• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Útočné jednotky- Návody, taktiky

DeletedUser

Guest
Mě se ještě nestalo, že by mi útok s katama nesnížil hradbu ani o 1. To se stane tak max těm co je pošlou samotné nebo s malým útokem = neumí útočit.

Ježiš ví tu někdo vůbec o čem mluví ? Já už jsem útočil na města kde bylo i 10 tis vojáků a nakonci bylo město prázdné a hradby 0.

Jen si to dej to simulátoru.

25 zeď, 3000 střelců, 3000 hoplitů, 3000 šermířů

vs

300 práčat, 300 hoplitů, 120 jízdy a 40 katů.

I při takovém počtu snížíš hradby o 1.

Pak zkus oddělat 40 katů a přihodit ekvivalent 600 práčat...a sejmeš méně. Při zapojení vnějších bonusů (velitel,kouzla,výzkum) se ten rozdíl ještě prohlubuje.

Rozdíl je v tom, že když pošleš takových útoků 10, tak každý předešlý posiluje ten následující zbořením části zdi. Což třeba v 10 útocích dělá mnohem větší rozdíl.

Soudruzi, jde vidět, že jste nikdy opravdu neobléhali tězce opevněná města. A co víc, raději mudrujete, než aby ste si své "teorie" aspoň ověřili v simultárou, byť ani ten není neomylný. :)

Ale chápu, že většina hráčů raději útočí na neaktivce nebo slabé hráče, ale mě role popeláře nebaví.
 

DeletedUser

Guest
hoplit je nanic obrana, daj tam vozy
Tato teoria ze lepsi su vojaci ako katapulty bola diskutovana
http://forum.cz.grepolis.com/showthread.php?p=40422#post40422
overoval som ju aj v simulatore, len to boli vacsie cisla vtedy, 10k z kazdeho

Ale chápu, že většina hráčů raději útočí na neaktivce nebo slabé hráče, ale mě role popeláře nebaví.
teraz som to pouzil pre mensie realnejsie cisla - 5k z kazdeho a vyslo mi ze hradby budu poskodene
vidis - naopak :D
proti silnejsim protivnikom su katy slabsie (musel som cisla zmensit aby katy nieco spravili) :)
najsilnejsie su proti prazdnemu mestu :p
 

DeletedUser

Guest
Proč hoplita naprd ? já jsem použil hoplita+luk+šerm protože to dává nejvyrovnanější čísla. Tady nejde o to co je nejlepší, ale průměrné. když použiju průměrný útok.

Asi není moc dobré porovnávat průměrný útok proti spešl obraně. To je jako kdybych porovnával obranu samýma vozama a útočil jen hoplitama....

Prostě moc jednotek ve městě je jen psychologie. Většina lidí když vidí 2 tis birém nebo 10 tis vojáků tak tam nejde, a těm nepomůže ani milion katapultů.

Ale fakt je, že proti městu se zdí, způsobí útok s katy namísto stejného počtu práčat větší škody, a mnohem větší škody při koordinovaném útoku.

Rozdíl je v tom, že jinak útočíš na město které vyčistíš jedním útokem a jinak na město kde musíš poslat 10-15 útoků. Ten podstatný rozdíl těch katů je prostě o tom, že to snížení hradeb pomůže dalším útokům, což se u jednoho útoku neprojeví.

Zkus si v tom si v tom simulatoru opakovat ten boj bez katů a s katy (musíš manuálně snižovat hradby) a uvidíš ten rozdíl.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
To mi je jasne ze vyznam katapultov je v utokoch ktore nasleduju po nom. A je mi jasne aj to ze katapult je dobra vec. ;)

Len ja som vtedy pozeral v simulatore ten pripad s 10k z kazdeho, tam to bolo v koordinovanom utoku opacne.
Ak si v prvych utokoch posielal katapulty, tak tie nespravili nic a dalsie vlny isli proti plnym hradbam, mozno znizenym o 1-2 urovne, cize to bolo neefektivne.
Lepsie bolo poslat prve utoky bez katapultov. Tie zabili viac vojakov ako utoky s katmi. Katy by prisli na rad az v strednych vlnach ked by uz obranca mal menej vojakov a v poslednych vlnach zas len vojaci. V tom pripade s 10k z kazdeho bolo lepsie poslat prve utoky bez katapultov.
Ide o to ze vacsia obrana nemusi znamenat vyslanie viac katov.

Plati ze cim je silnejsie obrana, tym viac sa oplati poslat katy az v nerkorsich vlnach. Len to je asi taky dost nerealny pripad spravit taku obranu. Alebo aj keby bol realny, tak obranca mze byt oslabeny na inom mieste, takze by si isiel na ine miesto.

+ hradby treba zburat este v case povstania (vtedy este obranca nestihne zohnat dost podpor), takze potom v cistiacich utokoch bude obrana slaba a ak este budu hradby tak sa oplatia aj katapulty.


s vozom myslim vyrobis vyrovnanejsiu a vseobecne silnejsiu obranu proti vsetkym typom nez s hoplitom
 

DeletedUser

Guest
Jo ale 10 tis od každého je nerealistické. Nejvíc jsem viděl 20 tis vojáků a na to jsem neměl. Ale 10 tis už jsem dal několikrát.

s vozom myslim vyrobis vyrovnanejsiu a vseobecne silnejsiu obranu proti vsetkym typom nez s hoplitom

Naopak. Aspoň já nikdy nenašel lepší poměr než 1:1:1 střelec,meč a hoplita. A to jsem nikdy nepřišel v boji o město :)
 

DeletedUser

Guest
hned ti to ukazem
obrana10.png


obrana11.png
 

DeletedUser

Guest
Toje pěkné a asi i užitečné, ale surek je dycky dost a já potřebuju poměr který se dobře pamatuje :p Ale hlavně že nám to běma funguje ne ? .-)
 

DeletedUser

Guest
Žádné katapulty ? kolik asi takových útoků je potřeba na solidně bráněné město bez katapultů ? navíc nerozumím tomu proč posílat tolik ohnivek s výsadkem ? To raději pošlu ohnivky synchroně z jiného města...

Mno, proti gustu žádný dišputát :)

2 ohnivky, aspoň 100+ rychlých člunů, +-40 katapultů, zbytek army podle protivníka nebo universální rozložení.

Proc ja nemuzu mit stesti aby na me nekdo takle utocil s jednou ohnivkou..osobne povazuju kazdy utok s mene jak 30 ohnivkama za kamikaze:D
 

DeletedUser

Guest
Jenže mě jede před tím ještě obvykle 1-2tis ohňů na čištění pár vteřin před výsadky....pak už je jedno jestli ve výsadku je 2 nebo 30 ohnivek...největší riziko je náhodný krut 1 birémy v přístavu ;)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
takze obrana pozrite toto je pripad obrany nasho spojka nas je obranca cize tie cisla su realne pouzivane a aj viac davame do obrany (nepriatel nie vzdy ale dava dost tiez) cize cisla su realne

88a5512611b0cc5a82074db4dbe08f78e41afb8d.jpg

ak niekto nevidi dobre cisla je to
1681 hoplitov
15 vrhcov z praku
9315 bojovnikov s mecom
415 prepravnych clnov
714 rychlych prepravnych clnov
7760 birem
850 pegasov
23 kentaurov
336 bojovych vozov
8587 lukostrelcov
 

DeletedUser

Guest
No jasně, že když celá ali hodí jednotky do jednoho města je to reálné....otázka jak četné....
 

DeletedUser

Guest
toto nieje cela ally bacha na to :D toto je u nas bezna obrana ja osobne mam 600 pegasov a to som len ja toto sme schopny dat vdaka rychlim clnom zachvilu dokopy reakcie na fore su pravidelne kontrolovane :) a preverovane toto je nasa bezna obranna ktoru davame dokopy je to o tom cvicit spolupracu a byt stale aktivny :) nic viac
 

DeletedUser

Guest
Ale když je hra v takové fázi a strany jsou vyrovnané, tak se najde i dost útočníků a jsou schopní zaútočit :p

I když je fakt, že na 7 tis birém, to chce tak 20 tis ohňů...takže 20 schopných hráčů :) Pro nějaké ali, ovšem taky žádný problém.
 

DeletedUser

Guest
nie staci 40 utokov po 250 cize plne zapalkove mesta :D a to je 10000 zapaliek
ano aj na taketo mesta existuju paky mame iste postupy ako to urobit aby to dopadlo dobre ale to su interne zalezitosti spojenectva
pozemnu by som zvladol aj sam biremy uz o dost tazsie pretoze stavam aj obranu pre spojenectvo na mna neutocia ale pomaham stale :) cize to ide na ukor utoku pozemne by som ja osobne presiel namorne s pomozou :D

ale ako vravim taktika je jedna vec a realita druha musime najst castokrat ten ideal medzi to co je planovane a to co sa udeje v reali a hlavne ci je na to cas preto katy ano ale az ked je dost pozemneho dole aby mohli uskodit
 

DeletedUser5567

Guest
I když obránce o takový město příjde, tak z toho má KB tak na další tři-čtyři města, což se dá v době, kdy se dá všude najít někdo neaktivní (šedej), počítat jako skoro vítězství (jinak by ty kb nabíral další dva týdny, takle je má přes noc). No nevim, já bych na to neútočil a radši rozebral ty města odkud ty podpory došly...
 

DeletedUser

Guest
no ved prave ale jedno je aj ci je to strategicky dolezite a za dalsie ked idem tak po vyvolani povstania idem naplno a nespehujem proste boj :)

ale mas pravdu ako pisem ja nasim hracom pokial je moc tuho zas netvrdim ze nikdy neprideme o mesto :) prides o jedno ziskas KB na tri dalsie toto je hra o KB a vydrzi a hotovo
 

DeletedUser

Guest
Jenže mě jede před tím ještě obvykle 1-2tis ohňů na čištění pár vteřin před výsadky....pak už je jedno jestli ve výsadku je 2 nebo 30 ohnivek...největší riziko je náhodný krut 1 birémy v přístavu ;)

Neni nic jednoduzsiho nez ti nacasovat biremy na ttvuj utok,protoze par vterin je dost velka mezera,ale to je v pohode kazdej se to jednou nauci;)
 

DeletedUser

Guest
Neni nic jednoduzsiho nez ti nacasovat biremy na ttvuj utok,protoze par vterin je dost velka mezera,ale to je v pohode kazdej se to jednou nauci;)

pak nechápu tvou "logiku". když není problém načasovat birémy, tak pak je jedno jestli jedou 2 nebo 20 nebo 50 ohnivek...rozdíl ale je, když je problém načasovat birémy a vylodí se 120 člunů namísto 50...

Snažíš se být chytrý jak radio, ale uniká ti smysl. Porovnáváš situace vždy tak jak se ti to hodí.

Nebo mi snad vysvětlíš jaký je rozdíl když narazí 2 ohnivky se 120 čluny nebo 50 ohnivek s 50 čluny proti vsunutým 200 birémám ? já rozdíl nevídm..ale vidím rozdíl když tam birémy nejsou.

Ale to je v pohodě, časem se to možná naučíš....
 

DeletedUser

Guest
pozor rzdiel tu jednoznacne je ked je viav ohniviek menej padne transportov :) je to percentualny pomer biremy ohnivky pomer a z toho sa odvodi padnute prepravky

a este prve vlny takzvane rozbijacky su na podpory ktore tam su podporamy ani neuhnes ani ich nevsunies tesne pred :D
a este preto existuje taktika ze clovek planuje a ocakava ze to niekto moze vsunut pred utoky :)

ale v jednom sa mylis par sekund je mala medzera pretoze grep anticasovaci system je +/- 15 sekund cize vykyv 30 sekund v podstate cize mozes sa snazit ak ti to hodi odskok nenacasujes vsunutie :D
 

DeletedUser

Guest
Rozdíl v tom kolik padne transportů při 2 nebo 30 ohnivkách je poměrně zanedbatelný pokud tam někdo napere 200 birém. Ale poměr jestli se vylodí 120 nebo 60 člunů je poměrně značný.

Ale taky pochopitelně je to individální že, jinak útočiš na toho kdo je tam 24/7 a na někoho kdo tam je 1x denně.

Každopádně já nevidím rozdíl v 2 nebo 30 ohnivkách co se vsuvky týče. Ale vidím sílu dopadu pěchoty pokud dopadne. A navíc, je mnohem snadnější načasovat 10 útoků než se trefit jednou vsuvkou přesně před to co potřebuješ :)

Já jsem utopil minimum útoků vsuvkama, a útočím poměrně často...každý hraje svým stylem. Já pokládám některá rizika za přijatelná :) Je to jen hra, a pánů opatrných už hraje dost. :)

Ale my si tu hrajeme v teoretické rovině. V praxi je to situace od situace.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru