• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Blogerský koutek - Diskuze

DeletedUser7082

Guest
Athény, Korint ..

Pamatujete se ? :)

Blogy, Rozhovory, Novinky ..

Už si vzpomínáte ?

22.2. 20:00 dáme první blog ?
:cool:

Mezitím tady máte nějaký song pro dlouhé chvíle...


Budu se na vás těšit ..
 

Thasoss

Grepolis tým
Představíš koncept blogu detailněji? A fakt se tomu budeš věnovat? Neskončíš (jako vždy se vším) po měsíci? Je to nefér pak čtenáře zklamat. :(
 

DeletedUser7082

Guest
Thassi popis blogu si nechám pro sebe, nehodlám se držet nějakých pravidel. A třeba to bude pro tebe překvapení. Pokud se chceš držet stále nějakých pravidel, tak si piš svůj blog, rád ti pro to založím téma na fóru a dokonce se můžeme domluvit a pomůžu ti s tím, jako moderátor jsem tady pro tebe. Jelikož jsem taky člověk, tak budu psát blogy v návaznosti na můj čas, situace na světě atd. Pokud moje blogy zaujmou čtenáře, tak si i chvilku počkají. Kvalitnější obsah trvá delší čas.
smiley_emoticons_baby_taptap.gif
 

Thasoss

Grepolis tým
O jakých pravidlech mluvíš? :p Kdo chtěl nějaká pravidla? :p Jsem na ten kvalitní obsah zvědav (čtivý styl, bez chybiček, obrázkové přílohy... jééj, upe žužo představa). Dobře se blogovalo Piwovi. ;)

A já bych pomoct nepotřeboval, to víš. :p *crossed fingers*
 

DeletedUser7082

Guest
Mluvím o tom, že jsem ti tou zprávou chtěl říci, že blog není pro mě prvořadý a bude to nahodilé ..

Co víš, třeba i jo ? :) Nikdo není dokonalý .. A znáš pořekadlo: samochvála smrdí ..
smiley_emoticons_thumbs-up_new.gif
 

Thasoss

Grepolis tým
O chvále opět není řeč. ;) Imho minimálně nějaké periodikum je fajn nastavit. Hráči to pak očekávají a odráží se to na návštěvnosti. ;) Jestli nejsi schopen vydávat pravidelně jednou za měsíc, tak to přece nedělej, vždyť než vyjde další článek, lidi na to zapomenou a bude to spíš střílení do tmy. :) Je prostě fajn nabídnout určitou jistotu + šanci, že sem tam neočekávaně vypálíš nějakou aktuální novinku podanou stručně, možná tomu přidáš nějakou šokující atmosféru... a v měsíčním souhrnu si o tom připravíš víc informací. :)
 

DeletedUser7082

Guest
Pro tebe je to periodikum, pro mě jsou to pravidla. Jelikož pro mě je přední pomoc hráčům na fóru i mimo něj, dále spravovat a promýšlet věci, které mám na starosti, tak blog nepovažuji jako prvořadý. Pokud blog nevyjde celý měsíc, tak je to tím, že mám povinnosti a práci a to i mimo tohle fórum, ale tohle by se nemělo stávat. Pokud tě tohle odradí, tak ten blog číst nemusíš, ale vsadím pěťák na to, že i tak se stavíš, bez tvé poznámky se to neobjede ..
smiley_emoticons_ins-auge-stechen.gif


Pokud chceš pravidelné vydávání, tak si můžeš koupit noviny, každé ráno ve stánku od 6:00. Dále se to taktéž odvíjí od událostí na serveru.
 

Thasoss

Grepolis tým
O tom, kolik času (ne)zabere pomoc hráčům, mi přece nemusíš říkat. :) Ono chce si to ujasnit účel, za jakým to chceš psát, a dle toho to přizpůsobit. Pro potřeby fóra (zohledním-li navíc tvou moderátorskou pozici) mi připadá nejideálnější to, co jsem popisoval. Proč? Protože kolik hráčů, kteří na daném světě nehrají, stav jinde zajímá? Kolikrát nemají pravý zájem si udržovat přehled o dění ani na tom svém, pouze si klikají. Kolik hráčů, kteří na daném světě pro změnu hrají, má zájem číst znovu o tom, čeho byli sami svědci? Celé je to o tom, že lidi se rádi vyjadřují a brání, z toho musíš vytěžit maximum, nemá-li tohle celé být pouhá ztráta času. Opravdu nejsi slavná osobnost, aby si tvůj blog někdo četl kvůli tvému názoru, jehož obsažení do článku se jednoduše nevyhneš (i kdyby to byla třeba jen použitá ironie), jestliže text nemá být ve stylu wikipedie. Tzn. suchý, předkládaný jeden fakt za druhým.

Pokud hodíš něco stručného, klidně vytrženého z kontextu, ale v aktuální dobu, dočkáš se reakce. Mnohdy se takto i snáze dostaneš k informacím pro plnohodnotnou verzi „pravdy“. Napsat cca 3 věty o něčem moc času nezabere. Dobře, máme tu první možnost dát hráčům diskutovat na jedno téma.

Dejme tomu, že na konci měsíce toto téma zahrneš do článku, tentokrát rozepsané a kompletní. Hráči se opět vyjádří a opět k tomu stejnému tématu. Hle, gratuluji, využil jsi jednu událost hned dvakrát. Navíc budou čtenáři vědět (protože je to přece naučíš), kdy ten boom mají čekat, a věř, nebo ne, jsou schopni ho vyhlížet. Jenže několikrát do týdne kontrolovat, jestli se náhodou něco nového nevydalo, nikoho nebaví a spolu s neaktuálností roste i nezájem člověka do toho hnípat.

Vydávání periodicky má další výhodu - možnost lepšího time managementu. Víš, do kdy to „musíš“ mít hotové. Tím pádem si můžeš vše lépe rozvrhnout a hlavně na tom pracovat průběžně po kousíčkách. Blogu tak mimo jiné zaručíš stálou kvalitu, na níž se nebude odrážet tvoje nálada či čas. Vyhneš se také tomu, že budeš nárazově psát množství textu jenom proto, že zrovna nyní máš dvě hodiny volno, tak abys toho využil a něco vydal, byť to ve výsledku bude o ničem.

A ano, rád podpichuji, zejména, když mám skvělou náladu. :) Pořád se to ale snažím vést v nějakém alespoň trochu užitečném stylu. Je na tobě, jestli si z toho něco odneseš, mně je to šumák.

P.S. Vždy je o čem psát. Akorát malou událost musíš umět prodat, když to nezvládne sama. ;)
 

DeletedUser7082

Guest
Teď musím říci, že máš pravdu a sám víš, jak blogy píši a psal jsem .. Vyvolalo to spoustu emocí, X lidí a aliancí na mě bylo naštváno, X lidí a aliancí bylo potěšeno četbou. Tady se s tím taky setkám. A myslím si, že prodat umím .. A neboj, beru si vše ke srdci a to potřebné si ponechám a zbytek ignoruji a spálím jak kousek papíru .. :) Uzavřel bych tohle tak, že se necháme přesvědčit, jak mi to půjde .. :) Třeba vyhořím, dlouho jsem blogy nepsal a v době ochrany je nejzajímavější pokec na fóru aliance .. :)
 
Nahoru