• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Nové zakončení světů

  • Zakladatel vlákna DeletedUser12305
  • Vytvořeno

DeletedUser12157

Guest
Předpokládám,že by případná změna platila až od nových světů...? nee?))
 

DeletedUser12896

Guest
Tuhle hru hraji takřka od začátku a všechny takzvaná vylepšení jsem překousl. Ale tak dlouho se chodí ze džbánem pro vodu až....dál už to znáte. Tohle bude pro mě závěrečná. Není nic jednoduššího jít hrát jinou hru a peníze kterými jsem podporoval tuhle hru nasypat jinam. Tlačí to slučovat se do mega aliancí a to už veškerá hra ztrácí kouzlo. Aktivní hráči budou na hřbetě táhnout spoustu domkařů jen kvůli městům??? Kam dál to chcete dovézt ??
 
Zdravím, ať už jsou divy nuda nebo ne, důležité je co jim předchází. A to jsou měsíce budování silného kolektivu a uceleného území. Bez toho žádná ali divy nepostaví a nevyhraje. S novým systémem, bude stačit, že po spuštění éry dominance, se hráči s nejvíce městy napříč aliancemi domluví a spojí do jedné aliance. Těch 14 dní to už nějak udrží (i když budou roztahaní po celé mapě).
Podle mně, aby mělo vůbec smysl hrát, by dominace ali měla být nějakým způsobem územně vázana.
 
Naposledy upraveno:

Thasoss

Grepolis tým
No, tahle vázanost na území se už mezi vývojáři diskutuje.
S novým systémem, bude stačit, že po spuštění éry dominance, se hráči s nejvíce městy napříč aliancemi domluví a spojí do jedné aliance
Nebude. Vše záleží na tom, jak (ne)bude hloupý Tým s nastavováním max. počtu členů v alianci. Jestli ho třeba bude zajímat velikost a celkově stav komunity, nebo ne. :)

@Beňiss No, kdo ví. Jelikož ale dominance není v rozporu se strategií, tak proč to nestřelit i na už spuštěné světy?
 
Osobně se mi nejvíce líbil konec který byl ještě před divy na staré verzi (pokud někdo ještě pamatuje na "skórové" světy).
Tenhle konec bych brala klidně zpět.
A k divům a jejich výstavbě za BB - udělala bych to spíš ve smyslu že by aliance musela nejprve dosáhnout určitého počtu BB a po jejich dosažení by si pak třeba za polovinu ceny mohla postavit divy. To by byla asi nejlepší motivace k pořádným bitkám.
Dominance, no, zní to zajímavě, ale nějak si to v reálu neumím představit. Bude to jen o přetahování hráčů, podrazech a nevyspání se, protože v noci se dá získat nejvíce měst.
 
Není to tak dlouho co jsme se o tom bavili s iUnstoppablem, zavzpomínali jsme si na první verzi Grepolisu, kde se ještě divy nestavěli, hrálo se na skóre. Ale nepamatuji se, že by ty světy byli nekonečné, takže jak se tedy končilo? Už je to tak dlouho, že si to ani nevybavuji.
 
Největší řež by byla, kdyby se divy stavěli postupně za alianční skóre.
Příklad:
Aliance dosáhne 500 000 BB - otevře se možnost postavit 1. div
750 000 - 2. div
1 000 000 - 3. div
atd.
Divy by si mohli aliance vybrat - které posílení z divů chtějí čerpat, případně který na ně zbyde :D
To by byly řežby o to co nejdříve dosáhnout požadovaného skóre a zabránit soupeři aby měl kompletní ostrov kde by mohl stavět svůj div :D A pak sundávat ostatním jejich divy aby aliance mohla vyhrát :D Jaj, úplně to vidím
smiley_emoticons_viking.gif
 

Thasoss

Grepolis tým
Před divy prostě žádný konec nebyl.
A vývojáři to nechtějí vázat na bitevní body, protože ty si člověk může nahánět i sám na sobě... i když i to je v plánu omezit.
 
No jo, dobře, tak nebyl. Paměť mi sice ještě slouží, ale tohle si už fakt nepamatuji. Nebo jsem pak skončila a šla jinam. Už fakt nevím.
No, pokud by vývojáři zamezili dělání si bodů sami na sobě, tak by to šlo. Ale že si budou hráči darovat body navzájem už asi nijak neovlivní :/ Nevadí, nechám si to jako krásnou představu
smiley_emoticons_steckenpferd.gif
 
Musím uznat, že tenhle přepracovaný návrh už vypadá zajímavě. Líbí se mi především varianta s divy světa, přínáší víc strategických možností, bude to větší zábava. Pár věcí mi na tom ale stále vadí. Například nemožnost vzít si dovolenou. Chápu důvody proč to tak je, ale v životě se může stát cokoliv. Je to jen hra, ale je škoda aby životní situace jednoho z hráčů zničila roční snažení dalších např. 50 členů celé ali. Dále, hlavní taktikou pro dominanci bude přetahování hráčů - a to se mi na celém návrhu vadí ze všeho nejvíc.
 

Thasoss

Grepolis tým
Tak shodneme se na tom, že taková situace je vzácná. A že by někdo jako vítěz měl být dostatečně schopen na takovou nenadálou situaci reagovat. Taky nevidím moc důvod, proč by jedna životní situace někoho měla ohrozit roční snažení všech. Ono co si budeme povídat - světy remizované nejsou.

Takže když už mi by mi něco vadilo, tak nejvíc to, že vítězství bude takový vedlejší efekt. Nebude zapotřebí na něj vykládat nějaké speciální úsilí. Prostě stačí celou dobu makat.
 
No bojím se, že to právě ne... Rozhodující bude, komu se podaří ve správnou chvíli přetáhnout hráče s hodně městy.
 

DeletedUser10231

Guest
5 let hraji divoké kmeny ze kterých tenhle nápad přišel a nesetkal jsem se situací kterou tady popisujete, většinou proti sobě jdou dvě poloviny světa a jdou si po krku takovým způsobem že aby někteří z nich vydrželi týden spolu s původním nepřítelem není moc pravděpodobné, i když spousta lidí nemá vyloženě charakter tak málo kdo stojí o výhru za kterou si ho druhá polovina světa kterou zradí bude pamatovat navždy ve zlém a nikdo mu už nebude věřit.
 

DeletedUser5497

Guest
Musím říct že ta dominance se mi líbí stále více a více, omezení platné oblasti je skvělý nápad jak zachovat možnost zakládat města a neovlivnit tím průběh snahy aliance o ovládnutí světa. Moc se mi sice nelibí nemožnost zapnutí dovolené pouze pro top alianci, myslím že aliance, která je schopná dobýt větší část území, o které se bude hrát by měla být schopná ho udržet i bez režimu dovolené, nevím proč by se potom měli uchylovat k takové srabácké taktice. Pokud se to ovšem bude týkat jen období 14 dnů, kdy aliance bude mít splněny podmínky pro výhru světa, tak to chápu a dá se to nějak přežít.

Doufám že do toho ještě nějak vhodně zapracujete i ty divy světa, to by bylo super. K tomu mě napadá, že by mělo být omezení pro výstavbu divů pouze na platných ostrovech. Tím by se určil čas, kdy by bylo možné divy začít stavět a všechny aliance by měli dost času se na to připravit.

Jinak dost pochybuju že se budou světy s tímto systémem vyhrávat prostým přetahováním hráčů, ani že by se najednou top hráči světa spojili do jedné aliance. Většinou je i tak dost obtížné udržet hráče v alianci pohromadě, natož kdyby se slepili dohromady z lidí, co proti sobě bojovali po celou dobu běhu světa. Podle mých zkušeností spolu ti lidi prostě nevyjdou a ani nebudou mít zájem se spojit. Často mezi nimi bývá velká nevraživost za noční útoky, chování a urážky ve zprávách, atd ...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12811

Guest
příjde mi to trochu divné ....lepší by bylo udělat svět,kde se bude hrát roky do posledního muže a vyhraje ten lepší a ne ten co se jen veze s ostatníma ...viz Kingsage..... ale to by dle mého pro Vás bylo špatné,jelikož by z toho nebylo tolik "prašulek" :)... ale pro hráče je to lepší pak se teprv ukáže kdo umí bojovat a jde si za svým :)....
smiley_emoticons_mttao_wassermann.gif
 
Nahoru