• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Ze světa Golgi

tak když už jsme u toho, aby jsme se sešli, tak se připojuju s postřehy.. :DD
souhlas s nočníkem na 8 hodin... 23-7 za mě... ale asi bych to přežil bez úpravy.
zakončení - divy značka ideál... Domkařit mě nebaví.. :)
rozhodně bych ocenil svět bez morálky.. jinak je nastavení fajn
když to shrnu:
morálka - NE
zakončení - divy
zamyslet se nad délkou nočního bonusu
 
tak když už jsme u toho, aby jsme se sešli, tak se připojuju s postřehy.. :DD
souhlas s nočníkem na 8 hodin... 23-7 za mě... ale asi bych to přežil bez úpravy.
zakončení - divy značka ideál... Domkařit mě nebaví.. :)
rozhodně bych ocenil svět bez morálky.. jinak je nastavení fajn
když to shrnu:
morálka - NE
zakončení - divy
zamyslet se nad délkou nočního bonusu

a ještě silnější milici o 500%
 
  • Rychlost světa: 5 (výborne, rýchlejší rekrut=viac bojov)
  • Rychlost jednotek: 3 (za mňa super, aspoň človek nemusí chodiť s mobilom aj do sprchy, takže viac časovania a prípravy a nie len čakanie na neaktivitu nepriatela)
  • Rychlost obchodu: 5 (výborne, človek nemusí tak dlho čakať pri preposielaní surek)
  • Zakončení: Divy/Dominance
  • Rychlost zakončení: běžná/rýchla
  • Noční bonus: 00:00-07:00 (uvítal by som skôr nejaký 8 hodinový)
  • Začátečnická ochrana: 5 dní (pri tej rýchlosti ideál)
  • Limit členů aliance: 25 členů (za mňa fajn)
  • Dobývací systém: Dobývání
  • Doba obléhání: 10 hodin
  • Doba zakládání města: 6 hodin
  • Morálka: Ne (vo väčšine prípadoch sa aj tak len zneužíva na blokovanie ostrovov, miesto toho aby slúžila na ochranu menej aktívnych/slabších hráčov)
  • Artefakt: pre mňa nie je podstatné
  • Bonus:
    • Tiež mi na tých boostoch nezáleží, aj tak si to človek ani neuvedomuje pri hraní.
 
Naposledy upraveno:
Přikláním se k většině co už tu bylo napsáno a určitě souhlasím se změnou zakončení světů.. Olymp jsme teď hráli a chce to změnu. Takové Divy, na ty se těšíme vždycky. Morálku bych zrušil, té už bylo taky dost a mě třeba vyhovuje více nočník od 22:00 - 6:00 Za mě ideální čas.. Nikoho to nenutí ponocovat a ráno už je většina vzhůru, kvůli zaměstnání :cool:
 
  • Rychlost světa: 5
  • Rychlost jednotek: 3
  • Rychlost obchodu: 5
  • Zakončení: Dominance (Olymp ne!)
  • Rychlost zakončení: běžná (mohla by být rychlá)
  • Noční bonus: 23:00-07:00
  • Začátečnická ochrana: 5 dní
  • Limit členů aliance: 25 členů
  • Dobývací systém: Dobývání
  • Doba obléhání: 10 hodin
  • Doba zakládání města: 6 hodin
  • Morálka: NE
  • Artefakt: Cokoliv
  • Bonus:
Olymp dejte se vzpourou (až to půjde).
 
Zdravíčko, taky něco napíšu k věci..
Tady se očekává štípaná, osmihodinový noční bonus, plus bonus na milice určitě není na škodu.
Co se týče morálky, při tomto nastavení by mohla být vypnuta. Už teď vidím ty blokády ostrovů a při této rychlosti to bude spíše vopruz, než zábava.

Největší překlik, je dát jako zakončení Olymp.
Přikláním se k ostatním a jsem pro změnu, tak čau.
 
Super zmena, hlavne chcem pochváliť tú úpravu doby zakončenia na regular @Thasoss, je to taká nenápadná zmena ale Divy na rýchlosti 5 sú vyše 6 miliárd surovín a keďže to bude sypať 25 ľudí, každý deň prípravy navyše hráči ocenia :)
 
Nastavenia sú na Olymp skvostné, zahral by som si to hneď.

Treba však myslieť na to že momentálne nebeží žiadny svet s dobyvkom. Taras bol rozhodnutý už dávno a teraz sa na pomalej rýchlosti len čaká na divy, Carphi má mesiac do dominancie. Komunita by určite ocenila kebyže sa otvorí svet s klasickým dobyvkom, Olymp je síce dobyvko ale hrá sa dosť neštandardne. Rozdiel medzi ukončením divy a dominancia nie je až taký rozhodujúci, osobne by som volil rýchlu dominanciu nakoľko sa pri tomto ukončení tak dlho "nečaká na koniec", ale osobne veľmi rád sypem divy takže mi to nevadí, hráči dobývania však väčšinou nie sú domečkári a tak sa často stretávam s názorom že im toto ukončenie nevyhovuje.

Rád by som zažil svet rýchlosti 5 bez morálky, no rýchlosť pohybu jednotiek 3 je ideálna, človek tak môže ísť aspoň do sprchy. :D

Z bonusov by som reálne zvažoval bonus na milice, keď už ma má niekto pravidelne ráno budiť tak nech ho to stojí aspoň viac jednotiek, reagovať sa na dobyvku proste musí aj za cenu spánku ale potešilo by ma vedenie že to aspoň spôsobí väčšie straty útočníkovi a nemusím sa vykúzliť hneď na začiatku dňa. :D Taktiež by sa mi páčil bonus na rýchlejší pohyb obchodníkov, rýchlosť obchodu 5 je samozrejme viac než decentná a jediný svet kde som ju zažil bol lahodný, ale takejto dobrej veci sa nikdy nedá mať dosť, nejdem ho však moc ponúkať tu, veľmi by pomohol hlavne na svete kde hráči chcú hrať Olymp. Viem že tieto dva bonusy sú možno trošku netradičné, no z nastavení cudzokrajných svetov viem že sa občas takéto bonusy vyskytnú.

Otázka morálky je zložitejšia, za mňa by bez nej mohol prebiehať každý svet nakoľko ako bolo vyššie spomenuté väčšinou neslúži na ochranu menších hráčov ale na blokovanie územia - sťahovanie koliek (kde náraz full oliek do morálky 40% fakt bolí), alebo deffovanie kamarátov s jedným mestom čo vlastne ani nemajú moc chuť hrať, len robiť škody. Ak mám správne informácie viem že svety bez morálky sa majú púšťať len dvakrát ročne a v roku 2022 boli oba tieto svety spustené práve na dobyvku, rád by som ju videl vypnutú práve na vzbure kde človek naozaj môže nasypať nepriateľovi do mesta koľko útočných jednotiek chce a body z toho sú. :D

Bol by som nerád kebyže vás pripomienky komunity odradili od častejšieho spúšťania Olympu, nastavenia naň ste nemohli dať lepšie, ako hlavný faktor by som bral hlavne to že časť komunity čo hráva výhradne dobyvko teraz nemá na akom svete hrať a trápiť protihráčov. :)

P.S. Vidím že nastavenia boli už zmenené, ale nakoľko som si dal dosť práce s tým vyjadriť svoje myšlienky čo najpresnejšie bez toho aby to bola slohovka tak ju odosielam aj tak. :D
 
Naposledy upraveno:
Nahoru