• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Event - Sparta proti Hádovi RNG (Pokec, návrh na zlepšení)

  • Zakladatel vlákna DeletedUser12771
  • Vytvořeno

DeletedUser12771

Guest
Rád bych pokecal o eventu "Sparta proti Hádovi", protože mi tu nesedí pár věcí.

1) Body a štěstí

Na tomhle eventu jsem dobyl každý bojiště nejmíň 4x z čehož ty první nejmíň 50x, ale nejvíce mě na tom štve ten RNG (random number generator - náhodná generace čísel), která určuje kolik dostanete bodů nebo jaké bude štěstí. Jeden den například když útočím tak dostanu hned 2x nebo klidně 3x 10 bodů po sobě a s tím souvisí i štěstí, které je převážně v kladných hodnotách. Ale například dneska jsem nasbíral 81 bodů, 4x jsem oživoval, a mohu pravdivě říct, že minimálně v 85% útocích bylo štěstí v rozmezí +5% - -30% a to nekecám. V poledne mi padlo na 5 útoků po sobě štěstí mezi -28 až -23% a to se mi nezdá jako moc legit věc. Když normálně útočíte tak to štěstí je rovnoměrné, jednou dostanete + podruhé třeba -, ale normálně se nestane, že by jste dostali "-" třeba 5x po sobě. Tady v tom eventu to je běžná věc a nejsem jediný komu to vadí, u nás v alianci (68 lidí) si na to ztěžovala tak 1/3 (zbytek moc nekecaj na fóru)...

A vůbec z celého toho eventu mám něco kolem 650 bodů (několikrát jsem ho vynechal) a kdybych měl spočítat kolikrát padlo "2 body" nebo "3 body" tak by to činilo dobrých 80-90%. Tak proč tam vůbec je ta možnost 1-10!? Tam prostě nechte 1-3 neb 1-5 a budeme spokojeni. Třeba taková šestka nebo 7 mi nepadla ani jednou. 8 mi padlo 2x, 9 1x, jenom 10 a 5 mi padlo víckrát. To je potom absolutně zbytečné tuhle stupnici mít když padaj 3 čísla...

2) Žebříček

Ten event a jeho žebříček potom ztrácí cenu, když do toho můžete třeba vhodit 1000 zlaťáků a stejně vás předběhne někdo, kdo má zrovna dobrej den, protože co jsem si všimnul tak to štěstí a body jsou jeden den v "+" a druhej den v "-". Sice to vyrovnává šance mezi těmi co zlatí a těmi co ne, ale k čemu pak teda kupovat goldy a zlatit když to nepomůže???

3) Ceny

A taky ty ceny by mohly být o něco lepší, jen se za denní aktivitu se střídá 4x rychlejší obchodování na 2 dny nebo jak dlouho a +1 úroveň kultury... Já bych to radši rozdělil na 2 části, 1/2 eventu a tu druhou, protože ten kdo zlatí na začátku má nejvíc bodů - (začínáte s pár vojáky a za 50 goldů dostanete 100 dalších zatímco ty poslední dny máte několik tisíc a stovka nic neovlivní).
Ta celková cena za top místa 1-10 je celkem dobrá i když nevím, jestli sedne každému, bylo by lepší kdyby si mohl do 24 hodin po ukončení eventu vybrat třeba ze 2 nebo 3 cen, protože né každý potřebuje 20x +30% na útočnou sílu sirek za 1. místo a dál se to jenom snižuje... Například kdyby se otevřel nový svět a za měsíc by šel tenhle event tak nikdo nebude mít dost měst aby dělal výhradně ohnivá města atd atd...

4) Počet jednotek na bojišti

Jde o možný počet jednotek na bojišti. Když se blíží konec eventu a vy sbíráte body tak některá ty stanoviště (ty první) mají třeba z původních 500 jednotek už 5000 jednotek a ta původní kapacita už nestačí (př na bojišti je 200 nepřítel, vy můžete poslat 150 jednotek, časem je na bojišti 3000 jednotek, vy můžete stále poslat jen po 150). Chápu že se to nemůže navyšovat stejnou rychlostí protože vaše jednotky jsou silnější + máte velitele, ale třeba když nepříteli se zvýší počet jednotek o 100, vám by se mohl zvýšit počet jednotek o 30-40. Tak by se to vyrovnalo a štěstí by i třeba v té první bitvě rozhodovalo (teď na 1. bojišti mít +30 nebo -30 nedělá velký rozdíl).
 

Thasoss

Grepolis tým
Ad 1 a 2
Důvod, proč to nejčastěji sype 2 nebo 3 body je tento.
Navíc, co je mi tak známo, ten ranking poskytuje spíš dodatečné odměny... v počtu a kvalitě se to těm z bojišť nevyrovná. Tudíž zlatkaři stále v adekvátní výhodě.

Ad 3
Částečně souhlasím. Ty odměny jsou tam každý event s takovým žebříčkem stejné, navíc se stejně střídají. Kultura je fajn, ale měla by se vyskytovat méně. Rychlejší obchodování moc užitku nenadělá. Takový 50% bonus k surovinám na 2 dny by byl daleko lákavější.

Například kdyby se otevřel nový svět a za měsíc by šel tenhle event tak nikdo nebude mít dost měst aby dělal výhradně ohnivá města atd atd...
K tomuhle, není přece problém si to nechat v inventáři klidně na poslední den světa, ne? :)

Ad 4 To je čistý záměr. Ztráty se navíc neobnovují, takže to stále lze sesekat mnohačetnými malými útoky. V tomhle něco měnit by bylo čiré bláznovství. Vedlo by to k získávání silných odměn v takřka nekonečném množství... a to určitě nikdo z nás nechce.
 
Naposledy upraveno:
Nahoru