• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vaši zvědové spatřili hordy lodí, které se shromažďují na obzoru. Vaším úkolem je potápět lodě v mlžných mořích a bránit své vody! Taková akce samozřejmě potěší bohy a Áres vás odmění jedinečnými odměnami. Odpovíte na jeho volání?Více informací najdete na herním fóru

Pomalé čluny vs Rychlé čluny

DeletedUser

Guest
Citace Haty:

Já osobně preferuju rychlej transportní člun, sice budu mít o cca 100 obyvatel míň na vojáky, ale myslim si že rychlost je kolikrát důležitější než nějakejch 100 vojáků. Ono k čemu mi bude že budu mít o 100 vojáků víc, když je nestihnu převízt.
A jaký je váš názor na tyto lodě? Kterou z nich preferujete a proč?

Citace havran:

TAky preferuju sovětský model, "nas mnogo", rychl. tr. člun je dobrej pouze na převážení podpor, na utok se absolutně nehodí. bez doprovodu plout nemůže /jestli nejsi kamikadze/ a doprovod je stejně pomalej, a všichni se potýkáme z místem na pop.


Jaky je váš názor?
 

Thasoss

Grepolis tým
Jednoznačně pomalé pro útok, pokud je nepřítel blízko, a rychlé na podpory :) Pakliže je nepřítel dál, hodí se rychlé.

Můj názor ;)
 

DeletedUser

Guest
Na dálku jsou lepší rychlé,ale dáš tam méně útoku. Hlavní výhodu v rychlých člunech spatřuji v tom , že zamaskuješ jejich pohyb . Pokud s nimi pošleš ohně tak nepřítel bude moc identifikovat pouze , že jdou ohně. Kdežto pomalé čluny pozná bezpečně
 

DeletedUser

Guest
Já preferuju rychlý a to právě kvůli tomu, co napsal Pýthón, já třeba pošlu 30 útoků, z toho 15 jenom s OL a 15 s trochou OL a většinou rychlých transportů, nepřítel vidí 30 útoků s OL, tak je pro něj výhodnější uhnout s loďstvem, protože si počká na čluny, ale když dorazí OL, tak se mu zničeho nic prochází ve městě pár stovek mých vojáků. :D :D :D
 

DeletedUser7382

Guest
Souhlasím, napsal bych akorát to samé, co už bylo řečeno výše. Rychlé čluny sice zaberou trošku víc obyvatel, ale jsou skoro rychlejší a ten rozdíl v délce plavby (v době výjezdu) je pro útok army fakt hodně znát, navíc malinko pomalejší doprovod ohňů maskuje čluny jako by to byl každý jiný útok ohňů (útok je tak rychlý, jak je rychlá nejpomalejší jednotka v něm).
Akorát já mám už pouze rychlé čluny, i když jsou hodně blízko k nepříteli, protože cílové město se může nacházet na kterékoliv straně od mých měst a někdy i to nejbližší město nemusí být úplně všude nejblíž a naopak.
Co se týče obrany, stavím výhradně rychlé čluny, protože arma zdálky potřebuje vždy rychlé čluny a obranná arma rychle v pohotovosti se poblíž nepřítele může taky hodit. V tomto případě ale stavím navíc 1 pomalý člun na případné zpomalení podpory, abych měl případně 2 pokusy na načasování podpory (poprvé s pomalým člunem, podruhé bez něj).
Rychlé čluny s obrannou armou, stejně rychlé jako birky, se můžou hodit rychle v pohotovosti, ohně můžou v dobývacím systému taky rychle reagovat, jen útočná arma je při osvobození zbytečná, pokud není na stejném ostrově - taky proto u army zblízka můžeme uvažovat o pomalých člunech.
 
Nahoru