• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Online-Offline

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Koncept: Návrh se týká toho, že by v přehledu aliance v záložce členové byl zelený kroužek-online nebo šedý kroužek-offline. Určitě by to bylo pro všechny přehlednější než poslat oběžník a že pokud by tam hned byl status otevřeno tak je online. Kdybyste se jenom podívali do záložky členové tak byste hned věděli

Důvod: Uvedl jsem v konceptu

Detaily: Bylo by to v záložce členové hned za nickem mohli by to vidět všichni členové

Grafika:X

Rovnováha: Nijak to hru nemění jenom ji trochu ulehčí

Podvádění: Kdyby to bylo u všech hráčů tak by věděli kdy můžou zaútočit, takže jenom v alianci kde na sebe neútočíte (aspoň v to věřím)

Závěr: Doufám že se vám bude můj návrh líbit hodně by to všem v alianci pomohlo ;)
 

Thasoss

Grepolis tým
Vedení aliance to zase moc nevyužije ;) spíš bych to vedl tím směrem, že by si sám hráč navolil, kdo by viděl jeho přítomnost. Ale počkáme i na vyjádření ostatních, hlavně pak na moderátory :)
 

DeletedUser7382

Guest
Mám na to stejný názor jako Thasoss, takže bych spíš nesouhlasil.
 

DeletedUser

Guest
Vedení aliance to zase moc nevyužije ;) spíš bych to vedl tím směrem, že by si sám hráč navolil, kdo by viděl jeho přítomnost. Ale počkáme i na vyjádření ostatních, hlavně pak na moderátory :)

Jo jako že by bylo v nastavení: Zvol si hráče, kteří můžou vidět tvoji přítomnost. A vy byste si tam pak napasali hráče u kterých vám to nevadí a ti by se jenom podívali na váš profil a vedle nicku by bylo zobrazeno jestli jste online nebo offline.
 

DeletedUser7382

Guest
Tak co se týče těch konkrétních hráčů, kteří můžou vidět, jestli jsem online / offline (třeba hráči, se kterými spolupracuji a kterým věřím), s tím bych souhlasil. A tady by se to už možná využilo. :)
 

Thasoss

Grepolis tým
Ano, přesně tak jsem to myslel :) Když by to viděl kdokoliv v alianci, bylo by to velmi rizikové-přiznejme si, v kolika aliancích si člověk může být na 100% jist, že tam není špeh? Vždy se najde nějaké podivné individuum, vyjma tedy aliance složené jen ze členů, kteří spolu již mají něco odehráno a znají se. Pro úzký okruh členů (vedení aliance) by to mělo význam akorát tak na bleskové akce uspořádané a provedené třeba za hodinu, jináč ne-většinu aliance vždy tvoří obyč. členové, tudíž i ti disponují většinou největší silou (tedy pokud hráči ve vedení nemají půl miliónu a prostí do sta tisíc).
 

DeletedUser

Guest
Mozno by stacil kvalitnejsi aliancny chat. Nejake super vyrazne zvyraznenie toho ak niekto pise.
 

DeletedUser

Guest
Lidi,nechápu,proč vymýšlíte vymyšlené:) Možnost zobrazit moji off/on vypínám všude,kde se dá,nakonec vidíte mě snad online tady?
A na rychlý přepady a ali porady - neznám alianci,která by pro tyhle případy nepoužívala skype :)
 

DeletedUser

Guest
Tady na fóru to vymyšlené je ale ve hře ne a někomu by se to hodilo. Někdo totiž nechce někomu dát svůj skype.
 

DeletedUser

Guest
no,jestli někdo někomu nechce,určitě bude celej žhavej aby bylo vidět,kdy je off:)
nehledě k tomu,že není problém mít extra skyp pro hru.
 

DeletedUser6162

Guest
Takhle by bylo lepší:

Modré - nyní online
Zelené - neaktivní kratší než 2 dny (offline)
Žluté - neaktivní déle než 2 dny (offline)
Oranžové - neaktivní déle než 4 dny (offline)
Červené - neaktivní déle než 7 dnů (offline)
Zámek - zablokovaní hráči

Toto může vidět pouze "Zakladatel" nebo "Správce".
Pokud chcete, může se vytvořit oprávnění "Pozorování aktivit hráčů".
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Pepkasi, někdo třeba nechce aby ho bylo vidět online, ale někdo to chce a zároveň nechce nikomu dat skype.
 

DeletedUser

Guest
takže popořadě:
Modrá: velmi reálná možnost zneužití
Zelené až červené: V podstatě jen modifikovaný současný stav,nechápu proč měnit něco,na co je většina zvyklá
Zámek: Bylo probíráno už vícekrát,nikdo ti nedodá relevantní info o banech,můj názor je,že je to škoda,vedení ali by mělo vědět,koho mají ve svých řadách:(

Jinak:pokud "aktivní" hráči jsou opravdu aktivní,ozvou se ti v případě potřeby na OZ nebo fórum,pokud jsou aktivní jen naoko,neozvou se ti,ani když je "uvidíš",takže celý mi to připadá jako zbytečný.
 

DeletedUser6162

Guest
Kdo nechce vidět zámek, nastaví v nastavení a mu modré nebude nikdy vidět (jen zelené, žluté, oranžové, červené, zámek).
 

DeletedUser7382

Guest
Co se týče skypu, tak ho mám, ale pouze na nakouknutí a pak ho zase vypínám. Doba online na skypu nemusí být u každého doba online ve hře.

Pepkasi, vymýšlíš už vymyšlené a ještě to celé překopáváš. To, cos "vymyslel", je už součástí pravomoci správců a zakladatelů, ti vidí, jak je na tom kdo s aktivitou. Přidal jsi akorát oranžovou a ta modrá už teď znamená, že má daný hráč aktivovanou dovolenou. Vlastně to už moc nesouvisí s původním návrhem, my řešíme, jestli má být vidět, kdo je právě teď online, a to bych jako automatickou pravomoc správců nedával.

Ale zpět k původnímu návrhu, já bych s ním docela souhlasil. Původní nastavení by bylo, aby nikdo z ali nemohl vidět, jestli je zrovna teď online. A kdyby chtěl, mohl by vybrat konkrétní hráče v alianci, kterým věří a spolupracuje s nimi, aby to oni vidět mohli. To může napomoct rychlé spolupráci. A jestli tuhle možnost bude hráč dávat těm, kteří to vyslepičí, je už jen jeho věc, protože měl dát možnost jen tomu, u koho si je jistý.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
ale mohlo by to být i u všech hráčů světa, protože někdo i dovolí aby ho bylo vidět u spojenců a nebo taky u hráčů s kterými má domluvenou DoN
 

DeletedUser8856

Guest
Já bych byl pro. No já jako správce v ali bych to právě využíval. Dá se s tím dobře pracovat.
 

DeletedUser8856

Guest
Takhle by bylo lepší:

Modré - nyní online
Zelené - neaktivní kratší než 2 dny (offline)
Žluté - neaktivní déle než 2 dny (offline)
Oranžové - neaktivní déle než 4 dny (offline)
Červené - neaktivní déle než 7 dnů (offline)
Zámek - zablokovaní hráči

Toto může vidět pouze "Zakladatel" nebo "Správce".
Pokud chcete, může se vytvořit oprávnění "Pozorování aktivit hráčů".

toto je řešení které bych podpořil. A jak by se to dalo zneužít ? Když to uvidí jenom správce. A opravdu si myslím že by se to vedení aliance hodilo. Myslím že to neuškodí a využije se to. :)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru