• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Rezervacia miest

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Koncept:
Ide o sposob rezervovania miest ktore idete preberat

Důvod:
Hlavne pri systeme ked je vzbura teda kolonizacni lod v meste a musite ju chranit sa obcas stavalo ze vam aj spojenec napadol vase jednotky pri utoceni alebo pri farmeni navrhujem zaviest system rezervacie ako je v inej hre od innogames teda DK divoke kmene. Aby sa zamedzilo nedorozumeniam a nahodnym poskodeniam spojeneca ako aj odpadne neustale kontrolovanie fora a rezervacii (taktiez sa zamedzi hadkam kto rezervoval skorej a ci nahodou niekto rezervaciu nevymazal aby mohla prist nova)

Detaily:
Navrh je jednoduchy do grepolisu by sa zaviedla moznost rezervacie kde podla suradnic alebo id mesta alebo nazvu ci bb kodu mesta zadate a rezervujete si ho na svoj nick a akonahle vas spojenec ide utocit na mesto napise mu upozornenie ze toto mesto mate rezervovane

Grafika:
nieco ako trh kto hral DK vie presne ako priblizne to ma vyzerat

Rovnováha:
zlepsi sa spolupraca v spojenectve a odstrania sa nedorozumenia

Podvádění:
skor sa zmensi moznost hadok a konfliktov

Závěr:
Vela hracov hra viac svetov podla mna je zbytocne a skor obtiazne pametat si rezervacie ked sa jedna aj o 60 nazvov miest ktore sa stale menia a doplnaju takto akonahle kliknete ze idete utocit na mesto vas upozorni ze je rezervovane takze ak utok poslete ste si vedomi ze mozete niekomu uskodit a pripadne znicit kolonizacni lod urcite by ti hre pomohlo je to lepsie ako toto predpotopne pisanie na forum a neustale kontrolovanie
 

DeletedUser

Guest
dovolím si okopírovat svůj názor ze sousedního fora:)

njn, ono to samé lze udělat na sdíleném foru, kamhráči mohou psát své rezervace, jen si to holt hráči musí chtít přečíst..

čím více si hry budou podobné tím více to bude nuda, a čím méně pozornosti bude muset hráč věnovat hře, tím více bude hra ztrácet svého ducha...
přiznávám že od hráče Skipiho formátu mě podobná snaha o takovýto způsob zjednodušení hry docela překvapuje
přemýšlým jstli opravdu chceme mít hru která všechno dělá za nás, včetně něčeho tak základního jako je aktivní komunikace mezi hráči.. ta by snad měla být výzvou pro hráče...
toto pomůže jen přerostlým aliancím, s přerostlými spojenci.. protože takové mají trable s tím ohlídat si rezervaci..
a to říkám jako hráč který má "na kontě" několik aliančních kololodí, které bych s tímto na kontě neměl
 

DeletedUser

Guest
a ja znova zopakujem ze nieje nic zabavne a ani nijake ak si musis stale nacitavat forum a kontrolovat rezervacky popripade ak hras viac svetov je to nasobene poctom svetov
ak je ally uspesna (nemusi mat vela hracov staci ak je kvalitna) a ide dobre ma vela kolonizacii za kratky cas urcite nieje nic zabavne na tom aby sa neustale kontrolovalo
neviem ako ale u nas v ally idu aj stovky utokov denne neviem ci by ma bavilo pri kazdom odoslani si to pre istotu skontrolovat
vela krokov v hre hracov oberaju o cas toto je nieco co im aspon trochu zlepsi hru

přemýšlým jstli opravdu chceme mít hru která všechno dělá za nás, včetně něčeho tak základního jako je aktivní komunikace mezi hráči.. ta by snad měla být výzvou pro hráče...

ja neviem ja komunikujem o akciach a s ludmi o vselicom inom ale neviem aka je vyzva aby sme sa bavili o tom co a kedy si kto rezervoval ja myslim ze som asi najaktivnajsie komunikujuci hrac v nasej ally a celkovo komunikujem denne s kvantom hracov a nemyslim ze ak budu rezervacie sa mi tymto nieco zmeni ja som o rezervackach komunikoval s hracmi iba ked som riesil spory ze bol jeden hrac poskodeny druhym prave preto ze bol omyl v rezervacke a tuto komunikaciu si rad odpustim

ako som uz pisal evolucia by mala ist smerom k hracom bolo zavedeneho dost nezmyselneho co hru akurat znechucuje mozno je cas aj na nieco co hraci skutocne chcu a co im sprijemni hru ved v hre ide o zabavu to je to hlavne zabavit sa a nie zbytocne riesit konflikty a nedorozumenia ;)
 

DeletedUser

Guest
Já tedy nevím, jak dlouho hraješ podobné hry, ale vlákno na interním, či tady dokonce i sdíleném fóru, s rezervací měst je naprosto běžná věc.
 

DeletedUser

Guest
Skipi sa do toho urcite rozumie. Urcite o tych vlaknach na fore vie kedze o nich pise a keby si bol cital pozornejsie tak by si vedel ze je samozrejmost ze sa aj v jeho ali pouzivaju. ;)

Skus si precitat odkaz na SK forum. Tam je toho viac popisane, mozno bude potom jasnejsie ze o com sa tu dohaduje.
 

DeletedUser

Guest
je to dohad mezi hráči kterým vyhovuje, že se přerostlé aliance a přerostlí hráči mydlí mezi sebou, protože si nejsou schopni udělat v aliancích pořádek a mezi hráči kteří jsou schopni hodně vyrůst, ale už se pak o sebe nechtějí starat.
Ted jim má systém kontrolovat rezervace a já čekám co za ně bude hlídat později..
 

DeletedUser

Guest
T-Tonda myslim ze mam odohrane viac ako si myslis to len pre zaujimavost

Sultan mas nieco proti velkym a uspesnym alianciam alebo proti hracom ktory su schopny rast do velkych rozmerov stale tu narazas na to ze su megaaliancie a neviem co a ze tam je bordel a podobne to je scestne tvrdenie trochu ja mam v ally poriadok ale nehody sa stavaju nie kazdy hrac ma cas stale kontrolovat rezervacie na fore nie kazdy hrac si na to spomenie aj ked je to hrac co za ally a spolubojovnika polozi konto neviem preco by sa nemali o seba starat chyby v tomto nedopatrenim som videl aj u hracov ktory ti daruju aj posledne mesto pretoze ally je pre nich vsetko. Ale ludia maju na pracy aj ine vecy ako stale nieco citat dost hracov ma aj ine povinnosti ako investovat denne dost casu pred kazdym utokom na kontrolu rezervaciek (ja ten cas ako tak mam ale ja myslim na vacsinu hracov)

inak velmi by ma zaujimalo ucinok tychto slov na DK ze ich maju tie rezervacky lebo niesu schopny spoluprace a neberu na seba ohlad

pri tvojich slovach by sme mali z aut vybrat ABS no a co ze zachranuje zivoty ked uz soferovanie nieje take zabavne alebo ine systemy lebo to zlahcuje soferovanie a kontroluje kopu vecy za nas
 

DeletedUser

Guest
velký a úspěšný není synonymum milý skipi:)
a já z aut nechci dostat ABS, já z nich chci dostat automatickou převodovku..
 

DeletedUser

Guest
jj a namiesto cd mali zostat kazety a namiesto pocitacovych hier gulicky a karty a anglicaky a tym padom by sme tu na fore neboli ;) pretoze by sme sa mali hrat vonku s loptou na ihrisku futbal a neriesit tie simulatory futbalu na kompe :)

nie vzdy sa velky=uspesny to uznavam :) ale mne ide o mojich hracov a moje ally ktore su aj velke aj uspesne ;D
 

DeletedUser

Guest
když jste tak velcí a úspěšní tak si určitě poradíte s rezervací..
tenhle nápad není o zlepšení hry, ale o zbytečném ulehčení.. ještě si nech zavést automatické posílání farmářů, vždyť dnešní luxusní auta také umí zaparkovat..
chceme hru ve které se hráči musí snažit, nebo hru která dělá základní úkony za ně?
 

DeletedUser5567

Guest
Co to udělat polovičatě, čili by ty rezervace byly viditelné jen pro členy aliance, pro spojence už nikoliv? A když už, tak by po dni měly zmizet...
 

DeletedUser

Guest
Ty tu stale pises ze je chyba v aliancii, ze si nevie spravit poriadok. Aliancia moze organizacne fungovat na 100% a aj tak sa budu take sitacie stavat. Pretoze toto nie je chyba organizovania aliancie ale dosledok fyzikalnych zakonov vesmiru.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
a myslíš že rezervace budou stoprocentně dodržovány?:) Kde jinde by byla chyba než v hráčích a organizaci aliance?:)
sám sem tu chybu několikrát udělal, sám jsem byl její obětí.. já čekám na lepší argument než obecné tlachy o tom že vývoj je nutný.. nejde o vývoj jde o jeho směr..
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru