• Vážení hráči! Dne 29.08.2023 nový svět - Nesebar otevře své brány. Přidejte se do válek na světě s Divy světa Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, Dne 05.10.2023 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.297. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Nemrtví povstali! Válka je před branami! Hádes se vrátil a pomocí své armády nemrtvých, kterou k nám posílá svým portálem, se snaží šířit chaos a ničit náš svět! Je vašim úkolem s pomocí Lysandrových Spartských válečníků ovládnout bitevní pole, osvobodit ostrov od stvůr a zavřít Hádův portál jednou provždy! Jste připraveni vést spartské armády k vítězství proti Hádovi? Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Ze světa Emporion

I suppose that plenty of college students are taking "vacation mode" (exam period). On the other hand, the weather is getting better as well, so there are more factors :)

Czech servers are usually dead during summer. Most people prefer to spend time outside when it's nice/they have work/family/holidays.
 

Thasoss

Grepolis tým
There are no public holidays in the Czech Republic (they were during Mondays 1st and 8th May) currently, but yeah, the weather is nice!
And me still staying here cuz lots of work needs to be done. :eek:
 

Thasoss

Grepolis tým
The words to dissolve an alliance and to leave an alliance are fairly close in the Czech language, happened to Danyho Koťátka early on as well. :(
Since we are reworking Czech localization, this is a very good point. The buttons "Rozpustit alianci" and "Opustit alianci" got similar wording indeed. We will look into it, and it will probably get changed, so players will not confuse these buttons anymore.
Upraveno. Před:
1683718557915.png


Po:
image.png

Děkujeme za podnět!
 
Pokud bychom chtěli jít do detailu, tak by ještě bylo vhodné, aby to nahoře bylo ve stejném pořadí jako dole.

Tj -> Pokud je teď dole
Rozpustit alianci / Odejít z aliance

Nahoře by mělo být
Rozpustit/Odejít

Jen detail, který mě však bije do očí, když na to koukám :D
 

Thasoss

Grepolis tým
Díky, nad tím jsem se popravdě nezamýšlel. Soustředil jsem se především na dostatečné odlišení obou tlačítek, aby již nedocházelo ke zbrklým (a velmi nešťastným) kliknutím vedle.
 
Drahí priatelia,

s radosťou a hrdosťou sa na vás dnes obraciam s dôležitou správou že na Emporione láska a mier zvíťazili. V tomto epickom súboji sa tulene z Mildovho stáda stretli so zvyškom sveta a dosiahli významné víťazstvo.

Gratulujem kolegom z aliancie MILDOVO TULENÍ STÁDO! Zvládli ste to, čo sa asi ešte nikomu v Grepolise nepodarilo - získali ste výhru bez toho aby ste uškodili svojim protivníkom. S vašou jedinečnou schopnosťou budovať priateľstvá a rozširovať lásku a mier ste dokázali ovládnuť pól sveta. Oslobodili ste vyše 200 miest a spravodlivo dobyli ďalších 10. Vaše úsilie a oddanosť sú vítanou inšpiráciou pre všetkých.

V tejto chvíli si dovolím pripomenúť všetkým dôležitý odkaz, ktorý nám prináša Biblia vo verši Marek 12:31: "Milovať budeš svojho blížneho ako samého seba." Tento krásny a hlboký citát nás povzbudzuje k láske a starostlivosti voči ľuďom okolo nás, a to nielen v našom virtuálnom svete, ale aj v reálnom živote. Mildovo tulení stádo ukázalo, že úspech a víťazstvo môžu byť dosiahnuté bez násilia a konfliktu, ale skôr prostredníctvom lásky, vzájomného rešpektu a porozumenia.

Chcel by som tiež vziať túto príležitosť a poďakovať našim dôstojným súperom, Koťatám a frajerom z LOS GORDOS (pozdravujem MIMMO), za ich statočný výkon a fair play. Ich odhodlanie a schopnosť bojovať s vášňou a odvahou si zaslúžia uznanie. Aj keď sme mali rozdielne ciele, stretli sme sa na tomto svete spolu v duchu súťaže a zábavy a veľmi vám za to ďakujem.

V tejto chvíli, keď sa láska a mier stali víťazmi, nech nám tento výsledok slúži ako príklad a inšpirácia pre naše ďalšie kroky. Buďme láskaví a starostliví voči svojím blížnym, ako aj voči tým, s ktorými sa stretávame na ceste života. Nech nás víťazstvo Mildovho tulenieho stáda upriami k tomu, aby sme šírili lásku a mier vo svete, pretože iba tak môžeme dosiahnuť skutočnú harmóniu a naplnenie.

Ešte raz gratulujem Mildovmu tuleniemu stádu k úspechu a ďakujem všetkým zúčastneným za ich účasť a hru. Spoločne sme ukázali jedno, láska a mier sú vskutku silnejšie než akýkoľvek konflikt a je možné dosiahnuť víťazstvo s poctivosťou a vzájomnou podporou.

Nech nás táto skúsenosť posilní v našom úsilí o budovanie láskyplného a mierového sveta. Verím, že spolu dokážeme zmeniť svet a priniesť doňho viac lásky, porozumenia a harmónie.

S láskou a vďakou,
stargazers
 
In my house they would call Farmville the way you played. You will win the prize, but hands down we Italians are the ones who won. Conquests against enemies speak. I do not play for the prize, I have never been interested, I play to have fun and I must say that in this server I had little fun. Every time we opened a front with some alliance it was all about defense. No one could keep up with the pace and tried to make some serious conquests. I don't think you'll ever see me on Czech servers again, given the way you play, scoring points only among yourselves and never with enemies (or at least 90% on each other).
 

Thasoss

Grepolis tým
In my opinion, all of the top3 alliances have made this world peacefully boring together. No alliance pact should have been created. Due to this, any battle became trench warfare. It's pity! :( Other CZ worlds could be fun for you, because such competitors are the only thing needed. You are always welcome!
 
Možno by táto tvoja póza akože elitnej aliancie, ktorá si prišla zabojovať a odsudzuje doméčkarov bola uveriteľnejšia, keby ste si s alianciou s ktorou máte najväčšiu frontu (aka Danyho Plačkové + zobák) nedali DoN hneď dvakrát v priebehu sveta. Nehovoriac o tom, že mimo nočných nájazdov, nezmyselného zlatenia eventu a hromadného kúpania sa ste zas tak veľa toho nepredviedli.

Každopádne máš právo na svoj názor, v pohode, nabudúce keď budeme mať záujem o súboj v disciplíne "vymyslime si irelevantnú kategóriu ktorá má s hrou pramálo spoločné v ktorej sa prehlásim za víťaza aj keď to doslova nikoho nezaujíma" tak ti určite dám vedieť :)
 
Možno by táto tvoja póza akože elitnej aliancie, ktorá si prišla zabojovať a odsudzuje doméčkarov bola uveriteľnejšia, keby ste si s alianciou s ktorou máte najväčšiu frontu (aka Danyho Plačkové + zobák) nedali DoN hneď dvakrát v priebehu sveta. Nehovoriac o tom, že mimo nočných nájazdov, nezmyselného zlatenia eventu a hromadného kúpania sa ste zas tak veľa toho nepredviedli.

Každopádne máš právo na svoj názor, v pohode, nabudúce keď budeme mať záujem o súboj v disciplíne "vymyslime si irelevantnú kategóriu ktorá má s hrou pramálo spoločné v ktorej sa prehlásim za víťaza aj keď to doslova nikoho nezaujíma" tak ti určite dám vedieť :)


Hidden behind an alliance, protected by a wall of rocks you have been playing Farmiville for a whole server, unable and afraid to open a serious front against us.

Have you been hiding behind another alliance using them as cannon fodder and come talk to me about my deals?

I played the whole server with a single deal, I didn't cower to eat the cities of my comrades and allies, unable to conquer the enemy.

If I forced my alliance to play like you did they would have been deleting out of boredom after a month.

And despite everything, even while you were allied with the Danyho we still captured cities from our enemies. We played 1 vs 2 and still won, are you able to say the same about yourself? Have you ever played alone against us and danyho?

We were and are the smallest and least numerous group, we started without any ambition and were insulted the whole time. You wrote about us as dogs, called us cowards and complain if we stand here with our heads held high?
You talk about night raids, but I received your attacks to look for my ships in the night, your useless attempts to disturb players with 5 hour attacks hidden in the middle of a sea of blue are the true demonstration of the low value as strikers.

The Czech players I've seen capable of standing at the front can be counted on the fingers of one hand, all the others play hidden in the blue
 
Nahoru