• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Z vozů útočná jednotka

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser12340

Guest
Neeee, tato změna se mi bohužel (bohudík) vůbec nelíbí, doufám, že ji nepřidají.
 

Thasoss

Grepolis tým
Proč se ti nelíbí? Nechceš to trochu rozvést? "Nelíbí se mi to" není moc konstruktivní slovo do pranice. :p
 

DeletedUser12257

Guest
Tohle by se mi líbilo.Univerzální jednotky moc nepoužívám ,takže jsem pro;)
 

DeletedUser12340

Guest
Já nevím je to o zvyku. Do teď jsem vozy stavěl (a furt stavím) právě z toho důvodu univerzálnosti. Vždy se s nima dalo zareagovat na příchozí útok, pokud mám poblíž luky... Teď by mi byli k ničemu.. Stačí?
 
No, jelikož jsem si také oblíbil vozy právě kvůli univerzálnosti, posílám je s kolkou - a pak 300 vozů vychytá i nějakou tu vratku praků... Takže taky nejsem moc nadšený
smiley_emoticons_daumendreh2.gif
 

DeletedUser8979

Guest
No..je to více k zamyšlení...touto změnou budou vozy 99% čistě útočná jednotka,útočná síla (80) je moc pěkná.

Ono "univerzálnost" vozů je taky dost diskutovatelná,vozy byly vždy slabý proti bodnému..takže full manty či stádo hoplitů jej mohlo snadno rozdupat.

Další věcí je obyvatelstvo..vezmu v potaz,že vozy jsou mnohem dražší...Takže full města...Dejme tedy tomu že mám full město hoplitů jehož počet činí 2000 hoplitů a vozů mám 450 a začnu počítat aktuální hodnoty obrany a útoku . (nechte si komentáře typu "Udělám ve městě víc jednotek než toto" ,vím to)
_______________________________________________

2000 hoplitů :

Útočná síla (bodný): 32,000

Obranná síla:

Sečný - 36,000
Bodný - 24,000
Střelný - 14,000

450 vozů :

Útočná síla (bodný): 25,200

Obranná síla:
Sečný - 34,200
Bodný - 7,200
Střelný - 25,200
_______________________________________________

Z toho jde tedy jasně usoudit,že full hopliti jsou stále lepší jak v obraně,tak i v útoku oproti vozům.

Zkušený hráč využije díru v obraně vozů a bude útočit především bodným,což bez ohledu na ostatní deff ve městě bude vozy demolovat mnohem víc,než hoplity.

A abych se dobral konce a mého názoru,tak si myslím,že by tato aktualizace dala vozům naprosto nové světlo,kdy by mohli excelentně vynikat v útoku.
 

Thasoss

Grepolis tým
No, obecně vzato, nelze říct, že vojsko o typu A bude lepší jak vojsko o typu B. Vždy tam bude jedna výrazná slabina. U hoplitů je tou slabinou obrana proti střelnému útoku, tedy práčatům, tedy nejpoužívanější útočné jednotce. To asi není úplně ideální. Vozů bys měl brát v potaz 500 (500 * 4 = 2 000), tím pádem když obranné hodnoty vůči všem třídám útoků sečteme, tak jsme +- nastejno. Slabší útok je pak vyrovnán rychlostí.

Osobně jsem pro, aby nastala změna a neměli jsme tu dvě takřka stejné jednotky, ale v útočné formě bych raději viděl hoplity a vozy nechal nadále jako univerzální.
 

DeletedUser8979

Guest
Jenže ta slabina u obou jednotek se liší v řádu tisíců ve větším množstvím,pak samozřejmě ještě vzít v potaz rychlost jednotek...to je taky jiná.

Tvoje možnost Thasi taky není špatná,ale to už není na nás :)
 

Thasoss

Grepolis tým
No, vše posíláme dál. ;) Bohužel, mnohdy není co, protože to hráče nezajímá až do chvíle, kdy se to zavede, nebo řeknou "Nelíbí se mi to", což není dostatečně konstruktivní, aby to stálo za překopávání plánovaného konceptu. Game design rád diskutuje, rád přemýšlí nad úhlem pohledu hráčů... ale musí mít podklady. Říct pouhé ne, to nestačí - je to nicneříkající. A proto si mnohdy hráči stěžují, že si vývojáři dělají, co chtějí, a na hráče nehledí. Pokud se mi něco nelíbí, tak musím říct proč, v čem mi to nevyhovuje, aby měli vývojáři možnost hledat alternativu vstřícnější mým potřebám.

Kupříkladu: Nelíbí se mi to, protože vozy byly celkem použitelné i v útoku a zároveň mi chránily kolonizační loď před protiútokem až do příchodu podpor, po úpravě jí budu moct posílat buď s čistě obrannými jednotkami nebo hoplity, které mi ale práčata rozmetají, takže si moc nepomůžu.
 

DeletedUser9364

Guest
Já nevím, co komu vadí na "Nelíbí se mi to.". Prostě konec, nebudu o tom dál s nikým diskutovat. To je prostě můj názor.
 

DeletedUser12412

Guest
Tady bych taky nesouhlasil. Důvod: právě kvůli jejic univerzálnosti je používám i v off i v deff. Je to u mě po pracích snad nejvíce zastoupená jednotka a kdyby byla čistě jen útočná, zas bych musel překopávat army :D Ale hlavní důvod u mě je, že právě kvůli univerzálnosti je tak rád používám a už teď si myslím, že jejich bojové hodnoty jsou dobré
smiley_emoticons_steckenpferd.gif
 

DeletedUser9192

Guest
Přidat hoplitům na útočné síle se mi zdá jako mnohem lepší nápad, dají se dále tunit přes hrdinu a rozloží to i rychlost útoku - útok půjde pomaleji, ale bude silnější, což bude vyhovovat jak obranářům tak i útočníkům, posílit vozy mi moc smysl nedává.
 

DeletedUser12643

Guest
Mě se ta myšlenka velmi líbí :). Rychlí a účinný útok ve složení Jezdec + vůz by mě mohla bavit :).
A pokud lidi chtějí kolonizovat, myslím, že hoplit bohatě stačí :).
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru