• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Něco opačného než jsou hradby - 25 úrovní

  • Zakladatel vlákna DeletedUser3396
  • Vytvořeno

Je zájem nebo není

  • Ano

    Hlasy: 5 38,5%
  • Ne

    Hlasy: 8 61,5%

  • Celkový počet hlasujících
    13
  • Anketa uzavřena .

DeletedUser3396

Guest
Zdravim,

jdu si zas odplivnout nějakej ten nápad, bo mi to dost chybí v mé hře. Hraju asi trochu jinak nebo jsem divnej, kdo ví :)
Každopádně asi nebudu z Marsu a našlo by se takových víc, co si rádi postaví kompletní město, ale nejraději by sbourali hradby na 0.
V některých případech, bo když už někam šlápnu na ostrov, vyčistim ho celej, by mi vyhovovalo, kdybych mohl sbourat hradby na 0 a tím si zajistit snažší záchranu při případné kolonizaci. Proč bych ale měl být šizenej na výstavbě svého města. Nemohlo by tu být něco, co by se dalo postavit aniž bych tím zvýšil obranyschopnost města? Nejlépe něco, co by tuto obranyschopnost ještě snížilo?
Vizualizaci po mě nechtějte, fakt žádný obrázky - tyto "antihradby" by byly ve hře tam, kde jsou nynější hradby. V senátu by výběr byl nastaven tak jako u divů města.
 

Thasoss

Grepolis tým
A co kdybys takové město bránil, resp. dobýval? Hm? :) A na co "antihradby" které by byly dobré jen pro starý dobývací systém? Ovlivnilo by to až moc rovnováhu hry... ale uvidíme, co ostatní na to.
 

DeletedUser7382

Guest
Tak příkopy, které by jakoby "ztížily přístup obléhajícím jednotkám do města a ty pak budou při obraně města během obléhání/dobývání proti protiútokům oslabeny." Ale to je asi blbý, co mě napadlo, až tak logické to není a už vůbec nevím, jak pak okecat nevýhodu pro tebe ve fázi obrany města. Nebo něco, co by demoralizovalo obléhatele nebo co by zvýšilo odboj obyvatel města (podobně jako povolání milice), kvůli čemuž by byla snížena obranyschopnost města proti osvobozovacím útokům.
Hodilo by se to třeba pro ohnivková a birková města a i pro města s útočnou pěchotou, protože tam hradby při obraně nejsou zapotřebí, pokud nestihnete nacpat obrannou armu před koldu. Jen ve městech s obrannou armou je lepší mít hradby, protože s ní vždycky uhneš a vrátíš je těsně před koldu, ne za ni, kam už patří útoky. "Antihradby" by mohly být lepším využitím obyvatel města než když nepostavíme hradby a volné obyvatele použijeme na víc jednotek (jako v případě ohnivkových měst).

Nevím, jestli to ve hře chci nebo ne, mohlo by to právě hodně ovlivnit rovnováhu hry, ale podle mě to do hry stejně zavedeno nebude. :-/
A jak trefně píše Thasoss, tato "budova" města by mohla ve hře fungovat jen na světech se starým dobývacím systémem, navíc to pro hráče není jen pozitivem, jak to v návrhu popisuješ, ale také negativem, pokud budou hráči sami cizí město dobývat.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
no já osobně bych spíše navrhoval výzkum "otevření bran města" - to by dělalo to, že by při kolonizaci obyvatelé města "otevřeli" brány (a tím deaktivovali hradby) :)
 

DeletedUser

Guest
tak to už souhlasím (s výskumem otevreni bran), ale neco jako anti-hradby urcite ne.
 

DeletedUser7382

Guest
Ten nápad s výzkumem Otevření bran města se mi líbí více, je to nápadité, logické a je praktičtější přidat další výzkum, než mít možnost bůhvíčím nahrazovat hradby. Ale ty "antihradby" bych zase bral s rezervou, nemusí to být přímo budova tohoto typu, možná tím myslel "něco jako antihradby", i když k tomu měl určité důvody.

A v popisku takového výzkumu, případně budovy (jsem spíš pro výzkum), by mohlo být, že výzkum při obléhání/dobývání zvýší odboj obyvatel města, kteří otevřou jeho brány, a tím sníží jeho obranyschopnost proti osvobozovacím útokům. Byl by to prostě takový efekt způsobený výzkumem jako obdoba milice (ta ale město brání běžným způsobem). Bylo by to dobré pro města zaměřená na určité jednotky, kde se nestihnete načasovanými podporami bránit, ale můžete časovat z toho samého města za koldu a osvobozovat.

Ale nesmíme zapomenout na to, že by to mohlo hodně narušit rovnováhu hry. Takže v rámci zkvalitnění návrhu jsem pro návrh jedině v případě, že tento výzkum (příp. budova) nebude hradby zcela vynulovat, ba dokonce převracet jejich účinek ve prospěch osvobozovacích útoků. A navíc ve městě, kde by to bylo vyzkoumáno, by z toho musela vyplývat i nějaká nevýhoda vlastníka města při jeho běžné obraně. A obojí by bylo moc hardcore a bylo by to i proti logice toho výzkumu. Stačilo by, kdyby ten výzkum při obléhání oslabil obranu města o 10-20 %. A ten výzkum by fungoval jen u starého dobývacího systému a nacházel by se až na konci stromu výzkumu v akademii hned pod výzkumem dobývání (ne vzpoury).
 

Thasoss

Grepolis tým
Nicméně u starého dobývacího systému se už nachází jeden výzkum - Demokracie - který prodlužuje dobu dobývání města... :) Takže stačily by na to vůbec body?
 

DeletedUser7382

Guest
Jo, to jsem zapomněl napsat. Máš sice pravdu, ale už teď si hráči musí mezi výzkumy vybírat, často mi ještě nějaké ve městě zbudou, tak je ještě rozhodím do nějakých užitečných výzkumů, jindy je to ale s výzkumnými body jen taktak na hraně, i když mám jen ty důležité a žádné zbytečné výzkumy podle zaměření města. Nemuselo by to ale stát moc výzkumných bodů, dobývání a kolda dokonce nestojí žádné, to je sice něco jiného, ale zároveň je to obdoba. Hlavně by takový výzkum musel stát hodně surek.
 
no u toho výzkumu by to tomu vlastníkovi nevadilo - otevírali by hradby jen proto, že by chtěli být osvobozeni od kolonizace, takže vlastníka by to nijak nepoškozovalo. :)
 

DeletedUser

Guest
určite ne, myslím že nato stačí výskum demokracia. to by potom nemali hradby vôbec smysl, a krom toho by to tú hru dosť zničilo, nebola by v rovnovahe, vždy je potrebné aby obtiažnosť pri dobývaní a bránení mesta bola rovnaká. Lebo ked majú obranci výhodu, dopadne to ako na KA, kde každý dobýja len a len barbarky, a útočné jednotky by nemali smysl. A boje tam skoro niesú, keby zas bolo útok jednoduchý obrana zložitá, tak by zas museli hráči byť 24 hodin on-line aby vedeli zareagovať ked sa na nich útočí, čož je tiež nereálne, totiž by to vôbec nebolo o bojovaní ako celkovo, ale len o útočení, a obranné jednotky by zas nemali smysl.
 

DeletedUser7382

Guest
Přesně jsi vystihl, jak by to narušovalo rovnováhu ve hře. A máš pravdu, že k tomu jen už tady demokracie, aby se dobývání prodloužilo a bylo více času na případné osvobození. Takže s tebou naprosto souhlasím. Viz toto:
[SPOIL]
... Ale nesmíme zapomenout na to, že by to mohlo hodně narušit rovnováhu hry. Takže v rámci zkvalitnění návrhu jsem pro návrh jedině v případě, že tento výzkum (příp. budova) nebude hradby zcela vynulovat, ba dokonce převracet jejich účinek ve prospěch osvobozovacích útoků. A navíc ve městě, kde by to bylo vyzkoumáno, by z toho musela vyplývat i nějaká nevýhoda vlastníka města při jeho běžné obraně. A obojí by bylo moc hardcore a bylo by to i proti logice toho výzkumu. Stačilo by, kdyby ten výzkum při obléhání oslabil obranu města o 10-20 %...
[/SPOIL]
 
Nahoru