• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Obranné X útočné město

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser11760

Guest
Ahoj všichni,

ráda bych se zeptala zkušenějších...Mám nyní jedno jediné základní město, které je samozřejmě z části útočné a z části obranné. Ráda bych však druhé město měla např. pouze obranné. Jde nějakým způsobem přesunout obranné jednotky z 1. města do 2.? A nemyslím pouze formou podpory, ale prostě je trvale umístit do druhého města.

Děkuji za odpověď,
blanule13

edit: Pardon, teď jsem zjistila, že jsem příspěvek vložila do špatné sekce, zatím ale nevím, jak ho smazat. Předem se omlouvám....
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
onto někdo přesune za tebe a taky ti hned oznámí, že se ptáš na něco na co je tady určite odpověd:)
ne jednotky můžeš poslat jen na podporu, žádný výměna vojsk mezi městy tak aby se dala v novém městě používat tu není:)
 
úniverzální město se ti bude hodit i do budoucna, protože s kolkou je dobré posílat jak utočné, tak i obranné. a jak získáš druhé město, tak máš hned odměnu 50 mečů a poté 50 luků, které máš jako základ pro deffovou základnu....
 

DeletedUser

Guest
ritaben blbější radu pro začatečníka sem neslyšel největčší *vulgarismus* je nedat městu jeho účel a jen lamy posilaj def s kolkou mixlou s ofkou když už tak at si tam udělá vozy a triremu což je obrana použitelná jako útok bytt znám dost lam co použivaj vozy k útoku :-D a triremy též
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7382

Guest
Přesně. Proč mít v útoku s koldou obranné jednotky, které jsou v útoku na město strašně slabé a budou mít hned v této počáteční fázi zbytečně velké ztráty, a zároveň proč mít při obraně koldy útočné jednotky strašně slabé v obraně. Než takový vzájemně se oslabující mix je efektivnější buď pořádně jedno, nebo pořádně druhé, nebo ještě lépe hoplíty, vozy a trirémy (což jsou univerzální/obojetné jednotky, tím se dá projít náhodnou malou obranou nebo si krýt záda i proti případnému malému útoku), protože pouze účinný útok (ohnivky, praky, jezdce, příp. hoplity) má na starosti předcházející čistka, pouze účinnou obranu (birky, šermíře, lučištníky, příp. vozy) mají na starosti následující podpory, které by měly během několika vteřin za koldou dorazit.

Hoplíti jsou sice univerzální, ale není lepší varianta, jak doplnit skladku útoku o poslední, bodný typ. Vozy jsou slabší v útoku než hoplíti, takže vlastně v útoku zbytečné, oběma se ale dá doplnit obranná kombinace. Trirémy jsou sice univerzální (stejně dobré v útoku i obraně), ale jednotlivě jsou daleko lepší ohnivky a birky. A v prvních městech je ještě z části přípustný mix různých jednotek, ale pak už by se to mělo trochu vyprofilovávat, vždyť výzkumných bodů v každém městě je omezený počet a je možné pořádně zkoumat jen některé zaměření.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
jo ale já mluvím o univerzálním městě s kolkou... tady se předpokládá, že když sedá, tak by mělo být město čisté... čili utok jen pro jistotu, ale obránce má možnost skočit za ni (mluvím o dobývání, vzpoura to neumožnuje) a ne vždy se ti podaří načasovat deff sekundu za kolku... proto ta deff u kolky...
 

DeletedUser

Guest
jak chcete radit s prvním dobýváním,když nevíte základní informace:
1.jsem na ostrově a v okolí s aktivníma spoluhráčema co pomůžou?
2.je dané město (a hráč) aktivní?
3.je členem aliance se silou v okolí?
4.jaký je dobývací systém?

To jsou dle mně základní údaje co musí ,,hráč radič,, znát,dle nicků jste všichni zkušení a otřískaní harcovníci a zapomínáte na to,že vy znáte,ale nováček ne a proto se vás ptá:)))))))
 

DeletedUser7382

Guest
Ritaben: No jo, vím, o čem píšeš, já a Andilek o tom píšeme přece taky. :cool: A co když si někdo nenačasuje útok za koldu (těsně před první následující podporu), ale podporu těsně před koldu (že se vyhne předcházejícím útokům a narve toho co nejvíc před koldu)?

Challenger: No vidíš, to už mě fakt ani nenepadlo. :D Tak to by nám nejdřív na ty 4 otázky měl odpovědět ten, kdo se ptal, abychom mu mohli poradit konkrétně v jeho situaci.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru