• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Útočné jednotky- Návody, taktiky

DeletedUser

Guest
hrajeme Malricus

stejnou hru ?

ja ti radši sem hodim obrázky ze simulace neb :


Rozdíl v tom kolik padne transportů při 2 nebo 30 ohnivkách je poměrně zanedbatelný pokud tam někdo napere 200 birém. Ale poměr jestli se vylodí 120 nebo 60 člunů je poměrně značný.

Je ten že při 2 ohnivkách ( a je jedno zda 60 nebo 120 transportek) se vylodí ani ne jedna desetina při 30 1/3 výpravy.
S výzkumem průnik se potopí jen 1/3 a vylodí se 2/3 při 30 ohněch

Při dvou to ani snad není znát zda máš nebo nemáš tento výzkum.

98200579.jpg


[
64375661.jpg
 

DeletedUser

Guest
Ale ty nechápeš, že o tom já nepolemizuju. Nikdy jsem neutopil útok kvůli nedostatku ohnivek, a tudíž nikdy nezkoumal kolik se toho vylodí a průnik jsem nikdy nepoužil. Já jen řekl, že namísto toho abych poslal útok bez ohnivek, tam dám raději 2.

Mě šlo o to, že dávám 2 ohnivky proti náhodnému krutu 1 birémy. Zbytek riskuju a risk mi vychází. Já je tam nedávám protože bych myslel že to má nějaký jiný efekt.

Když posílám 10 útoků během 1 minuty a proložím pozemky ohnivkovýma městama, tak je šance velmi malá že mě nějaká vsuvka ohrozí více než jeden útok. Pochopitelně teoreticky by to šlo zvládnout, ale neplavím se na šnečích člunech abych dal nepříteli šanci. A na velké akce se neplavím sám.

Navíc tam máš očividnou logickou chybu. Pokud bys tam měl 30 ohnivek, neměl bys 120 plných člunů že ? ale méně, u rychlých člunků je ten rozdíl ještě větší.

Ale říkám, nemá cenu tu teoretizovat a polemizovat. Je to situace od situace a útok od útoku.

P.S ale slibuju že až to jednou nevyjde a utopím člunky tak namísto nich nakroutím ohnivky ;)))
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
tak samozřejmě když jezdíš na nehrajicí tak to jde... jezdit i bez ohnivek uplně pro případ jedné birémky v obraně ti ale stačí 1 ohnivka 2 sou plýtvání obyvately :p

ano v simulaci je 120 dej si tam 1200 nebo 60 furt procento transporterů potopených bude stejné ....(takže chyba nebude v logice ale v neznalosti simulátoru)

pokud to má sloužit jako návod tak bych opravdu sem nedával způsob jak nováčky připravit o celou městkou armádu za skoro nic )zkus si místo 200 birém v obraně dát v simulaci 10 a ejhle takhle dopadnout neni až tak težké

A hlavně si uvědomte že ten návod použivají hráči s 1 až 5 městným účtem ty asi
Když posílám 10 útoků během 1 minuty a proložím pozemky ohnivkovýma městama, tak je šance velmi malá že mě nějaká vsuvka ohrozí více než jeden útok
těch 10 útoků nepostaví v okamžiku kdy máš 10 a víc měst to neni až tak o strategii co poslat ale kam a na koho a kdy.

PS : strdi když sem testoval myslim epsilon nebo deltu (vzpoura systém) tak se takovýto agresoři našly co jezdily s dvouma ohnivkama a i uplně bez to byly žně na bitev body v obraně ;)



ale v jednom sa mylis par sekund je mala medzera pretoze grep anticasovaci system je +/- 15 sekund cize vykyv 30 sekund v podstate cize mozes sa snazit ak ti to hodi odskok nenacasujes vsunutie

a existuje jedna varianta v obraně kdy antičasovací systém neplatí vůbec (a ne vždy je na to dost času :D )

protože ho ale moc lidí nezná a je to trošku vyšší dívčí nechci so o to dělit jak se to dělá ( a neni to opravdu bug) hra tak funguje od začatku jde se trefit s dobrým připojením na internet do 2-3 vteřinové mezery (alespon něco co mužete v grepu objevovat tajemství vždy lakají )

Standarně pokud vám někdo nechá 5-10 vteřinový rozestup není to vůbec problém to vychytat za pomoci legalních herních zpomalovačů (ohnivka,trasnsportér, demolička připadně kolod vše je pomalejší než birémky ....)

vše ale platí o hráčích co hrajou pokud ste off a nebo jedete na off hráče neni potřeba žadnej plán a žadné počty ohnivek v ničem nepomužou nehrajicí dobije i cvičená opička.

pokud máte alespon přesné info o cily je také varianta (vzhledem k pomalosti kolodě ) udělat před čištění a pak na viceméně stejně silného hráče neni problém udělat obrácenou věc poslat 200 ohnů a 2 trasnportery milice si většinou už nepovolá

ale pro průměrně začinajicí hráče bych opravdu doporučoval 20 -30 ohnů jako minimum
 

DeletedUser

Guest
No já to zase beru i z druhé strany, já se útoků 50+čluny vůbec nebojím, protože to zase bude jen škrábat pěchotu ve městě. Ale asi je pravda, že jinak se hraje s 5 městy a jinak se 40+...a jinak když útočíš ve dne a jinak když večer. Ale...o tom to někdy je ;)

ano v simulaci je 120 dej si tam 1200 nebo 60 furt procento transporterů potopených bude stejné ....(takže chyba nebude v logice ale v neznalosti simulátoru)

Ano relativně to je stejně, absolutně ovšem nikoli. Boje se ale porovnávají v absolutních číslech, ne relativních, takže ten úbytek člunů tam bude vždy. Takže v důsledku ten rozdíl je menší, ale to je fuk, já se nikdy nedohadoval o tom kolik "projde".

Jinak má neznalost simulátoru to není. 2 ohnivky jsou jistota. Při -30% štěstí totiž hrozí ztráta nějakých člunů s 1 ohnivkou, navíc není člun na těch dalších 10 vojáků :))
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
dobre moj osobny nazor je atkyto nebojujem vela ale za celu hru mam len jednu potopenu Kolonizacku ako neuspesne prebratie (ano raz som este neprebral ale to sa KL otocila rozoberal som dve mesta naraz a mal som vela prace bohuzial som poslal opacne KL a jedna dorazila hodinu pre zacatim druhej fazy blba chyba )

ale nak ako vravim a na sk fore som to pisal uz davno uplne herne taktiky odomna dostava len par hracov a dovolim si tvrdit ze kazdy s kym som doladoval jeho hrabie je top hrac (nechcem si lichotit ale aj vdaka mne)
strategie a taktika je nieco co ma aj zivi cize tu sa len hram ale ovladam to ked skoncim realne hranie potom som slubil ze napisem komplet navody a postupy ako som hral ja a kedze to mam overene od dost hracov ze ich to poslalo hore ma to ucinok

takze utocim priemerne zo 66 mestamy momentalne mohol by som aj viac ale stale zachovavam solidarnost a mam aj obranu v mestach aj ked ja ju potrebujem velmi malo ako obranca viem vsuvat obranu ako utocnik viem casovat dopady ale anticasovaci system mi podraza nohy ale aj s tym viem pracovat ale je pravda ak je schopny obranca dost ma to ako utocnika moze ohrozit preto robim zlozenie a poradie utokov ako robim dopady su tak aby aj pripadne vsuvky mali co najmensi uspech ale univerzalne

utok vzdy minimalne 20 ohniviek ide vzdy uz len kvoly tomu aby nebol report ze idem s tromi uz len pre tu hanbu

ano chodim aj na velmi napechovane mesta a pametam ked sme isli na hraca ktory bezne stratil max jedno mesto ziskal KB na 4 ci 5 ale neustali sme stale povstania stale ok KB mu lietali ako blazon ale jedna vec je mat KB a dalsia vydrzat to a branit sa vtedy vam nopomoze cosavaci system skladba obrany ked to zazivate kazde 4 ci 5 dni dokola vazne nie nepomoze

podla mna teda ideal je na uz rozbehnute svety 20 ohniviek minimum max 30 rychle prepravky a poskladat utoky ako mate surky a mat v utokoch aj katy najprv poskodit co najviac obranu a potom ktamy dat dole hradby postupne utocit na viac miest falosne povstania a podobne taktika poznat svojho nepriatela a mat na to cas ak mate cas v tejto hre dokazete vela ak cas nemate je vam vsetko toto nanic pretoze poriadnu akciu neurobite mne akcie zaberu teraz casto ze popri praci som tym padom hore 48 hodin aby vsetko klaplo ako ma a to je tiez kapitola kto toto robi kvoly hre:grepolis
 

DeletedUser

Guest
Dodám jenom jedno ne všude je systém vzpoura ta taktika utočit na víc měst jde ale většinou ve větším počtu hráčů ona kolod se většinou rychle prozradí samo o sobě.

pak totiž té obrany potřebuješ víc a víc než útočné sily a ve fázy 40 60 100 měst rozhoduje víceméně už jen flotila .
 

DeletedUser

Guest
dalsi priklad obrany

0b648a89806aac52c92394cfc3b371f6d0402f8e.jpg


ked je mesto daleko tak pegasy su najlepsie
 

DeletedUser

Guest
Koordinace útku

Ahoj, poradíte jak koordinovat utok z vicero vlastních měst. Jde to vůbec?
Podpora se asi nedá poslat do utoku že ?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser942

Guest
Podpora se samozřejmě dá poslat jen domů.

Útoky se koordinujou celkem jednoduše. Sám to dělám tak, že si předem odměřím z měst co budou útočit časy, v excelu nebo jiným podobným sw mám jednoduchou tabulku kam jen napíšu čas dojezdu, naměřenou dobu plavby a spočítá se čas kdy mám útok poslat. Úplně stačí plánovat na minuty.
Ale jsou i utility co plánování podporují, ve verzi 2 je už nějaký plánovač útoků.

Jestli ale myslíš, že se ti podaří poslat útoky tak aby dopadly stejně a bylo to jako jeden velký útok místo deseti částečných, tak to nejde. Nikdy to nešlo, ani bez toho antičasovacího vynálezu, to je spíš mýtus že by něco takového šlo udělat.
 

DeletedUser

Guest
Pokaď se pletu tak jedné nejmenované hře , šli poslat útoky na jednu sekundu ,ale už to dlouho nehraju . Možná se mýlím ..
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser40

Guest
Nepleteš, třeba v sesterské hře Divoké kmeny to jde. Ovšem zde je to díky antičasovacímu systému úplně něco jiné. :)
 

DeletedUser

Guest
Jediné co lze v gp načasovat přesně je úhyb a návrat vlastní army, pokud na tebe útočí více hráčů, nebo celá aliance, nezbývá ti nic jiného než zjistit v kterém útoku podle času jede kolonizačka a té teprve postavit do cesty své biremi a obranné vojsko. Díky zavedení antičasovacího systému se takto dostal útočný hráč do nepříjemné pozice a defenzivní hráč získal silnou zbraň, teda pokud je aktivní.
 
Nahoru