• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Captcha + podekovani na foru

  • Zakladatel vlákna DeletedUser12592
  • Vytvořeno

DeletedUser12592

Guest
Dobry slunecny den,
chtel bych se zeptat, zda by nesla zrusit Captcha? Nevidel jsem asi zadnou kladnou odezvu od hracu, ba naopak.
Dale bych chtel navrhnout, zda by na foru hry neslo udelat tlacitko podekovani, jako je zde na hlavnim foru.
Diky za odezvu, smrtcheck
 

mikosansobi

Grepolis tým
Co se týče Captcha, v aktualizaci hry na verzi 2.128 jsme informovali o tom, že jsme aktualizovali na verzi reCAPTCHA v2. Potvrzení, že hráči nejsou roboti, je jednodušší.

recaptcha.png



Ohledně tlačítka poděkování na herním fóru jsem ještě neobdržela zpětnou informaci, ale jakmile budu vědět více, ozvu se. :)
 

DeletedUser12305

Guest
No, zas tak moc jednoduchý to není, když neangličtinář dostane otázku v EN... a ty obrázky jsou taky kolikrát nejednoznačný.
O tom, komu a jak často tady ta ptákovina vyskakuje, by se dalo taky polemizovat :/ Stejně je to k ničemu, jako asi na každé hře - nikde jsem ještě nezažila to, že by captcha něčemu pomohla.

Bohužel počítám, že na tohle jsme malí páni
smiley_emoticons_no_sad.gif
 

DeletedUser12592

Guest
ono o anglictinu ani tak nejde, ale kdyz clovek casuje rychle utoky a dole mu padne ze ma 5 minut na to zadat captcha, tak je to nekdy vazne k zabiti, kdyz clovek na to proste nema cas. Zasadne bych to tedy udelal kuprikladu pri prihlaseni. Chapu jedinou vyhodu, a to jsou tzv. farmbooti a reseni ohledne cheatengine, ale z hlediska normalni hry to nema zadnou kladnou odezvu. Omlouvam se za pridelavani starosti, ale Miko snad odpusti :)
 

DeletedUser12305

Guest
No jinde s tím řešili taky automatiku, akorát to nepomohlo - vývojáři a prodejci automatů implementovali během pár týdnů automatické řešení captcha /nejspíš na druhé straně světa seděl někdo, kdo je opisoval a měl za to bakšiš, tak nějak se to dělá../, takže to otravovalo jen nás poctivce. Tady to bude stejné
smiley_emoticons_smilenew.gif
 

DeletedUser5504

Guest
Tahle captcha, mě dneska ani nenechala přihlásit. Prošel jsem asi 10 kontrol a furt skákaly nové.. když jel na mě útok.. vážně super, když se jedná o čas.
 

Thasoss

Grepolis tým
Nesetkal jsem se s tím, že by nový CAPTCHA systém byl v angličtině, pokud tak nemáte sami nastavený prohlížeč. Je externí, vyvíjí ho Google a ten se, světe div se, s překlady obtěžuje.
 

DeletedUser12305

Guest
Tak já nemívám ani ty obrázky, jen to odmačknu a jedu dál. Ale třeba vzhledem k tomu, že mám widle původně v EN a CZ mám jen dotahovanou (a tedy třeba MS Edge je sice česky, ale jen rozhraní, zbytek se chová cizácky), tak jsem to už viděla a dovedu si představit, že s tím může mít někdo problém.
 

mikosansobi

Grepolis tým
Je fajn, že si o tom můžeme popovídat, čím více informací získáme, tím lépe. I když si nemyslím, že by se něco v blízké budoucnosti mělo změnit.
 

DeletedUser12592

Guest
no, nehlede na to, ze nedavno mel google vypadek a vyhodu mel tedy ten, kdo byl na hre prihlasen a captcha ho v tu chvili neobtezovala :) kazdopadne za like na foru hry budu aktivne bojovat, to by se mi libilo nejvic :)
 

Thasoss

Grepolis tým
Daleko lepší by bylo, kdyby soukromé konverzaci fungovaly na stejném principu jako v XenForu, které nabízí elegantní řešení i skupinových soukromých zpráv. Anebo mít možnost vidět, kdo si nějaké určité téma zobrazil a v jaký čas tak učinil. Komunikace na aliančním fóru se obvykle vymezuje jen na tu nezbytně nutnou, takže nějaký like tam imho moc reálného uplatnění nenajde. Samozřejmě, že jsou i takové aliance, kde se více řeční o hovadinách, než hraje (hlavně v začátcích, než to nakonec stejně utichne), ale takových (doufám) moc není.
 

DeletedUser12592

Guest
my jsme takova aliance i po nekolika mesicich hrani, bohuzel, drbe se vsude :D sesla se vesela banda :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12589

Guest
Tak musím přiznat, že skupinovou konverzaci bych uvítala, už několikrát jsem byla v situaci, kdy se hodila... :)
 
Nahoru