• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

zvýhodnění útoku vs obrany _ aktivita hráče_oprava wikigrepolis

Ahoj,
pročítám fórum a lidi napadne kde co a všechno není k zahození.
zaujal mě třeba nápad "online stavu hráče" taky jsem to kdysi viděl v nějaké onlajnovce - nebylo by špatný napsat spoluhráči vedle, který je online (protože sdílí moje "vidění") a požádat o pomoc .... myslím že něco podobného je vidět na grepointelu (bohužel CZ neposkytuje).

moje návrhy :)

1/ zvýhodnění útoku vs obrany

čím víc birém je ve městě tím výhodnější je obrana (viz. simulátor 100ol na 200birem vs. 2000birem)
limit pro obranu (statek) není. do města se může teoreticky sjet bezlimitní stav birem.
zvýhodnění birem (v obraně) je nastaveno správně ... protože to jsou lidi co chtějí hrát "město" spolu.

tak a teďka ta myšlenka:
utok OL je limitní (statkem). každý utok OL je individuální i přesto, že jde o utoky hráčů co chtějí taky (tak jako biremy) hrát spolu.
proto říkám .... první útok vyslaný na město by mohl dávat limit pro útoky letící souběžně na město s limitem +-10sec, slučovat útočné číslo (tak jak to dělají biremy) protože to co letí +-10sec. je skupina hráčů co je ochotná hrát o město spolu.

2/ snížení obranné hodnoty města

úvod: hru dělá hrou show, kterou vytvořejí aktivní hráči kolem sebe. rvou do toho peníze, trávějí hodně času a v podstatě se snaží udržet ostatní hráče ve hře.
podle mě placky (erby) nejsou nějak zvlášť motivující a tak bych zavedl zvýhodnění/znevýhodnění hráčů ve spojení s bitevní pozicí "BB v profilu? třeba".
může to být například zvýhodnění obrané/útočné hodnoty v procentech vázaných na BB. tak jak morálka chrání slabší, tak by tento koeficient zvýhodňoval hráče co hrát chtějí. (vždyť samotný Assasin je postaven offkově - běžte a pomlaťte se, a vymyšlený je kvůli podpoře hry a nebo prodeji zlatých ...)

3/ oprava wikipedie Grepolis

je tam napsáno "BB dostaneš za útok na město duchů, alel za podporu města duchů BB nedostaneš" a myslím si že to není pravda. BB se již dostávají i za podporu města duchů. tak by se to tam mohlo opravit.

(jooo a líbí se mi nápady k "novému" zístávání surovin, ve všech bodech co byly vypsány. i to individuální zvyšování lev. vesnic na začátku hry. nepochopil jsem zatím ty ostrovní mise pro otevírání nových surovinových vesnic - to se nechám překvapit.
myslím si že tyto kroky - výrazně srovnají fair play )
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser12720

Guest
S tím neomezenym útokem by se to dalo vyřešit takzvaně: hromadným útokem. Armády by se sjeli do města zahajovatele hr. útoku a po určité době by se společně vydali do útoku.
 
moc na televizi nekoukám , ale dnes (10.7.2017) "spíš náhodou" jsem si všiml v reklamním bloku na Nova action reklamy na Grepolis (s titulky v překladu)
... myslím že to byl ten z roku 2011 :) ale přesto mi to udělalo opravdu radost !

:) držim palce celé Grepolis komunitě, aby reklama přilákala co nejvíc cz hráčů !!! = podle mě krok správným směrem. díky

(TV spotem 2011 myslím tenhle https://www.youtube.com/watch?v=5TkGmj1DUX0)
p.s. jako první jsem si říkal "to nemáme na sledovanější kanál?" ale v zápětí mě to došlo je to dobře zvolená cílovka, takže dobrá práce :).
 
Naposledy upraveno:

Thasoss

Grepolis tým
Jj, poslední dobou běží na Inno hry zase televizní spoty... důsledek změny majitele. Nicméně, ono to nějaké hráče určitě přiláká... teď jde o to, jakým způsobem k nim bude přistoupeno. :) Toho bych se bál víc.
 
hru to určitě omladí, ale napsal jsi to přesně :)))
plán je jednoduchý - zapracujou se všichni a společně rozsekáme svět :))
 
já si toho nevšimnul, ale schválně jsem na to kouknul a je to tak.
při utocich na "tábor banditů" se špatně počítají BB. klidně si to zkuste, je to vidět hned z kraje.

XPdQvSjtTJ6dMOimNoPOVw.png
 

DeletedUser12305

Guest
dnes? Protože dnes (a příští sobotu) je bonus 20 % na bitevní body :)
 
jeje tak to jsem vůbec nevěděl. asi jsem zase nějaké to "hlášení zprávu" nedočetl do konce :))) díky za odpověď
 
Nápad/ návrh

Koncept:

Důvod:

Detaily:

Grafika:

Rovnováha:

Podvádění:

Závěr:

tak a teďka jako na poště to podctivě vyplnim ...
smiley_emoticons_panik4.gif


hale jednoduše - hraju teď víc z telefonu (tzn apky) než dřív. moc se mi tam líbí možnost přidělení počtu lodí do utoku "posuvným tlačítkem".

myslím si že by to pomohlo i v PC prohlížeči.
naklikáš všechno do utoku a nemusíš jako blb vypočítávat kolik transportek k tomu potřebuješ. (vetšinou je kliknu všechny protože to hodinu zarovnávat k panďuláčkům je hnus) a takhle bych mohl "posuvníkem" přidat přesně tolik kolik to potřebuje.

1/(rozumíte mi - kliknu pozemku do utoku a tranportky dám 60. to je moc. tak tam napíšu 50 to je málo. tak tam napíšu 55. a tak pořád dokola dokud se netrefim.
v apce posunuješ tím "čudlíkem" a buď je to červený a nebo zelený a hotovo :))
2/částečný stahování podpor na podpoře venku (prázné transportky) by to tlačítko taky mohlo vyřešit.
... co já vím kolik jich můžu stáhnout?? tak zkusim 5 =ok. zkusim 8= ok, zkusim 9?=ne to už je moc! tak 8 rychle domů (no jak u blbejch :)))))

... a jako odměnu za tuto "spásnou myšlenku" by mi mohly spadnout na Spartě vozejky kouzlem na nick Sariel ... děkuju (předem :)))
 
Naposledy upraveno:
Nahoru