• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Milice

  • Zakladatel vlákna DeletedUser5567
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser5567

Guest
Ahoj

Koncept:Milice by bylo míň, byla by silnější a byly by za ni bb.

Důvod:Za milici nejsou bbčka, což je škoda, obzvlášť, když se dost lidí má tendence bránit hlavně tím. Takhle by z toho něco málo měl i útočník.

Detaily: Milice by bylo 5x míň a zároveň by byla 5x silnější (30,40,20). Takže místo 375 by jich bylo maximálně jen 75. S větší obranou hodnotou by to ale mělo ve výsledku dávat stejnou obranou hodnotu. Zbytek by se neměnil.

Rovnováha:Trochu se změní, útočníci budou mít za milici aspoň pár bodů, ale vzhledem k tomu, že by se z milice stala nejlepší obraná jednotka, tak by se to nemělo vyplatit na farmení levných bb. A je možné, že by to trochu ovlivnilo výpočty útoků-už by jich nemohlo padnout třeba 13 a zbytek zůstat do dalších útoků. Buď by padli dva nebo tři.

Podvádění: Měli by být dost silné, aby se to nevyplatilo zabíjet i bez hradeb (stejně jako teď), takže snad nehrozí.

Závěr. Malá výhoda pro útočníky...
 

DeletedUser

Guest
za celou dobu fora si pamatuju spoustu řečí kolem milice a většina byla o bezduchém nadávání apod.. toto je dle mého názoru po dlouhé době opravdu fajnový návrh, nenaruší celkový systém hry, nenaruší moc rovnováhu, pouze pro rejpaly zvedne úroveň sedláků s vidlemi a měšťanů s holemi blíže trénovaným vojákům.. nicméně příznivci milice a Ti co se o ni opírají neutrpí, a Ti pro které je jak trn v zadku (otravná, ale proti kudle v zádech neškodná) dostanou alespoň malou záplatu..:)
za mě ano:)
 

Thasoss

Grepolis tým
Podle mne to je typ návrhu, který moc neprospěje, ale ani neuškodí :) 75 Bodů není mnoho a vzhledem k tomu, jak se kolikrát dokáží vyřádit na vozech, tak aspoň takováhle směšná kompenzace, proč ne?
 

DeletedUser

Guest
Thasi,tohle je přesně návrh,který oceněj malí-začínající hráči.On je rozdíl,jestli sháníš 900 BB na třetí město,nebo 18 900 na 23. :)
 

DeletedUser7382

Guest
Určitě souhlasím. :)
Milice bude finálně dávat stejné škody a bude za ni trochu BB.
Asi vím, proč jsi redukoval počet milice (se zachováním jejich obranné hodnoty). Silná je akorát, 375 BB je za milici trochu moc, těch 75 BB je tak akorát. Takže to máš velmi dobře promyšlené. ;)
 

DeletedUser5567

Guest
boby: rozdíl to je, ale když sháníš body na třetí město, tak ti ta milice sundá podstatnou část armády, takže se na ni kvůli bb útočit nevyplatí. (Co jsem koukal na svou zeď, tak kdyby to bylo od začátku na achilovi, tak by mi to dalo asi 0,5% KB co mám).

Dan: Spíš mi šlo o to, že je ten původní počet hezky dělitelný pěti, čili se nijak nemusí upravovat poměry mezi hlídkou a normálem.


Jedinej "problém" by mohl být na zdi, asi by nebylo od věci, kdyby se původní milice buď zrušily, nebo by se z těch nových stala nějaká nová jednotka (vzhledem ke statům něco jako veterán ve výslužbě). Ale to už je jen kosmetická úprava.
 

DeletedUser7382

Guest
No jo, ale myslel jsem, proč jsi to vůbec dělil. 375 BB je trochu moc a takhle to bude akorát.
 

DeletedUser5567

Guest
protože mi vždycky příjde zbytečný, když je někde zbytečně moc nul, když se to dá zkrátit a efekt bude stejný :) Ale jo, 375 bb by bylo moc a ty jednotky za to teď nestojí
 

DeletedUser75

Guest
Neréálné, systém boje se již upravovat nebude.
lock a přesun.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru