• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Zápisník ze světa Tau...

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Zápisník ze světa Tau

Ani se nedivím, když jsi jak na ústředně... napíšeš, odepíšeš, odepíšeš dalšímu... mezitím ti odepíše ten první, tak odepíšeš jemu... zavřeš okno zpráv, najdeš na mapě červenej puntík, zjistíš, žes tomu nepříteli ještě nenapsala, tak to napravíš, napíšeš mu, potom ti odepíšou další dva lidi, taky jim odepíšeš, znovu ti odepíše ten první...

Abyste chápali, tohle o mně řekl Thasoss. Nejsem drbna, doufám, budu se ho muset optat. Ovšem než tak učiním, využiji své ukecanosti a zkusím oslovit pár hráčů, aliancí a povykládat si, zjistit co se na Tau děje a podělit se s vámi o to. :)

Nebojte se, nebudu zjišťovat stav def v poměru na hráče, ani kolik kill army a kde máte. :) Co zveřejním, bude vždy po odsouhlasení hráče a oslovím i někoho ze své aliance.
Zatím to bude formou vykládání, otevřu diskuzi Zápisník diskuze, kde mi můžete napsat podněty a nebo diskutovat nad již napsaným. Jinak opět vás budu oslovovat jako lioke- , nelekněte se a kdo nechcete, odmítněte mě, a kdo chcete, uspokojte hezkým vykládáním z Tau. :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Rozhovor s ANGINSAN, zakladatelem aliance Reseťáci

zvaným také zviera od Tatier

Hráče ANGINSAN z aliance RESEŤÁCI jsem oslovila z důvodu, že sama v té alianci jsem, tak jen pro úvod jsem začala s ním.


Zdravím,

jistě víš, že jsem moderátorka hlavního fóra. Rozhodla jsem se udělat zápisník ze světa, ať ti, co zde hrají i nehrají, ví, co se zde děje.
Slyšela jsem také, že jsi už dělal rozhovor i pro Palantír.


1) Můžu se zeptat, proč se jmenujeme aliance RESEŤÁCI?


Tento názov vznikol na SK IOTA po tom čo naša partia z aliancie POST MORTEM skončila účinkovanie na svete zeta, mnohý hráči dokonca celé aliancie pod naším tlakom si vybrali túto možnosť a prešli na nový svet kde sme nepôsobili. Prvý krát sme teda z recesie použili tento názov aliancie na SK IOTA, neskôr po zlúčení z alianciou MALDER A SKALIOVA vznikol nový názov RESEŤÁCI - FRIENDS ktorá tento svet vyhrala a stala sa aj pánom sveta.

2) Jinak jsme v TOP žebřících. Jak jsme to dokázali?

Dokázali sme to aktivitou a skúsenosťou hráčov našej aliancie. Nepovažujem popredné priečky na začiatku hry za nejak ultra dôležité, ešte len príde čas keď sa to prejaví, predsa je leto a aktivita nie je na 100%, mestá nie sú dobudované, surovín je stále nedostatok.

3) Dle čeho vybíralo vedení hráče co pozvat k nám?

Pozývanie hráčov a skladba aliancie je výsostne pod mojou kontrolou, avšak nechám si poradiť od spoluhráčov a zvážiť klady a zápory. Jadro aliancie "family" tvoria hráči čo sa osobne poznáme a odohrali sme spolu pár svetov, ďalej sa snažím vybrať vhodné typy ktoré zapadnú do našej veselej, obetavej a aktívnej skupinky. Hráčov nevyhľadávam podľa štatistík ale väčšinou z predchádzajúcich svetov aj z radov nepriateľov, ktorých kvality sme spoznali v neľútostnom boji a boli ochotný si s nami zahrať, lebo v prvom rade ide o hru a relax. V neposlednom rade samozrejme aj z radov spojencov ak nemajú na tomto svete svoju alianciu. Potom prichádza ďalšia kapitola náboru a to odporúčania samotných hráčov aliancie, každého poznať nemôžem.

4) Asi se nevyhneme této otázce... Nevím, zda jsi to slyšel, ale prý u Reseťáků je snad celý Support tým, co o tom víš?

Zaujímavá otázka. Nebol som informovaný o tom, kto je alebo nie je support. V podstate ma to nezaujíma, či hrajú alebo nie, či hrajú s nami alebo proti, my sa snažíme zdolať každú výzvu, zatiaľ sa nám to vždy podarilo nejak rozlúsknuť, väčšinou v boji, vypisovanie nie je mojou silnou stránkou, radšej konám.

5) Určitě s někým útočíme, můžeme říct s kým a jaké máme plány na bitevním poli, tedy moři?

Na tento svet sme prišli vyskúšať si hrdinov, skúsiť nových hráčov a prebrázdiť leto v ľahkom tempe. Máme spojenca, zatiaľ neprezradím koho, je to verejné tajomstvo. Plány sú zahrať si a relaxovať pri hre.


Zjistila jsem také, že ANGINSAN má dnes narozeniny. Tímto mu přeji všechno nejlepší a děkuji mu za rozhovor!
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Další téma, které mě padlo do oka, je masivní odchod hráčů z jedné aliance a vznik jiné.

Všimla jsem si, že se alience INFECTION, rozpadla na dvě části, a to INFECTION a EUFORIE.

Oslovila jsem zástupce obou aliancí a dala jim stejné otázky:
  • Můžeš mi a hráčům objasnit, proč hráči z INFECTION odešli a založili alianci EUFORIE?
  • Co se u vás stalo? Jedná se o neshody v alianci? Nebo jste vytvořili dvě aliance a spolupracujete spolu?
  • Za odpovědi předem děkuji a s pozdravem teď jako píšící moderátorka hry salupos, jinak lioke-.


Za vedení INFECTION hráč giggsy11

Omlouvám se za zpoždění, dnešek je prostě stvořen k tomu, abych termíny nedodržoval. Pokud bych mohl občasně nějak pomáhat, tak dej vědět, rád pomůžu :) Jestli mi tam najdeš nějakou chybičku, tak mi ji prosím prosím oprav, už je moc hodin :)

Vše budu psát víceméně ve všeobecné rovině, po zralé úvaze jsem usoudil, že to tak bude lepší pro obě zainteresované strany. Proč došlo k separaci. Je to velmi prosté - lidé, co měli táhnout za jeden provaz především, za něj netahali - dohadovali se, do toho se přidaly nějaké neshody mezi hráči a už to bylo, byť se třeba jednalo o problémy, nad kterými by člověk obyčejně mávl rukou, zde se to nedělo, každý další problém přerůstal v něco více, některé roztržky se opakovaly s železnou pravidelností a ještě železnějším obsazením :) A přišel onen den, kdy se situace vyhrotila natolik, že si někteří sbalili svých pět švestek a odešli. Každý asi zažil podobnou řetězovou reakci, která leckdy následuje (vše samozřejmě probíhalo za notné podpory čerstvě odchozích). Aby toho nebylo málo, přidaly se problémy z jiného světa, o kterých bohužel nejsem schopen podat přesné informace, věřím však, že mě některý ze zainteresovaných velmi rád doplní, abychom čtenářům nezůstali nic dlužni.

Co se týká nynější situace INFECTION - EUFORIE, po poradě s kolegy budu tajemný a nevyložím karty na stůl (ano, vím - je to nečekané). Pokud se jedná o to, zda Infekce bude dále pokračovat, tak o tom netřeba dlouze spekulovat. Já můžu říct, že i navzdory držko pádům jdeme dál za svým cílem - užívat si hru na maximum. Takový plán se sice může jevit jako prostý, nicméně každý grepo-spieler (jak hráče Grepolisu nazývám) mi jistě rád potvrdí, že to není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Snad jsem obsáhl vše, co mi bylo zadáno.

G.


Za vedení EUFORIE hráč Damianus Magnus

Ahoj,

zápisník je fajn a tvůj rozhovor s ANGINSANem je milý :))

Ale nezlob se, ale na tvé otázky ti neodpovím. K důvodům, proč jsme se rozdělili, se vyjadřovat nechci a jaké máme spolu nyní vztahy taky veřejně prozrazovat nebudu :)


  • Nicméně nevzdala jsem se a po argumentaci, že mám vyjádření z druhé strany, to zkusila znovu...
Damianus Magnus
Na radě jsme se dohodli, že se k tomu vyjadřovat nebudem, je mi líto.
Jsou to interní věci a nemáme zájem, aby se propírali na veřejném foru.

Děkuji za pochopení.


Ani přes dvoudenní snahu se EUFORIE kladně nevyjádřila. Jejich rozhodnutí akceptujeme, mají na to právo..
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
bf6dhg4x7kabvbtv9mh34wzk63d7pfrf.JPG

Přikládám aktuální mapu Tau

RESEŤÁCI
INFECTION
Rytíři černé vlajky
Tajemný řád fenixe
EUFORIE


Dění na mapě budu i nadále sledovat. Vybrala jsem pět nejsilnějších alianci a ty zde ukázala :)

za mapu děkuji mé kolegyni co mi pomohla, trpělivě na úkor nervů, mě mapy a úpravy opravdu nejdou, děkuji Alyssum
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Sladkej Piškot, zakladatel aliance INFECTION v alianci RESEŤÁCI?​

Oslovuji hráče MASIRKA z INFECTION...

„Zdravím,

jednoho dne koukám a v ali RESEŤÁKU je Sladkej Piškot, zakladatel INFECTION.
Vím, že jste měli v ali rozepře a po té došlo k odchodu hráčů a vzniku EUFORIE.
Piškotek k nám přešel a již měl vzpoury od EUFORIE.
Na co se však chci zeptat, co si myslíte o odchodu vašeho zakladatele ?
Necítíte se ohrožení, že je v ali RESEŤÁKŮ? Čekali jste, že skončí u RESEŤÁKŮ, nebo je to pro vás překvapení ?
Budu ráda, když se mi vyjádříte, oslovím i Piškota, byť je to horké téma, budí to smíšené pocity u vás i u nás .

S pozdravem a úctou lio - salupos moderátorka fóra “


******

Odpověď:

„Ahoj tak jsem si přečetl forum a musím se smát:) Je to docela dobrej bulvár:):) Jinak jsem se rozhodl, že nebudu hodnotit hráče, kterého znám pár dní-slyšel jsem co udělal na jiném světě a jelikož nevím podrobnosti, tak nebudu komentovat ani rozebírat. To že odešel z aliance INFECTION k vám je jeho volba, ale podle mého by tohle hráč s trochou hrdosti udělat neměl, vzhledem k tomu, co tvrdil na začátku a v průběhu hry o alianci, ve které ted je. Asi si všichni dají dohromady, co tím myslím. Co se týká ohrožení od RESEŤÁCI-k tomu mohu jen napsat, že ji berem jako každou jinou alianci at už tam je Sladkej piškot nebo ne:)-víme že tam jsou dobří hráči, pravděpodobně nebezpečnější než většina ostatních v jiných aliancích, ale myslím, že naší výhodou je, že víme co můžeme od RESEŤÁCI očekávat a jak bojují(zkušenosti z jiného světa).
Přeji hezký den a hezkou hru.“


******

Pro úplnost jsem se ptala i Sladkého Piškota:

„Zdravím, nevím, zda jsi četl na hlavním fóru zápisník ze světa TAU.
Jsi zakladatelem INFECTION, přesto jsi ji opustil a skončil u RESEŤÁKŮ, můžu se zeptat proč ten odchod z vlastní ali? Jak jsi se s ní rozloučil? Bude ti někdo z INFECTION chybět?
Zaslechla jsem, že tvůj odchod zapříčinili hádky, o kterých se všeobecně ví. Nešlo to vyřešit jinak, než odchodem?
Co ali RESEŤÁCI, proč zrovna k nim jsi šel? Jak tě přijali, čekal jsi takové přijetí?“


******​

Rozhovor:

1. Jsi zakladatelem INFECTION, přesto jsi ji opustil a skončil u RESEŤÁKŮ... můžu se zeptat, proč ten odchod z vlastní ali? Jak jsi se s ní rozloučil? Bude ti někdo z INFECTION chybět?

- Odchod z vlastní aliance jsem volil protože ve vedení trvali už nějakou dobu hádky, a přes některé věci se už nejde přenést.
Rozloučil jsem se z lidmi v dobrém, nemám důvod se jim nějak mstít a ani nemám takovou povahu.

Mrzí mě že se to stalo, ale bohužel s tím nic nenadělám, a popravdě dělat už nechci. :)
Ano, pár lidiček mi tam chybět bude ale tak dá se to přežít.

2. Zaslechla jsem, že tvůj odchod za přičinili hádky, o kterých se všeobecně ví, nešlo to vyřešit jinak než odchodem?

- Ano, šlo o hádky, a opravdu už to trvalo tak dlouho že odchod byl jedním možným řešením.
Ale ten nejdůležitější důvod byl to, že mě zradila parta lidí, které jsem považoval za kamarády navíc v nelehké době kdy jsem ještě ležel v nemocnici.

Už jsem v té alianci nechtěl setrvávat, protože to opravdu nebylo dobré. Herně ano, ale pocitově ne a já cítil stres kdykoliv jsem přišel na grep.

3. Co ali RESEŤÁCI, proč zrovna k nim jsi šel? Jak tě přijali, čekal jsi takové přijetí?

Původně jsem tak nezamýšlel, chtěl jsem skončit.
Ale ANGINSAN mi nabídnul přátelskou ruku a pomoc a byl bych hloupý kdybych jí nepřijal. Tohle mu nikdy nezapomenu. Vůbec jsem takový postoj nečekal potom co jsem jeho alianci tak hanil na forum, čehož teď velmi lituji.

Tato aliance jsou fajn parta, jak začínám poznávat.
Někteří to co se stalo hodily za hlavu, jiní si k tomu řekli svůj názor a já ho respektuji a o to více lituji svých slov.
Ale omluva je jediné co jsem mohl udělat, tak jsem se omluvil a budu makat na 110% pro ali. :)

******

Mohu-li si dovolit popsat situaci u nás, Reseťáků, tak pocity se vstupem Piškota do ali byly smíšené. Někdo to vzal beze slova a komentářů, jiní vyjádřili nedůvěru a obavy, že by mohl být dosazený od INFECTION, jako špeh, další zase, že je zbabělý a utekl k nám, jiní ho vzali, že je u nás a tím to končí.
Nebudu zde rozebírat, že smíšené pocity jsou jistě i u INFECTION. Ovšem k věci, téma článku nevzniklo za účelem ukamenování Piškota, ani souzení jeho činů - to je věc jeho svědomí.
Je několik pohledů a několik pravd a to měl článek říct.

lioke-
.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Dnešní článek věnuji alianci Řečtí Jezdci. Je to aliance, co rychle roste nahoru, ač hrají Grepolis poprvé.

Za vedení aliance odpovídá hráč Gepardos:


lioke- :
zdravím jistě víš, že jsem moderátorka hlavního fóra a spravuji zápisník za světa Tau .
Byla jsem upozorněná na váš vzrůst na horu. Čím to je ?
Můžete nám prozradit tajný recept ?


Gepardos :
Aktivita a spolupráce, musíme sice ještě doladit náš útok a akce na jiné aliance ale už jsme celkem sehraní v podporách, máme tu celkem dost silných hráčů kteří spolupracují a posílají podpory, ale je nás až příliš mnoho a zatím nemáme spojence a tak to někdy nezvládneme a město ztratíme.


lioke- :
jdou zvěsti, že vaši hráči mají smysl pro humor, když na ně někdo útočí, co ty na to ?


Gepardos :
o tom jsem nikdy neslyšel, takže si na to nemůžu udělat názor.


lioke- :
píšeš, že je vás až příliš mnoho, dle jakého klíče nabíráte hráče ?


Gepardos :
minimálně 2 města, nebo známost a nebo hodně dobrá přihláška.
trošku upravím to co jsem napsal, že nemáme spojence.
máme sesterskou alianci na moři 35, včera jsme ji založili a už je 4 na moři.
ale tam na m35 je všechno jednoduší než tady na m45, navíc jsem obklopen INFECTION a jinými aliancemi, kvůli tomu mám už jen 1 město.


lioke- :
dívám se a minimálně 26 hráčů má jen jedno město, to je ta známost, nebo dobrá přihláška ? Já jen, že svět už nějaký pátek běží čekala bych více měst .


Gepardos :
asi 10 hráčů z toho je dobrá přihláška, potom jsou tam hráči kteří třeba o město přišli, a nebo jsme je nabrali už na začátku ale body jim nerostou, ale aktivní jsou.


lioke- :
body jim nerostou, ale aktivní jsou mám chápat jak ? V čem jsou aktivní s jedním městem, které neroste ?


Gepardos :
třeba forum aliance nebo chat.


lioke- :
máte sesterskou alianci na moři 35m , gratuluji že vám tak rychle roste. Neznamená to, že se chcete přestěhovat s 45m, na 35m kvůli bezpečí ?


Gepardos :
na tom je něco pravdy, nastehujeme se na moře 35, budeme se stěhovat do jedné části moře 45, pryč od jiných silných aliancí.
ale od té části je moře 35 jen co by kamenem dohodil.


lioke- :
omluv mou neznalost mapy :)
Hráli jste i na jiných světech


Gepardos :
ne, tady je to naše premiéra.


lioke- :
a jaké jsou zatím vaše dojmy ze hry ?


Gepardos :
zatim dobré.


lioke- :
děkuji za rozhovor a přeji příjemnou hru :)


Gepardos :
tobě taky .


Námět na tento článek mi přistál v poště a budu ráda i za další..
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
ADIX - ELITA - tato aliance patrně byla v paktu s aliancí INFECTION, ovšem a nejspíše než nadále být v paktu rozhodla se INFECTION převzít aktivní hráče z ADIX - ELITA a tím se posunout v žebříčku na první pozici. Z mého pohledu kvantitou se stali prvními, ovšem uvidíme, na kolik to ovlivní kvalitu.

Toto je krátká mini zpráva ze světa Tau..
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
vysledovala jsem, že aliance EUFORIE se sloučila s aliancí DARK-SELECTION, můžeme jen spekulovat, proč EUFORIE nabrala většinu hráčů ze DARK-SELECTION, snad tím chce posílit, snad jedna ali bude fungovat lépe než dvě, proč někteří u DARK-SELECTION zůstali též nevíme, budou to hráči na dovolené a zbylí patrně nestáli za to, aby je EUFORIE přijala.
poznámka EUFORIE se vyjádřila - bez komentáře .
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Zdravím, Klan Přežraného Medvěda ráda bych vám položila pár otázek pro čtenáře zápisníku.
Dívám se a válčíte s aliancí The Nightmare co mi o tom můžete říct ? Jsou i jiné aliance s, kterými válčíte a nebo se zaměřujete na jeden cíl a pak další ?
Jaké máte plány do budoucna, chcete i na tom to světě usilovat o korunku ? Na NÝ jste, jste sice nezvítězili, ale byli jste vládci světa . Máte podobný cíl ?
Co vaši spojenci máte nějaké, nebo jen DON s někým ?
Nechci být rejpal, ale jednomu vašemu hráči, aliance RESEŤÁCI, ze brala jeho jediný město a on musel začít od začátku, alianci RESEŤÁCI, nemá dobrou reputaci u některých hráčů, přesto čím si vysvětluješ, že váš hráč to bere v klidu a jeho ztrátě města neřkuli nespravedlnosti, jak někteří by to viděli se nemluví ?
Je někdo koho se na světě obáváte a s ataky na něho - ně vyčkáváte ?
Předem děkuji za odpovědi a jistě ne stručnou odpověď ať mají hráči co číst.


odpovídá diplomat aliance hráč johan1975

Nezaměřujeme se jen na jeden cíl, útočných cílů je několik. Stačí se podívat jen okolo sebe a cílů je hned několik.
Zvítězit na tomto světě by bylo určitě krásné a potěšilo by, ale jsou tu i jiné aliance, které o to budou usilovat. Každopádně se budeme snažit získat nejen korunku, ale i vládce. Ale je to ještě dlouhý běh. A ten běh bude mít spoustu nástrah a překážek.
Ano, máme nejen spojence, ale i DoN. S kým? Nepovím :)
Nedokážu říct jaké má dotyčný hráč pocity, ale určitě to bere sportovně. Je to velice dobrý a slušný hráč, tak nač urážet někoho, kdo mu sebere město. Stát se to může každýmu. Prostě jsme měli smůlu a nedokázali jeho město ubránit.
Každý hráč prošel křestem, kdy byl na něj veden nějaký útok nebo útoky. Nedá se říct, že by jsme měli před někým strach, je to prostě hra a útoky k tomu patří. A tuto hru hrajeme pro zábavu, ne pro strach :)


jinak bavili jsme se o hráči packova jemuž aliance RESEŤÁCI vzala město a on ani slova obviňování, kéž bych takových bylo víc,
jen že oni asi jsou, jen bohužel ti co hrají a nestěžují si, ti co prohru nesou normálně, ti co ve ztrátě města nevidí podvod je dost,
jen mlčí a ozývají se ti druzí co všechno dělají dobře a jiní podvádí .
 

DeletedUser

Guest
aliance EUFORIE se rozpadá, jejich diplomat Jan65 zešedl patrně skončil, důvod neznámý, naposledy byl spatřen dnes, když měl ještě 20 měst.
Hráči s EUFORIE dle nejmenovaného zdroje patrně, někteří přejdou do aliance EPIDEMIE, dnes byla založená pod heslem, 20cet hráčů je víc než 100, tak uvidíme, jakou jinou nemocí bude náš milovaný svět zahlcen a zamořen.
s pozdravem všeho nej a zdraví Hééé pčíík lioke-
 

DeletedUser

Guest
Pohled na pípák ve hře

článek svět bez pípáku, nebo s pípákem : stačí nainstalovat Grepo app, pípák je v tom a výchozím nastavení je rovnou zapnutý

názory :

Nebudu to nijak moc rozpitvávat, odpověď je vcelku jednoduchá, pípák je prostředek, díky kterému je hra stejně vyrovnaná pro všechny, kteří jí hrají. Jelikož díky pípáku pak může člověk hrát i když u toho nesedí nonstop jako jiní :)
***
zaujmout jednoznačné stanovisko asi nejde

výhody - vím, že se něco děje, buď mě, přichází útok, nebo někdo potřebuje pomoc - padl zvoneček,
někdo posílá osobku, je dost hráčů, kteří je používají jak operativnější prostředek
při akcích a asi by se našla řada dalších užitečných využítí

nevýhody - ne každý má mobil, kde se dá využít
neumím ho nastavit jinak, než že mi pošle email
což reprezentuje víc než 300 emailů denně

celkově však si myslím, že je to věc užitečná :)
***
pro aktivní je to dobrá věc a těm kdo na to kašlou nepomůže ani deset pípáků....
takže za mě je to lepší, nemusíš pořád řešit kam schovat jednotky když víš že budeš pár hodin mimo.... daleko víc mě vadí urychlování jednotek a staveb za zlatky - zlatá Delta, kde to nešlo - protože ten "pípák" může mít skoro každý ale vrazit do hry 2-3000 Kč za zlatky měsíčně mě nepřijde normální, chtěl bych svět kde by všichni měli stejné podmínky tzn. Správce pro všechny a jinak by za zlato nešlo nic, ale to je samozřejmě nereálné.....
***
ja ti svuj nazor na pipak klidne reknu...nemam ho a ani nechci bo aby mne rval tel. pri kazde ptakovine (staci ze pisou zabky a princezny),jsem tu celkem casto takze nejaky pipak nepotrebuju a pokud mi to nekdo vymlati tak s tim nic nenadelam trosku si zanadavam na borca se chvilku zamerim a je klid:-DDD vem si ze budes nekde kde nejni signal a pipak je ti stejne k nicemu,tohle si davaji asi jen opravdovi zavislaci,ale zivot nejni jen grep:-DDD berte to jako zabavu a odreagovacku zivot se ma uzivat a ne prozivat..
***
pokud jde o pípak tak popravdě jsem si změny nevšiml :) a na hráče s pípákem se nebojím útočit aspoň je to zajimavější
***
ako mám ho zapnuté, ale žeby som ho využíval nedá sa povedať keďže na mňa nikto neútočí.
***
pípak tim myslíš že mi zařve telefon když natebe nekdo jede ? beztoho se přece neda vubec hrat bo...
no tak jak řikam bez pípaku bych byl mrtvej homolka :)
***
ahoj myslim,ze snim je to lepsi
***
nevím co je pípák :)
***
já osobně si myslím že pípak znevýhodnuje lidi co nemájí přistup k pc, já pípak nemám ale notas mám u sebe pořad ,))
***
pípák jsem nezkoušel a ani ho zkoušet nebudu. Stáhl jsem si do mobilu mobilní aplikaci grepolisu, ale seká se, takže pípák je mi k ničemu. I kdyby mě upozornil na přicházející útok, tak stejně nic nenadělám. Nevím jestli se to seká i někomu jinému, ale mě rozhodně ano.
***
Ahoj, jo, je to věc, která sice zjednodušila hru, ale bez něj se hrálo lépe. bylo to víc o tom, kdo opravdu věnuje čas a ne o tom, kdo má na mobilu data a když na něj naco začne křičet, tak teprve pak něco řeší. Když nebyl, bylo to čistější, takže za mě lepší bez něho.
***
jsme jednoznačný odpůrce pípáku. Dnes je velice těžké někoho vychytat na švestkách, když mají lidé celý den u sebe mobil a upozorňuje je. Jediné co se dá proti tomu dělat, že když víš, že má někdo pípák, tak mu posíláš fake útoky třeba ve 3 hodiny ráno :)
***
Dle meho je to vec, ktera sice pomaha, mozna pozvedla hru na jiny lvl, ale je to vec i dosti diskriminacni. Jsou lidi, kteri nemohou mit telefon, ktery podporuje pipak atd a tim jsou v nevyhode a take jsou lidi (jako ja) kteri maji sic drahy telefon, ale protoze pouzivam blackberry, tak to nenainstaluji. Drive to podle me bylo daleko lepsi. Lidi vice cetli forum, kdyz se neco domluvilo, tak se utocilo atd. Dneska jede kazdy pres pipak a kdyz mu pipne, tak rve pomoc. Nehlede na to, ze to ma kazdy druhy skolak a tajne tak pari grepolis pod lavici misto toho, aby se venoval uceni a neco z nich vyrostlo. Sic delam ajtaka, tak mi tahle doba vadi celkove. Moc technologie a deti se tolik neuci kvuli hram
***
Je to zkáza téhle hry, každej blbec si nyní hraje na hrdinu. Ale dobrého hráče to z nikoho neudělá,je je to nevýhoda pro lidi, co hrají pro zábavu a také jich kvůli tomu mnoho skončilo.
***
no s pípákém ano - jinak se to nedá hrát
***
Push notifikace je brána jako zlo ve hře a mně nezbývá, než s tím souhlasit. Útočník je díky této věcičce obrán o jednu podstatnou výhodu - on je ten, kdo volí čas (a míst, resp. město, ale to se tohoto tématu netýká), čímž může dosáhnout momentu překvapení. Momentu překvapení, na kterém je dle mého postaven princip starého dobývacího systému. V tehdejších dobách se jednalo o problém pár jedinců, kteří „pípák“ měli, teď je to vlastně běžná nadstavbová věc, díky níž nepobírám, proč tolik lidí odmítá systém vzpoury, kde onen moment překvapení schází. Osobně v téhle pomůcce spatřuji něco, co mi hlídá hru, když u ní mohu být, ale nechci anebo jsem natolik vytížen, že si můžu najít čas akorát minutku, dvě za jednu hodinu... ale neuznávám to ho mít zapnutý nonstop. Vždyť na co? Nemám zapotřebí, aby mě virtuál volal do reálu i v noci. Pokud křičí v noci, z 95% je to otravný fake, málokdy ostrý útok. A pokud u někoho někdo prolítne i v nočním bonusu, tak to pak není magorem útočník, protože by útočil v noci, ale obránce, že si nezajistil město na frontě (kdo by útočil do plně červeného ostrova v noci?)
***
ja myslim ze je to hodne dobry.
***
Ptala jsem se několika náhodně vybraných hráčů na názor na pípák ( co je pípák viz. nahoře hnědý link ve zkratce vás aplikace v mobilu upozorní na blížící se útok, napadení podpory pípnutím v mobilu ), děkuji všem hráčům co jistě i přes počáteční nedůvěru mi odpověděli. Můj názor je ten, že nemám pípák ráda, nemohu už nerušeně útočit půl dne na hráče co jsou v práci- ve škole s tím, že o mě neví, dnes má skoro každý pípák a chybí moment překvapení .
 

DeletedUser

Guest
Řečtí Jezdci , aneb *.ANTY.*

zdravím novou alianci, jsem nejen hráčka, ale i moderátorka fóra, vedu tam i blog zápisník ze světa Tau, snad jste o něm slyšely .
Mohu se zeptat proč vznikla vaše aliance a proč jste opustily svou rodnou alianci Řečtí Jezdci ? Pokud se nepletu, tak asi u vás došlo k rozepřím,
nebo je to z jiného důvodu, že většina z vás opustila alianci a založila novou a to *.ANTY.* ?
Zdravím a na odpověď se těším
moderátorka fóra salupos a hráčka
lioke-

odpovídá: shodou okolností hráč na první pozici Aaroth22
zdravím též a je mi jasné když jsem viděl výpisy z poledne, že zájem je i trochu osobní:) ( dnes jsem na hráče útočila , malá poznámka )
a ted mi píše Hombre72 at tě taky pozdravuju....
Odpověd na otázku:
popravdě u jezdcu nevznikly spory, ale aktivni smetanka se rozhodla jit po svém, elita, která je aktivni a je nečeho schopna dosáhnout, založila *.ANTY.*a zbytek neaktivních zůstalo u jezdců a poseroutkové, co se u nas jen schovavali a hrali sami za sebe, se šli pro změnu schovat třeba k Fallen a jinych ali.

Oslovila jsem i druhou stranu na jejíž vyjádření čekám a popřípadě doplním, ovšem u zakladatele aliance Řečtí Jezdci hráče Gepardos
jsem si všimla jeho profilu, kde uvádí
Děkuji vám za hru Řečtí Jezdci
4.6.2014-22.8.2014

Začátek konce :
LotorSvK se stal členem aliance, dne 10.08.14 v 21:15
, proto se ptám, jak hráče LotorSvK tak jsem i otázku čím zavinil rozpad ali položila i již zmiňovanému hráči Aaroth22 a ten mi jen řekl to to :

LotorSvK je jedním se zakladatelů nové aliance, víc k tomu není co dodat každopádně brzy o nás bude slyšet...

každopádně si ráda počkám na vyjádření dalších stran i na to co nám nová aliance ukáže v boji na tau .

PS: milý čtenáři jenž si neoslepl omlouvám se za grafiku textu čím více se snažím o vzhled tím více asi tvé oko zabíjím,
tak buďme rádi za obsah a zbytkem mě neumlaťte .


vyjádření LotorSvK k profilu Gepardose a odchodu od Jezdců:
ja za žiadny rozpad nemôžem ;) tá rada čo tam bola bola mizerná a ak si si všimol/a tak si môže zato sám.
takže poviem ti to tak že Gepard bral do vedenia takých čo nikdy nič nedokázali najprv mali urobiť poriadok v ali až potom ísť do akcie na fallen no on bol za svojim a chcel ísť najprv na fallen tak to aj dopadlo že som odišiel a šiel somnou aj Aaroth22 pretože sám povedal že to s gepardom šlo dole vodou celý čas brali hráčov ktorí boli nováčikovia alebo tak a to sa nedá pretože oni boli neaktivný na fóre nič neposielali tak som musel konať ja ;) bol som zakla na svk kde sme skončili prvý a ja som skončil na svete druhy je to Alfa LUPUS
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
svět Tau a lidová tvořivost při výběru jmen měst, aneb jak my - vy na to

zdravím vás, opět píší článek formou anonymních odpovědí, čili tvé jméno nebude uveřejněno. Na co se budu ptát tentokrát náhodně oslovených hráčů ? Na jejích města :
Zajímá mě dle čeho volíte své názvy ? Zahlédla jsem názvy antická, lokální dle městských částí, názvy pokrmů, stejně tak i názvy typu H1O a podobně, zajímá mě i zda volíte názvy, kterými něco říkáte hráčům kolem, či mírně popichujete minulého majitele, nebo názvy neměníte ?
Máte v názvech měst systém, nebo jen nahodile volíte, jak nové město pojmenovat ?
Co si myslíte o názvech měst kolem vaše dojmy ?
Za odpověď děkuje moderátorka veřejného fóra salupos a hráčka
lioke-

odpovědi hráčů :

Také zdravím, názvy volím nebo vybírám tak aby se město jmenovalo podle nepříjemných nebo různě otravných zvířat. Dále volím i názvy, které by měly vyburcovat minulé majitele k útoku na mě a čili ho vyprovokovat a nebo takové názvy, kterými se snažím protivníka nalákat do pasti -). V názvech mám precizně vybudovaný systém. A názvy měst kamarádů či nepřátel? U těch se vždy s chutí zasměju a pokaždé přemýšlím co tím chce daný hráč říct, alespoň je to zajímavější -).
***
Ahoj,
názvy měst volím dle počátečních písmem silničních cyklistů-)
ejsou pro me nijak dulezite a nic jimi neříkám-)
když popichuju, tak osobkou-)
***
Dřív jsem míval takový ty nesmyslný názvy měst (Agresivní houska, Chlupatá koupelna atd. atd... no, okolí si to bralo dost osobně), přičemž ty názvy přídavný jména měly obvykle něco společný (povahová vlastnost, vzhledová vlastnost) a podle toho jsem věděl, co je off a co deff, co na lodě, co na pozem. No, teď to řeším jednodušeji - hodím číslo moře, pořadí ostrova a formou písmenka pořadí města na ostrově. Akorát zaznamenávám ty potíže, že i spoluhráč se má problém v mých městech vyznat.
***
já mám názvy měst podle toho jestli je útočné, obranné, lodní nebo pozemní. A pak tam mám různé druhy hamburgerů. A je to kvůli tomu, že jsem podobnou hru vyhrál (bohužel to nebyl Grepolis :) ) a když jsem v té konkurenční hře vyhrál server-svět, tak jsem byl v alianci "Hamburgers" tak jsem jim chtěl takto vzdát čest.
Pokud jde o ostatní hráče, tak antické názvy měst se mi moc nelíbí, stejně tak nějaká vulgárnější nebo tak.
Naopak se mi líbí, když někdo popichuje, že nechá název, nebo když je název vtipný.
Já osobně mám problém, když útočím a město se jmenuje jen nějakou zkratnou a čísle s jeho zapamatováním(musím ho furt hledat)
***
náhodně-na minulých světech jsem měl pouze ženská jména -)
***
Ahoj, s názvy měst mě pomáhá google - viz maps.google.com. Používám reálné názvy
***
zkratka jména - vlm
pořadové číslo - pokud možno v jednom moři
moře kde město je
asi tak -)
***
já miluju tyhle týpky -DD ..to je prostě boží pro všechny -DDD

.......*..-
........*.-
.........**- ( myšleno názvy měst ze znamének )
***
moje nazvy su vcelku fajn a jednoduche na precitanie skratka vikingsko severska mitologia alebo taky zo slovanskej mitologie a historie
***
Zdravím, oceňuji tvou snahu slušnou formou vést forum a vrátit mu původní smysl. Tvůj zápisník sleduji a je to zatím to nejzajímavější, co se tam dá číst. Už před delší dobou jsem se zařekla, že tam už nikdy nic nenapíšu, ale na tvé otázky ráda odpovím.
Protože neoplývám bujnou fantazií, názvy mých měst jsou fádní a nezajímavé. Prostě Město a číslo neob nějaké znaménko, abych odlišila od sebe světy. Pokud se mi líbí název města které přebírám, tak ten název ponechám nebo jen lehce upravím, viz tady 006.Strakonice, když se mi název nelíbí nebo mi nic neříká, změním ho na to Město. Nesnažím se názvem města nikoho provokovat nebo mu něco říkat.
Názvy měst ostatních příliš nehodnotím, jen se mi nelíbí názvy vulgární nebo urážlivé a provokující. Najdou se někdy i takové, které mě pobaví, ale těch je málo.
Moje nezajímavá odpověď ti moc nepomůže k zajímavému článku, ale jistě se najde dost vtipnějších odpovědí, které ti pomohou napsat pěkný článek, který si ráda přečtu
***
na každým světe mám stejné nazvy,od prvního dne na grepu.pamatuji si je a neměním je
***
jeden spoluhráč, tak ten měl normální početní příklady. Znaménka nahradil libovolným písmenem... a hotovo. Pak si určil, co jaký číslo (ve výsledku je) bude značit (off, deff, pozem, lodě), řekl to ostatním (byla jsme malá parta, takže v tomhle problém nebyl) a v případě nouze to kdykoli mohl upravit, ve stejným systému, ale nepřítel mohl začít zkoumat od znova. Např. 9e5 5d3, tedy výsledek 14 a 2, 14 = pozemka, 2 = obrana.
Celkově, on na tohle mozek měl... a vyznal se v tom i při 90 a víc městech... ale nechtěl bych být obránce, když se na tebe sesype x měst s takovými názvy. Než si to město zapíšeš, tak ho zapomeneš. =D A kopírování člověka v presu ne vždy napadne.
***
Proč jsem si vybral tohle jméno města ? ..no vybral jsem si toto jméno podle mého oblíbeného anime
***
Tak u svého prvního města nechávám název podle svého jména v této hře. Další 2 které jsem založil jsou W.1, W.2. Pak jsem jen obsazoval, a tam jsem jména nechával, jaká byla předtím. Když se mě někdo zeptá proč? Tak asi protože se mi líbí , jak si moji nepřátelé třeba i později všimnou jak jsem jeho kolegu zabral. Je to asi taková trofej, co zbude po zabraném městě. Zatím se v těchto městech vyznám, ale asi později jak jich bude např. 3 x tolik (jestli jich bude) tak ty města pojmenuju bud od vrchu dolů, či zleva doprava, podle ostrovu asi ne, mám je trochu roztahané (nejsem farmář). Ještě uvidím, jak to pro mě bude nejpřehlednější.
A co si myslím o názvech měst kolem? -D moc to neřeším, sem tam se pozastavím nad nějakým nesmyslem , zakroutím hlavou a v duchu si řeknu, kdyby tak radši pořádně hrál a nevymýšlel takové slátaniny, samozřejmě po týdnu už ten dotyčný nehraje, protože je to nějaký hráč do 15 let -)
***
ja mam jmena po jinych majitelich nejak to nemenim pokud jich uz nebude vic pak nazev zmenim podle meho jmena nebo ostrovu pak mam jasno kde mam vibirat surky.system vtom pro ostatni nemam jen sam pro sebe -)
***
Ahoj, moje města jsou pojmenovaná dle bohů, tedy podle řeckých a řísmkých bohů ....
Ano občas pojemnuji město podle hráče, kterému jsem ho vzala .....
Nějak neřeším kdo jak má pojmenované město,ale někdy to hodně napoví o hráčovi např. odkud je a tak -)
***
názov volím podľa nálady.....
v minulosti pri väčšom počte miest som mal mestá pomenované tak, že keď ma niekto rozklikol... mestá boli slová piesne od Karla Kryla
***
Osobně dávám název městům, tak abych si je hlavně pamatoval -)
***
ja preferuju čísla... nazvy se dobře pamatují a a nektere lamy než se zorientuji tak třeba prošvihnou utok myslim tim na mě... kdežto když nekdo napíše jedem na město bradavice tak neni co řešit
***
tu mas moje nazvy mies tna sk.grepe na achillovi..a preco take?nwm pacia sa mi anglicke nazvy miest viac ako slovenske:/..vyznam?takmer ziadne podobne mesta su na jednom ostrove..a utok s obranou mam takmer hala bala-D
Angel of Life
Angel of Revenge
Angel of War
***
Ahoj lioke-, nezbedná útočando! -)
je to rozhodně velice obšírné téma.
Vzhledem k tomu, že města jsou tu od toho, aby generovala kulturu, tak volím z mého pohledu názvy měst, jež se, ať v tom, či jiném období, zasadila o kulturní růst, nebo poprask. Původně jsem volila názvy řeckých ostrovů, ale moje fantazie brzo skončila a posléze se vším tím klikáním člověk nemá ani čas se rozmyslet nad novým názvem pro město. Jednu věc však zcela jistě dodržuji a je to asi základ. A to je neměnit název po dobytí aspoň den, z důvodů podpor a horší zjistitelnosti pro okolí.
Nicméně jestli počet měst bude růst jako rostl do teď, tak brzy budu muset názvy přehodnotit. Věřím, že spousta lidí se ani na polohu měst nepodívá a operuje pouze s názvem, tak by se mohlo v další fázi hry vyplatit měnit každý týden názvy měst, ale kdo se pak v tom má vyznat? -)
***
Jen se teď bojím, že nevím zda uspokojím tvou zvídavou duši něčím skutečně hodnotným... Pojmenování měst totiž nemá žádný řád, snad jen krom toho, že se to vždy otře o nějakou hudebninu... Jinak si vždy jen vzpomenu na nějaké dveře v Lidušce za dávných let, co se zpoza nich linulo za tony a název je na světě... Jen si tak při tom hraji se slovy a souvislostmi, ale to jistě každý bystřejší člověk odhalil... Snad někoho pobaví a nikoho nepobouří... Na Sigmě jsem měl zcela v souladu s nickem jména měst odvozená od titulků na Super.cz pro daný den záboru města... Takže tam to bylo třeba Poprask v Cannes když se bulváruchtivci dočetli, že na filmovém festivalu nějaká bezcenná hvězdička zas špulila zadeček a prsa přímo na hlavní třídě...:) Takže za tím nehledejte nic hlubokomyslného, jen si blbnu-)
***
nazvy mest jak jsis jistě všimla volím podle jednotlivých castí prahy ) není v tom jiná logika ) proste si takhle jako stavím celou prahu uvidíme kam se dostanu ) na ostatní nazvy mest druhých hrácu moc nekoukam ciste je sleduji jejich polohu a body ) vetsinou stejne budou taky praha tak co ))
***
,když jsem dělala na článku všimla jsem si, že hráči jmenují svá města, dle jídel, značek piva, zvířat, městských čtvrtí, dle fantazie, dle vzkazů okolí, podle hereček lechtivých filmů, podle řeckých měst, různé značky, znaménka ...
namátkou vyberu pár ukázek tvorby hráčů v názvosloví měst :

001, B1.Rezatá trumpetka, Shyla Stylez, Bez odporu, 04 Svačinka, Frankfurt, cočumíšfrajere, 04. Komár
a jiné, jo nedávám tipy k útoku, ale ukázku lidové tvořivosti, jo a mimochodem já volím města dle momentální fantazie, prožitku, či když mě někdo zlobí, ukázka jedno mé město název PERFEKCIONALISTA .
 

DeletedUser

Guest
Řečtí Jezdci , aneb *.ANTY.* dodatek Gepardose

Řečtí Jezdci, aneb *.ANTY.* druhý díl, dodatek hráče Gepardos​

hráč Gepardos byl na dovolené a tak k rozpadu aliance Řečtí Jezdci se mi vyjádřil před pár dny a to tak to :
No stalo se to že jeden hráč odešel a nějak dokázal aby šel Aaroth22 s ním, a za nimi šla ta lepší polovina aliance.
Ten hráč byl LotorSvK, a důvod proč odešel mi ještě není znám.

To to je rozlučkový dopis hráče LotorSvK přesné znění tedy okopírované hráčem Gepardos :
LotorSvK dne 22.08.14 v 21:00

takže nemá to tu zmysel Top rada fakt ;) dakujem ale moc ma to tu už nebaví každý hned útoky ale nič ohladom toho že bude nejako novo tá ali sory ľudia ale fakt ma to tu prestáva baviť nech si ma zaberú je mi to u riti celý grep račej pôjdem ku Anjelom ako tu byť alebo ja nwm sory ľudia hlavne aaroth :/ M4chr, Eler, Maize, Kingsmark, Dr.Mundo, Quoll sory :( dovi dopo ľudia :) veľa štastia nech si ma preberú teda už mi je jedno ved aj tak to tu nestojí za nič ;) a gepard myslí si čo chceš ale mám problém stým že tu bereš do radi nováčikov ;) takže dovi dopo....

Nováček v radě byl HistoryOfRome, kvůli kterému údajně LotorSvK odešel, neboť se mu nelíbilo, že Gepardos dává do rady nováčky, kteří grepolis hrají krátce .

záznam z rady Řečtí Jezdci, den na to údajně LotorSvK opustil alianci, v radě je projednáváno přístup k internímo fóru aliance a post člena v radě pro hráče HistoryOfRome :

spesini Šmoulíci 21.08.2014 19:43

Dal bych HistoryOfRome přístup k internímu fóru.. Je aktivní, posílá podpory, rozumí hře a je ho na fóru vidět.

***


M4ChR *.ANTY.* 21.08.2014 20:17

Taky jsem nad ním přemýšlel, dost s ním komunikuju přes zprávy. Byl by užitečný. Já jsem pro

***

bauden Fallen Angels 21.08.2014 20:27

já taky, teda jestli mám hlasovací právo -)

***

spesini Šmoulíci 21.08.2014 20:34

Ok, počkáme ještě na vyjádření Gepardose a Aarotha.

***

LotorSvK 21.08.2014 21:03

ja som chcel aby sa knám pridal aj Kingsmark a nemohol :( snim si vychádzam naj ale aj s moju ženu :3 že Aaroth22 -DD

***

M4ChR *.ANTY.* 21.08.2014 21:07

Kingsmark na to, kolik má bodů, tak nikde vidět není, narozdíl od HistoryOfRome. Můžu ti i říct, že jsem pomalu doteď ani nevěděl, že vlastně King u nás je a že má tolik bodů...

***

LotorSvK 21.08.2014 21:13

no ako myslíš ale kingsmark je aspoň viac útočnejší ako history ale to je môj názor

***

M4ChR *.ANTY.* 21.08.2014 21:25

V Radě nejde o útočnost, ale o aktivitu, zkušenosti, nápady a čas taky ty nápady realizovat. Tady je k prdu člověk, kterej umí útočit, ale k ničemu se tu nevyjádří. History má pořád nějaké návrhy, nápady, je vidět na foru, apod. To je tu potřeba.

***

Aaroth22 *.ANTY.* 21.08.2014 21:28

mě je to jedno klidně oba

***

LotorSvK 21.08.2014 21:30

hm tak ako chceš mne je to fakt jedno ked ho tu chceš tak ho sem daj ;)

***


No co dodat, můžu ještě kopírovat rozhovor Gepardose s LotorSvK , jak chtěl LotorSvK odebrat práva a následně odešel s aliance , můžu to, ale zhrnout LotorSvK nesouhlasil s nováčkem v radě, cituji LotorSvK : mne je to ako jedno ale ked chceš amatérov v ali tak vitaj -)
, chvíli dohadování a i Gepardos se bránil slovně cituji : No nevím, když jsme tě poprvé přijaly tak jsme se na tebe chystaly, potom odejdeš a zničíš mi alianci, vážně dobrý.
, pak se nám chlapci chvili bavili o tom, kdo zničil alianci Řečtí Jezdci, dám nakonec ještě citaci LotorSvK : cituji ja som ti zničil ali hej ? to si robíš vtip -)

Na závěr to shrnu i já dostala práva k alianci, i když jsem byla v grepolisu nováčkem, aliance se díky tomu nerozpadla, někdy si myslím, že spoustu hádek jsou malichernosti.
 

DeletedUser

Guest
*.ANTY.* a Délský námořní spolek


Tohle je příběh, aneb jak se nám Řečtí jezdci rozpadli a vznikla nová aliance *.ANTY.* , no a ta nám hrozila, jak nám to ještě ukáže a i ta se rozpadla a většina až na tři hráče přešli do Délského námořního spolku, čili cesta nahoru v žebříčku .
Jedni postupují nahoru dobýváním, no a někdo jen přecházením hromadným z aliance do aliance, zrušením jedné vzniku druhé, ale nesuďme od toho tu nejsme -)


Opět malá citace hráče tehdy ještě s *.ANTY.* : vsichni by meli prejit do aliance, ktera ma mene bodu nez my, asi polovinu a tim bude na 2.miste. A proc my jdeme do te slabsi a ne oni k nam je ze strategickych duvodu ;

Tak uvidíme co strategického to přinese -)
 

DeletedUser

Guest
tak strategicky to nepřineslo nic Délský námořní spolek se propadl tam, kde právem byl, aktualizace Grepo stats trvá, ovšem žebříček ukazuje 42 členů , 10 pozice. Hráči si myslí, že umělým prvenstvím tím, že přejdou všichni do aliance a součtem bodů dvou aliancí vyhrají svět, ale o tom to není .

Bohužel vám teď neřeknu přesně to co chci Grepo stats je zpožděný, ale dnes vznikla nová aliance kam někteří z délského námořního spolku přešli a to aliance ANONYMNI ALKOHOLICI , tak opět uvidíme co bude, zázraky nečekám , neboť grepolis není o zázraku ani o tom chodit z aliance do aliance, je to o tom být v jedné sehrané, pokud možno nemít všechno okolo, ve spojenectví, hrát - umět útočit, bránit se ...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Jak začít, těžko říct, Řečtí Jezdci tedy ti co ali opustili mě zaměstnávají , jejích cesta pro ty co se v tom neorientují byla odchod z aliance a vznik *.ANTY.* , asi se nedařilo a po geniálním nápadu, jak bez práce být mezi prvními byl tah, přechod všech z *.ANTY.* do Délský námořní spolek , ten to tah měl být strategický ovšem ani to se nepovedlo a tak založili další alianci ANONYMNI ALKOHOLICI , asi to mělo být to pravé ořechové a nebylo a tak opět přestup do jiné aliance a tím posun v žebříčku a to do aliance Fallen Angels, tak opět uvidíme co bude .

Ráda bych hráče co zdrhli od Řečtí Jezdci poprosila ať zkusí i taktiku útoky vyhrát svět a ne přechody, ráda bych napsala i nějaký článek o něčem jiném, třeba zase průzkum, tak nezaměstnávejte mě tolik jo a ještě jedna věc brzy vyzkoušíte skoro všechny aliance a zůstane jen pár s TOP, které jste nepořádali o přijetí a ty vás odmítnou dle historie, že nikde nevydržíte, čímž se vás nechci dotknout , je to jen hra .
 

DeletedUser

Guest
Jaký bych chtěl/a svět , můžete mi říct vaše ideální nastavení, nenechte se ničím limitovat jde o vaši představu, ( klidně rychlost 9/9 ), též se můžete vyjádřit i k různým věcem, svět se zlatem / bez, bez supportu, atd....
Nechám to na vás fantazírujte


vaše odpovědi :

Mně by stačilo, kdyby všechno fungovalo jak má - měsíc mi nejde simulátor (pouze na světě Tau,takže v mém prohlížeči to není), píšu o tom kam se dá - A NIC!

***

Mně by stačilo, kdyby všechno fungovalo jak má - měsíc mi nejde simulátor (pouze na světě Tau,takže v mém prohlížeči to není), píšu o tom kam se dá - A NIC!

***

[SPOIL]Ahoj,
jsem čtenářem tvého zápisníku a strašně moc se mi tvá práce líbí.

Z tvého námětu si vybírám: Svět se zlatem / bez

Na toto téma mám zrovna z dnešního dne docela silný zážitek, ačkoliv je z nového světa - myslím, že ho zde mohu i tak prezentovat.
Předem chci zdůraznit, že chápu marketing herního průmyslu a je mi jasné, že je to společnost stvořená za účelem zisku, jako kterékoliv jiné podnikání a nechci nikterak hanit jakákoliv nastavení a soudit, zda je to pro někoho víc fér. Osobně jsem kuřák a stojí mne to měsíčně docela dost zbytečných peněz, když k tomu přidám sem tam nějaké to pivko, drink nebo pamlsky, zkrátka utracené peníze za zboží, bez kterého se člověk dokáže obejít - pro někoho zas není problém si investovat do herních účtů. Mám s tím osobní zkušenost v jiných hrách - již jsem párkrát také něco prémiového pokoupil. Na grepolis jsem pár měsíců a doposud nic neivestoval, ale neříkám, že nikdy nebudu. Zkrátka to nechávám otevřené a buď bude potřeba nebo nikoliv.
Nicméně svět bez zlatých bych si dokázal představit a nejen to, i bych na něm rád začal hrát a porovnal tak síly rovnoměrně, bez prémium funkcí.
Ale zpět k tomu dnešnímu zážitku. Je 4. září a na Ypsilonu, spuštěném 1.9. bylo naší alianci již dobyto město. Ano, po neuvěřitelných třech dnech příprav pod ochranou, dokázal jeden borec vybudovat kololoď a dobýt.
Osobně jsem dosáhl během těch dnů pod ochranou do top 100 v žebříčku světa a to jen díky aktivitě, žádné zlatky jsem za zlanařené nedostal, ani nekoupil a ke kololodi a dobývání mám stále několik dnů. Zmíněný borec se toho ale nebál a vzal to ve velkém stylu :) Na jednu stranu smekám, obětoval finanční hotovost (odhaduji) o objemu lepší páteční párty, za poklidné hraní, na druhou mi to přijde až fanaticky šílené :D Ale předpokládám, že mu v jeho plánu pomohla i aliance a na potřebné stavební suroviny se složili, on ovšem zaplatil cash a jen klikal urychlení budov a výzkumu = skvelý plán jak fascinovat.

Na valnou většinou vysněném světě "bez zlatých", by to ale bylo jinak, tam by zůstal na stejné úrovni jako každý jiný a jediným rozhudujícím faktorem, by krom umu byl investovaný čas. Takže bychom se nevymlouvali na bohatší vrstvu, co si vše koupí, ale na samotáře, co celé dny sedí u pc.

Tímto snad dám lidem třeba i nový vhled na tuto "problematiku" prémium funkcí. Osobně v tom totiž problém nevidím a příjímám to tak, jak to je. Je každého volba, jak utratí své peníze, každý máme něco, zač pravidelně více, či méně utrácíme, aniž bychom to potřebovali. Je třeba si uvědomit, že bez zisku by to nikdy nebylo tak vymazlené a hratelné.

PS: Můj vysněný svět může být nastaven jakkoliv, hlavně abychom si to všichni řádně užili. Ale především bych upravil nastavení počáteční ochrany - jednoduše, jako všude jinde - pokud hráč pod ochranou zaútočí, o ochranu přijde. Nikoliv, že se mne bude někdo pokoušet drancovat, schován pod ochranou a já musím čekat x hodin, než mu tu armádu vyčistím!

Děkuji za tu čest podílet se na tvém dalším vydání a přeji ti, i čtnářům hodně Grep úspěchů!
S pozdravem, Maccerata

// prosím ponechat celistvé, tedy nevytahovat úryvky z kontextu. Děkuji[/SPOIL]

***

Rychlost maximální možná. Tuším, že nejvyšší je 5/5. Neaktivní morálka, s hrdiny, s prvky světa hrdinů, vzpoura, se zlatem, bez supportu -)

***

Rychlost : 3/5
Morálka : NE
Vzpoura
Urychlování staveb : NE
Urychlování jednotek : NE

tohle by mě stačilo -)

***

Já bych chtěl aby místo vojáků byly dinosauři, místo lodí letadla a všechno se postaví hned jak nato kliknu a nazdar :D Jo a taky chci aby na ostrovech byly sopky, co budou ničit města a místo zemědělských vesniček, budou domorodé kmeny, které vás budou moci sem tam napadnout

***

vzhledem k tomu, že jsem netrpělivá tak bych chtěla abych na cokoli klikla bylo hned postavená a naverbované:-DDDD
ale asi to neprojde

***

svět - kde by proti sobě hráli kluci a holky

***

rychlost světa: 3
rychlost jednotek: 3
noční bonus: 00:00-08:00
začátečnická ochrana: 7
počet členů v alianci: 100
dobývací systém: vzpoura
morálka: aktivní
další nastavení: neomezený level všech staveb (klidně město s milionem obyvatel)

***

ideální nastavení nemám, svět se mi buď líbí a hraju na něm nebo ne. A jestli se mi na něm líbí nebo ne ovlivní hlavně lidi, se kterými hraju, a to jestli si sedneme nebo ne. Doufám,že ti taková odpověď stačí. Hezký den.

***

Můj nej svět rychlost 5/5 , hraní bez špehů v alianci, i když vím, že by bylo těžké to trestat, svět bez dětí na, které se nesmí útočit, protože je jiní hráči brání , bylo by zajímavé, kdyby byl jeden svět bez herní podpory, žádná kontrola zda někdo podvádí, svět bez zlata, kde každý má pořád zdarma správce a kupce i velitele .
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser10620

Guest
Žhavá zpráva přímo z místa dění.

Stalo se to, na co celý svět čekal. Infekce došla ke svému konci a byla ze světa vyhlazena. Tým vědců z celého světa Tau nejprve nalezl protilátku, která zamezila rozrůstání Infekce a v posledních týdnech se usilovně pracovalo na jejim kompletní vyhlazení. A právě dnes, před necelými 15 minutami, došlu k vyhlazení. Avšak není všem dnům konec a již nyní je jisté že část infekce se dostala do širých krajů a možná i plánuje svůj návrat a odplatu, ale nic z toho neni potvrzeno. Takže nám nezbývá nic jiného než čekat, co si pro nás Nový Začátek bývalé Infekce připraví :)

Přímo z terénu pro Televizi Tau, Láďa Hruška
 

DeletedUser

Guest
Jak vznikl váš nick

Tentokrát bych ráda průzkum udělala jinak, s tím že jméno uveřejním jelikož mě zajímá
proč zrovna tento nick , jak vznikl váš nick ? Míváte ho často, myslím na každém světě, i v jiných hrách ? Co symbolizuje ?
Některé herní nicky mi připomínají něco z antiky, jiné civilní jméno, u jiných si netroufám hádat, jen si teď představuji, jak se registrujete do hry a do kolonky herní nick píšete a ten moment proč zrovna to to jméno a co znamená mě zajímá a jistě ne jen mě.

odpovědi

Shadow69: Můj nick? Památka na jednu ally ze světa Epsilon...

***
Gregor King : Gregor - civilní jméno
King - oblíbená thaiboxerská značka ( rukavice, oblečení)

***
Peterson150 : Peterson150 no... :) tak jsem Vietnamec moje pravé jméno je Son, a abych se přizpůsobyl v ČR, tak mi dali rodiče jméno Petr a v Aj je to Peter tak jsem to spojil a jez toho PeterSon :)) a to 150 to mi tam vzniklo z origin kyž už můj nick někdo měl tak my to navrhlo 150 -D

***
Snail69 : tento nick jsem použil poprvé docela nedávno, když už docházela fantazie právě na antická nebo mýtická jména. Poprvé jsem ho použil v jedné MMORPG Ultima Online, kde jde hlavně o zkušenosti a rychlosti učit se novým věcem. Počítačové učení mi opravdu moc nejde tak jsem to vzal s nadhledem. Snail - pomalu ale jistě. Pokud mě cestou nic nepřeválcuje vždycky dosáhnu svého cíle -)
A číslo 69 myslím že netřeba vysvětlovat -) (neni to rok narození ani číslo dresu -D )

***
pepe79 :

pepe -pepa
79-rok narození
jak originalní co kdybych ted začínal hrat tak si dam neco vic origoš ale ted už se mi nechce nick měnit bo už si me nepratele pamatují...

***
Daniel26 : taky mám dost originální
Daniel - civilní jméno
26 - věk v kolika jsem začal hrát
dnes už skoro o 3 roky víc

***
lutr : Můj původní nick byl Ltulr1 a to vzniklo kombinací mého jména a příjmení, kterou mě přidělil Bwin
Jelikož se to všem špatně vyslovovalo, tak mě všichni začali říkat Lutr, tak od světa Théta používám tenhle nick

***
Marfusa : Marfuša - postava z Mrazika

Nazvy mest: odvozeniny od Marfusenky a jmena ruskych vojevudcu

***
FoxTrix : Tento nick mám ve více hrách nejen v této a už celkem dlouho myslím, že tak kolem 5 let. Vybral sem si ho protože se mi líbil název Fox což v angličtině znamená liška jak určitě víte , a dodatek Trix je od kámoše protože samotné jméno Fox už bylo obsazené takže sem dodal první blbost co nás napadla -)

***
ondej34 : když jsem kdysi dávno základal email, tak přede mnou bylo 33 ondřejů, na mě zbyla 34. Nějak sem si na to od tý doby zvykl. Ale jedinej nick to není. docela často je měnim, ale tenhle je nejčastější.

***
benik63 : Tento nick mám na všech světech co hraju i v někerých dalších hrách.Je jméno psíka kterého jsme měli(Benik),63 je rok narození(moje)

***
minervak :

já měl nick joska100 kdysi,mám takový i na pokerstar a bwin,kde jsem kdysi hrál dost a dobře pokr.Ale jaksi mě to přestalo bavit.Jednou se k tomu vrátím. a joska je má přezdívka už nějakých 30 a možná více let z osobního života,hrál jsem lépe fotbal než můj o 7let starší bratr Josef. v 5 jsem hrál už s 12letými kluky a byl sem jim i silově rovnocený.Jednou jsem měl zaracha a nedošel a někdo prohlásil malej Jožin nedojde a někdo prohlásil je to malej Joska a od té doby se to se mnou vleče,ale lepší toto než jiná přezdívka,jinak mám ještě jednu a v Brně otvírá brány podniků.Proto zde se píše joska je proti
a současný nick,chtěl jsem minerva což je podnik u nás ve městě,ale nešla,tak jsem volil a k mé povaze sedl minervák,minerva proč??!!! bohyně vědění,umění a dalšího a já jsem takový malý bůh,bohatým beru což je stát a chudým dávám což jsou štamgasti

***
OrnelínŠtika :
Jinak jsem pochopitelně Ornelino jednovaječné dvojče...:-D Jsem stejně jako ona chytrý, pohledný a skromný...
Pochcanek, má pravá slabošská podstata, prý na Achilovi někoho natolik pobouřila, že jsem se musel narodit znova a bylo to zrovinka u mamky Štikové...:-D

***
bestie.op : Bestie - vznikla kdysi když jsem obchodoval pro firmu BEST trading , docela mi to tenkrát šlo
a konkurence nemohla vystát některé moje způsoby (90-ky byly divočejší) tak jsem
tenkrát byl označen za bestii a to mi zůstalo i do dalších firem
.op - původem jsem z Opavy
civilně jsem jinan Aleš a používám taky někde alex.op

***
kastruto : Můj nick jsem nevymyslel já.. Jednou jsem hrál hru a jeden kamarád z klanu se tak jmenoval a jméno se mi zalíbilo -) Teď používám nick Nexes

***
Hugues de Payen : Můj současný nick Hugues de Payen jsem si vybral jelikož se malinko zajímám o Templáře a nositel tohoto jména byl první velmistr onoho řádu, malinko mám dle toho uzpůsoben i profil
Na jiných světech nebo jinde (jiné hry, další různé servery) používám nick Don Quijote čí zkráceně DonQ (DonQ především na světe Kappa) jelikož někdy to je prostě boj s větrnými mlýny.

***
kruel : Kruel - Jak jsem k ní přišel ? No bylo to tenkrát za jednoho parného letního dne, kdy i mouchy vedrem chcípaly a já sedíc doma a drbajíc si svoje spocené [SPOIL]čelo[/SPOIL] houpajíc se ve svém luxusním křesle a ovíjen větry z několika větráků, jsem seděl a přemýšlel nad novou přezdívkou pro mojí novou postavu v jedné nejmenované online hře. Bylo to snad moje nejhorší rozhodování v životě, dokonce jsem byl i na pokraji vyčerpání, jelikož všechny předešlé přezdívky jsem už vyčerpal a potřeboval jsem novou. Jenže žádná nebyla volná, všechny byly použité již jinými uživateli a pak se to stalo. Tak jsem napsal co jsem napsal, hned jsem nato kliknul, zelenou "avajbl" fajku čeknul a už to bylo, objevil se Kruel. No a toť vše

***
e.f.i :
Ja tenhle nick pouzivam skoro vsude. Jsem Eva, ale krome nejruznejsiho pokrikovani na me lidi volavaji Efi, tak jsem to prolozila teckama, protoze nick s tremi pismeny vetsinou zalozit nejde -)

***
Kuldius : Ahoj,jméno hráče Kuldius je odvozeno od mé přezdívky Kulda -) a město Zubrius od mého rodného Zubří.Měj se pěkně milá Salupos

***
maximus III :
nevím proč jsem si vybrala zrovna tento nick,ale asi proto že jsem někde vyčetla,že je to vítězné jméno a římská trojka,protože se mi líbí trojka-)

***
střelmistr :

tak střelmistr se se mnou táhne už z The West a nějak to neřešim a zustal sem u něj
jinak Michal

***
Iksiks : asi tě zklamu odpovědí, ale jelikož ten nick vznikl asi před rokem, tak už si ani nevzpomínám co bylo motivací pro výběr a fakt jsem se snažil vzpomenout... Přece jen už nejsem nejmladší a něco hold už neudržím -D
Jinak pro několik her co jsem hrál v minulosti jsem měl i jiné nicky, někdy to byly třeba skomoleniny názvů kapel, spisovatelů...záleželo na momentálním rozpoložení mysli.
Zdravím do Brna

***
Barbaros69 : Kdyz jsem zacal hran prvni hru na pc tak to bylo ze stare doby tak jsem chtel byt barbar ale uz jich tam bylo hodne tak vznikl os a cislo je rok narozeni

***
můj nick ve hře lioke vznikl od mého emailu, při snaze si ho založit bylo všechno obsazené a své jméno jsem dávat nechtěla, když pořád mi nešel udělat email, rozhodla jsem se náhodně po slepu ťukat do klávesnice a byla lioke, můj nick na fóru je bývalý herní nick přítele, pod jménem lioke jsem zapomněla heslo na fórum a tak jsem si zde udělala účet, jako salupos, přítelův nick je též od emailu, je to a teď se zježíte skomolenina mé představy, jak by se rusky řekla chalupa, dle mě salupa a od to ho salupos, proč chalupa od příjmení.
Jinak doufám, že se vám článek líbí a snad mi na fóru prozradíte proč se jmenujete tak, jak se jmenujete .
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru