• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Triréma

DeletedUser

Guest
Triréma, jedněmi zavrhovaná, druzí na ni nedají dopustit.
Dle mého skromného názoru je to univerzální jednotka a protože je univerzální, tak nevyniká v ničem. Na útok jsou lepší ohně na obranu birémy. Ale myslím si, že jako taková znouzecnost by mohla posloužit.

Jaký je váš názor?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
No, triréma má obrannou hodnotu 250, zatímco birka "jen" 160, ale triréma zabere dvakrát více obyvatel, takže za stejnej počet obyvatel birky mají 320, ale triréma jen 250 (to píšu jenom, aby nedocházelo k případným nedorozuměním).
Jak už psal Pýthón je to univerzální jednotka, která nevyniká v ničem, takže by se mohla hodit, pokud majitel má univerzální město (ale to spíše ze začátku světa, nebo vůbec), ale já hraju se strategií útočných a obranných měst, takže triréma je mi užitečná, asi jako schody ve výtahu.
 

DeletedUser

Guest
To samé v útoku. Aby se to lépe počítalo tak 10 Trirém = 160 obyvatel = 1800 útok. Za 160 obyvatel máme 16 ohňových lodí = 3200 útok .
 

DeletedUser

Guest
To je jasný, ale 1 OL má útočnou hodnotu 200, zatímco 1 triréma má 180, takže tam je to jasné, ale u těch birek by někdo mohl namítat, že triréma je silnější, tak jsem to napsal už s předstihem.
 

DeletedUser8374

Guest
Muj nzaor: Triremy kvuli jejich rychlosti moc nemusim, ale jelikoz hraji dobyvani, kde souper zkousi sestrelovat kolo lode zpetnym utokem, musim uznat ze trirema je dosti uzitecna. Jeji schopnost utocit a zaroven po dosedu se branit, se hodi.
 

Thasoss

Grepolis tým
Najdou maximálně využití na starém dobývacím systému, ale ne u mne. Pokud jste u nepřátel, kteří vás čas od času proklepnou pár ohnivkama, a čas od času na vás pošlou koldu, tak své využití najdou-prostě vezmete nějaké námořní město a jdete buď bránit, nebo shazovat čerstvě usazenou koldu. Ale jináč asi k ničemu.
 

DeletedUser

Guest
Triremy su pomale a slabe vzhladom na populaciu. Ale vhladom na suroviny a dobu stavby, su pouzitelne. Chcem tym povedat ze su lacne a rychlo obnovitelne a preto su vhodne ked sa hned po vyrobe pouziju.

Kedze su pomale a vyznam je len v lahkej nahraditelnosti (vyhodne su ked umieraju) tak je vhodne ich vyrabat len v okrajovych mestach ktore su blizko pri nepriateloch vo svete s dobyvanim.

Cize podobne jak demolicky. :)

EDIT:
Vlastne teraz som pozrel cisla presnejsie a trirema neni o moc lacnejsia nez birema.
Skratka Trirema je
trosku slabsia obrana nez birema, je pouzitelna len na blizku a surovinovo trosicku drahsia
ale
casovo sa vyrobi rychlejsie, dokazu zautocit na ohnivky ak je protivnik offline a mozu robit sprievod pozemnemu utoku.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru