jsou náročné na přízeň
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru