• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

1x přípomínka + 1x návrh

  • Zakladatel vlákna Nostredemus
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Zdravím lidi, včera v noci jsem malinko uvažoval,čím zpestřit hru a došel jsem ke dvěma názorům.

První věc se týká lepšího začlenení Fénického kupce do hry.

Důvod:

Fenícký kupec jezdí po vašich městech stylem random. Ostřílení hráči staví města vyčleněná na útok,obranu a lodě. Když mi přijede Feníckej kupec do města,kde stavím lodě,tak díky nábízenému zboží ho automaticky posílám pryč,tudíž se jeho návštěva mýjí účinkem. Co se týká nabídky jednotek,je jasné,že na lodi mi nepřiveze jiné lodě,ale doplnil bych jeho nabídku o VEJCE,kterému se budu věnovat v další části.

Co se Fénického kupce týká,tak bych chtěl navrhnout,abych mohl nějakým způsobem ovlivnit návštěvu ve svém dalším městě.

Řešilo by se to tak, že bych při návštěvě kupce bych zadal ID např tří mých měst a do jednoho z těchto měst by kupec následujícího dne dorazil, v podstatě by to fungovalo,jakože nějaký tip pro kupce,kde se svým zbožím uchytne.

Grafika,nezměnená,není potřeba ji měnit.

Co by nutně muselo tedy přijít je asi nějaké menu,kam bych zapisoval ID měst.

--------------------------------------------------------------------------

Druhá věc, která mně napadla, se týká alianční mýtické jednotky,měl by to být vlastně Kraken, popř nějaký nový typ Hydry,neboť jsem si všimnul,že Hydra jako taková je ve hře celkem pomíjená. Zkušenějsí hráči radši přízeň od Poseidona využijí na rychlejší tvorbu Ohnivek a na přísun dřeva.

Jak by měl Kraken asi fungovat:

Do hry by se musel zaimplementovat tzv. leveling / experience system.
Fénický kupec by jednou za čas dovezl nějakému členovi aliance již výše zmiňované VEJCE. Tohle vejce by stálo víc než je kapacita skladu a muselo by se na ten nákup složit více členů aliance.

Po zakoupení vejce by si aliance mohla v moři určit nějaký ostrůvek bez vesnic,který by fungoval jako Krakenův úkryt.

Kraken by měl přednastaveno,že by mohl mít max. 5 levlu,aby byl nejsilnější. Kraken by zkušnosti sbíral díky posílaným obětem a to formou obětované přízně tzn,když by někdo nevěděl co momentálně s přízní,tak ji pošle Krakenovi do krytu a Kraken zesílí.

Aby nedocházelo k tomu,že Krakena bezmyšlenkovitě použije pouze jeden člen aliance,tak aby šel Kraken použít,muselo by se o jeho využití hlasovat a musel by mít nadpoloviční většinu hlasů členů aliance v dané době,která by se řídíla rychlostí daného světa a dobou kolonizace.

Pokud by měl být Kraken vypuštěn, sloužil pouze jako útočná námořní jednotka,která by měla za cíl likvidovat betony Birém.
Síla Krakena by se samozřejmě odvíjela od jeho levlu.

př.

1lvl - Kraken má útočnou sílu 120 Ohnu
2lvl - Kraken má útočnou sílu 240 Ohnu
3lvl - Kraken má útočnou sílu 360 Ohnu
4lvl - Kraken má útočnou sílu 480 Ohnu
5lvl - Kraken má útočnou sílu 600 Ohnu
 

DeletedUser7382

Guest
Pokud o tom nevíš, tak se dá fénický kupec ihned přivolat do města za 50 zlaťáků. A Němci to už měnit nebudou, aby to bylo bez zlaťáků, protože na tom vydělávají. Ale i tak to za těch 50 zlaťáků podle mě nestojí. Já si prémium neplatím, takže je mi tato funkce v podstatě k ničemu. Ale přivítal bych, kdyby se dalo zdarma naplánovat, kam fénický kupec připluje.
 

DeletedUser

Guest
O okamžitém přivolání vím,jenže to nepotřebuju. Mně jde o to,že fenickej kupec je ve hre svy m zpusobem na prd. Mel jsem ho jako jeden z prvnich na serveru a muzu rict asi tohle. Kdyz ho potrebujes na startu,tak nemas takovej prisun surek,aby jsi si u nej mohl dovolit nakup.
Az mas surek dost a dovolit si ho muzes,tak si jezdi,jak se mu zachce,ja osobne jsem od nej koupil pouze parkrat surky a snad mozna 5x nejakou pechotu,jinak ho posilam porad pryc,protoze je mi uplne k nicemu :D
 

DeletedUser7382

Guest
Mám to úplně stejně, ale nezapomeň, že on ti dává suroviny ve výhodném poměru a maximum nabízených surovin se odvíjí od úrovně přístavu. Pokud na to máš málo surovin, můžeš přijmout jen část nabídky (je tam takový jezdec) a tak něco málo získáš ve výhodném poměru a ztratíš jen tolik přebytečných surovin, kolik bys chtěl.
 

DeletedUser

Guest
hh stím krakenem se mi to libí :eek:) dobrej nápad :eek:)

ale jiank k tomu kupci nemám co říct ani ho nekoumu jestli někam přijel nebo ne zbytečná věc pro mně ve hře,spíš bych už využíval toho krakena kdyby existoval :D
 

DeletedUser

Guest
A ten úkryt je doufám tajný.

Jinak mohlo by to fungovat stejně jako u divů, akorát s tím rozdílem, že všechna existující města na ostrově vlastní jedna aliance anebo by na ostrově nemohlo být žádné město.

Je-li jedno město založeno nebo obsazeno jinou aliancí, Kraken umírá.

Je-li ostrov neutrální (nejsou na něm žádná města) a dvě aliance se rozhodly mít na tom samém ostrově Krakena, zůstává jen Kraken té aliance, která jako první na tom ostrově založí město. Založí-li město třetí aliance, umírají oba Krakenové.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7382

Guest
No tak by to musel být hodně malý ostrov bez zemědělek, který by byl kompletně obsazen jednou aliancí, až by nezbylo žádné volné místo pro založení města a s krakenem by mohl nakládat jen správce, jako je to u divů, ale podle rozhodnutí a v zájmu celé aliance.
 

DeletedUser

Guest
Ale já bych zavedl možnost uložit Krakena i na neutrální ostrov.
 

DeletedUser7382

Guest
Pak by někdo založil město a on by zemřel. Myslel jsem to jako doporučení ho obsadit celý.
 

DeletedUser

Guest
fénického kupce já využívám pouze na světě kde mám do 5 měst na obchod se zbožím, ale na kupování vojáků za stříbro ho nepoužívám vůbec...
k tomu krakenovi... mohlo by to být dobrý spestření hry, ale muselo by se to ještě domyslet.. když už tak bych ho dala na ostrov kde není vůbec žádné město, aby to nebylo stejný jak divy, samozřejmě cizí ali by nemohla zjistit kde to je.. ale muselo by se ještě domyslet jak by to bylo kdyby tam někdo založil nové město.........
 

DeletedUser

Guest
To už jsem tady psal. Jestli někdo založí město z aliance, která si na ostrov uložila Krakena, nic se neděje. Jestli někdo založí město z jiné aliance, Kraken umírá.
 

DeletedUser7382

Guest
No a zase jsme u toho, že by sice kraken mohl být na prázdném ostrově, ale bylo by jen doporučení (třeba taky ne a hráči by na to museli přijít sami), aby si ta aliance ostrov obsadila, aby byl kraken v bezpečí.
 

DeletedUser7507

Guest
Pokud jde o návrh ohledně fénického kupce,tak s tím souhlasím.
Co se ovšem týká Krakena ,tak takovým návrhum moc nefandim.Pokud jde o spolu práci tak podlemě stačí divy.Navíc by to asi potřebovalo překopat herní systém.
Takže první ANO druhý NE.
 

DeletedUser7507

Guest
To že se jedná o utocnou jednotku jsem pochopil.:).Jen nevím, jak se to vylučuje s tím co jsem napsal.:?
 

DeletedUser

Guest
Mě se líbí oba návrhy, první by zlepšil použitelnost kupce a druhý by skvěle zpestřil hru... podle mě. Proč se nevyjádří někdo ze supportu/moderátorů?
 

DeletedUser

Guest
jo mně by se ten kraken taky líbil aspoň by to nebylo pořád to stejný
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru