• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze k novému vzhledu Grepolis

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Thasoss

Grepolis tým
Vážení hráči,

Grepolis čeká spousta změn a jednou z nich je nový grafický vzhled Grepolisu. Toto téma je stále otevřené pro diskuzi...
koneckonců, článek o tomto naleznete zde či níže ve spoileru:


[SPOIL]
Vážení hráči,

nastal čas pro dobré zprávy: Chceme změnit současný vzhled hry!

Jak všichni víte, současné rozhraní existuje už nějakou dobu a musí se přizpůsobit novým doplňkům.
Bohužel také nejsme 100% spokojeni se současným vzhledem, uspořádáním prvků v rozhraní a jeho celkovou funkcí.
Přišel čas říci „Sbohem“ starému vzhledu a předělat jej:

old_interface-1024x669.jpg


Též Vás ujišťujeme, že k provedení této změny máme hned několik argumentů:

• Uspořádání všech prvků intuitivním a logickým způsobem.
• Chtěli jsme také, aby hra při min. rozlišení 1024x768 pixelů fungovala naprosto v pořádku (ve výsledku spojeným s touto změnou funguje i na menších rozlišeních).
• Modernější vzhled! Pokud si pamatujete na nejposlednější doplňky, tj. Ostrovní úkoly, kde můžete vidět opravdu příjemný a svěží vzhled.
Další důvod, proč chceme nové rozhraní, je, abychom udrželi krok.

Prodiskutovali jsme každý prvek nového rozhraní spolu s jeho pokud možno nejlepším umístěním.
Určili jsme také důležitost a významnost u každé z funkcí, abychom se mohli rozhodnout, zda-li by měla nebo neměla být výrazná.
Nakonec jsme přišli s toutou nepěknou „maketou“ (nezapomínejte, že toto bylo vytvořeno pro interní komunikaci):

mockup.jpg


Jak můžete vidět, vzhled prošel následujícími změnami:

• Minimapě byl změněn tvar a herní funkce jako hrdinové ("H") a obchodní vztahy ("TR") by se měly nadále rozvíjet.
• Města jsou teď nejdůležitějším stanoviskem nového rozhraní.
• Zlato bylo přidáno mezi ostatní suroviny, uvidíte tak, kolik máte momentálně k dispozici zlatých.
• Tlačítka Nastavení, Zvuk a Odhlášení byla dána nahoru vpravo, aby byla více v souladu se zbytkem softwaru/hry.
• Veškeré druhy úkolů (Ostrovní a tutoriálové úkoly) byly přemístěny vlevo. Pozn.: Úkoly lze skrýt stejně jako lištu s menu.
• Tlačítko na zlato jsme zmenšili a odstranili z lišty, což nám umožní přidat libovolný počet prvků, aniž by se lišta stala asymetrická.
• Oznámení mají jedno větší tlačítko, při pohybu kurzorem myši se vám zobrazí další oznámení.

Jakmile jsme se shodli na provedených změnách, začali jsme dávat naší myšlenku do vizuální podoby:

main_menue_redesign7_wip_a.jpg


main_menue_redesign7_wip_b.jpg


Při vytváření vzhledu nového rozhraní jsme dostali pár nápadů:

• Lišta s nabídkou je nyní zpět na levé straně.
• Hrdinové našli své místo nad přehledem jednotek. V rámci jednoho herního světa budete moci mít 5 hrdinů-uvidíte tam tedy tvář každého hrdiny.
• Tlačítko pro používání kouzel nyní opravdu vypadá jako tlačítko.
• Do svého města se budeš moci dostat kliknutím na velký obrázek nahoře vlevo. Pro vrácení zpět na mapu stačí kliknout na minimapu.
• Strategická mapa může být pořád přístupná pomocí tlačítka vypadajícího jako zeměkoule pod minimapou

Mějte na paměti, že tento vzhled není konečný. Jedním z úkolů tohoto oznámení je znát Váš názor na toto téma předtím, než začneme zavádět tyto změny: Neschází Vám tam něco?

Máte obavy z těchto změn? Těšíme se na Vaše názory![/SPOIL]

Grepolis tým
 

DeletedUser9361

Guest
Zdravím,
musím říct, že to vypadá hodně dobře a zajímavě. Uvidíme, jaké to bude v konečné fázy, ale myslím, že mi hráči budeme spokojeni :)
 

DeletedUser9361

Guest
Zdravím,
kdy nový vzhled bude i u nás na českých serverech??

Bajoo
 

Thasoss

Grepolis tým
Až bude, tak bude. Bližší informace zatím bohužel nemáme. Jakmile budeme mít další info, zveřejníme ho.
 

Thasoss

Grepolis tým
To je jen pro představu :) nemusíš se bát, že bys měl takhle nehezky naskládané 3 úrovně hradeb na sobě.
 

DeletedUser9364

Guest
Ok, uff jsem se lekl, že máš sklady na 99k surek :p Tak, jako máš asi 20kolek po kapsách, jak jsi psal na omikron:)
 

DeletedUser9364

Guest
Který vzhled tam bude?? Jsou tady 3. Ten s tím zvláštním bohem(Zeus) jako poslední?
 

DeletedUser9364

Guest
Ahoj, už se těším, jak to vznikne u nás. Testuju to a už jsem si zvykl, jen mi chybí přehledy jednotek (jak dlouho kam jede jednotka), kterou nemám. Např. kolonizačka.
 

DeletedUser7382

Guest
Dotaz: Co jako jsou ti hrdinové ??
Podívej se na tento článek v Grepolis Wiki. Hrdinové ale ještě do hry zavedeni nebyli.


Ahoj, už se těším, jak to vznikne u nás. Testuju to a už jsem si zvykl, jen mi chybí přehledy jednotek (jak dlouho kam jede jednotka), kterou nemám. Např. kolonizačka.
Taky jsem to testoval a je to daleko lepší než aktuální herní rozhraní. Co se týče těch jednotek... Samozřejmě stále platí, že když si klikneš na nějakou jednotku, tak se při projíždění mapou ukáže délka cesty k určité pozici na ní, ale tentokrát ji už musíš vlastnit. Seznam jednotek už totiž nejde rozbalit na kompletní seznam typů jednotek spolu s těmi, které nevlastníš, naopak seznam pouze těch vlastněných jednotek lze pomocí jednoho tlačítka zabalit. Obojí je ale podle mě změna k lepšímu. Sice chápu, že ti chybí možnost ukázat délku cesty i s nevlastněnými jednotkami, ale stačí jen vybrat položku Útok nebo Podpora u konkrétního města a tam se to také dovíš a jednotku mít ve skutečnosti nemusíš. Využívám spíš tento druhý způsob, protože je to daleko přesnější u daného města jako cíle, než při projíždění mapy, to vlastně ani nepoužívám.


Taky se těším. Škoda, že to bylo odloženo až na update 2.48...
 

DeletedUser

Guest
najprv som na neho naával ale už som si zvykol..:) a musím uznať že asi je lepší...
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru