• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Aracus. bloguje

  • Zakladatel vlákna DeletedUser12684
  • Vytvořeno

DeletedUser12684

Guest
Tak je to tu! Další pokus o blog ze světu Juktas.

Hned na začátku bych rád trochu představil sebe a to jakým směrem se bude blog ubírat.


Hrával jsem od světa alfa a beta ještě za mích mladých let na základce pod jiným jménem. Bohužel jsem měl závažnější zdravotní obtíže a musel ukončit svou herní kariéru. Poté jsem se soustavně vracel a končil na jiných světech, než jsem se se dostal na Korint kde jsem nasbíral další zkušenosti a prošel malou „rodinou“ aliancí, až k alianci co určovala dění ve světe. I tady jsem ale skončil kvůli zdraví a škole: D

Teď jsem ale v plné síle a nabytý zkušenostmi jak starými tak novými.


Když jsem zkoumal blogy z jiných světů tak jsem si všimnul, že si spousta hráčů stěžovala na to, že je blog zaujatý, uráží jiné hráče nebo aliance a nadržuje té ve které bloger zrovna je…

Abych byl upřímný tak se něčemu takovému prostě nevyhnu! Můžu si jen domýšlet a sledovat statistiky ostatních aliancí ale nikdy nebudu mít takové informace jako z mé. A proto se může stát, že Vám předám zavádějící informace. Koneckonců to to bude můj subjektivní názor.

Ohledně toho, že bych si mohl zasednout na jiné hráče nebo aliance… i to se může stát :D Přece jen jsou všichni okolo nepřátelé :D Ale to neznamená, že nedokážu ocenit kvalitního protivníka :) Ale na to kdo čeho dosáhl na jiném světě moc koukat nebudu, ocením a promítnu do hodnocení předchozí úspěchy, rozhodující je ale to jak funguje právě na světě Juktas.

Teď k tomu co všechno tu můžete najít… pokusím se zprostředkovávat co možná nejaktuálnější informace o aliancích, jejich propojení, o válkách co mezi sebou vedou. Také bych chtěl postupně vyzpovídat všechny hlavní vůdce předních aliancí skrze dotazníky a „živé“ rozhovory přes TS3 nebo Skype. Krom toho chci také sem tam ukázat některá zajímavá dobývání nebo akce co má aliance podnikne: D Pokud bude mít ale některá jiná aliance pocit, že zažila něco zajímavého můžeme se domluvit a nějak to sepsat :)

Rád bych udržel minimálně jedno vydání blogu za týden ať, už půjde o rozhovor nebo „klasický“ další díl ze světa.
 

DeletedUser12684

Guest
Teď už ale ke skutečnému prvnímu dílu!

Pro začátek zmíním přední aliance, vztahy mezi nimi a co si myslím o jejich budoucnosti. Snad se na mě kvůli tomu nenaštvete: DDD

Začneme hezky z vostra a vezmeme si jako první na paškál alianci Chaotic Tarus a jejich akademku Chaotic Taurus*

Jasně dominující aliance co se týče počtu bodů (skoro 8 milionu bodů!!) a počtu členů. Ve vedení má ke všemu lidi co si zažili Divy a silně o ně hráli (např. Ajana). Na první pohled by se mohlo tedy zdát, že budou právě Chaotic Taurus jasný aspirant na titul… opak je ale pravdou. Upřímně mi je tato aliance nejméně sympatická a z těch co ještě zmíním se podle mě taky jako první rozpadne.

A proč vlastně? První věc jsou sami velitelé a to jakým způsobem získávají hráče. Pustí si do aliance všechno co má nohy a ruce. Ani to jim ale nestačí. Místo bojů vedou svou hru (nebo spíš vedli) tak, že donutí okolní aliance s potencionálem k tomu, aby tu svou zrušili a přešli radši k nim. V podstatě zastraší cizí vedení, donutí rozpustit alianci a pak naberou všechny co se k nim přihlásí nebo zničí zbytek, co není schopný odporu. Tenhle styl je dostal tam kde bodově jsou a proč není žádná aliance co by jim konkurovala v počtu bodů.

Proč to ale vede k úpadku? S tím, že přichází bývalí vůdci se koncentruje čím dál větší počet alf a jim se nemusí líbit současná politika nebo vedení. Také je tu najednou spousta hráčů o, kterých vedení nic neví a neví jak s nimi pracovat. Proto tito hráči často končí jako lovná kořit pro okolí( to jsem například já :D) Mají tak spoustu lidí které najednou musí zachraňovat a tříštit svoje síly.

Když už jsme u toho tříštění sil… Co vím z vlastních útoků a od lidí z mé aliance tak mají právě Chaotic Tauros snad nejvíc měst závislých na TRPO (trvalé podpory). Ano jsou to pak „bezpečná“ města ale když budete mít milion TRPO měst kde pak chcete vzít další zdroje pro dobývání nebo bránění?!

Dobrým důkazem je právě jejich akademka. Od doby co přesáhla hranici 2 miliony bodů tak bodově klesá a klesat bude, pokud nedojde k radikálním změnám.

Změnami si ale bude muset také projít cokoliv co se právě děje v hlavní alianci. Podle všeho by tam mělo být opravdu aktivních tak 20 lidí co tahá zbytek. To při souhrnném počtu cca 130 lidí je sakra málo.

Další chyba na kráse je hrozná organizace. Nebo spíš ne-organizace. Často se stává, že si sestřelí vlastní kolonizační loď nebo pošlou podpory do dobývání kde by měli jet útoky či zničí armádu vlastnímu spoluhráči, který zapomněl stáhnout podpory z neúspěšného pokusu o dobývání :D

O téhle alianci bych mohl napsat ještě mnohem víc… chci ale zmínit i ostatní a tak kdyby vás ještě něco zajímalo, můžeme se o tom pobavit v diskusi :)

Další na řadě je tak aliance Duté Hlavy… zde budu asi lehce zaujatý, protože to je i aliance kde jsem :D

Co bych měl tedy napsat? :D Že jsme aliance s malým počtem lidí ale i tak jsme bodově na druhém místě( lehce přes 3 milionu bodů)? Jsme skutečně semknutá banda lidí co táhne za jeden provaz kde není místo pro toho kdo by se jen vezl. Máme zkušené vedení a, už jsme všichni zvyklí na Koviho :DD Města ztrácíme opravdu jen výjimečně a nebojíme se jako jedni z mála jít právě proti Chaotic Tarus a jejich občasných „spojenců“ T A R T A R O S.

Libí se mi také způsob výběru členů, kdy bere jen blízké hráče, které před tím vyzpovídá a určí jak moc prospěšní asi budou. Oproti Chaotiku tak platí, že kvalita předčí kvantitu. Zvládáme se ubránit deseti tisícům ohnivek a mít na další den dost birém k dalšímu dobývání u silných aliancí: D

Nemáme ani nouzi o šílené nápady a o rvaní se, až na kost :D Však jsme také v tuhém boji poslali nakonec do obrany i ohnivky abychom město získali a ukázali, že i s malým počtem lidí jsme zatraceně nebezpeční :D … šlo mimochodem o vedlejší dobývání :D

Dost našich lidí je také v popředí tabulek útočníků, obránců a bojovníků. Jistou kvalitu do budoucna tedy máme :)

T A R T A R O S – Jak jsem nepřímo zmínil tak sem tam spolupracují s Chaotic Taurus. Prý se drží pořekadla „Nepřítel mého nepřítele je můj přítel“… Víc se mi ale zdá, že jde o přátelské vztahy, než nepřátelské. Vedení tartaru se může zdát zkušené ale v poslední době mi přijde dost laxní a málo aktivní. Stejně jako jejich členové. V poslední době, až příliš snadno sedáme do jejich měst a a naproti tomu se vyskytuje jen slabý odpor.

Tartaros tak doplatil na to, že se z malé semknuté aliance jako jsou Duté Hlavy stala aliance co nabrala větší počet a jestli se správně pomatuju tak se dokonce s jednou aliancí sloučila.

Stávají se tak mým druhým typem na to, že se rozpadnou.

Ragnarok – Se změnou na drsnější název z původních Viking Warriors jsem doufal, že dojde i k drsnějšímu hraní a Chaotic Taurus budou mít další silnou konkurenci… bohužel se toho asi nedočkám :/

Ve vedení sice mají velmi silného a schopného hráče (Eldorass) a také mají i vysoký počet členů… Bohužel ani to nestačí. Na konec jejich tabulky členů je žalostný smutný pohled. Asi se tu opakuje to, že alianci táhne pár lidí a zbytek se jen táhne za nimi.

Nechápu proč radši nevyhodí půlku aliance a nesoustředí se jen na ty c táhnou… třeba se do dovíme z jednoho z rozhovorů co snad přijde :DDD

Immortals – co vím tak spolupracují právě s Ragnarok. Ve vedení je další silný a aktivní hráč. (který mi mimochodem slíbil rozhovor :D ) A i, zbytek aliance se tváří aktivně. Co vím tak i úspěšně dobyly nějaká města právě Chaotikům.

Ovšem i oni mají slabá místa. Od spoluhráče z aliance vím, že mají pár ne tolik zkušených a aktivních hráčů. Toho využili právě Chaotici a Tartaros deroucí se na jejich území.

Na rozdíl od Ragnaroku se mi ale zdají na to, že vydrží déle. Mají slušný potencionál. Jen stačí více zapracovat na výchově nezkušených členů a lépe s nimi pracovat.

Sluníčka – Tahle aliance se od ostatních v pár věcech liší. Je, to polovina z aliance Archa kde jsem dříve byl a snažil se jí vést. Tahle polovina na rozdíl od své sestry přežila a má silný potencionál něco dokázat. Mají dobrou a relativně bezpečnou pozici na mapě. Ve vdení jsou lidí, které znám a vím čeho jsou schopní.

Také jsou schopní v dobývání a neztrácejí města. Dříve jsem je viděl jak posílali podpory Chaotikům ale, už dlouho od nich nic nejelo tak nám tu třeba roste další schopná strana…

Problém nastane, až narazí na mě a na zbytek spoluhráčů co se snažím dotáhnou do oblasti kde mám většinu měst. Budeme jim stát v cestě na sever v moři 45. Snad tahle možná situace přinese nové a kvalitní bitvy :)

To bude pro dnešek asi vše :D Do budoucna bych chtěl napsat zvlášť o každé alianci nebo o skupinách aliancí a rozebrat je více do hloubky. Zatím jsem jenom nastínil vedoucí aliance a co od nich asi očekávat.

V dalším díle bych rád ukázal nějaké naše zajímavé reporty z dobývání (třeba ten jak jsme bránili ohnivkama). Více probral další alianci, a třeba i přinesl nějaký zajímavý rozhovor :)
 

DeletedUser12684

Guest
Týden se s týdnem sešel (téměř) a tak je dobrá chvíle pro další blog. A o čem vlastně psát? Za dobu od prvního vydání se toho událo celkem dost tak. Hlavní změna je ale něco tak příšerného, že hurikán Katrina je proti tomuhle pouhá přeprška…


VELIKONOČNÍ EVENT !

Ano přesně tak. Je tu další ohavnost zvaná event. Asi nemusím dodávat, že to není zrovna něco co se mi líbí :D Ale proč to tak vlastně je?

Tahle událost dává prostor k tomu aby neschopným hráčům narostli svaly a oni tak mohli machrovat s hromadou lodí, letek a všeho dalšího co event poskytuje a co by je jinak stálo mnohem více práce a schopností. Ke všemu je ještě otravnější, když si neschopný hráč nakoupí zlatky a neustále vám to předhazuje.

Další co mi pije krev je nehorázné nabourávání statistik. Z těchto eventů se dá získat prozíravost díky, které máte místo tisícovky bodů čtyři tisíce. A to je jen předkrm. Co teprve, když vám dá útok za 3 tisíce bodů 12 tisíc?! To, už je vážně zlo.

A jak se tedy proti tomuhle bránit? NIJAK! :D jediné co jde je odklikat si svoji část eventu a modlit se aby, jste konečně našli to poslední podělaný vejce a měli konečně tu zatracenou prozírku na bonus 4x :D a mohli sami machrovat: D

Takže… kolem a kolem. Jak to vlastně shrnout? Eventy a zlatky jsou něco bez čeho se Grepolis neobejde a vždycky tu budou hráči co se na okamžik vyšvihnou do čela tabulek a vidíte je posílat podpory a útoky i, když to skoro nikdy před tím nedělali. Může nás ale uklidnit, že si všechny tyhle bonusy do týdne po eventu vyplácají a může se zase v klidu hrát… než bude další event. Co vás zase nase*e… což je asi do dalšího týdne :D

Teď, když jsem konečně ukojil svoji nenávist k eventům, můžu shrnout, co všechno se stalo po vydání prvního blogu.

Hned se začátku projevili ostatní hráči zájem o mou osobu a obdarovali mě morem a zemětřesením :D Ne, že by se takhle neprojevovali i v minulosti ale nárůst to byl zajímavý :D

Další co se stalo je, že mi napsalo pár vůdců aliancí, co jsem zmínil… Nejzajímavější konverzace proběhla s vedením Chaotic Taurus. Nejvášnivější diskuse byla ohledně jejich akademky. Jak se můžete dočíst napsal jsem, že jejich akademka není v dobré kondici a mělo by dojít k zásadním změnám. Nakonec z toho vyšlo, že jsem pořádně nepochopil význam akademie :D Chápu, že body akademie klesají podle toho kolik hráčů povýší do hlavní aliance ale zažil jsem akademie co bodově prosperovali a i její hráči měli jistou kvalitu. A přesně to mi chybí u akademie chaotiků. Jestli si myslím, že je jejich aliance špatně organizovaná tak jejich akademie je na tom ještě hůř(jen můj názor :D)

Taky jsme se bavili o tom jestli se jejich aliance rozpadne… Shrňme si tedy znova těch pár aliancí co vedou svět.

Chaotic Taurus – Co všechno se za týden změnilo… Aliance Duté Hlavy jim vzala celkem dost měst a v boji s nimi sice taky o pár přišla ale není to nic co by moc stálo za řeč. Většinou šlo o noční útoky, kdy tu dotyčný hráč a ti co u něj mají zvonky není(ne vždy ale je to valná většina). Co se alespoň s aliancí Duté Hlavy boje přes den týče tak pro Dutohlavavce není takový problém sednout přes den do města a získat ho jako pro Chaotiki.

Taky k tomu rozpadání… Od pár hráčů vím, že nejsou moc spokojeni s Valineckem coby vedoucím. Někdo už alianci opustil a někdo zase hodil reset. Jestli by byl s aliancí za dobře tak aby asi počkal, až v klidu přebere jeho města před tím, než se z jeho měst stanou duchové.

T A R T A R O S – Už nebudu pouze spekulovat o tom jak na tom s chaotiky jsou a rovnou řeknu, že si v boji pomáhají a proti sobě nejdou. Není to pomoc v každém boji ale do těch velkých kde se zničí třeba 15 tisíc ohnivek se zapojují.

Vedení tartaru se mi zdá stále laxní a ne moc aktivní. Do jejich měst se sedá celkem snadno a nepomatuji si, že by v poslední době seděli v nějakém našem městě. Zmenšili ale svoje počty a tak možná dochází k nějakým vnitřním rozbrojům nebo stabilizace co se může za nějakou dobu projevit.

*Cosa Nostra* - Aliance co jsem minule nezmínil. V minulosti jsem je viděl posílat podpory chaotikům a tartarům ale dlouho se nic nedělo. Ale v několika předchozích dnech jsem je zase zaregistroval jak posílají podpory. Lze tedy usoudit, že i mezi nimi je jistá míra spolupráce.

Což je alespoň pro cosa nostra jenom dobře. Na mapě mají velmi dobrou polohu kdy jsou kryti chaotiky a tartarem a tak se na ně nedostane jiná aliance nechce-li jet s kolkou půl dne. Udržují si také nízký počet lidí což by mohlo značit vyšší nároky na kvalitu.

Immortals a Ragnarok – Tyhle dvě aliance shrnu současně. Moc jsem toho o nich za dobu od posledního blogu nezjistil tak se podělím jen s pár domněnkami a předtuchami.

Počet hráčů mírně stoupá a co se týče bodů tak taky pomalu rostou. A samozřejmě stále spolupracují.

Kdybych si ale měl vsadit na to kdo je na tom hůř tak vede Ragnarok. Má větší podíl neaktivních hráčů a přijde mi, že to tam táhne méně lidí, než v Immortals.


Duté Hlavy – Stále platí to co v prvním blogu. Došlo jen k málo změnám. Bohužel pro nás jsme přišli o SirrMixe a Satánka z důvodu nedostatku času. Získali jsme ale pár zajímavých hráčů co je snad dobře zastoupí :)


To bude pro dnešek asi vše :D Bohužel se teď musíte obejít bez obrázků… nějak jsem je smazal a nevím jak to vrátit :D Dám si ale pro příště větší pozor.

Taky jsem snad odhadl délku blogu. Rád bych se vešel pod tisíc slov.

A co nás čeká příště? Už bych si chtěl udělat čas pro rozhovor, více zabrouzdat do statistik a hlavně konečně nahrát i obrázky :D
 

DeletedUser12684

Guest
Chvíli to trvalo ale je tu další vydání blogu :D

Jako první se podíváme na nové politické změny a události. Párkrát jsem, už naznačoval, že je něco mezi Chaotic Taurus T A R T A R O S a *Cosa Nostra* . Teď ale můžu bezpečně říct, že tyto aliance mají plnohodnotné spojenectví a dle některých mých zdrojů, už i sdílejí forum. Jde o první velké spojenectví co na Juktas máme. Dohromady mají cca 17 milionu bodů a i s akademkou od chaotiku to je 157 lidí! To už je slušný počet. Na druhou stranu má ale tato trojaliance i velký počet nepřátel. Co vím od Beňiss tak kromě aliance Duté Hlavy bojují také proti Immortals, Ragnarok, Sluníčka, Vysočina a Cholerici. To je prý hlavní důvod proč se dali dohromady.

Když na to koukneme čistě statisticky má trojaliance 1805 měst a stojí proti 1889ti městům. To je celkem vyrovnané a je to další logický důvod pro spojenectví. Ke všemu by na tom měla být trojkoalice lépe. Jejich nepřátele spolu nijak nespolupracují(myslím celkově) a tak by měla trojaliance jasně dominovat a válcovat všechno kolem sebe. Na mapce se můžete podívat jak na tom jsou.Černě je vyznačená trojaliance, zelená duté Hlavy modře Immortals a Ragnarok(ti se slučují) žlutě Sluníčka a růžová a červená patří Cholerikům a Vysočině.
cc7359eb1dfa47aa97941716fd5952be.png


Bojují tak na velkém počtu front. Co vím tak se alespoň Chaotici rozhodli nejvíce soustředit na moře 55. Já osobně s nimi válčím na moři 45 a tam nejsou nic moc co se útoků týče. Nevím jak bojují jinde ale proti dutohlavcům jsou většinou schopni dát do kupy cca 19-22 tisíc ohnivek. Při tomhle počtu jim, už muselo jít o záchranu města a tak asi poslali všechno co měli :D
272e12883bc54c159220ec1ff0191a84.png


Párkrát jsem psal, že bude Chaotic Taurus další velká aliance co se rozpadne… Když budu ignorovat to, že se Immortals a Ragnarok slučuje tak si budu stále stát za svým a tvrdit, že to bude právě chaotic kdo se rozpadne. Mám pár interních informací toho co se u nich děje (zatím si to ale nechám pro sebe) a taky jim v posledních pár dnech odpadlo několik silných nebo důležitých hráčů. Z těch silných to je Gev666, hokofuk a Pivkules. Gev666 a hokofuk z nám z jiných světů a vím, že dokážou být velmi silní a schopní hráči. Bohužel nemají asi, už moc času na hraní a tak skončili. Pivkules zase přešel do aliance Duté Hlavy(už třetí hráč co přešel). Je to jeden z mála hráčů co mi u nich dělal obavy a tak je to velmi cenná posila. No a další kdo skončil je Uncle Bláža. Toho moc neznám a ale byl to jeden z vůdců Chaotic Taurus a taková ztráta vždycky zabolí. To je zatím k trojalianci vše. Uvidíme co nakonec z této spolupráce vzejde. Zatím ale na nás v alianci nijak extra nezapůsobili :D

Další výrazná politická změna je spojení Immortals a Ragnarok. Tyhle aliance, už před tím spolupracovali a tak se dalo čekat, že k něčemu podobnému dojde. Je tu tak „nová“ síla se kterou je třeba počítat.

To bude k dnešnímu vydání vše :D měl jsem toho připraveného víc ale chci zkusit formát kratších ale častějších příspěvků. Rád bych najel na frekvenci jeden příspěvek za 4 dny. V dalším příspěvku se tedy můžete těšit na článek o slepicích na vejcích a parních válcích :D tedy o hráčích co se dostanou na nepřátelský ostrov a tam se zabetonují a to je prakticky všechno co udělají a proti nim jsou hráči co se také dostanou na nepřátelský ostrov ale na rozdíl od slepic přebírají nad ostrovem kontrolu. Rád bych také sepsal krátký kvíz ve, kterém by jste zjistili jestli jste spíš Slepice nebo Válec :D

Původně jsem chtěl přidat také rozhovor ale z toho nakonec sešlo :D Nějak se mu do toho nechtělo :D Zkusím se tedy na příště dohodnout s někým jiným :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12684

Guest
Tak a je to tu! Jste nečekali, že to dneska stihnu, co? :D


Mým prvním hostem je hlavní „lídr“ aliance Immortals, SergioCZC!

(pauza pro potlesk)

Moderátor: Ahoj, jsem rád, že jsi si na mě udělal čas a nevadí ti pár otázek ohledně tebe a tvojí aliance :)

Host: Ahoj, díky za pozvání!

(pauza pro potlesk)

Moderátor: Mohl by jsi krátce představit sebe tak aby si o tobě udělali obrázek i hráči co s tebou ještě nehráli? Například tvůj herní projev, pár úspěchů z minulosti a něco co tě charakterizuje.

Host: Vystupuji pod nickem SergioCZC. Když jsem hrával Gamu a , tak jsem vystupoval ještě pod jiným nickem. Hraji pro zábavu a jsem hodně soutěživý, takže mě naštve, když se mi něco nepovede. Na Gamě jsem byl samozřejmě v alianci Immortals a svět Gama jsem i dohrál. Na Grepolisu trávím opravdu hodně času a když na něm zrovna nejsem, tak mám samozřejmě pípák, který mě vždycky upozorní na něco pěkného! :)

Moderátor: Zkus co nejpřesněji charakterizovat tvou roli v aliance a co všechno obnáší funkce, kterou zastáváš.

Host: Jsem zakladatel naší aliance Immortals. Dříve jsem zastával jak funkci náboráře, diplomata i správce fóra. Naštěstí mám u sebe schopné hráče ve vedení, takže aktuálně se starám hlavně o vedení statistiky aktivity na fóru, ve hře a v útocích či podporách, díky tomuto seznamu zjišťujeme, kdo táhne alianci vpřed a kdo se vlastně jen veze. V neposlední řadě se starám i o údržbu fóra. Mezi to patří mazání neaktuálních témat nebo příspěvků. Jsem taky prostředník mezi vedením a ostatními členy aliance. Informuji je pravidelně přes oběžník nebo plánuji větší útoky aliance.

Moderátor: K tomu plánování akcí… Dejme tomu, že se ti do aliance dostane úplný nováček Grepolisem nepolíbený… Co by měl od takové tebou vedené akce očekávat a jak by se na ni měl připravit abys byl jako vůdce spokojený?

Host: Tak samozřejmě dostane určité instrukce, kam má jet, s jakým dopadem, jakými jednotkami a do jaké skupiny patří, popřípadě se může na cokoliv zeptat a každý mu rád poradí.

Abych byl spokojený s jeho účastí v akci, tak by měl přesně načasovat jak útoky, tak podpory. A neměl by fňukat po tom, co mu všechno padne, protože by měl hrát pro alianci a né pro sebe.

Moderátor: Mohl bys nám také přiblížit nějakou již proběhlou akci a jak to při ní u vás v alianci chodí? Co za problémy se může vyskytnout a jak je řešíte?

Host: Jako příklad mohu uvést například akci na Laszlo78, který opustil spojeneckou alianci a začal útočit na naše hráče. Byl začátek světa, byl hodně ve předu a měl asi 7 měst. Z určitých důvodů na něj byla naplánována akce.

Akce probíhá tak, že se sepíše seznam, kdo se zúčastní. Pak se rozdělíme do skupin, kdo na které město pojede. To aby byly vyrovnané síly. Po tom co nám přišlo asi dvacet zpráv o tom, že nemáme šanci a je nedobytný jsme sedli do několika jeho měst. Bylo to těžké. Utratil neskutečně moc peněz za zlatky. Ale po dvou dnech jsme měli hotovo. Hráč skončil a už se neobjevil.

Museli jsme samozřejmě přesně časovat, kdy jet na dvě kolonizační lodě za sebou do stejného města.

Moderátor: Co bereš jako tvůj největší herní úspěch. Celkově a i na Juktas.

Host: Jednak předpokládám, že můj největší úspěch byl vyhrát Gamu. A taky to spočívá v tom, že já a celá aliance se společnými silami snažíme držet na špičce světa Juktas.

Moderátor: A naopak :D pochlubíš se nám i se svým největším herním přehmatem? :D

Host: Tak samozřejmě – poslat birémy jako útok na kolonizační loď spoluhráče. To se stává i v lepších rodinách :)

(pauza pro potlesk)

Moderátor: Teď by se hodila charakteristika aliance. Na čem je založená, pár cílů do budoucna a momentální působení.

Host: Alianci jsem zakládal s tím největším cílem a to vyhrát tento svět. Naši alianci tvoří jak zkušení veteráni Grepolisu, kteří ho hrají pár měsíců. Naším cílem na začátku hry bylo ovládnout moře 54, kterého jsme dosáhli. Aktuálně se zaměřujeme na upevnění hranic s nepřáteli na okrajích moře a čištění ostrovů ve zbytku těchto vod.Do budoucna bychom chtěli stabilizovat naše pozice na hranicích a posunout se dál.

Moderátor: Jsi jeden z těch co u vás mají největší slovo, dost možná máš i hlavní slovo. Jak si tedy jako zakladatel a hlavní vůdce vybíráš lidi do vedení? Co by takový člověk měl umět a co od něj očekáváš? A doplňující otázka, Mohl by jsi nám popsat jak konkrétně ti práci ulehčují někteří tví spoluhráči v radě?

Host: Hráče do vedení si vybírám velmi pečlivě. Je u mě známé, že nedávám téměř nikomu práva správce. Aktuálně ho má vlastně pouze Morbitulos2, který se mnou vede alianci a je to vlastně i ten přísný a hlídá si aktivitu každého hráče. Jste více jak 48 hodin mimo hru bez omluvy? Automaticky jdete do rozebírky bez upozornění.

Dalším členem vedení je náš diplomat GortanusThe9th, který vždy připojí svůj upřímný názor, když něco řešíme. Společně se mnou se stará i o fórum.

V neposlední řadě bych zmínil jedny z našich nejlepších hráčů, kteří jsou ve vedení a to AntiperleKralicek, velmi aktivní hračka jak ve hře, tak ve vedení a Transfer, který má nejvíce bitevních bodů z aliance.

Hráč ve vedení aliance musí být aktivní a měl by být vzorem pro ostatní hráče týmu.

(pauza pro potlesk!)

Pohledný moderátor: Co si myslíš o DoN(dohoda o neútočení) a spojenectvích? Někteří vůdci DoN nesnáší a spojence vybírají velmi pečlivě. Jiní jich zase klidně mají i šest. Jak jsi na tom ty? A co by měla splňovat aliance, která by s ti chtěla navrhnout spojenectví.

Host: Nikdy jsem moc DoN nepodporoval, je to nepřehledné a stejně to vždycky vyústí ve větší spolupráci. Jak už jsem zmínil, spojence si vybíráme velmi pečlivě, od začátku Juktasu to byly pouze Ragnarok (Vikings Warriors), kteří k nám později i přestoupili. Za dobu našeho působení jsme oslovili pouze dvě aliance.

Sledujeme jak aktivitu hráčů potencionálních spojenců, tak i jejich polohu. Je pro nás směrodatný i přístup diplomata a obecně členů aliance.

Pohledný nezadaný moderátor: Vrátíme se k politické situaci. Mohl by jsi nám říct jak na tom aliance je? S kým válčí, s kým spolupracuje(pokud to není interní info).

Host: Tak oficiálně v nepřátelích máme Chaotic Taurus, Chaotic Taurus*, T A R T A R O S, Duté Hlavy, Opuštěná Aliance, Speed, Leonidova legie, Cholerici a Sons of Revenge.

Po spojení aliancí jsme měli jeden návrh na spolupráci. Ten byl odmítnut. A sami jsme jeden navrhovali, ale ten byl odmítnut z druhé strany.

Pohledný, nezadaný moderátor se slabostí pro zrzky:
Když se koukneš na žebříček nějakých TOP 10 aliancí. Vnímáš tam někoho jako velkou konkurenci nebo dokonce i hrozbu?

Host: Ke každé alianci přistupuji s určitým respektem. U některých vím, že tam mají známé dobré hráče. U některých zase opak. Zatím to vypadá, že se všichni ochotně obrátili proti nám – tzn. Chaotic Taurus, T A R T A R O S. Od Dutých Hlav na nás taky pár útoků proběhlo. Ale spíš vzájemně víme, že nejsme to hlavní v hledáčku. Pak jsou tu ty menší a to aktivnější aliance, ale jistě každému dojde, že 100 měst proti 2000 nemá bohužel šanci. Takže menší aliance dokáží pozlobit, ale nejsou hrozba.

Pohledný, nezadaný moderátor se slabostí pro zrzky s bujným hrudníkem: Teď po sloučení s Aliancí Ragnarok… jak to zatím vnímáš? A co si od toho slibuješ?

Host: Hlavním cílem přestupu Ragnaroku k nám bylo zvýšit aktivitu. Vzali jsme jen vytipované hráče, takže zhruba půlku. Upevnili jsme si tak pozici a jsme jedna aliance. Ragnarok v posledních okamžicích existence stagnoval i kvůli tomu, že Eldorass má dovolenou. Proto se vedení obou aliancí dohodlo, že bude nejlepší přestup k nám do Immortals. Od spojení očekávám větší aktivitu a hlavně sílu, která se nám takto zvyšuje.

P,N,M,s,s,p,Z,s,B,H: Je po tomhle sloučení nějaká další aliance se, kterou by jsi chtěl navázat přátelštější kontakty? Jestli nechceš, nemusíš říkat název, Stačí Ano nebo Ne.

Host nové úžasné show : Nějaké jednání proběhlo, ale druhé straně vyhovuje aktuální stav. V této chvíli jedeme sami za sebe. Podle mého názoru to takhle delší dobu potrvá. Dokud nepřijde zajímavá nabídka.

P,N,M,s,s,p,Z,s,B,H co má navíc pihy: Jak jsi na tom ty a Divy? Jsou hráči co je považují za největší událost hry a hrnou se do nich. Jiní je zase rádi ničí. A některé absolutně nezajímají. Co si o nich myslíš ty?

Host: Jelikož jsem dohrával Gamu, která byla ještě bez Divů, tak přesně nedokážu posoudit, ale podle mě je to vlastně konečná fáze hry, kde se hraje o všechno, na konci je buď všechno nebo nic. Vítěz může být jen jeden.

Moderátor obviněný ze s**uálního harašení: Vím, že je ještě dlouhá doba, než se o nich bude dát přemýšlet ale… Kdyby Divy začali právě teď. Kdo by byl tvůj favorit a proč?

Host, kterému leze moderátor, už na nervy: Kdyby začali právě teď, tak samozřejmě aliance s nejvíce platícími hráči – Duté Hlavy. Tento rozdíl mezi platícími a neplatícími podle mě nebude tak znát v pozdější fázi hry a budu rád, když se naše aliance porve o výhru světa Juktas!

(pauza pro potlesk)

Moderátor v okovech, odváděn eskortou: A na závěr snad jen… Co by jsi chtěl sdělit hráčům co uvažují, že se k vám přidají nebo co by měli splňovat aby se k tobě dostali?

Host vděčně se modlící k bohům novým i starým za to, že tahle hrůza nazvaná rozhovor konečně skončila! : Tak určitě by vaše pozice měla být na moři 54. Všechny hráče přijímáme na základě dotazníku. Musí být aktivní jak ve hře, tak na fóru a samozřejmě aktivně posílat útoky a podpory. Musí mít aplikaci Grepolis a hlavně musí hrát týmově a pro dobro aliance. Aktuálně bereme už jen výjimečně a pouze zkušené hráče.

(!!!pauza pro bouřlivý potlesk!!!)

Moderátor vysmekávajíc se eskortě a zasažen paralyzérem do citlivých míst: Já vám dámy a pánové děkuji za pozornost a těším se na vás v příštím vydání!
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12684

Guest
Trvalo to trochu déle ale je tu další blog :)

V posledních dnech mi začalo chodit pár ne příliš lichotivých dopisů a tak jsem se rozhodl dávat k blogu od dnešního dne pro jistotu varování :D


! VAROVÁNÍ !

Následující řádky čtěte pouze na vlastní nebezpečí. Veškeré informace mohou být zavádějící. Autor si vyhrazuje právo na to překroucení všech informací. Ony informace mohou vést ke stavu zmatení mysli. Je možné, že budete proti své vůli chovat sympatie k alianci Duté Hlavy i kdyby by vám vaše zdravá mysl měla velet jinak. Z tohoto důvodu se rada šesti bohů Grepolisu rozhodla vydat zákaz ke čtení všem osobám mladším 21ti let bez vlastní vůle a zdravého rozumu. Věkovou vyzrálost lze snížit dle vyhlášky 50 paragrafu 6 odstavce B. Ona vyhláška ustanovuje nutnost předložit potvrzení o mentální způsobilosti podepsaném radou tří složenou z jednoho psychologa, jednoho psychiatra a z jednoho velikonočního králíčka. V mimosezonním období lze posledního člena rady nahradit Bobem a Bobkem, Bugs Bunnym či králíkem Rogerem. Z důvodu genderové vyváženosti zle některého člena rady nahradit Alenkou z říše divů, Popelkou, Sněhurkou či Růženkou prokáží–li řádná diplomovaná osvědčení.

Protože mi spousta lidí známých či cizích začala po Koviho restartu z nenadání kondolovat a vyptávat se dostal jsem se do situace kdy musím napsat zřejmě nějaké vyjádření… Být blond třináctka s blogem o ponících byl bych polichocen ale takhle…

Tedy… Jak, už většina ví tak kovi1976 hodil reset. Nebudu se sáhodlouze rozepisovat co přesně ho k tomu vedlo a jaké pohnutky vlastně měl. Jednak jsem se ho na to neptal a druhak … Co je vám vlastně do toho? :D

Ale, když už to tolik lidí zajímá a chce vědět co se teď bude dít… Ano koviho poněkud nečekaný reset alianci Duté Hlavy lehce znepříjemnil herní situaci ale, řekl bych, že jsme se z toho dostali celkem rychle a ztratili málo. Vzali jsme si na zpět většinu důležitých měst a zas tolik jich neztratili. Víc, než města nás mrzí (minimálně mě ano) ztráta přítele, silného dobyvatele a člena našeho vedení.

Chtěl jsem koviho za to co udělal nenávidět a mít na něj vztek ale s odstupem času jsem si uvědomil, že mít ho v týmu stálo za to riziko, že o něj můžeme tímhle způsobem přijít. Všichni v alianci co do toho po boku koviho šli dobře věděli, že se něco takového asi stane ale i tak se rozhodli jít do aliance co nehledí na počet členů ale na jejich kvalitu, aktivitu a soudružnost. Asi nikdy nebudeme na první příčce co se bodů týče a naše říše se nebude rozléhat po celém světě tak aby nad ní nikdy nezapadlo slunce… ale jsme a budeme schopni s těmito aliancemi bojovat, znepříjemňovat jim život a sakra je štvát tím jak jim nějakých 30 lidí nakopává dennodenně Glutea Maxima! :D

Já osobně jsem za koviho rád. Mohl jsem si zahrát vedle jednoho z nejlepších hráčů co tu je a dívat se jak může jeden člověk válcovat okolí tak, že se musí právě takové okolí uchýlit k nekalím praktikám aby mělo vůbec nějakou šanci.

Líbí se mi jedno staré přísloví, co říká… Třes se poutníku před jedem kobry, zuby tygra a hněvem Afgánce… Myslím, že toho posledního dokáže kovi1976 víc, než dobře nahradit :D Ať, už hraje sám nebo s někým je lepší ho mít na svojí straně tak si vy ostatní dávejte sakra pozor ! :D

A teď konečně k normálnosti a blogu samotnému.

Od posledně se toho dost změnilo… Došlo k zajímavým politickým změnám a síly se začali ubírat novými směry.

Jako první zmíním aliance T A R T A R O S a *Cosa Nostra* . Došlo, už ke kompletnímu sloučení. Tartaros má tak spoustu nových ostrovů v bezpečné zóně nebo alespoň v málo hektické oblasti. Před sloučením měli obě aliance nějakých 30 členů ale tartaros má teď 42 členů a tak lze předpokládat, že přešli jen opravdu aktivní hráči a vyhodili se ti co jenom tahali nohy za sebou a byli na obtíž.

V minulosti jsem párkrát psal, že má tartaros laxní vedení a je to spíš jenom přisluhovač Chaotic Taurus. Po tom co se ale znovu vrátil Hyperion do vedení aliance to vypadá, že si tartaros pojede teď svoji hru a bude v tomto spojenectví plnohodnotný člen.

Další o kom se zmíním je už několikrát jmenovaná aliance Chaotic Tarus a její akademie Chaotic Tarus*. Moc se o tom neví ale taky přišli o velmi cenného člena vedení. Je to vrchní stavitelka Ajana. Nevím o nikom, kdo by postavil víc divů, než ona. Jestli chaotici uvažují o divech (a to na nějakých 99% uvažují) tak přišli o spousty zkušeností s divy spojenými. Určitě mají v alianci i další co si divy prošli ale vždycky je lepší mít v téhle fázi hry na své straně někoho jako je ona… ať, už je její povaha jakákoliv.

Pro mojí alianci je tu s chaotiki a s tartarem příjemně spojená zpráva a to ta, že snad, už přišli o většinu letek co nahromadili z eventů a půjde sedat přes den do nízkých hradeb. Na víc v posledních pár dnech přišli také o velké počty ohnivek.

Další velká změna ve hře je spojení aliancí Sluníčka a Invisible. Více méně platí to co u tartaru a cosa nostra. Aktivní a silní hráči přešli a Sluníčka získala pár bezpečných ostrovů. Vím ale, že to celé bylo narychlo a za pochodu. Hlavní důvod byli akce chaotiků na moři 55. Nové spojenectví by mělo tedy posílit tyto oblasti a více na chaotiky zatlačit.

Na konec jsem si nechal to nejzajímavější :D K reakci na ofensivní sílu kterou Chaotic Taurus a T A R T A R O S disponuje došlo k informačnímu „spojenectví“ mezi aliancemi Duté Hlavy, Immortals, Cholerici a Vysočina.

Jde hlavně o předávání informací týkající se nepřítele a dobrovolné pomoci při dobývání na chaotiku a tartaru. Možná se vám to zdá jako moc alianci a hromada eg co si půjdou po krku… Ale musíte se podívat, jak na tom ty aliance vlastně jsou. Cholerici a Vysočina jsou početně malé aliance ALE jsou velmi blízko u sebe, mají spojenectví a jejich členové jsou výhradně aktivní lidé co se znají. To samé platí u dutohlavců. Už tyto aliance by dali dohromady velkou sílu ale po tom co se přidali Immortals je tahle síla jenom umocněna. U Immortals je ta soudružnost na trochu jiné úrovní ale po tom co mají kolem sebe právě Vysočinu, choleriky a dutohlávce se kterými teď nebudou válčit se můžou plně soustředit jen na jednoho nepřítele a tak i oni mají teď spoustu bezpečných ostrovů ze, kterých můžou čerpat.

Trochu nemilá zpráva je ztráta dalšího silného hráče a to Eldorasse. Města jsou ale předaná a tak má Immortals spojený s Ragnarokem šanci ukázat jak se s tímhle dokáže vyrovnat a poprat :)

A na závěr pár mapek jak to vlastně vypadá

První mapa jsou všechny velké aliance. Růžová chaotic a akademka, černá tartaros, zelená immortals, žlutá sluníčka, bílá duté hlavy, modrá cholerici, červená vysočina
5b2eb9a1bd3247c281b4d029e09d3ce5.png


A ve druhé mapce jsem rozdělil hlavní mocenské bloky. Černá tartaros a chaotic s akademkou, bílá informační spojenectví mezi immortals, duté hlavy, vysočina a cholerici. Žlutá Sluníčka. Ty bojují hlavně s chaotikem a s tartarem. Ostatní jim více méně dávají pokoj
d6374282a441437694cd22f580006092.png



A to je pro dnešek vše :D Příště bych chtěl přijít opět s nějakým rozhovorem. Návrhy? :D
 
Nahoru