• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vaši zvědové spatřili hordy lodí, které se shromažďují na obzoru. Vaším úkolem je potápět lodě v mlžných mořích a bránit své vody! Taková akce samozřejmě potěší bohy a Áres vás odmění jedinečnými odměnami. Odpovíte na jeho volání?Více informací najdete na herním fóru

obchodovat s vojskem,loděmi,..

  • Zakladatel vlákna DeletedUser5111
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser5111

Guest
Koncept:
Přidat tři kategorie v tržišti

Důvod:
Bude možno obchovat s vojaky,Loděmi a surovinnou které se potřebujete zbavit
nabidnete je jinym hračum

Detaily:
- bude možno vytvořit nabídku veřejnou, pro ali,pro spojence
veřejná - je pro všeny i pro ali a spojence
- podle úroveň třžište bude i Dostupná populace:na obchodovani
nebude to odečteno do hlavni populace dokud jiny hrač nepřine vaší nabidku
- vytvořit nabidku od 10 úroveň tržistě
- bude možno přijmout nabidku třeba lučišnika ale musí ho mit hráč výzkouman

Grafika:
bude stejna jako je teď

navrch:je to jen zpracovane podle mé představy (hrubej navrh)
http://skazonos.ic.cz/sw/index.htm

Rovnováha:
obchodovat ze všim

Podvádění: populace
( kdyby se to odečetlo tak by to šlo zneužit třeba hráč by vytvořil nabidku jen
pro ali pak biji zruši a mělby vojska na obranu )

Závěr:
tohle neni konečný Návrh / Nápad

Další nápady uvítám na toto tema

----------------------

- nevim jak pojmenuju ty herni penize??
- Ceny min/max budou omezeny vedenim hry
- bude možno za zlaťáků si koupit herni penize
- ceny jsou jen přiklady
- napadlo mě že byšlo ješte jedna věc za herni penizky by vytvořil nabidku co hledat třeba lučišnik na tom za pracuji

ja vim že ve světě Theta je fénický kupec ale nikdy jsem ho nevyužil
ani na http://beta.grepolis.com/ nabizel mi co jsem nepotřeboval :(
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Něco takového by se velmi hodilo, kdyby záleželo na mě :D
 

DeletedUser5111

Guest
stava se mi často že vojsko a lodě pře písknu pak nemam na kolonizačku
nebo když se potřebuji zbavit třeba vojska co nechci mam přebytky jedné suroviny a nevim co stim nikdo to nechce
 

DeletedUser

Guest
Jen taková drobnost - celou dobu nepíšeš, za co se budou jednotky kupovat a poté se najednou objeví "zlaťáky". Mám to chápat tak, že do hry bys tím pádem zavedl další platidlo? Tím pádem se ti z návhu na kupování/prodávání jednotek stávají návrhy 2 - jeden na směnu jednotek a druhý na nové platidlo. Proč jednoduše nemůžeš vycházet ze současných surovin? Proč hru komplikovat, když trendem posledních let je hry zjednodušovat.

K těm "zlaťákům" - jednak "zlatky" (gold) je skoro stejný pojem. Jednak nemáš definováno, jak se "zlaťáky" dají získat. Pokud by byly za "zlatky" (gold), byla by funkce obchodování s jednotkama přístupná jen platícím uživatelům.

Jak by se jednotky dopravovali mezi městy? Ihned? Potřebovali by se na to současní obchodníci z tržiště? Kolik by zabíraly jednotky místa při převozech.

Návrh se rozrůstá tak i o novou budovu - jakési tržiště s "otroky". Problém je že vojáci v Řecku jsou z řad svobodných občanů ...

Fénický kupec je velmi dobrá věc. Jestli jsi ho nikdy nevyužil, asi jsi nepochopil, jak přesně hra funguje ;-)

Kdybych nad tím přemýšlel jestě chvíli, rozhodně bych našel dalších x věcí, které to chce promyslet.
 

DeletedUser5567

Guest
obchodovat se bude za střibro, fénický kupec nic moc (poměr hezkej, jednotek má pár a málo z čehož se dá využít tak katapult, pozděj je nevyužitelnej pro malý objem obchodů co se s ním dá udělat), obchodovat s jednotkama by se dalo jen po postavení obchodní kanceláře (respektive nabízet ty jednotky z toho města-koupit by to šlo už kdekoliv). Dodávat se budou stejně rychle jako mají vlastní rychlost (lodě), případně rychlostí klasických transportů (pěší).

Neprojde to, protože je to jednoduše to stejný, jako když si někde dáááleko uděláš armádu a budeš si ji posílat do první linie...
 

DeletedUser5111

Guest
- zavetlo by se další platidlo
- obchodovani se surovinami pak napadlo když jsem se potřeboval zbavit jedne suroviny nikdo ji nechce
- na začatku hry by dostal par hernich penizku třeba 100
- ta výměna penizku tam nemusi byt to mě napadlo jak ještě využit zlaťákům
- na tu přepravu jsem čekal že se nikdo zepta - bude to vzdalenosti kdyby to bylo hned tak dobyt hráče bylo složite a mezi utoky by se mohl připravit na další utok
-ve vyzkumu bude třeba přepravni loď na vojaky aby nemusely plavat
-dle urovně tržiště by se zvěčovalo možstvi populace napřepravu vojska nebo lodi
koukal jsem náklady jezce jsou tam i kolik populace potřebuje a podle populace koulik ma by bylo možno se orientovat

dotaz da se vypnou Fénický kupec aby mi nejezdil ?? (ja si myslim že ne)

ty suroviny smaznu
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
radši to smázni celý nemá to s touhle hrou ani jediný styčný bod je vidět akorát to že si nikdy nehrál dost dlouho ...

btw pokud sis nevšiml má to být jednoduché elegantní a přínos pro hru ne aby si hráči braly k tomu výpočtový vzorec co se my vyplatí a co ne atd
 

DeletedUser

Guest
Tak nápad zajímavý, v této hře i někdy užitečný, ale změnil bych tam pár věcí.
Jak už tu někdo píše, další platidlo je nesmysl a navíc převaha lidí si nekupuje zlaťáky (si myslím :)) takže by nebylo skoro s kým obchodovat. Takže výměna jednotek a lodí ano, ale za suroviny. Čímž padá možnost výměny surovin, protože na to tu máme klasické tržiště.
Jinak se mi zdá, že tam mám dobře propracované i detaily, viz populace, aby nedošlo k zneužití.
 

DeletedUser5567

Guest
Andílku- výpočtový vzorec nepotřebuješ, trh si určí cenu sám ;-) (potíž je v korupci). Nová měna taky není potřeba, prostě se zavede stříbro jako platidlo, kdyby to bylo za zlatý, tak si to (skoro) nikdo nepořídí -> nebyl by trh s dostatečně velkým objemem...

Ve hře to nebude, protože by sis mohl dodávat jednotky z jednoho města do druhýho...

A jediný přínos by to mělo právě v situaci, kdy by sis někde chtěl koupit jednotky který vyzkoumaný nemáš. Ty co máš, si uděláš sám...
 

DeletedUser

Guest
Souhlasim, ze je to blbost, kdyz se chce zbavit jednotek, domluvis se s nejakym hracem a rozbijes je o nej. Jen dodam ze:
Návrh se rozrůstá tak i o novou budovu - jakési tržiště s "otroky". Problém je že vojáci v Řecku jsou z řad svobodných občanů ...
Pochopitelne, stejne, jako rekove stavely pyramidy:) (div sveta)
 

DeletedUser5111

Guest
Tak nápad zajímavý, v této hře i někdy užitečný, ale změnil bych tam pár věcí.
Jak už tu někdo píše, další platidlo je nesmysl a navíc převaha lidí si nekupuje zlaťáky (si myslím :)) takže by nebylo skoro s kým obchodovat. Takže výměna jednotek a lodí ano, ale za suroviny. Čímž padá možnost výměny surovin, protože na to tu máme klasické tržiště.
Jinak se mi zdá, že tam mám dobře propracované i detaily, viz populace, aby nedošlo k zneužití.

výměna jednotek a lodí ano, ale za suroviny. za jeden druch suroviny nebo vice surovin??
vytvoří nabidku
nakrady na lučisnik jsou 120 dřeva, 75 minci 1 populace že bylo možno si vytvořit nabidku
podle množství má dřevo a mince by se sečetly 195 pak by si dal na jakou suroviny chce nebo by chtěl nakrady na lučisnika

nabidky by vypadaly třeba
lučisnik 120 dřeva, 75 minci 1 populace
nebo
lučisnik 195 minci 1 populace

předělám to na novej navrch
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5111

Guest
vypustil
suroviny-penizky
vojsko-penizky
loď -penizky
zlaty- penizky

změna na
vojsko za suroviny
Lodě za suroviny

bude možno si vybrat za jakou surovinu
třeba
lučisnik 195 minci 1 populace
nebo
lučisnik 120 dřeva, 75 minci 1 populace
lučisnik 120 kámen, 75 minci 1 populace

jsou tam maxi ty nebude možno překročit

Návrh a Nápad 2
http://skazonos.ic.cz/2/index.htm
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Andílku- výpočtový vzorec nepotřebuješ, trh si určí cenu sám ;-) (potíž je v korupci). Nová měna taky není potřeba, prostě se zavede stříbro jako platidlo, kdyby to bylo za zlatý, tak si to (skoro) nikdo nepořídí -> nebyl by trh s dostatečně velkým objemem...

Ve hře to nebude, protože by sis mohl dodávat jednotky z jednoho města do druhýho...

A jediný přínos by to mělo právě v situaci, kdy by sis někde chtěl koupit jednotky který vyzkoumaný nemáš. Ty co máš, si uděláš sám...

ano pokud máš v matematiku malíčku jinak ho potřebuješ aby si nakonec neprodělal gatě (a neurčuje ho trh kupodivu ale trh je určován žraloky obchodu vím to moc dobře :p)

a kdybych chtěl jednotky které nemám vyzkoumáné :eek:) tak dobiju další město nebo použiju vesnice +feničana(ano je omezen počet ale jen pro neplaticí hráče že ...) tj přínos tohodle návrhu nevidím vůbec opravdu nikde :-O jinak ano souhlas že by to složilo jen k rychlejší rekrutaci ve vlastním městěch .

tj tento návrh už jen z tohoto pohledu je návrh někoho kdo má snad jedno dvě města ne víc . neb jeho vliv v základu je jen při jednom městě na začátku hry a ten druhý vliv je ta rekrutace což by narušovalo dost stávající koncept hry
 

DeletedUser

Guest
Mozna by to ani tak moc nenarusovalo, kdyz nad tim tak premyslim... a navic je to logictejsi, v realu by sis mohl taky poslat cast armady. Ale to nic nemeni na tom, ze s tim nesouhlasim.
 

DeletedUser

Guest
Poslanie armady z jedneho mesta do druheho narusi zakladny kamen Grepolisu.
Absolutne to zmeni hratelnost a sposob hry. Uz nebude treba rozhodovat o vyskumoch. Jednoducho si v jednom meste vyrobis hoplitov, v druhom jazdcov a ich si potom premiestnis do nejakeho tretieho mesta z ktoreho vysles MEGA utok.
Aj keby ste pridali podmienku ze vojak musi byt vyskumany, tak aj tak to bude cisto len preposielanie vojakov zo starych vyspelych miest do novych dobytych.

To tu rovno mozme pridat moznost poslat vojsko z jedneho mesta do druheho.

Absolutne nie. Zmenil by sa cely Grepolis.
:grepolis
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
To tu rovno mozme pridat moznost poslat vojsko z jedneho mesta do druheho.
Presne tohle bych chtel! Jsem uz takovej, zkratka dbam na realisticnost her, ale hratelnost by se zmenila hodne to vam vymlouvat nebudu.
 

DeletedUser

Guest
Lenze takto vylepsena hra by ti Grepolis velmi nepripominala az take by to bolo ine.

Grepolis nie je o realite. Grepolis je zabava, strategia a moznost taktizovat.
:grepolis
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru