• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Eldorass - Hélios / Apollón

DeletedUser1324

Guest
Helios.jpg

Použité nástroje:

Autodesk SketchBook Designer - hrubý nárys
Adobe Photoshop CS5 - Dohlazování, stínování.
Corel Paint Shop Pro - Barevná konfigurace obrázku.
+ 14 hodin mého života.

Ať se líbí.

EDIT: Nyní koukám, že to není v rozlišení jaké jsem si přál. Takže můžete využít: http://www.2i.cz/6da8a78d5e kde to uvidíte v mnohem lepší kvalitě.
 

DeletedUser6172

Guest
taky se mi to líbí, akorát jsem nepochopil, v čem mám najít ten protipól, resp. zrcadlového boha...poradí někdo?..díky
 

DeletedUser

Guest
Protipól je vidět téměř ve všem. Hélios jakožto bůh slunce se v tomto díle odvrací od světla ( napravo od něj je vidět sluneční záře) . Vesměs oba bohové, kteří jsou vypsání v názvu tématu jsou bohové, uctívající světlo, dobro... Tento je však pravý opak. Připomíná temného elfa, jenž nenávidí světlo a život. Doufám, že se nemýlím :)
 

DeletedUser6172

Guest
nechci vypadat jako rejpal )...ten obrázek se mi fakt líbí...ale je to právě obráceně než tvrdíš...postava na obrázku se odvrací od temna a dívá se na světlejší stranu obrazu...helios je bůh slunce a apolon bohem světla...nepřipomíná elfa, ale dle ucha to elf pravděpodobně je...jsou elfové bohové?...ono totiž, třeba bych taky rád nějaké zlatky a snažím se pochopit zadání a pravidla soutěže...hmm?
jo... dva měsíce jsem prodával vstupenky v galerii )...takže, skoro kunsthistorik )
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser6172

Guest
to nebyla otázka na tebe ), ty jsi soutěžící...neřeším motiv, jeho technické zpracování, jestli to bude abstrakce, realismus, nebo použiješ alegorii...já položil konkretní dotaz na zadání soutěže a na elfi )
 

DeletedUser

Guest
Je divné, že elf je uznán a přitom je už vymyšlen stejně jako Hádes a ještě to není ani bůh, ale nějaká nestvůra a já jsem musel Hádese změnit.
 

DeletedUser

Guest
- I elf může být bůh...
-Cílem této soutěže bylo vytvořit OPAK.
 

DeletedUser1324

Guest
Asi bych se k tomu měl vyjádřit :)
Draku, nechci pomlouvat tvojí práci ale ty jsi nad tím strávil tak 15 minut. Obkreslil jsi obrázek Háda a potom, když jsi to udělal špatně jsi za něj jen udělal pár čárek ve tvaru - slunce? paprsků? - které mají znamenat naprostý opak.
Já jsem nad svojí prací strávil 14 hodin čistého kreslení - i s vymyšlením samotné kompozice bych nějakou tu hodinku přidal. Tím chci říct, že jsem měl plno času jak to udělat. Samozřejmě nejsem profesionální malíř ani kreslíř, nesednu si k tomu a nevystřihnu hnedka úžasnou podobu boha která se mi jen tak vymanula v hlavě. Nedokážu nakreslit absolutně realistické dílo, které by bylo okem přijatelné :) Proto se musím uchylovat k něčemu lehčímu. Vím kde jsou mé možnosti a člověk zkrátka nemůže začínat s tím nejtěžším. Aby ses naučil matiku, musíš se nejdřív naučit sčítat a potom až násobit, derivovat a integrovat.

Když nad tím přemýšlím, tak přesně kvůli takovým lidem umírá umění:( Doufám, že až jednou vyrosteš, budeš mít na všechno jiný pohled a dokážeš ocenit snahu jiných.
 

DeletedUser

Guest
15min to rozhodně nebylo a čas jsem si neměřil, ale pár hodin mi to kreslení zabralo.
A snahu jiných dokážu ocenit, ale nechce se mi to tu psat
a nepsal jsem, že mi to trvalo dýl než tobě a máš to určitě lepší než já, ale nakreslils už vymyšlenou postavu jako já
 

DeletedUser1324

Guest
Pleteš se. Ale už mě tohle rozebírání opravdu nebaví. Nemám náladu jakkoliv argumentovat draku :))))
 
Nahoru