• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Ellemenion

DeletedUser

Guest
Vítejte ve světě Ellemenionu, světě dvou autorů - Garruse, tedy mě, a nightRavena. Tak co, chcete ochutnávku? Ať se vám líbí.

Deník Garruse Sar'Maerlena, 2.6.1112, pozdě večer


Potřeboval jsem si trochu odpočinout od mého dráčka Najtmárka i od ostatních, a tak jsem ho na den a noc ponechal v péči mého věrného doktora Myrdyna, který se s dráčetem neobvykle spřátelil a s nabídkou po menším nátlaku souhlasil.
Ve svém starém, již klasicky potrhaném koženém oblečku a hnědém kabátu s dírami na svá křídla, která byla vyčarována při velice bolestivém magickém procesu kvůli Najtmárkovi, jsem vyrazil k nejbližšímu lesu. Neměl jsem zájem létat, budilo to až moc pozornosti. Už u prvních stromů jsem ucítil tu líbeznou, dlouho zapomenutou vůni lesa, hub a divoké nespoutané zvěře. Slunce prosvítalo mezi větvemi prastarých dubů a buků na světlý mech plný ranní rosy. Potůčky čisté dobré vody tekly všude okolo, připraveny zavlažit kořeny i těch nejodlehlejších stromů. Keříčky divokých malin a jiných lesních plodů kvetly všude okolo, zvířata pobíhala všude kolem, od mravenců až po jeleny. Nechtělo se mi narušovat místní pohodu, a tak jsem si alespoň sundal zablácené boty. Vkročil jsem bos do lesa, přičemž všechny zbytečnosti jsem zanechal na jeho okraji. Voda mne příjemně studila na chodidlech a slunce ozařovalo mojí osobu. Začínal jsem se cítit o mnoho lépe, ale něco tomu ještě chybělo. Potřeboval jsem ze sebe smýt svůj smutek, své problémy a povinnosti. Potřeboval jsem se alespoň na chvíli oprostit od starostí. Svlékl jsem se a vlezl si do tůně, ve které se hromadila čistá voda z okolí. Spokojeně jsem se koupal ve studené vodě, konečně jsem na chvíli mohl být naprosto šťastný a bez problémů. Nakonec jsem si lehl na svá křídla a odpočíval. Z této nerušené idylky mne vyrušil podezřelý zvuk vycházející z blízkých křovisek – trhání, lámání větví příliš silné a rušící na to, aby to byla jen nějaká lesní zvěř. Byl tu ještě někdo, někdo, kdo o mně pravděpodobně již věděl. Velice opatrně jsem vylezl na břeh a oblékl se. Naslouchal jsem. Ticho. Teď... ne, jen veverka. Ticho. Něco se mi mihlo po pravé straně. Ne, nebyl jsem tu sám. Někdo mě pozoroval. Zamumlal jsem jednoduché kouzlo Prozření. Nic. Neměl jsem tušení, kdo to může být, protože magické znalosti potřebné k vyrušení tohoto kouzla jsou mimo dosah většiny lidí.
„Vylez!“ zvolal jsem.
Nic. Ticho.
„A který pak narušitel si mě žádá? Hm?“ odpověděl mi překvapivě jemný, rozhodně ženský a značně svůdný hlas. Že by démon? Ne, moc chytré na tento druh. Succuba? Dost možná, odpovídalo by to jejich stylu.
„Ten, který nemá náladu na to být špehován... a rozhodně ne být špehován v době, kdy se koupe!“
Chvíle ticha. „Ale ale, chlapec je stydlivý?“
Začínal jsem být poněkud naštvaný.
„Kdo se ptá?“ zeptal jsem se podrážděně.
Pohnuly se větve nedalekého stromu. Dolů ladně seskočila bytost, o které jsem zatím jen četl v knihách, a která svojí krásou předčila vše, co jsem kdy viděl. Její naprosto dokonalé tělo, pevná prsa, nádherný obleček (mimochodem zakrývající jen určité části těla, a to ještě sotva) ze sobí kůže, lovecký luk v ruce a dlouhá dýka u opasku z ní dělaly krásnou ženou. Nadlidskou bytost z ní dělala její kůže. Ona neměla světle hnědou nebo růžovou kůži... její kůže byla světle fialová. Velice zajímavé a velmi svůdné. Nicméně to, co skutečně vévodilo této ženě, byl její obličej. Její dlouhé bělomodré vlasy, její modré oči plné vášně a temperamentu, její plné rty lákající k polibku, i její jemný nos, to vše jako by bylo uzpůsobeno k tomu, aby dokonale zhypnotizovalo jakoukoliv bytost mužského pohlaví.
Nemohl jsem dělat nic, než jen zírat. Stále dokola a dokola jsem si prohlížel bytost, o které jsem si myslel, že již neexistuje. Draelingský elf. Potomek succuby a elfa, nesmírně inteligentní a mocná bytost, která by se možná dokázala rovnat i se mnou. Doufal jsem, že ne.
„Správně, ty hloupý malý kouzelníčku. Vidím, že si uvědomuješ, kdo jsem.“ Nechtěně jsem ucukl křídlem nad touto urážkou. Na chvíli se zatvářila udiveně, než se její tvář znovu ustálila ve svém svůdném pohledu. Následně se drze pousmála. „Je ošklivé pozorovat cizí bytosti potulující se v mém lese a koupající se v mém jezírku, že?“
Pohnula se, aby měla lepší výhled na má křídla. Dával jsem si pozor a nespouštěl z ní oči. Sice pokud by mě chtěla zabít, už by to zřejmě zkusila, ale jeden nikdy neví.
„Kdo jsi? Vím, co jsi zač... ale rozhodně nevím, co pohledáváš zde. Tvrdit, že tento les patří tobě, je směšné...“
„Ty mi nebudeš říkat, co je směšné. Tento les mi patří, byla jsem v něm narozena a v něm také zůstanu.“ Náhle se mi začala motat hlava a přestával jsem se soustředit na to, o čem se mluví. Přemýšlet v přítomnosti této krásky se zdálo jako úkol téměř nemožný. Znovu kouzlo Prozření, také kouzlo na zahnání halucinací. Nic, žádná odpověď.
„Ve jménu bohů, co je tohle za magii, elfko?“
Najednou ztmavla obloha, stromy začaly vlát ve větru a zvěř utekla do svých úkrytů.
„Tvé označení 'elfko' se mi hnusí. Oslovuj mne Ellowyn.“
„Ellowyn... to je elfsky.“
„Ano. Teď mi řekneš, jak se jmenuješ ty sám.“
Nerad sděluji své jméno cizinkám s nebezpečným původem, ošklivou pověstí a jménem, které je hodné princezen. Nicméně její krása mne zdolala. Nemohl jsem neodpovědět, musel jsem dělat to, co mi přikázala.
Obloha ztmavla ještě více. Zaslechl jsem hrom, pocítil jsem studený déšť na svých vlasech.
„Mé jméno zní Garrus. Garrus Sar'Maerlen, císař Nového kontinentu, maršál démonské armády.“
Začalo velice hustě pršet, bouřka zuřila stále blíž.
„Tituly na mě nezapůsobí... ale teď, teď pojď se mnou. Hm, vysuším ti křídla.“
Tato nabídka ovšem zapůsobila na mne. Věděl jsem, jak je to nebezpečné, ale teď již nešlo odmítnout. Byl jsem zcela pohlcen její osobností, vydán na milost její vůli.
V křoví byla o pár metrů dále schována relativně prostorná jeskyně s jídlem, svíčkami, přikrývkami, nějakým tím nábytkem a... vínem. Nemohl jsem nic, než jen pozorovat Ellowyn a poslouchat každičké její slůvko.
„Nalij si vína a pak si lehni. Já si mezitím vlezu do něčeho... pohodlnějšího.“ Šla se (naneštěstí) převléknout za paraván, který opravdu nevím, kde získala.
Převlékla se. Pokud její předchozí oblečení bylo odvážné, pak se toto nedalo nazývat oblečením. Ovšem nestěžoval jsem si... to, co následovalo potom, popisovat nebudu, protože nevím, komu se jednou tento deník dostane do rukou. Řeknu jen, že když bůh Lero stvořil tento svět, toho hluku nadělal možná méně než my.
Ráno bylo bolestivé. Všechny ty vypité sklenky vína během mého, ehm... "velice blízkého rozhovoru" s Ellowyn mi teď velice nepříjemně bzučely v hlavě. Horší bylo shledání, že už nemám křídla. Vše, co zbylo, byly potrhané cáry visící u těla, použitelné maximálně na plachtění... ale už rozhodně ne na létání. Rozhlédl jsem se. Po Ellowyn ani stopy – pouze na stole ležel popsaný pergamen, jenž značně sarkasticky pojednával o naší noci a jak mi velice ráda vysála surovou magickou energii z mých křídel.
Naštvaně jsem se zamračil. Nemám rád sarkastické sexy polodémonky vysávající moji magickou energii! Zavázal jsem se tuto elfku najít, i kdyby mi to mělo trvat deset let. Odpoledne jsem si prohlédl okolí. Les byl menší, než jsem si myslel, ale nemohl jsem najít její stopu – budu se prostě muset vyptávat. Dnes večer jsem si konečně stihl napsat tyto poznámky a zítra se vypravím dále.
 

DeletedUser

Guest
Deník Garruse Sar'Maerlena, 3.6.1112 večer

Musel jsem zjistit co nejvíce o Draelingských elfech, a proto jsem se
příštího rána vypravil k jedné hospodě o pár kilometrů dále. Skryto
hluboko v lesích, toto nenápadné dřevěné stavení odjakživa sloužilo jako
ubytování a úkryt všech zákonem stíhaných osob. Znal jsem hostinec "U
krvavé hlavy" z osobní zkušenosti, když jsem se tam schovával před
jistými nepříliš přátelskými lidmi.
Pršelo. Déšť mi smáčel vlasy a sklouzával mi na cáry křídel. Brzy mělo
svítat. Kolem mě se rozprostíral hustý les a mezi stromy se vinula pro
necvičené oko prakticky neviditelná úzká cestička. Do stromu někde
poblíž uhodil blesk, lekl jsem se a zaklel. Barabizna přede mnou
vypadala v té tmě a dešti ještě ubožeji než kdy jindy. Šedavé trámy
dřeva pokryté vrstvou mechu byly plné děr a malá pochodeň blízko dveří
už dávno vyhasla. Zabral jsem za kliku a vešel dovnitř.
Netušil jsem, kde panovalo větší šero, jestli venku, nebo uvnitř. Jediný
větší zdroj světla, krb, byl blízko výčepu. Viděl jsem do tváře
hostinského. Poznal jsem ho, byl to ten, co mi při minulé návštěvě nalil
nějakou teplou břečku a říkal tomu "pivo". Jeho velká jizva vonoucí se
jako had celou tváří a páska přes oko ho činily nepřehlednutelným. Když
otevřel pusu, tak se ven vyvanul odér shnilých vajec a jeho zuby, ty
raději ani popisovat nebudu. Ze zvláštního zvyku hospodského plivnout do
půllitru a utřít ho špinavým trikem se mi dělalo na zvracení. Než jsem
se vydal k baru, rozhlédl jsem se po místnosti. Prakticky všechny stoly
byly zabrány, hosté si buď tiše povídali nebo leželi opilí na stole.
Jen jedna skupinka návštěvníků mne poněkud překvapila. Zvláštní partička
složená ze dvou lidí, elfa a trpaslíka hrála karty přímo na stole, mdle
osvětleném malou petrolejkou, vynálezem drahým a často nepraktickým.
Rozhodl jsem se, že se k nim přidružím, jen co si koupím něco k pití.
Přešel jsem po skřípějící dřevěné podlaze až k baru. Hostinský se na mě
zahleděl svým jediným okem.
"Co chceš?" optal se drsným, štěkavým hlasem a utřel další půllitr.
"Co máš?" odpověděl jsem ve stejném stylu.
Znovu plivl do půllitru.
"Pivo," odvětil.
Povzdychl jsem si. "Alespoň víno bys neměl?"
Hospodský se zašklebil a pohrdlivě si odrfrkl. "Prej víno... pivo nebo
přes držku, co je ti milejší?"
Začínal mě štvát, ale nepochybně tu měl přátele a já nebyl ve stavu na to, abych porazil armádu opilců.
"Tak tedy pivo."
Natočil do jednoho z těch jeho "umytých půllitrů"
nějakou břečku mírně nazelenalé barvy. Neprotestoval jsem.
"Jídlo bys tu neměl?" zeptal jsem se.
"Ne. Vem si to, vypij, zaplať a vypadni."
odvětil hrubě.
Znovu jsem si povzdychl a odebral se ke stolu oné skupinky, která mě
zaujala. "Pánové, je tu volno?" pokusil jsem se zavést konverzaci.
Vzhlédli od karet a zaujatě si mě prohlíželi. Elf, zřejmě jejich mluvčí, se mne
optal, proč mám na sobě i uvnitř plášť. Nepokládal jsem za nutné jim
ukazovat cáry křídel, a tak jsem si rychle vymyslel nějakou jednoduchou
výmluvu. "Nerad bych si cokoliv sundaval v tomto hostinci."
To jim stačilo. Pokynuli mi, ať se posadím.
"Tak tedy, pánové," začal
jsem zdvořile, "co vás sem přivádí? Nevypadáte jako klasičtí
návštěvníci tohoto baru."
Elf se mlčky rozhlédl po svých druzích. Pokývli hlavou. "Jsme cestovatelé z dalekého Nar'Goraku, z Pouště. Naším cílem je najít a přinést zpátky do Pouště legendární Srdce lesa."
Pobaveně jsem se po nich rozhlédl. Srdce lesa byla pověst, kterou si
vybájili vesničané Nového kontinentu. Popisuje prastarý strom uprostřed
temného lesa, který v sobě uchovává živé, tlukoucí srdce. A každý, kdo
toto srdce nese, dokáže nadlidské zázraky. Nechápal jsem, jak se o ní
dozvěděli obyvatelé Nar'Goraku. "To myslíte vážně?" optal jsem se
pobaveně.
Pokývl hlavou. "Zcela vážně. Nemyslíme si, že to je pouze legenda. To
srdce existuje a já... my ho najdeme."
Povzdychl jsem si. Asi si nedělal legraci. Ale rozhodl jsem se, že toho využiji pro svůj prospěch. Ostatně, onen les, který tato pestrá skupinka hledala, je
odsud relativně blízko, stačilo by překročit hranice sousedního
království. A právě tam by se mohla schovávat i má elfka. Byl jsem
přesvědčen, že tentokrát bych jejím svodům odolal. Jediné, čeho jsem se
obával, bylo, aby mé dráče, které jsem zachránil, vydrželo v paláci s
Myrdynem. Neměl bych jít za ním zpátky a na elfku poslat jednoho z
mých služebníků?
Přemýšlel jsem. Ale ne, to by nešlo, nikdo jiný
by setkání s ní pravděpodobně ani nepřežil.... no, on to Najtmárek snad
ještě chvíli vydrží.

"Takhle, mám pro vás takový návrh. Dnes v noci vás doprovodím do lesa,
kde by se mělo to vaše "srdce" nalézat. Za to žádám pouze něco jídla,
vodu, a..." Lehce jsem se usmál. "A trošku tohohle velmi kvalitního
vína."
Trpaslíkovi, prozatím tichému, se to sdělení zjevně líbilo.
"Jo, to je chlap podle mýho gusta. Žádnej vostych, řekne si co chce." zasmál
se chraplavým, řezavým hlasem.
Elf chvilku přemýšlel. Pak znovu pokývl. "Dobrá. Jídlo, pití, víno a za to nás
dovedeš k srdci. A teď," usmál se, "dej si s námi karty, do tmavé noci,
kdy vyrazíme, zbývá ještě mnoho hodin."
Zatímco jsem se bavil s trpaslíkem, který se mimochodem jmenoval
Gweoddry, a jeden z lidí rozdával karty, letmo jsem si všiml, jak onen
elf něco ústy naznačil druhému člověku. Nevytušil jsem, co, ale musím
říct, že mě to notně rozrušilo. Chmátl jsem k boku, jestli mám pořád
svojí dýku. A zatraceně... pomyslel jsem si, "musím si někde
sehnat další."
A tak, zatímco jsem hráli, zvedl jsem se a
poznamenal, že musím na malou. Vylezl jsem ven (WC uvnitř tohoto
hostince opravdu nebylo) a rozhlédl se po okolí. Ticho, pouze kapky
deště a rachot z hostince. V dálce jsem viděl vycházející slunce.
Položil jsem ucho k cestičce. Nic... ne, počkat. Uslyšel jsem jasný
dusot kopyt směrem na jih. Ušklíbl jsem se, popošel dál od hospody a
schoval se za husté křoví. Za přibližně dvě minuty jsem spatřil velice
opatrně jedoucího koně bílé barvy, který táhl malý vozík. Vozík
poskakoval na cestě, jeho cestující musel zřejmě být notně vytřesený.
Zvláštní byla nepřítomnost kočího, kůň jako by jel z vlastní vůle.
Zajímalo mě, co dělá tady, ale raději jsem nevyzvídal. Potřeboval jsem
zbraň, to bylo vše. A měl jsem štěstí. Nahoře, na stříšce vozíku, se
leskl krátký meč. Soustředil jsem se, pozvedl jednu ruku dopředu a
zamumlal jsem "Sale'ah Salim." Meč se chvíli houpal na vozíku a pak mi
vlétl rukojetí přímo do ruky. Usmál jsem se nad dobře provedeným kouzlem
a pečlivě si mečík prohlédl. Vskutku, byla to spíše dlouhá dýka než
meč, ale jedna věc mě potěšila. Dole na čepeli nože jsem spatřil
iniciály Ph.K. Jednalo se o jméno známého Abdurtského kováře, Phaella
Kolama, který byl známý kvalitní prací. Překvapilo mne, co dělá tahle
dýka až tady, za oceánem, ale už jsem tu nechtěl sestrvávat o moc déle.
Kočár bez kočího a se zbraní na střeše je přinejmenším jen špatné
znamení. Rozhodně jsem nechtěl vidět, co je uvnitř.
Vsunul jsem dýku do svého pouzdra, kam se akorát vešla, a schoval ji pod
kabát. Vrátil jsem se, znovu promočen, zpátky do hostince. Omluvil jsem
se, že jsem byl včera dlouho na cestě, a šel jsem si lehnout. Dál jsem
si prohlížel zvláštní mečík a napsal tyto poznámky. Dnes to bude zase
dlouhá noc,
napadlo mě.
 

DeletedUser

Guest
jejda:-O to je hotový román:)
si budu muset vzít v práci volno abych ho celý přečetl:)
 
Nahoru