• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Pisálci sobě.

DeletedUser

Guest
Zdravím,
grafici se tu už vesele radí a my furt nic, tož povídejte :] Co je vaší silnou a co naopak slabou stránkou? Máte nějaký fígle, rituály, prostě něco, bez čeho si psaní nedokážete představit? Jaké máte zkušenosti? Máte za sebou kurs tvůrčího psaní, nebo alespoň knihu?

Začnu

Silnou stránku u mě nechť posoudí sám čtenář, naopak slabou stránkou jsou jména a názvy + přímé řeči.
Fígly.. asi nic, co by stále se o to podělit.
Rituály.. Psaní = Landa, jinak to nejde. Musí mi pořádně řvát do ucha, k tomu kafe a řádky jedou jeden za druhým :]
Co se zkušeností týče, tak kromě soutěžní povídky, jedné ihned smazané povídky a nově "noname projektu" nic takového, ale půldruhého roku jsem tvořil recenze mobilních her. :]
 

DeletedUser

Guest
Nooo tak silná stránka nevím, slabá rozhodně ty názvy ošklivé :D a ještě některé slovní obraty.

A můj fígl? Pustím li Lordy naplno do sluchátek, donesu si minerálku a pak to jede.
 

DeletedUser

Guest
Silná stránka v mých povídkách..to bude nejspíše děj, který jen tak nikoho nenapadne :D. Slabou stránku vidím ale naopak v tom, že né vždy povídku dopíšu... Fígl.. ono záleží jak kdy, někdy přemýšlíte a přemýšlíte a stále nic, potom Vás najednou napadne věc, která je i mnohem lepší, u mě to záleží na situaci..někdy muzika a píše se samo, někdy zase klid. Lekce tvůrčího psaní jsem se ještě nezúčastnil :D a nevím, jestli někdy ano. Každopádně stačí si text zhruba rozčlenit nrbo tomu někdy nechat volný průběh..Tohle je opravdu různorodé.
 

DeletedUser

Guest
No, silná stránka si myslím, že je u mě v názvech a jménech a umím se pohybovat a vžít do lidí žijící jak ve městech tak ve vesnicích:-D. Slabá naopak je ta, že nemám tolik zkušeností v mnoha směrech (moře, divoké země atp), což jsou pro mě zatím uzavřené děje, které bych rád doladil :p.

Jinak rituály jsou jednoduché: Pustit si nějaký rock/metal atp.(Darkseed, XIII.St,Gorgoroth, manowar, slipknot,Korpiklaani...), zapálit svícen, mít po ruce šňupák a big shock či jinej energy drink :).
Fígly: No, jediné, co mi připadá jako skvělej nápad jak vymyslet originální název je určit si písmenko, na které to bude začínat a pak už jen nechte promluvit kreativitu a zkoušejte dál různá písmena.
 

DeletedUser4068

Guest
Souhlasím s rituály...bez těch to nejde:D Taky mě inspiruje hudba. Mám za sebou několik literárních počinů. Krátké povídky ze světa Mutant Chronicles a pak několik povídek bohužel nedopsaných:D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
I tak to je určitě velký úspěch :). Tohle je sen každého začínajícího spisovatele (včetně mně) ;)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2964

Guest
smrt

Mozna , ze je morbidni zabit vetsinu postav, ktere jsem stvoril ve svem dile.Lec preci taky je kolobeh zivota.Neco umre aby neco noveho mohlo zacit.
 

DeletedUser

Guest
Já dokážu vymyslet perfektní příběhy, hezky si je představím ale když mám něco napsat tak si s tím newím rady :)
 

DeletedUser

Guest
Dnes jsem napsal 1500 slov což je můj rekord, ale nakonec jsou z toho jen 3 odstavce :(
Jinak rituál mám jenom jeden a tím je klid a ticho, když si pouštím hudbu tak se nesoustředím na psaní ale na hudbu
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Jakože jsi 1500 slov udělal do 3 odstavců, nebo si to osekal na 3 odstavce? :) Na množství nezáleží ;)
 

DeletedUser

Guest
Vím, že to sem nepatří, ale chtěl bych poděkovat ppoldovi za ten nápad z agresivními kořeny :) Díky tobě mám úkol za jedna ;)
 

DeletedUser

Guest
Jinak jsem si dal pauzu, již po několikáté za poslední týden, takže se dá říct, že tu jednu zpropadenou kapitolu nestihnu ani do konce roku.

Vím, že už jsem to tady několikrát spal, ale čas jde dopředu a lidé se mění. Tak se mění i mé rituály a silné stránky - například jsem zjistil, že asi 75% času, kdy mám rozevřený Word a snažím se něco stvořit mám zároveň otevřený Google či Wikipedii a hledám potřebné informace, naposledy o medovině, které hlavní hrdina mého příběhu holduje.
Takže jedinou mou silnou stránkou je to, že to, co si vymyslím si dokážu sám se sebou zahrát, takže můžu popsat jednotlivé pohyby. Slabé stránky, těch tedy je, tak například to, že má rychlost psaní je asi tak 15 vět / hodina, chcete-li 100 slov / hodina, ale nejlépe vyjádřeno je to asi 3 řádky / hodina. I když na rychlosti nezáleží, docela mne to štve, jelikož než něco stihnu napsat tak většinu zapomenu a vymýšlím nový příběh.

Tak asi tak, no...
 

DeletedUser

Guest
Konečně jsem se trochu rozespal, stále však nemám vůbec představu o tom, co se bude dít v budoucnu :)

PS: Myslíš, že takové "hlavní" ulici se okolo roku 1000 mohlo říkat hlavní třída? Pokud máš jiné pojemnování, sem s ním, v těchto záležitostech mám trochu mezery...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Já měl vytyčenou hrubou kostru, když jsem začínal a teď vlastně spojuju body :)

Jinak "hlavní třídou" imo nic nezkazíš. (hádám, že myslíš nějakou důležitou "tepnu" skrz nějaké město)
 

DeletedUser

Guest
Jo, nějak tak. Ale snažím se ty dva odstavce nějak spojit takže tam ještě nejsem, no. Jinak, kdyby jsi měl čas, udělal by jsi mi alespoň takovou letmou korekturu první kapitoly? Nebo alespoň nějaký tip na dobrého korektora?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Hlavně když ti prostě do hlavy nic neleze, tak se na to pro ten moment vykašli a ne že tam budeš hodinu přemýšlet nad jedním řádkem. :) Pěkně si v klidu (a daleko od wordu) všechno promysli a pak, když si k tomu sedneš, jen zapisuješ to, co se ti odehrává v hlavě. A teprve potom nějaké to škrtání (případné)
Pročti si zde
http://www.eldamar.ic.cz/index.php?kat_c=literatura
celý seriál "Chceme psát". Nemusíš to brát jako doslovnou mantru ale pomůže ti to. Když už nijak, tak se můžeš porovnat.
 

DeletedUser

Guest
Zabývám se současností, mám to detailně promyšlené tak 15 řádků dopředu, až se k tomu dostanu tak případné nesrovnalosti opravím a obě části spojím, s tím už mám zkušenosti, ovšem vymyslet děj, aby mě neobviňovali z plagiátorství... :)

Jinak seriál hezký a jsem na tom stejně jak ty :D:D:D
 
Nahoru