• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Zemědělské vesnice

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser8803

Guest
Koncept:
Můj návrh spočívá v tom, že by při požadování surovin ze zemědělských vesnit, bylo ve správci jedno tlačítko, které by podle výběru času z osmi možnostní, vybralo ze všech dobytých vesnic suroviny najednou, né jako doteď, kdy se musí klikat na vřechny ostrovy zvlášť.

Důvod:
Pokud by hráčům nezabíralo tolik času jednotlivě po ostrovech klikat na zemědělské vesnice a měli by možnost surky požadovat jedním kliknutím, ta je jasné, že by surovin během dne, před odchodem do práce, ve volné chvíli, prostě kdykoliv nasbírali surovin více a jak všichni víme, na surovinách a jejich zdroji celá hra stojí, takže více surek je více armády, více útoku, celkově více zábavy a o to nám všem jde :)

Detaily:
Jednoduše, přidejte jedno tlačítko navíc do správce, nebo změňte stávající "Požadovat" na "Požadovat od všech vesnic", systém by pak surky vybral od všech vesnic najednou, samozřejmě by musel systém být upraven tak, aby podle ostrovů suroviny poslal do prvního města na ostrově v seznamu měst na ostrově, nebylo by asi dobré, aby si města vybíral sám.

Grafika:
Zde není třeba dávat grafické návrhy, každý ví, jak vypadá zprávce a jak se obsluhuje.

Rovnováha:
Jednoznačně to hru oživí, prospěch je jednoznačný a nezvýhodní nikoho, protože kdo bude u hry sedět, může klikat co pět minut a mít hromadu surek, kdo se hře nevěnuje, bude klikat co 4 - 8 hodin a surek mít tolik nebude, takže to je v podstatě přínos aktivním hráčům, těm hráčům, na kterých hra stojí, které to baví a taky investují do hry čas i peníze, o které grepolisu jde v neposlední řadě taky.

Podvádění:
Nevidím v tom žádný způsob, jak podvádět, pokud někdo pomyslí na programy, které ovládají kursor myši a mohou tak v případě nepřítomnosti klikat za hráče a tím jej zvýhodnit, je to odzkoušený nesmysl, který nefunguje.

Závěr:
Závěrem napíšu snad jenom to, proč jsem to celé napsal, když jsem začínal s hraním, klikání co 5 minut na zemědělské vesnice bylo nutností, abych se dostal tam kde jsem a to platilo o spoustě hráčů, aktuálně mám přes 60 měst a klikání po pěti minutách již není možné i když si platím zprávce, je to proto, že se to nedá stihnout, nebo lépe, čas který to trvá je skoro 5 minut, takže hráč nemá šanci dělat nic jiného a to jsme v půlce hry, nedovedu si představit klikání při 100 a více městech, proto si myslím, že by se s tím mělo něco udělat, podle mě to tvrdě diskriminuje větší hráče oproti těm menším hráčům.

Správce nabízí požadování co 5 minut, které velký hráč nemůže použivat, tohle by se mělo změnit aby měli všichni stejnou možnost požadavku na zemědělskou vesnici využít.
 

DeletedUser7382

Guest
To myslíš jako náhradu za přehled zemědělských vesnic u kapitána ? Jedním kliknutím dostat ze všech zemědělek ze všech ostrovů surky do měst je sice hezké, ale v přehledu u kapitána aspoň vidíš, jestli ti to vůbec pojme sklad, a hned na to můžeš reagovat (požadovat jen od části vísek, surky utratit a požadovat i od zbytku). Nebo pokud máš na nějakém ostrově víc měst, nemůžeš si vybrat to, které potřebuješ. A v přehledu zemědělských vesnic je celkově dobrý přehled, v produktu tvého návrhu nikoliv.
 

DeletedUser8803

Guest
Vůbec nejde o přehled, náhradu nebo výběr města na ostrově, do kterého surky chceš, neznám na lotě nikoho, kdo by měl surek dostatek, snad jen kromě domečkářů a co se týče měst na jednom ostrově, následné přeposílání surovin z jednoho města do jiného je to poslední co bych řešil v případě, že si surky pozbírám během několika vteřin jedním kliknutím myši řešil.

Pokud jsem to nenapsal jasně tak to udělám v jedné větě, chci si pozbírat surky ze všech vesnic během pár vteřin ideálně jedním kloknutím co 5 minut, né jako doposud, 4 minuty klikat jednotlivě na ostrovy.
 

DeletedUser7382

Guest
To jsem pochopil. Záleží asi na pohledu na věc.
[SPOIL](Pokud je někdo domečkář a furt staví, tak asi nemůže mít plné sklady, pokud máš někde nedotčenou obranu, můžeš surky ještě využít k pořádání slavností.)[/SPOIL]
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Tento návrh fakticky kopíruje prémiovou funkci, a tím pádem je diskuze o něm planýcm tlacháním. Kdo tu výhodu chce musí si ji holt zaplatit. Nutnost pětiminutového klikání opravdu není to co by oddělovalo dobré hráče od špatných, resp. úspěšné od neúspěšných.
 

DeletedUser8803

Guest
Teda promiň, ale vysvětli mi co kopíruje prémiovou funkci ??? Plané tlachání je to co jsi napsal ty, protože je rozdíl naklikat denně 1000 surek, nebo 6000 surek, jestli to není podstatné, tak si spočítej, o kolik vojáku postavíš méně a kolik útoků tímto nepošleš, no a jestli je u tebe úspěšný hráč ten, co občas klikne na surky, má jich méně a o to méně válči, tak potom buď nehraješ v pomalém světě, nebo nejsi útočník.

Místo psaní o ničem, raději napiš, v čem to má kopírovat prémiovou funkci ? Mě jde o vylepšení této prémiové funkce, protože kdo nemá prémium, toho se tohle téma vůbec nedotýká.

No a ten pohled na věc je jednoduchý, my jsme útočná aliance, tak vím, že jedinné co nás brzdí, je přísun surovin na armádu, na útoky.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7382

Guest
Nekopíruje, ale má to vylepšit. Již existující prémiová funkce má i své výhody. Akorát by to byl rozdvojený přehled zemědělských vesnic...
 

DeletedUser

Guest
Nemá to vylepšit, ale skoro plně zautomatizovat, aby se vojáci sami poslílali byste náhodou nechtěli? když jsme přestal hrát byl sjem tuším 10 na off žebříčku na achillovi. Myslím že vím co to je útočit.. Někdo prostě chce všechno, ale nechce dát nic.
 

DeletedUser8803

Guest
Začínám si připadat, jako na školním diskuzním fóru mého 11-ti letého syna, ne to bych syna urazil, protože tak irelevantní příspěvek tam určitě nenajdu, jestli potřebuješ nasbírat příspěvky, tak běž prosímtě někam jinam.

Jak můžeš napsat něco takového ? Já že nedávám nic ? Jsem tu hodiny denně a vedu top ali na našem světě, utrácím peníze, děláš snad více než já ? Co jsi zač, že si mě dovoluješ posuzovat ?

Celé to moje psaní je o jedné věci, kterou jsi očividně sběrateli příspěvku nepochopil, proč mám být i přes prémiové funkce diskriminovám a je mi odepřeno klikat co 5 minut na zemědělské vesnice ? Proč má být tímto zvýhodněn malý hráč, stejně aktívní jako jsem já ? Už tak je hra nastevena pro zvýhodnění malého hráče, proč i tohle ?
 

DeletedUser7382

Guest
Stop flame :grepolis
_____________

Tvůj návrh má evidentně vylepšit přehled zemědělských vesnic u kapitána tím, že umožní větším hráčům získávat surky od vísek co 5 minut, protože se budou získávat jedním kliknutím, a tím pádem umožní mít více surovin i jim. Ale fakticky to již existující přehled zemědělských vesnic nahradit nemůže, protože i ten má své výhody a je v něm zkrátka rychlý přehled o všem důležitém (možnost dalšího požadavku, výběr města, nálada či její pokles, pojmou-li to sklady atd.). Zatímco když jednou kliknu, tak např. nevím, jestli mi surky zbytečně nepopadaly do moře nebo jak klesla nálada apod. A rozdvojená prémiová funkce taky není nutná.

Osobně bych neřekl, že bude malý hráč zvýhodněn a velký diskriminován. Velký má pořád víc měst, příjmů a armád. A až se ten malý dostane na předchozí pozici toho velkého hráče, bude na tom stejně. Stejně jako ten velký byl přeci jednou taky malý...

Chápu, co tě k tomuto návrhu vedlo, ale Sultan má pravdu v tom, že není nutnost klikání po 5 minutách. Já to tak nedělám, ale jsem na pomalém světě. Mně by docela vadilo každou chvíli jen požadovat od zemědělek, ale to je věc každého jedince. I když po nějaké době vznikají rozdíly mezi různými typy požadování, ale já na to koukám z jiného pohledu.
Zkus zkoumat výzkum Kořist, pak bys mohl klikat co 10 minut, nebo prostě tak, jak se ti zachce, abys nemusel dělat nic jiného.
 

DeletedUser

Guest
Stahovat všechny vesnice zároveň jde i po pěti minutách:), ale zvlášť na každém ostrově.. dotyčný by chtěl všechno zaráz.. dotyčný by chtěl aby se pokud možno všechno dělalo automaticky:)
nepotřebuju honit příspěvky, mam jich dost, mohl bych je rozdávat, ale prostě se mi nelíbí jak si pseudošpičkoví hráči chtějí upravovat hru podle potřeb své lenosti a nikoliv podle potřeb atraktivity hry..
Hraju hru od samého začátku, viděl jsem hodně snah ji upravit tak aby se pokud možno jedním klikem udělalo vše.. ale to už by pak nebyla ta zábava..
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru