• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Kdy vyslat podpory pri dobyvani?

DeletedUser

Guest
Ahoj, prosim o upresneni ... systemu pri dobyvani.
Do vycisteneho mesta vysilam utok s kolonizacni lodi, ktery do mesta prijede cca v 13.00.
Je mozne uz v 12.30 vyslat podpory, ktere do dobyvaneho mesta dorazi az cca v 13.15?
Nebo mohu podpory vyslat teprve az po 13.00?

Jde mi o to, abych podporama nepomohl nepriteli a nakonec neprisel o svou kolonizacni lod.
 

DeletedUser

Guest
Ok.
Takze chapu to tak, ze sve podpory muzu nacasovat tak, aby dorazili v 13.10 a pripoji se k memu utocnemu vojsku a kololodi.
Vsechny prichozi podpory se tedy po 13 hodine pripojuji k moji armade, at uz jsou vyslane od spluhracu nebo protihracu.
Proste po zacatku dobyvani (tedy behem oblehani) podpory podporuji dobyvani.

Je to tak?
 

DeletedUser

Guest
chápeš to správně,je možné,a dokonce žádoucí,aby se ty podpory přidaly k tvým vojskům co nejdříve,takže ne ve 13:10,ale ideálně ve 13:00:01...aby jsi snížil možnost přerušení kolonizace protiútokem.
Zkráceně: veškeré podpory,které dorazí po dosedu KL jsou kolonizačními podporami,veškeré útoky (i tvoje) jsou útoky na kolonizaci.:)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Super, moc diky za upresneni.
A jak je to s kouzlama behem dobyvani? Co se stane v situaci, kdyz jsem zapocal dobyvani a na tohle dobyvane mesto nekdo po zacatku dobyvani sesle kouzlo. Pomuze to me jako dobyvateli, nebo mi to uskodi? Konkretne:
Hera - Oslabeni nepratelskych vojsk nemocema. (Mám za to, že bude oslabovat utoky vedene na moje dobyvatelske vojsko. Je to správně?)
Athena - Pozemní jednotky budou v příští bitvě o 10% silnější. (Hádám, že moje dobyvatelské jednotky budou silnější? Správě?)
Poseidon - Zničí 10-30% nepřátelských bitevních lodí (Věřím, že kouzlo bude ničit utoky vedene na moje dobyvatelske vojsko. Správně?)
Zeus - Zničí 10-30% nepřátelských pozemních jednotek. (Hádám, že zničí jednotky, které by se pokusili dobývání zabránit, tedy soupeře. Je to tak?)
Artemis - Vojáci se střeleckým útokem jsou o 15 % silnější (Posílí moje dobyvatelské vojsko?)
Hades - 10% z tvých padlých jednotek se vrátí do svého domovského města (Tady myslím, že je to jediný případ, který by pomohl mému protihráči. Jeho padlé jednotky, které by se pokusili zničit mé dobyvatelske vojsko by se nepriteli vratili nazpet. Píšu to správně?)

Pokud se v necem pletu, prosim o opravu! Diky
 

DeletedUser

Guest
Tyhle kouzla se dají použít jen na útoky,když jsou na cestě k cíli.
 

DeletedUser

Guest
To jsi mi nic neupresnil.
Na ktere mesto se teda, pak maji tyhle kouzla seslat?
Na utocnikovo? Na moje? Na to, co prave dobyvam?
Hm? Babo rad.
 

Thasoss

Grepolis tým
Hrdinská síla, Diův hněv, Příznivý vítr, Touha, Návrat z podsvětí, Mořská bouře-to jsou všechno kouzla na útoky, takže tedy když dáš např. Hrdinskou sílu, tak ta trvá jen po dobu plavby k cíli do té doby, dokud nedostaneš report o útoku-tak je to u všech kouzel, které navyšují sílu jednotek. Komu kouzlo jako např. blesk, zemětřesení uškodí? Záleží na účinku, že :) Pokud dobýváš město, máš tam tedy kol. loď (ve starém dobývacím systému), tak je jasné, že když ti tam někdo hodí třeba zemětřesení, tak ti to sníží hradby=nižší obrana pozemních jednotek ;) Kouzla jako blesk, Spokojenost, Porodnost, Mor nemají na samotný průběh dobývání žádný vliv. Sice město ovlivňují, ale dobyvatelovi i obránci jsou k ničemu (dobyvatel ve městě nemá kontrolu a obránce se do něj nemůže dostat).
 

DeletedUser

Guest
Jinak pokud se jedná o město,které bereš aktivnímu hráči,dají se posílat Random jednotky-tuším Athéna anebo vozy od Dia.Tyto jednotky,pokud jsou poslány po KL bojují za tebe.Posíláš na město,které dobýváš.Při přerušení kolonizace zůstávají ve městě. Nejde poslat na šedivku.

Ještě něco:kouzla,které se dají poslat na cizí útok nemůžeš poslat při útoku na KL,jen na útok na vlastní město
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7382

Guest
chápeš to správně,je možné,a dokonce žádoucí,aby se ty podpory přidaly k tvým vojskům co nejdříve,takže ne ve 13:10,ale ideálně ve 13:00:01...aby jsi snížil možnost přerušení kolonizace protiútokem.
Zkráceně: veškeré podpory,které dorazí po dosedu KL jsou kolonizačními podporami,veškeré útoky (i tvoje) jsou útoky na kolonizaci.:)

karelader: Úplně ideální by samozřejmě bylo, kdybys koldu neposílal až teprve po postupném vyčištění města a doplutí útoků, ale kdybys to všechno hezky poslal najednou a načasoval si čistku a koldu do jedné minuty. A podpory bych taky zahrnul do té jedné minuty. Jen bacha na antičasovací systém, který dojezdy útoků a podpor odhazuje až o ±15 s, takže mezi vlnou ohnivek, pěchoty, koldy a podpor by měla být předem naplánovaná tak 15s mezera.


bobbyc: Když jede tvůj vlastní útok na město tebou dobývané a zapodporované město, tak si navzájem neublíží. Nebo prostě nějaký útok dorazí omylem těsně po koldě, která sedne, tak si koldu sestřelit nemůžeš. Je to jen něco jako když útočíš na své město, je to jen návštěva. Toho se pak dá užitečně využít v praxi. :)


karelader: Jak už tě správně opravili, všechna kouzla, která jsi vyjmenoval, se dají využít pouze na útoky, které jsi už poslal, nikoliv na města na obranu, ani na podporu. A jak píše bobbyc, na útoky na dobývání nelze poslat kouzla.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Počkej o 15s?
Já myslel,že o max.10,ale nikdy jsem nezažil,že by mě to posunulo o víc,jak 8.
 

DeletedUser7382

Guest
Obvykle se uvádí až ±15 s, mě to posouvá až o ±12 s. Mám dojem, že záleží trochu na rychlosti připojení.
 

DeletedUser

Guest
Dane,nevím,jestli to nebyl bug,ale zažil jsem před nedávnem situaci(opakovaně), že jsem si vlastním útokem potopil šneka.. Podruhý jsem omylem poslal podporu jako útok a šla ke dnu taky:) Že se toho dá využít,je mi jasný,občas jsem to používal k ukrytí šneka,ale po tý popisovaný lapálii jsem to přestal dělat.

Jinak antičasovač funguje na útoky,a podpory nee. Je samozřejmě potřeba nejen poslat,ale podívat se na skutečnej dojezd a případně zrušit,ale není problém z více měst poslat všechno v 10 vteřinách.
 

DeletedUser7382

Guest
Já jsem to párkrát vyzkoušel a koldě ani útoku se nic nestalo. Dalším spoluhráčům to jde jde taky.
Na podpory mi antičasovací systém funguje vesele taky, to by se mi ty podpory tak hodně neposouvaly v dojezdu.
 

Thasoss

Grepolis tým
Uff, už jsem se lekl, že jsem sám, komu to hází o několik sek. podpory dopředu/dozadu :) To by se pak hezky časovalo před kolonky... úplně bez problému.
 

DeletedUser

Guest
Sorry,máš recht,neskáče to tolik,ale skáče to taky,teď jsem to vyzkoušel:)

Ale tu sundanou kolku jsem opravdu zažil:)
 

DeletedUser

Guest
Já jsem to párkrát vyzkoušel a koldě ani útoku se nic nestalo. Dalším spoluhráčům to jde jde taky.
Na podpory mi antičasovací systém funguje vesele taky, to by se mi ty podpory tak hodně neposouvaly v dojezdu.

Mě taky,opravdu nechápu proč se tomu říká antičasovač útoků,když to funguje i na podpory.
 

DeletedUser7382

Guest
Já jsem to četl jako a používám to jako antičasovací systém.
 

DeletedUser

Guest
Mě spíš nejvíc štve, že je špatně naskriptované kouzlo "Mořská bouře". Poslední dobou co mi někdo hodil na kolonizačku i s doprovodem útočných lodí tohle kouzlo, 100% šla dolů i kolonizačka. Tak k čemu to pak je? Stačí mít přízeň, případně si ji dobýt na nějaké farmě mytickýma jednotkama nebo mít bonus přízně a nikdo vás nedobyje. Nešlo by se na to podívat a upravit to?
 
Nahoru