• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Nápad

  • Zakladatel vlákna DeletedUser7382
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser7382

Guest
Nápad č.1 - Budovy

Koncept:
Nápad se týká Lázní a poněkud jiné budovy - Stoa. Lázně by mohly mít vedle sebe akvadukt k přivádění vody. Stoa sloužila jako stinné místo k setkávání přátel a byla hned vedle agory a tržiště.

Důvod:
Lázně nemají vedle sebe akvadukt k přivádění vody do lázní (případně celého města) a kde se tedy bere ta voda? Z moře asi ne. Stoa by se hodila také, aby se hra více podobala starověkému Řecku.

Detaily:
K lázním a jejich akvaduktu se už není třeba vyjadřovat. Stoa by mohla být takovým zpestřením hry a mohla by být "součástí" agory (byla by na začátku hry a nebylo by ji třeba stavět, takže by nebylo potřeba měnit stavební systém v senátu a technologický strom).

Grafika:
Poraďte, jak mám můj již zpracovaný obrázek zkopírovat sem. :)

Rovnováha:
Nemyslím si, že by to nějak zásadně měnilo rovnováhu hry.

Podvádění:
Nenapadá mě způsob, jak by to umožnilo podvádění.

Závěr:
Co si o tom myslíte a nemáte jiný nápad k využití Stoy? Budu za vaše připomínky či diskuse rád.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
a jedná se jen o grafické vytunění hry? nebo chceš aby to mělo nějaký vliv na hru?
jako jde o to že do grafiky němci moc nevrtají, viz. dělník co běhá s kolečkem ze střibrodolu tam a zpět..
 

DeletedUser7382

Guest
Jen by se za lázněmi objevil konec akvaduktu a Stoa by byla případnou "součástí" agory, ale vypadalo by to jako menší budova. Akvadukt by nemusel mít žádnou novou funkci, prostě by byl součástí lázní. Pokud nenapadne někoho jiného uplatnění Stoy, tak bude pro ni platit to samé jako pro akvadukt.
Můžu dát k textu přílohu, aby tam byly ty obrázky?
 

DeletedUser

Guest
Su to termalne kupele do ktorych priteka voda priamo z termalneho pramena spod zeme, nie akvaduktom ani nijakym potrubim. :) Kupele su postavene priamo na mieste kde zo zeme vyviera pramen. :) Ziadny akvadukt nie je potrebny.

Zahada vyriesena.

Nemci sa v grafike babrat nebudu a ani to nie je potrebne ako vidis. ;)
 

DeletedUser7382

Guest
No teda nevím. :) Akvadukty se používaly v Řecku i v Římě. :) Museli by se dostat do podzemí a tu vodu z pramene nějak dostat nahoru a teda nevím, jak by to v té době udělali. :) Jestli to v Německu dělat nebudou, tak ani nemusí, byl to jen návrh.

Pokračování předchozí odpovědi:
A nemusí si teplou vodu dostat z hlubin země, stačí akvadukt a pak ohřát. :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
hele, co takhle použít tlačítko EDIT??:)

obrázky klidně přihod:)
 

DeletedUser7382

Guest
Už nevím, kde jsem viděl tu přílohu, ta by mi pomohla.
 

DeletedUser3819

Guest
Nápad je to pěkný. Konečně pořádně propracovaný, ale nevím jestli by akvadukt byl rozpoznatelný. Navíc by to trvalo hrozně dlouho než by se to chytilo, ale já jsem pro ;)
 

DeletedUser

Guest
A co takhle že by ten akvadukt byl vylepšení lázní? Přidával by třeba ještě 100 obyvatel. Pak by to mělo i přínos ke hře.
 

DeletedUser

Guest
tím by se porušila rovnováha hry.. každá speciální budova by pak musela mít svůj zlepšovák..
 

DeletedUser

Guest
To je taky pravda. Tak třeba
věž +5% obrany
socha boha +2% přízně
věštírna - nevím
obchodní kancelář +ještě 50 k přidanám 250 a ještě zlepšit kurz

divadlo - sníží se požadavky surovin na uspořádaní divadelních her
lázně - přidat do města ještě několik obyvatel. Řekněme třebas 100
knihovna - přidá už k přidaným 12ti bodům ještě 5 bodů
maják - sníží dobu plavby na 20% (před vylepšením 15% a po vylepšení 20%)
 

DeletedUser7382

Guest
Já bych možná ani ta vylepšení nedával. No nevím, možná jo. Ale myslel jsem je grafické vylepšení lázní pomocí akvaduktu, který tam dle mého chybí.
 

DeletedUser

Guest
další vylepšení by trocha přeplácala hru, ale uvidíme, až se trocho obehraje 2.0 verze tak se třeba tunit bude, takže bych to nezavrhoval.. to grafické vylepšení by nebylo tak zlé, ten akvadukt by byl fajn, ta stoa no nevim.. ale jak jsme psal v úvodu, němci na grafiku více méně dlabou:( uvidíme co na to zdejší šéf, třeba jim to pošle:)
 

DeletedUser

Guest
Nápad s aquaduktom mi pripomína CID Meier´s Colonization.
Tam sa stavali aquadukty, ktoré boli predpokladom niektorých výskumov.
Aquadukty zohrávali svoju úlohu predovšetkým vo vnútrozemných mestách, kde bol problém najmä so zavlažovaním ako aj prívodom vody do mesta ako takého.
V Grepolise sú všetky mestá pobrežné, avšak morská voda nie je pitná voda, to vieme všetci.
Aquadukt by malo zmysel stavať, ak by sa voda ako surovina zakomponovala do hry (mala by zmysel pre usporiadanie festivalov, kde je určite potrebné veľké množstvo vody pre prítomných)
Festivaly máme súčasne nastavené na cenu 15000 d / 18000k / 15000s
voda by sa na tom mohla podieľať hodnotou 10000 (príklad)
Úrovne výstavby Aquaduktu by som dala rovnako ako úrovne Drevárne, Kameňolomu alebo Striebornej bane - teda po úroveň 40.
Vystavanie Aquaduktu do úrovne povedzme 30 by mohlo byť predpokladom vystavania nejakej zaujímavej stavby - napríklad Vodojemu, ktorý by mohol urýchľovať o 10% Víťazné procesie, Festivaly, Divadelné hry a Olympiády - nakoľko tie doteraz neboli žiadnym spôsobom ovplyvniteľné mimo prémia.
Grafika je už doplnok, ktorý bude vždy pre tvorcov hry druhoradý.
 

DeletedUser7382

Guest
Dobrý nápad, ale možná by to bylo zbytečně složité. Já bych dal ten akvadukt jen v rámci zvýšené hygieny chcete-li lázní (efekt stejný, v grafice lázní přidaný akvadukt k dopravě vody), ale možná by se to dalo využít, jako rychlejší doprava vody, proto by se uživilo více obyvatel. To je teď vedlejší, mě jde o princip, aby se voda měla jakoby jak dopravit a otroci vodu nenosili, jen postavili akvadukt a udržovali ho, vodu už akvadukt dopravil.
Akvadukty nejsou jen záležitostí vnitrozemí. Jak se asi dopravila voda do města, do středu města či dokonce na druhou stranu města, ať už je město u moře nebo ne, i kdyby se voda dopravovala z moře ? Vždycky tam byl akvadukt, který nevedl vodu z moře, ale z pramenů řek, protože tu vodu nikdo nenosil a vodu z moře by museli nejprve odsolit, což je velmi nákladné a upřímně nevím, jestli vůbec něco takového dělali.
 

DeletedUser7037

Guest
resite zbytecnosti
uprimne predstava ze pry 130 mnestech resim jeste nejaky akvadukt v kazdem mne zrovna nebere dyby ste raci vymysleli neco co pomuze pri obhospodarovani vecich uctu 50 tak byste udelali lip nez resit jak to udelat jeste slozitejsi
napr doted nikdo nesahnul
oznameni - cela ta slozka je nevyhovujici (400+ zaznamu dene na to nemam koule to cist)
podpobne by bylo slusne mit moznost nejake fora v aliancnim spamu ignorovat etc.
 

DeletedUser

Guest
Ziadna z tychto novych budov urcite nepribudne.

Ak to nechcete ako novu budovu ale len ako zmena obrazku, tak to sa tiez nestane lebo Nemci taketo veci nerobia. A ked uz sme pri tom.
mě jde o princip, aby se voda měla jakoby jak dopravit a otroci vodu nenosili
Ak chces pridat akvadukt ku lazniam.
Termalne kupele sa v minulosti stavali priamo na termalnych pramenoch, takze prisun dalsej vody bol zbytocny a tym padom aj tvoje graficke vylepsenie je iba "zo srandy". Nie je potrebne ani nijak nedodava princip.

Ak chces pridat akvadukt mestu.
Povedzme ze mesto potrebuje od niekade cerpat vodu. Ale aj tak je to zbytocnost.
 

DeletedUser

Guest
Nápad to nebyl špatný, ale do německa nepojede.
Můžete debatovat, diskutovat a řešit, ale to je asi vše co můžete dělat
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru