• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Změna fungování "Ochrany města"

Tak jsem se konečně k tomu dostal. Už delší dobu se mi nelíbí ten naprosto NEdynamický koncept ochrany města. Prostě člověk dá ochranu a nelze ji nijak zrušit dřív než vyprší. Navíc hlavně na dobývání začala být ochrana na dobývané město dost klíčová s příchodem Narcizmu.
Vezmime si naprosto typický příklad:
Máme dvě soupeřící aliance a jedna sedí ve měste té druhé. Ochranu nahazuje útočící aliance. Pokud je hráč aktivní, tak obě aliance mají informaci kdy se končí nahozená Ochrana. Pak v tom čase nastane tzv. spamovací válka, t.j. kdo první nahodí Narcizmus nebo obnoví Ochranu. Tento souboj je ale úplně mimo konceptu této hry. Je to souboj o to kdo má lepší ping na server nebo lepší autokliker (buďme upřimní je tomu tak).
Zde se nabízí dva zpusoby jak změnit chování tak, aby to bylo víc o strategii než o technických faktorech, které do hry tohoto typu nepatří.
1) Umožnit hráči, co kouzlo seslal jej automaticky prodloužit bez nutnosti klikat obnovení ručně. To vychází z toho, že hráč co kouzlo sešle by měl mít nejakou výhodu při jeho prodloužení, dejme tomu že pár minut před vypršením, by mohl hráč předem za přízeň prodloužit trvání.

2) Tohle se me pozdává daleko víc jako koncept. Umožnit nějakým zpusobem "přebít" ochranu města hromadným kouzlením protější aliance. Tedy Ochrana by měla nejakou životnost a pokud by se ji povedlo zničit, tak by bylo možné znovu na město kouzlit.

Jsou to jen rychlé nastřely nejakých změn, neříkám že jsou úžasné, ale fakt se mi nelíbí ty spamovací války o prodloužení ochrany, podle mě se to vymyká koncepty hry. Mělo by to být víc dynamické.

Uvítám jakoukoliv diskuzi.

E.
 

Thasoss

Grepolis tým
(následující názor je můj čistě osobní hráčský)
Po stránce game designu se mi líbí spíše druhá varianta. Jak naznačuješ, kouzlo Ochrana města je velice specifické, takže nějakou zvláštní jedinečnou mechaniku by sneslo. A idea dát Ochraně určitý počet "životů" mi přijde zajímavá. Pouze mě zajímá, jak bys definoval odolnost Ochrany napříč různými fázemi hry? A měla by všechna kouzla stejnou sílu? Nebo by se od něčeho odvíjela? Snižovala by se Ochrana i při použití pozitivních kouzel?

První koncept má dle mého potenciál vnášet chaos do herního zážitku těm, kteří se o herní mechaniky tolik nezajímají anebo jsou ve hře noví. Najednou by tady bylo nějaké kouzlo, které jde prodloužit, ale jenom chvíli předem (už to by byl problém hráčům vysvětlit) a ještě by s takovou fičurou bylo jediné.
 
Jo proto jsem rekl ze se me vic pozdava ten druhy koncept. Ten prvni je takovy primocary a jednoduchy ale ma sve mouchy.
Druhy by se musel promyslet presne jak rikas s tim co a kolik by nicilo zivot ochrany.
Uplne do detailu to promyslene nemam, ale urcite nejaka stupnice damage od nekterych negativnich kouzel bych to videl naproti tomu nejaka stupnice healingu od nekterych pozitivnich kouzel.
Chce to promyslet, urcite zde doplnim nejaky vice specificky napad casem. Zatim je to jen hruby nastrel a pokus o diskuzi
 
Ten druhý koncept se mi líbí. Byla by to větší sranda a alespon by byla hra zábavnější. Jenom to chce víc promyslet a doladit aby to bylo pro obě strany férové. :)
 
1. koncept se mi moc nelíbí asi. Nemyslím si, že by měl mít někdo privilegované právo naklikávat ochranu.

U toho 2. -> Záleželo by na počtu hráčů v alianci? Tj. měli by větší aliance výhodu před menšími? Či by to bylo nějak upravené, aby nezáleželo na počtu lidí?
 
Druhá alternativa zní fajn, jen jak píše koudet2 a Thassos, bude výzva to vymyslet tak aby
- to nebylo příliš zmatečné pro nové hráče
- nebylo nefér vůči malým aliancím
- nefungovalo tak, že prostě se bude muset použít třeba 20 kouzel a pak tam někdo zkrátka hodí další ochranu (jak píšeš, "šlo by na město znovu kouzlit" což znamená i další narcis s další ochranou :D )

Takže zatím opatrný optimismus, jen pozor aby se tím nevyrobil větší průser než je teď
 
Druhá varianta se mi pozdává víc, ale jak je uvedeno výše, nemělo by to záležet na počtu lidí v ali a muselo by být také dostatečně "blbuvzdorné".
 
Tam jsem se zamyslel, jak by to mohlo být.
Samozřejmě to berte s nadhledem :p

Proměnné:
Rychlost světa:(R)Max 50členů v ali. (M)
Počet členů v ali​
50​
40​
30​
20​
10​
Úroveň pokroku ve hře (X):Získané Body:
(Y)
1​
1,25​
1,67​
2,5​
5​
1<10 000Max 20členů v ali. (M)
210 000-49 000
Počet členů v ali​
20​
15​
10​
5​
350 000-249 000
(Y)
1​
1,33​
2​
4​
4>250 000

Kouzlení:
Kouzlo ochranaOčištěníNarcizmusOčištění
Prvotní nahození10*XPrvotní nahození10*X
MAX BAR10*M/RMAX BAR10*M/R
Další Kouzlení2*X*Y2*X*YDalší Kouzlení2*X*Y2*X*Y

V praxi by to vypadalo následovně:
1 Fáze
- Hráč na město dá kouzlo Ochrana/Narcis, Majiteli města a Dobyvateli (Zapalujícímu) by se objevil nad Městem Bar se sílou kouzla.
První kouzlo by bylo zvýhodněno nebo by mohl běžet třeba 1h odpočet do možného kouzlení v druhé fázi (aby se mohli hráči připravit).
2 Fáze - Každé poslané očištění by ubralo v Baru nějakou část síly a naopak znovu poslané kouzlo Ochrana/Narcis, by kouzlo zesílilo.

Každá ochrana/narcis by měla BAR s maximálním počtem síly.

Proměnou (Y) bych ale zapracoval bud s historii hráče (maximální počet spoluhráčů v aliance v které byl za posledních 14 dní) , aby se zamezilo vyskakování hráčů z důvodů zvýhodnění zasílání kouzla.
NEBO bych proměnou (Y) úplně zrušil aby nebylo 20 mini aliancí ve spojenectví z důvodů zvýhodněného zasílání kouzel.

Samozřejmě by to potřebovalo plno testů, vybalancovat to a hlavně odhlasovat to v komunitě, ale věřím že v Betě by to mělo úspěch (galanoulis by takovou změnu pochválil:D:D)
 
za me priliz moc promennych zohlednit uroven pokroku mi neprijde vhodne
bud tomu nechapu dobre nebo se mi to nelibi musim si to jeste lepe procist asi
ale uz to ze tomu ted ja nechapu uplne nenahrava pouzitelnosti
 
Naposledy upraveno:
Je pravda ze úroveň pokroku by znehodnotila menší hráče.
Zapojil jsme ji tam proto, protože všechny bonusy ve hře s ni počítají a je to takové vylepšení odměny za to ze hráč “hraje”.
 
Nahoru