• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

agora+zemědělky

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser5567

Guest
Nápad/ návrh
V agora/kultura
upravit ten modrý a červený panel (u úrovni kultury a bitevních bodů).

Koncept:Měly by ukazovat průběžný postup jen k dalšímu bodu/úrovni kultury. Čili při každém dosaženém BB/úrovni kultury by se jelo od začátku.

Důvod:V stávajícím provedení jsou po několika měsích oba ty panely plné a mění se jen kousek konce (u bb ani to ne) a je tím pádem nevyužitý.

Detaily:
U úrovni kultury by se to dalo vzít i jako postup od posledního města (čili pokud mám v rezervě město a více, tak by ten panel byl už z odpovídající části plný (např. z poloviny (počet měst např. 12/13, ze dvou třetinou (72/74) a ne z té části jako je teď (při desátém městě 9/10)).
Grafika: Tož asi stejná ne

Rovnováha:
Stejná
Podvádění:
Jak asi?
Závěr: Zpřehlednil by se grafický ukazatel kolik, že mi to chybí do další úrovně


Zemědělky
Nápad/ návrh
Upravit rychlost poklesu nálady podle úrovně zemědělky.
Koncept:
Při rabování (požadování jednotek) by nálada klesala víc podle úrovně zemědělské vesnice. Nízká úroveň- naštvou se rychlej, vysoká úroveň, rozhodí je to míň.
Důvod:Návratnost investice do zemědělských vesnic je u páté a šesté úrovně strašně nízká, zaplatí se to až cca za půl roku, toto by motivovalo trochu více k dostavění.

Detaily:Na první úrovni by při osmihodinovém rabování byl úbytek nálady 100, na šesté jen kolem 50-60, součastných 80% by zůstalo někde na úrovni 3-4. Odpovídajícím způsobem by se upravily i ty ostatní hodnoty.

Rovnováha:Kdo by byl ochotný do těch vesnic investovat, měl by z nich víc (možnost častějšího rabování bez rizika vzbouření), ale trochu se zvětší riziko pro případ, kdy na ostrově budou/dostanou se nepřátelé- pak to pro ně bude výhoda.

Závěr: ono až nejlepší by bylo upravit kolik z té zemědělky dostanu surovin/vojáků, ale to je asi předem jasné, jak by se k úpravám inno stavělo.


PS: k diskuzi: Odpor vesnice by se měl částečně asi taky stupňovat podle její velikosti (asi bude rozdíl, když napadnete indiány co bydlí ve třech chýších a vesnici, kde jich bude těch chýší dvacet), ne jen podle pořadí.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7382

Guest
S prvním návrhem souhlasím. Nemám připomínky... Druhý je taky dobrý nápad, ale mně se to nezdá.
Když po někom dobudeš město a budeš mít na ostrově zemědělky s různými úrovněmi, tak při drancování bude pokles nálady různý a časem budou nálady totálně rozdílné. Tohle zpomalí drancování/požadování surek, protože u každé se musíš rozhodnout co a u každé to bude individuální. A i přehled zemědělských vesnic, kde se vísky požadují/drancují najednou, tím pádem bude nejspíš k ničemu, když nic neurychlí. Já bych se tedy určitě raději nepáral s každou zemědělkou. Zvýhodnění po investici do stavby vísek už stejně je - za stejný časový úsek více surek. Snížení poklesu nálady by akorát umožnilo častější drancování (proložené požadováním).
 

DeletedUser5567

Guest
Právěže to zvýhodnění mě osobně příjde tuze malé a na Achilovi teď třeba nevím o jediné dostavěné na max. (ani na level 5), takže to asi není dost motivující. Ale máš pravdu, že při rozdílných úrovních to asi bude dělat krapet bordel, to mi nedošlo. Na druhou stranu co jsem viděl, tak jsou ty vesnice vesměs na stejných úrovních a větší rozdíly v levelech bývají asi jen na začátku věku, než se dobudou/vystaví.
 

DeletedUser7382

Guest
Pro mě to taky není motivující. Tahle změna by to ale podle mého názoru až tak moc nezměnila. Efekt není tak hodně velký, akorát umožní častěji drancovat, což je dvojnásobek v jiném případě požadování, proložené zase požadováním. Ale každý kladný efekt je dobrý, akorát by to bohužel při rozdílných úrovních dělalo bordel. Na ostrovech, na kterých mám města, jsou ale zase většinou rozdílné úrovně.
 

DeletedUser

Guest
Suhlasim, ale pri dedinach:

Som aj za to aby vacsie dediny mali vacsi odpor, nalada sa menit nemusi. Ale urcite treba zmenit pomer ktore jednotlive urovne davaju.
Teraz je to tak ze plne vylepsena dedina je za 2 nevylepsene dediny a to je malo a pri prechode na poslednu uroven to je uz na nic. Takze tam by sa mal ten rozdiel podla mna prehlbit. Aj normalne byvaju mesta viac ako len 2-krat vacsie ako dediny. Vacsinou su niekolko radovo vacsie. A podla obrazku v hre to tiez vyzera ze uroven 6 je oproti 1 velkomestom.
A nemuselo by to byt linearne ale exponencialne ako je to aj pri surovinovych budovach.

Teraz je produkcia:
  1. 100%
  2. 120%
  3. 140%
  4. 160%
  5. 180%
  6. 200%

Ja navrhujem:

  1. 100%
  2. 120% (+20%)
  3. 150% (+30%)
  4. 190% (+40%)
  5. 240% (+50%)
  6. 300% (+60%)

Odpor dediny by mohol narastat rovnako, alebo linearne (+20% na uroven). A tiez by mal narastat aj pocet vojakov alebo sa znizit nalada za verbovanie vojakov.
 

DeletedUser7382

Guest
Souhlasím s wolfym v případě zvýšení dodávek z vísek, aby se ty poslední 2 úrovně staly výhodnějšími a návratnějšími investicemi.
S vylepšením verbování vojáků taky souhlasím, protože při jakékoliv úrovni je to pořád stejné, a ani pokles nálady se nemění.

Pokud jde o ten odpor, tak při dobývání vísek bych ho nechal vždy stejný. Je to pak divné a nepraktické, když to bude odpor při různých úrovních pokaždé jiný. A pak jestli by ty zemědělky bylo vůbec výhodné dobývat. Když už, tak aby při vyšších úrovních vzrůstal odpor při vzbouření vísek, což bylo ve staré verzi, pokud se nepletu.
 

DeletedUser

Guest
No hej mal som na mysli ze sa zvysi sila vzburenych dedin. Dobyvanie NOVYCH dedin by zostalo take ake je.
 

DeletedUser5567

Guest
Wolfy díky, že jsi k tomu dal čísla, takhle to vypadá mnohem líp. Koukám do nápovědy, že odpor vzbouřených vesnic je teď "konstatní", čili je to furt jen nějakých 10 vojáčků? Kdysi to bejvalo, že každá další vzbouřená byla silnější než ta předešlá, ne? Jestli je to jen těch 10, tak tamby to chtělo na těch úrovních asi výrazně vojáků přidat (jinak stačí jedna mantikora a jen rabuju)
 

Thasoss

Grepolis tým
Ano, jen 10 vojáků, co já tedy vím, už kolikrát se mi vzbouřili zemědělky (teda naposledy před 3 měsíci asi) =) Takže i podle mě se vyplatí rabovat tak dlouho, dokud se nevzbouří a pak jí zase dobýt... Třeba mantikórou
Co se týče počtu surek z nich získaných, tak na pomalých světech (např. Iota atd.) je vlastně nulová motivace na zvyšování, jelikož z dalšího levelu dostanete při požadování a 5 minutové variantě třeba jen o 2 surky víc. Takže tohle je zanedbatelné množství a plno zemědělek zůstane na levelu 4...
 

DeletedUser

Guest
O tom som este nepocul ze by kazda dalsia vzburena bola silnejsia nez predchadzajuca. Viem ze kazda dalsia DOBYVANA je silnejsia ale nie vzburena. A mozno ze neni konstantny, len ten rozdiel je velmi maly. Mne sa dediny neburia, takze s nimi nebojujem a nemam to jak zistit.
 

DeletedUser

Guest
jelikož z dalšího levelu dostanete při požadování a 5 minutové variantě třeba jen o 2 surky víc. Takže tohle je zanedbatelné množství a plno zemědělek zůstane na levelu 4...
světy jedou tak dlouho že i ta návratnost tam tedy je... jen nesmíš kliknout jednou za den na pět minut, ale tak abys při svých časových možnostech klikal co nejvýhodněji.. jasně že není normální tunit je hned co nejvýš, ale časem když je dost dědin, dost farem a dost surovin..
 

DeletedUser5567

Guest
Ano, jen 10 vojáků, co já tedy vím, už kolikrát se mi vzbouřili zemědělky (teda naposledy před 3 měsíci asi) =) Takže i podle mě se vyplatí rabovat tak dlouho, dokud se nevzbouří a pak jí zase dobýt...

Mě se zrovna včera vzbouřila (první po roce) a bylo jich tam ale 40 s 20 zdí. Asi to vzbouřování trochu vyzkouším.

wolfy:ještě na testovacím to tak bylo, že síla vzbouřených trochu rostla, ale to už je tak dávno, že je to teď už dávno passé
 

Thasoss

Grepolis tým
Takže, znova jsem si taky po několika měsících záměrně jednu vzbouřil- 20 hradby, 7 mečů, 13 luků, 11 hoplitů =) celkem tedy 31 jednotek, vzbouřená zemědělka na levelu 6 (jako všech 8 zemědělek na mém domovském ostrově)... takže nějaké divné
A jinak, návratnost v tom samozřejmě je, ale na pomalých světech to trvá hodně dlouho... Dřív jsem klikal jako blbec, ale pak mě to přestalo bavit a kdybych v tom i tak pokračoval, tak by mě omrzela celá hra =/
 

DeletedUser75

Guest
Neréálné, tato změna nelze uskutečnit.
lock a přesun.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru