• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Korist - Grepolis 2

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Vyskum Korist

Koncept:
Zmena vyskumu Korist na Grepolis 2 tak aby bol rovnaky ako na Grepolis 1.

Důvod:
Nedomysleny farmiaci system este zasahuje do vyskumov v akademii co je absolutne na nepotrebne ani to nijak neskrasluje hru. Snazil som sa vymysliet nieco co by zmensilo nedokonalost Grepolis 2.

Detaily:
Z konceptu to moze vyzniet divne.

Aktualny vyskum Korist dava dalsie 4 ponuky vyziadania/rabovania surovin. Spolu ich je teda osem. Ja navrhujem aby tych 8 ponuk boli pre kazdeho aj bez vyskumu korist a aby vyskum korist zvysoval nosnost vojakov o 30% rovnako ako na Grepolise 1.

Vdaka tomu ze ktorist uz nerobi 2-nasobne ponuky ale plynule, tak sa to moze aj priamo vopchad do normalneho farmenia bez dalsich problemov.

Rovnováha:
Zmenit rovnovahu to moze akurat tym ze ten vyskum bude robit nieco ine nez doteraz takze hraci mozu prist o 3 vyskumne body.

Závěr:
Islo hlavne o to zmensit nedokonalosti noveho farmiaceho systemu. Tieto nedokonalosti boli podla mna iba prehlbovane napriklad postupnym menenim vyskumu korist. Autori si taketo problemy robili zbytocne sami pri tom vyskume. S mojou variantou vyskumu sa somarinky s koristou a jej spojenim s farmiacim systemom stratia a este nam pribudne aj pekny novy vyskum. :)
Zhorsit to urcite nic nemoze iba zlepsit.

Este ma napadlo ze by sa mohla uplne zrusit prva ponuka aby najmensou bola 20-minutova. Bol by pokoj.

Je to popisane len tak v skratke a prakticky neokomentovane a nerozoberane ale viac sa mi nechce teraz. :D Sak keby nieco tak sa to moze rozvinut do diskusie. :)

PS:
Nema zmysel pozerat sa tento navrh len v suvislosti s vyskumom korist. Treba sa na to pozerat ako na farmiaci system.
 

DeletedUser

Guest
souhlas, to je taky jedna z věcí které mě na grepolisu 0.2 štvou. zezačátku kdy by se mi hodilo abych měla všech 8 možností na farmení vesnic tak to není a když už konečně postavím akademku, tak už to pro mě tak důležité není a už se bez toho obejdu a dala bych přednost kdyby tam bylo jako na starým grepu že vojáci unesou o 10% více kořisti..
 

DeletedUser7382

Guest
Souhlas

Jasně, je to divný výzkum. Leda tak můžeš mít více surovin, velmi nízkou náladu a tak ...
 

DeletedUser5567

Guest
Souhlasím, tenhle výzkum mi nesedí, taky bych radši za ten starší. 10 nebo 20 minut jako nejmenší čas mi taky příjde lidštější než 5min... 4 nabídky s většíma rozestupama by mohl být ideál.
A zrušil bych taky zrychlení špionů o 10% (k čemu to proboha je?) a vrátil rekrutování vojáků ze zemědělek-to jak je to nastavené teď se nevyplatí, takže by tam měl být výrazně výhodnější poměr.
 

DeletedUser6162

Guest
To špehování si nechám.
Kořist, které aktuálně zvyšuje o 4 možnosti rabování zemědělek by mělo změnit na zvýšení unesení surovin o 10%-20% (30% je moc).
 

DeletedUser

Guest
30% bolo na starej verzii a bolo to akurat. :)

By ma zaujimalo ci sa to niekedy posle nemcom. :)
 

DeletedUser

Guest
Ahojda,
upozorním na to admina hry ;-). Uvidíme, jestli to připadne v úvahu nebo ne :). Za mne osobně by to projít mohlo ;-)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru