• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze k budoucnosti světů hrdinů

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Thasoss

Grepolis tým
Nesouhlasíš s divy na SH, nebo nesouhlasíš s koncem SH? Investovat čas a peníze pro vytvoření konce pár SHéček, když se už žádný další SH neotevře (kvůli nízké aktivitě to nemá smysl - a v tom s Innem souhlasím), je neefektivní. :) A opravdu nic nemůže trvat věčně. Achilles už teď má jasné, že bude nejstarším světem.
 

DeletedUser

Guest
však píšu jasně že nesouhlasím se zavedením divů na SH.

Jinak SH se časem ukončí sám, protože se tam navzájem pomlátíme.

A dále, je mi jasný že tvůrci pro nás udělají vše - hlavně čím víc jim to bude sypat tím líp
 

Thasoss

Grepolis tým
Jinak SH se časem ukončí sám, protože se tam navzájem pomlátíme.
Že se k nějakému mlácení už nikdo nemá... a v tom je ta potíž. ;) Těch aktivních hráčů je málo... a těch, co jsou doopravdy ještě míň, a to o dost.
 

DeletedUser11212

Guest
Zdravím,
poprvé za dobu co hraji chci říct také svůj názor a to proto že mi toto rozhodnutí přijde nespravedlivé!
Jakožto člen světa hrdinů nevidím logiku v tomto kroku. Je to přímo podraz pro lidi na světě hrdinů všichni jsme tvrdě dřeli aby jsme se dostali do "lepšího" světa a teď nám chcete zrušit všechna naše privilegia?
Doufám že k tomuto kroku nedojde.
 

DeletedUser7382

Guest
Zavedení prvků SH na normální světy se mi moc nelíbí, ale když už, tak aspoň vynechat ty, které by hru na běžných světech moc ovlivnily.
SH měl být jedinečný svět, kam se dostane každý hráč, který splní určité minimální herní požadavky (což ale vůbec nezaručuje, že má hráč dost zkušeností nebo že na SH vydrží delší dobu a vůbec se tam uchytí). Také je to svět, kde se ještě projeví nějaké bonusy, které získali hráči po stavbě divů na běžných světech. Takže zavést divy světa také ještě na SH je nesmysl, aspoň tohle by měl být nadčasový svět, původně svět pro zkušené hráče ze starých světů po stavbě divů, tak jen ať se tam mydlí, dokud je to bude bavit (jednou to skončí i bez divů, stačí pod 300 aktivních hráčů a divy být zavedeny vůbec nemusí). Tím se naprosto ztratí svůj smysl SH, nemluvě o tom, že se tam divy budou přidávat dodatečně *. Stejně by to mohlo dopadnout s mírovým světem, kde je asi nuda, protože tam nelze dobývat, jen zakládat a tím pádem příležitostně útočit, ale tam by zakončení stavbou divů světa asi nebylo takovým naprostým nesmyslem jako u SH.

* Zažili jsme to už na starých světech, kde i přes nevoli mnoha aktivních hráčů vývojáři zavedli verzi 2.0 na již dávno rozeběhnuté světy (samozřejmě i s divy světa), hlasování ale rozhodlo ve prospěch verze 2.0 (hlasování bylo buď velmi pochybné anebo nás přehlasovali nováčci v kombinaci se zkušenějšími hráči, kterým verze 2.0 nevadila). Co se mého názoru týče, i když mi to vadilo, ani ne tak dlouho po zavedení verze 2.0 na Zetu jsem si na to zvykl (už jsem ji znal z Thety, kde jsem ji vyzkoušel) a byl jsem verzi 2.0 rád i na starém světě, protože to bylo přecejen lepší rozhraní, které nedávno dalece překonalo aktuální rozhraní hry (ještě o chlup přehlednější a hlavně logičtěji a intuitivněji uspořádané a lépe vypadající). Ale co si budeme povídat, tyto změny jsou opravdu hlavně proto, aby do hry nalákaly a udržely v ní co nejvíce nováčků, samozřejmě jde o prachy. Ale i pro aktivně hrající hráče, které hra baví i bez těch změn, je přecejen pozitivní, když se přidá nějaká novinka, vytrhne to ze stereotypního hraní a semtam nějaká vylepšení jsou opravdu k lepšímu. No ne? Ale se zavedením verze 2.0 na staré světy, nezavedením hrdinů na rozeběhnuté světy a zavedením prvků světa hrdinů na nové normální světy to už ale přehnali.

Divy světa ale podle mého názoru tak zásadně neurychlí konec světa, akorát na několik měsíců přeruší válčení, protože surky jdou jen na tu stavbu, což možná navede trochu nudnější náladu do hry a předurčí tím vzdálený konec světa. Válčení tím ale rozhodně nekončí, pokračuje dál a pořád se toho děje hodně (i když třeba ne pořád jako dříve), ale protože byla po odstartování stavby divů ukončena registrace nováčků a vůbec všech hráčů na staré světy, hráči už budou definitivně jen ubývat. Ale popravdě kolik hráčů by se přidalo na tak staré, tak dlouho rozeběhnuté světy? Možná by mi na to stačily prsty na rukou, protože to chtějí buď jen zkusit anebo jsou šílenci :-D. Noví hráči chtějí na nový svět, který ještě není rozeběhnutý (proto je u nejnovějšího světa vždycky napsáno "doporučený"), jen někdo to zkusí na rozeběhnutém světě, ale to už je o ničem, i pokud se na tom světě stačí uchytit. A až jakmile počet aktivních hráčů na daném světě klesne pod 300, svět bude po měsíci uzavřen, k čemuž by ale stejně nevyhnutelně došlo i bez těch divů světa. Možná to dělá dojem, že by se na tom světě dalo pokračovat donekonečna, ale k těm 300 hráčů to stejně všude časem dospěje (někdo to z časových aj. důvodů ukončí, spousta hráčů je brzy poražena), zůstanou jen někteří, kteří by spolu válčili dál. Věk divů světa může být zachován za odměnu větších bonusů pro členy aliance a za jiné ocenění, ale ukončení světa si takhle teda nepředstavuju, lepší by byla nějaká obrovská série mezialiančních bitev.
rasty.tom napsal/a:
1) Svět hrdnů - Achilles - pokud na tento svět dodatečně dáte stavbu divů tak tím celý svět zkazíte. Už to nebude o válčení ale o tom, kde sehnat maníky nosiče, co mi zasypou divy surkama a to musíte sami uznat je pořádnej rozdíl ve strategii
Ale tohle není problém jen SH, ale všech světů. Divy na SH mi vadí z jiného důvodu, viz začátek.
 

DeletedUser

Guest
vím že surky na divy jsou problém všech světů, zde jsem měl ale na mysli hlavně to, že uprostřed hry se změní pravidla. V tom vidím hlavní problém.
Jinak vím že hráčů na SH ubývá, ale nevím proč by ti, co tam vytrvali měli být potrestáni. Za co? Za to že se jim dařilo? Že měli vytrvalost a pořád na SH hrají?
Pořád zavádíte nový prvky na nový světy, hráči kterým se na jiných světech nedaří a nemají vytrvalost utíkají neustále na nový světy a ty starší světy opuštějí.
Takže místo aby jste hráče něčím odměnili za vytrvalost a věrnost SH tak je prostě potrestáte tím, že SH ukončíte. Fakt prima.
 

DeletedUser

Guest
jak je vidět tak tu nemá cenu psát, protože tu pořád dokola opakuješ to stejný. Takže jak je vidět, v první řadě jde přece jen o prachy :eek:))

A co se týká jiných světů, tak tam při zahájení světa všichni věděli, že tam budou divy.
 

Thasoss

Grepolis tým
Kdyby šlo o prachy, tak by to nechali... těch pár hráčů, co tam hraje, bude mít puštěné prémium... nebo se mýlím? :)
Btw, proto jsem se tě ptal, jestli ti jde o divy na SH, nebo o jejich konec... nejde ti o divy, jak jsi psal, ale čistě o to, že ztratíš vše, čeho jsi tam dosáhl... ale to jednou postihne všechny světy. ;) Nikde nebylo psáno, že SH bude nekonečný... akorát ten jejich konec nebyl dosud dán.

Ono by možná úplně stačilo, kdyby zvýšili intenzitu spouštění nových světů hrdinů (komunita herně stárne, tudíž se zvyšuje i počet lepších hráčů... jenže ti na Achilla nevlezou - neuchytili by se), aby se jim vyplatilo přemýšlet nad nějakým způsobem jejich pozdějšího ukončení. Nebyly by pak tyhle kolize. :)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser

Guest
tak mě teď napadlo, kdyby ty divy na SH zavedli, kdyby se mi povedlo přesvědčit všechny alince co tam jsou( sám tomu ale nevěřím že by jsme byli jednotní) aby ty divy nestavěli. Co by pak tvůrci podnikli? Vypnuli by SH, nebo by dali termín do kdy se musí divy postavit jinak je konec? Taky by šlo udělat to at si každá aliance postaví jeden div a pak můžem taky válčit ještě dlouho.

Jinak mě nejde o to, že ztratim SH, ale o to, jak ho ztratím. Místo toho abych prohrál nebo vyhrál v bitvě bude vše závislý na nějakých stavbách.
 

Thasoss

Grepolis tým
Divy jsou neštěstí, kor na SH, které byly celou dobu považovány za svět jiné ligy (ač podmínky pro vstup k tomu nebyly adekvátní), nicméně krom .en Grepolis snad žádný nemá více jak jeden SH... a některé jaz. verze nemají ani jeden. Nač investovat peníze do funkce, jež bude mít jednorázové použití? Divy se tu samy nabízely.

Odpověď na tvé otázky je jednoduchá - Inno se nebude zabývat děním na jednom konkrétním světě. :) Než se divy postaví, než klesne počet lidí pod 300 + dalších 28 dní do ukončení... Achilles se dožije odhaduji takových 3 a tři čtvrtě roku, což je hodně dlouhá doba (pochybuji, že by tam byly mass restarty, když už teď jsou hráči SH uvyklí honit stavební body pro co nejvyšší skóre). Máš představu, jak rád se budeš na Achilla přihlašovat za rok a půl? Zkus si to představit.
 

DeletedUser7382

Guest
S názory Rastyho moc nesouhlasím, viz ten můj dlouhý příspěvek. Asi jsem to měl zdůraznit, ale byla to částečně reakce i na něho. Vývojáři navíc nezavádějí do hry žádné ptákoviny, ale obvykle jsou to změny k lepšímu (jak už jsem psal), pouze změnami podobným této, kdy budou prvky ze zrušeného SH převedeny na běžné světy, to už trochu přehánějí.
Thasoss tady píše logické argumenty, ne "pořád svoje". A nemluvě o tom, že Rasty stále píše ve stylu, jako by to řídilo vedení zdejší hry, a ne Němečtí vývojáři. Vlastně nikdy nevím, jestli tady tlacháme zbytečně a jestli Němcům nezáleží jen na názorech německé a angloamerické komunity hráčů, nebo jestli se z českého Grepu naše postoje dané k problematice posílají dál... Asi to bohužel funguje tím prvním způsobem a výjimkou jsou jen jednou za čas zaslané vybrané návrhy od naší komunity hráčů.

Dodatek k tomu mému předchozímu příspěvku: Takhle si teda konec světů nepředstavuju, ale stejně všechno jednou musí skončit, může to trvat i déle, ale rozhodně ne donekonečna. Nemyslím si, že Achilles spuštěný už dva roky je teď nejdéle spuštěným světem, možná za chvilku bude, jak píše Thasoss. Mimochodem dva roky jsou tak akorát (ani ne moc dlouho, úplně na konci už je víc a víc nuda) lepší je si zahrát na jednom světě pořádně než jich vystřídat několik. Ale stejně na SH už nejsou podmínky pro další případné hráče a ti aktuální se tam už můžou akorát mezi sebou domydlit. Také si myslím, že by mohli radši spustit nový svět hrdinů, už by bylo na čase, třeba na angloamerickém Grepolisu byl spuštěn relativně krátce po Achillovi druhý svět hrdinů Bellerophon. Ale to by asi nevyřešilo nic, když o SH není zdaleka takový zájem, jaká byla původní představa. Ale to velmi podivné řešení vývojářů taky není moc řešení. :)

Co se týká dohody a nestavení divů, jestli se svět stejně ukončí... Ukončí. Kdysi jsem se tady na fóru ptal, jestli se svět ukončí, i když nikdo nepostaví 4 divy, což byla jedna z podmínek pro ukončení světů ve verzi 2.0, ale nikdo mi na to neodpověděl, tak to chce asi vyzkoušet. Kromě toho podmínka snad byla ta, že jedna aliance má vlastnit všech 7 divů, ale to se určitě vždy nepodaří, a opravdu byly ukončeny i takové světy, kde byla pouze aliance s ocenění za 4 divy. Podle mě stačí vývojářům pro uzavření světa splnění té jediné a poslední podmínky, a to pokles aktivních hráčů pod 300, protože takové světy se podle jejich slov jim už nevyplatí udržovat kvůli nízkým příjmům od tamějších hráčů.
 

DeletedUser

Guest
pro DAN 77

Já jsem nemyslel že vývojáří vymýšlí ptákoviny, bylo to myšleno na některé hráče. Jsou to většinou ti, co po měsíci hry je to přestane bavit a tak vymýšlí často nesmysly. A jak už jsem i psal, bojím se toho, že jednou bude hra plně automatická a já budu jen koukat jak se všechno dělá samo - což by mě nebavilo.
jinak je mi jasný, že hráči co už na SH se tam přihlašovat nechtějí a že pro ně by bylo lepší SH skončit a otevřít nový.
 

DeletedUser9790

Guest
Zdravím.
Nejsem zrovna nadšený z toho že SH bude končit,ale na druhou stranu chápu vývojáře innoGames.Jediné co nepovažuji za fér je sebrat těm hráčům doceněni hrdinný stratég.Víte kolik času museli ti hráči strávit u této hry aby toho docílili?Je fakt jak říkal Thasoss podmínky pro vstup k tomu nebyly adekvátní.Přesto si myslím že ti hráči si zaslouží toto docenění.
 

DeletedUser7382

Guest
Rasty:
To byl dodatečný komentář k jinému tvému příspěvku, v tomto tématu je to příspěvek #8. A ten příspěvek #20, o kterém píšeš, jsem pochopil, jen nevím, na co to vlastně měla být reakce.
 

DeletedUser9364

Guest
Á, tak SH končit nebude.. :)

P.S. Huráá, už jsem Odysseus.. :-D
 

DeletedUser75

Guest
To Dan 77
Vlastně nikdy nevím, jestli tady tlacháme zbytečně a jestli Němcům nezáleží jen na názorech německé a angloamerické komunity hráčů, nebo jestli se z českého Grepu naše postoje dané k problematice posílají dál...

Jistě že se návrhy na vylepšení posílají, nejen z Cz mutace hry, ale i z ostatních národů. ;)
Dost těch návrhů bylo přijatých, upravených, a vložených do hry.
 

DeletedUser8368

Guest
No to je teda gól !
Takže se pokračuje ve světě šedivek ... no coment
Bez divů nebo řádného ukončení světa už se to ani svět hrdinů jmenovat nemusí. Navrhuji přejmenovat na: Svět pozůstalých
 

DeletedUser9364

Guest
:D Pozůstalí... Možná by to chtělo zavést další bonusy, aby tam šli další lidi...
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru