• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Noví hrdinové :-P ... a nejen to

DeletedUser7382

Guest
Když už chtějí vývojáři sami od sebe zavádět další hrdiny, jak jsme si kdysi mohli přečíst v DevBlogu, který překládal Thasoss, tak jsem na nějaké další hrdiny dostal nápad a rovnou nějaké navrhnu.


Themistoklés (hrdina moudrosti) by snížil náklady na lodě a dobu jejich stavby o 22 %.
(možná ho znáte jako athénského vojevůdce z řecko-perských válek, který před bitvou u Salamíny nechal vystavět flotilu athénských triér)

Achilles (hrdina války) by útočícím jednotkám, které s ním cestují, způsobil zvýšení útočných hodnot pozemních jednotek o 5,5 %.
(Můj původní nápad se týkal zvýšení nosnosti kořisti při drancování, ale pak byl zaveden Iáson, u kterého to je ještě lepší. A můj aktuální návrh se zase k Achillovi hodí víc, viz jeho vliv na morálku řeckých vojáků v Homérově eposu Ílias.)

Pozn.: uvedené hodnoty se týkají 1. úrovně



Můj další původní nápad se týkal Odyssea, a to že byl mohl urychlit dobývání o 11 %. Pak byl zaveden s jiným bonusem, ale to nevadí, třeba by mohl mít oba bonusy nebo by ho mohl mít někdo jiný.
Ale problém je, pokud vím, v tom, že by byl tento bonus aktuálně nepoužitelný. Nelze totiž s hrdiny podporovat cizí města (což je dobře), ale také nelze připojit hrdinu k dobývání (což by ale kdyžtak nemohlo být libovolné).
Proto mám další návrh. V rovnovážném systému boje může mít za určitých situací, třeba když je někde beton tisíců námořních a pozemních jednotek, obrovský vliv, pokud se ve městě nachází Leonidas s obranným bonusem pro všechny jednotky až 15 % (na max. úrovni), nebo Zureta s obranným bonusem jen pro lodě až 15 %, anebo Urefon s obranným bonusem jen pro mytické jednotky až 15 %. Sice je to omezeno určitou dobou nutnou pro přiřazení hrdiny, ale ne vždy jsou útoky dost rychlé a mnohým hráčům případné útoky kontroluje mobil, že se o nich hráč hned dozví. Zatímco hrdinové přiřazení k útoku, pokud mají vůbec nějaký speciální bojový bonus, ovlivní pouze ten daný útok. Teď nemyslím větší rychlost útoku, zisk přízně, ani větší nosnost kořisti z rabování, myslím tím Zuretu a Urefonta. Ti dva mají sice potenciál velmi posílit obranu, zvláště pokud jsou na podpoře tisícovky vojáků, a čím více jednotek v obraně bude, tím ten jejich bonus bude mít větší vliv (nemluvě o Leonidovi), zatímco při útočné akci se může hrdina (Zureta a Urefon) připojit z jediného města k jedinému útoku, který bude ovlivněn. To může útočníkům boje v pokročilejší fázi hry proti silnějším nepřátelům dost ztížit, protože budou potřebovat ještě více útočných jednotek, aby toto znevýhodnění mohli vyrovnat. A čistě teoreticky budou mít tím méně obranných jednotek, ale tuto ztrátu jim zase vyrovnají ti hrdinové. A proto mě napadla taková (malá) kompenzace pro útok za velké ovlivnění obrany, a to aby se jeden hrdina, kterého maximálně lze přiřadit k městu a k útoku, a pokud bude přiřazen k útoku s koldou, mohl přiřadit k obléhání/dobývání (což ale ovlivní pouze starý dobývací systém). A tak by se tito hrdinové nejen podíleli na obraně při dobývání města jako běžné jednotky, ale zároveň by byli díky svým speciálním bonusům Leonidas nebo Zureta vhodní k tomuto účelu. A to by zároveň trochu usnadnilo boje útočníkům při dobývání, když už získají útočnou nevýhodu proti posílené obraně (zvlášť v pozdější fázi hry). A tak by se dal využít i ten bonus na zkrácení dobývání o 11 %.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru