• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Bojové hodnoty lodí

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser7382

Guest
Změna nesmyslných bojových hodnot lodí v přístavu



Koncept & Důvod:
Půjdu rovnou k příkladům:
  • Transportní člun a rychlý člun mají útočnou hodnotu 20 a obrannou hodnotu 1, ve skutečnosti nebojují vůbec, nemělo by u obojího tedy být 0 ?
  • Kolonizační loď má útočnou hodnotu zcela správně 0, ale obrannou 500, ve skutečnosti nikdy nic nepotopí, nemělo by tam tedy být také 0 ?
  • Demoliční loď má útočnou hodnotu 20 a obrannou 1, prý s ní ale útočit nejde (já sám jsem to nikdy nevyzkoušel) a obranná hodnota je prý uvedena tak nízká proto, že za každých okolností zapálí právě jednu útočící bitevní loď, sama shoří a tím to končí + nepotopí transportní čluny, hydry a koldu.

Detaily:
U těch demoličních lodí by se poté mělo současně zdůraznit, že v obraně zničí právě jednu útočící bitevní loď.

Rovnováha:
Pouze to začátečníkům ujasní, že transportní čluny nebojují, nelze jimi nic potopit a že by měly mít doprovod.

Podvádění:
Žádné

Závěr:
Dál už nemám žádné výhrady ohledně jednotek, nebo jestli někoho ještě teď něco napadne, sem s tím. :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Thasoss

Grepolis tým
Nějaký důvod, proč tam jsou tato čísla, je :) a pokud ten důvod není, jsem jednoznačně pro, aby tyto údaje byly uvedeny na pravou míru... Nejednou se stalo mým kolegům, že jim dopluly na podporu kolonizačky a pak jejich majitelé nadávali, že touto drahou lodí nic nepotopili, ačkoliv má tak vysoké obranné číslo.
 

DeletedUser

Guest
jj skvělý nápad taky jsem si to říkal protože na potopení koldy stačí i jedna birka když kolda nemá žádnou ochranu a při tom podle bojových hodnot by se ta kolda měla ubránit.
 

DeletedUser7382

Guest
Nějaký důvod, proč tam jsou tato čísla, je :) a pokud ten důvod není, jsem jednoznačně pro, aby tyto údaje byly uvedeny na pravou míru... Nejednou se stalo mým kolegům, že jim dopluly na podporu kolonizačky a pak jejich majitelé nadávali, že touto drahou lodí nic nepotopili, ačkoliv má tak vysoké obranné číslo.
Možná jediný důvod k těch nepravdivým číslům u nebojujících lodí je ten, aby je vůbec někdo stavěl. :D Ale zase tam jsou údaje jako přepravní kapacita, kterou bitevní lodě nemají, a také jasné popisky, že čluny slouží jen k přepravě pěchoty a ne k boji a že kolda může dobývat města.
Mně se tedy taková příhoda s koldou ještě nestala, naštěstí :), ale to by tam pro začátečníky musela být správná čísla. A i kdyby těch 500 jako obranná hodnota koldy byla pravdivá, tak je to asi vůbec nejhorší obranná loď ve hře, protože v přepočtu na obyvatele ubrání i ohnivky víc. :)
Častěji se mi však stává, že začátečníci posílají transportní čluny bez doprovodu bitevních lodí. Buď nepočítají s námořní obranou, což by logicky měli, nebo je klamou ta čísla. Ostatní čísla a popisky by měly motivovat dost ke stavbě těchto lodí...
 

DeletedUser

Guest
Podle té bojové hodnoty je demolička hodně slabá a při tom je v některých případech lepší než birka :)
 

DeletedUser7382

Guest
To je taky pravda, proto jsem v detailech psal, aby se v popisku demoličky aspoň zdůraznilo, že vždy potopí právě jednu bitevní loď.


A demolička je lepší opravdu jen v málo případech, když je to v menším počtu. Při větším počtu získávají birky převahu díky přečíslení nad útočníkem, a demoličky stále porazí pouze tolik lodí, kolik je jich samotných (a to můžou plout i v útoku slabé birky), demoličky jsou strašně pomalé a nic nemůžou stihnout, nebrání se člunům, koldě, ani hydrám a při dobývání koldu neochrání (ta jde na řadu dřív).
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Thasoss

Grepolis tým
Pokud tě ale nějaký otrava otravuje každý den v každém přístavu 200 ohnivkama nebo méně, jsou demoličky podle mne k nezaplacení ;) už jen díky své ceně a tedy rychlejší obnově než Ol.
 

DeletedUser7382

Guest
To je už asi jen jediná výhoda demoliček, jinak bych rozhodně upřednostnil birky. Ale zpět k tématu návrhu. :)
 

DeletedUser

Guest
Je to tak,jediný důvod,proč stavět DL je jejich rychlá obnova a cena,takže stavět jen v případě delšího ostřelování po vodě,jinak je k ničemu.Birky mají obrovskou výhodu v mobilitě,každý,kdo zkoušel poslat DL na podporu ví,o čem mluvím:)
K těm šnekům: Kdysi jsem zaútočil na přístav přecpanej šnekama, na můj dotaz,co to má být začal protivník argumentovat právě vysokým obranným číslem:)
 

DeletedUser

Guest
Mozno tam je ta informacia prave preto aby kazila hru blbym hracom. :)
Ja som sa kedysi snazil zistit ci utocne cslo tarnsportu ma nejaky vplyv na PRIENIK. Myslim ze som prisiel na to ze ziadny efekt na prienik nemaju a su teda zbytocne, ale uz sa teda nepamatam moc. :) Je mozne ze v minulosti tie cisla nejaky efekt mali a preto su tam zobrazene doteraz, ak by sa autori nahodou rozhodli pre navrat k predchadzajucej funkcionalite.

Co sa tyka toho ze hraci posielaju lode bez sprievodu. Tak na tej hre o ktorej si myslim ze ako prva vymyslela lode to bolo tak, ze ak si namornu bitku prehral alebo si prisiel k nepriatelovi bez sprievodu, tak sa tvoje transporty jednoducho otocili a vratili domov, nepadol ani jeden. Na Grepolise myslim ze neni nikde napisane ze bez sprievodu prides o vsetko (WIKI nepocitam, navody sa citaju az posledne). Ked k tomu este uvidi tie bojove cisla tak si aj pomysli ze sak hadam obidem tu jednu birku. Samozrejme neprejde a v reporte ma same otazniky. Takze ani netusi ze sa rozbil na 1 birke a teda sa neponauci.
Dalsi dovod je ze mozu byt lenivi. Ja som tiez parkrat posielal clny bez sprievodu. A urcite nie som sam. :)

Mne osobne sa nepaci ze 1 birema potopi uplne vsetko. Ja by som to spravil tak ze normalne by sa ratali utocne cisla transportov. Ale do boja by sa clny zapojili az uplne posledne (po demolickach). V tom kole by sa ratali straty len transportom (obrancove lode by zostali bez skody). Ak napriklad transporty vytvoria utok 2000 a obranca obranu 1000, tak padne zhruba polovica utocnikovych transportov ale ani jedna obrancova lod. V sucasnosti padnu vsetky utocnikove transporty a ani jedna obrancova lod. Prienik by mohol napriklad robit odmocninu z obrancovej sily (v transportnom kole).
Vyrovnat by sa to mohlo tym ze by demolicka vedela nicit aj transporty, alebo v tom poslednom (transportnom) kole by sa lodiam ratala do obrany aj obrana+utok (tym padom by trirema bola najlepsia lod proti transportom). Alebo aj obrancove transporty mohli bojovat proti utocnym (len by im to chcelo troska zvysit obranu).
NIE NAVRH Z TOHO ROBIT NEBUDEM. JA SOM UZ S GREPOLISOM SKONCIL. :) Mozte si taky navrh spravit sami.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Wolfyho příspěvek, resp. úprava návrhu se mi líbí cíce než nápad původní:) třeba to projde:)
 

DeletedUser7382

Guest
Mně se to taky líbí, i když současný styl hry je už zaběhnutý. A i kdyby se uvedené bojové hodnoty transportních člunů neměnili kvůli wolfyho návrhu, tak pořád se mi nelíbí ta čísla koldy a demoličky...
 

Thasoss

Grepolis tým
Konečně by aspoň ta čísla měla nějakou logiku a člověk by i bez simulátoru mohl odhadnout, o kolik přijde transportek... Protože logicky-nevím, jak by stihla jedna birka zbourat třeba 100 transportek, než by se vylodily jednotky.
 

DeletedUser75

Guest
Nereálné, systém je nastaven, a nebde se měnit.
Lock a přesun.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru