• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Převzetí města ve Vzpouře

Thasoss

Grepolis tým
Zajímalo by mne, jak obvykle dobývate polis v dobývacím systému Vzpoura.
Zde je pár informací+nějaké to doporučení, ale nikoli taktika jako taková.

[SPOIL]Vyvolání vzpoury
Při pokusu vyvolat vzpouru byste měli poslat 3-4 vlny útočných vojsk (mnoho, mnoho vojáků navržených tak, aby zcela přemohli městskou obranu) a všechny útoky by měly být označeny jako vyvolání vzpoury, takže i když jen jeden projde, vzpoura bude spuštěna.
Udržujte dobývané město čisté bez jednotek
Vzhledem k tomu, že obránce má kontrolu nad svým městem, i když vzpoura nastane, budete muset posílat pravidelné čisticí vlny, aby bylo město bez obrany v době, kdy dorazí kolonizační loď.
Kolonizační loď
Budete chtít, aby vaše kolonizační loď dorazila co nejdříve po uplynutí prvních 12 hodin. Lhůta 12 hodin se neliší od běžného času na světě, a je nezávislá na rychlosti herního světa.
Vzhledem k pomalé rychlosti kolonizační lodi budete pravděpodobně muset poslat kolonizační loď ještě předtím, než dorazí útoky označené jako vzpoura.
Kromě toho se budete muset ujistit, že obránce na poslední chvíli nedostane podporu do města, takže byste si měli spočítat, aby před vaší kolonizační lodí dorazila ještě jedna vlna čistícího útoku, protože v opačném případě se může stát, že vaše kolonizační loď narazí na obranu a převzetí města neproběhne.
A pamatujte si, jakmile vaše kolonizační loď je deset minut z přístavu, dosáhli jste bodu, odkud není návratu, a je třeba pokračovat s dobytím, jinak ztratíte docela cennou kolonizační loď pro nic za nic.
Poté, co jste si podmanili město
Jakmile budete mít dobyté město, bude existovat velké množství věcí, které je třeba udělat, než se v daném městě usadíte.
Výzkumy
Někdy jste si podmanili město, kde předchozí majitel zkoumal některé věci, které považujete za bezcenné. Ve snaze vyřešit tento problém musíte použít bod kultury, takže buďte velmi opatrní při resetování výzkumů.[/SPOIL]

Vyvoláváte vzpouru všude, kde to jen jde, nebo jen v určitém výběru a počtu měst? Nebo se na nějaké falešné vzpoury vykašlete a nerozptylujete síly?
 

DeletedUser

Guest
no já vyvolala vzpoury v hodně městech, na cílové se připravila, základ vědět, kdy hráč není u hry a tehdy načasovala kolku i do bonusu, spoustu útoků před kolku, nějaké i do ostatních měst a po převzetí se mi líbilo koukat, kdo všechno mi posílá podpory a někdy vydrželi i několik dní než obráncům došlo, že město má jiného majitele :)
 

DeletedUser5002

Guest
Prostě čím víc, tím líp a pak už je to kafemlejnek.
 

DeletedUser

Guest
Grepolis jsem začal hrát úplně ze začátku, tuším, že Grepolis začal na konci února a v květnu vznikl tento nový způsob dobývání.

Matně si ale tento způsob pamatuji, využíval jsem to mnohokrát, teď celkem nedávno jsem začal po té době hrát, takže to určitě začnu využívat.

Každopádně chci říct, že tento způsob je dobrý, když se zpřístupnil, tak jsem ho využíval hodně často na světě Delta (myslím) dokud jsem neskončil :)
 
Nahoru