• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Velikost štěstí

Thasoss

Grepolis tým
Štěstí, důležitá veličina pro výsledek každého útoku. Jak všichni víme, pohybuje se mezi hodnotami -30% až +30%, obojí dokáže zamíchat kartami osudu útočníka či obránce...

Jaké s ním máte zkušenosti vy? Jste spíše šťastlivci nebo smolaři?



Pokud můj cíl je zabetonován, štěstí obvykle činí cca -24% až -30%. Když narazím na menší obranou a mám cca 70% ztrát z celkového počtu jednotek, štěstí se mi drží cirka od -16% až po 14%. Pokud projedu s velmi malými ztrátami, ne-li s žádnými, obvykle se držím mezi -5% až 28%. Více procent moc často nemám.
 

DeletedUser9040

Guest
Mám naprosto stejnou zkušenost, jakmile útočím do betonu v 95% procentech případů je štěstí výrazně mínusové, od -16 dolů (k -30%). To už podle mě není o tom, že nějaký server někde v Německu generuje štěstí.
Jakmile útočím na vesnice duchů, což jsou v podstatě body jen pro útočníka, není najednou problém mít štěstí až +28!!! Pokud útočím do slabé obrany je štěstí kolísavé, ale vzhledem k síle útoků už není štěstí tak podstatně, protože v tomto případě nehraje roli ani morálka.

Na světe Iota patřím k největším hráčům, co se týče počtu měst. Aby bylo možné takový počet měst spravovat je nutné si platit správce a jiné vymoženosti, jako kapitán a velitel. Pokud bych je neměl, tak jsou moje ztráty z útoků masivní a ve spojení s ne/štěstím dost neokázale velké.
A právě z pohledu správy měst a aktivity mě osobně přijde až neskutečně sprosté, proč drtivá většina útoků na protivníka, byť menšího, pro toho velkého útočícího a více aktivního hráče znamená, že má smůlu! Vysvětlení proto mám, ale nebude jej zatím zveřejňovat, abych nepobuřoval moderátora a správce. ;-)
 

DeletedUser

Guest
Me osobně přijde štěstí jako jeden velký výherní automat. Ale musím říct, že někdy se doopravdy zadařilo . A do mého útoku padlo velké . Osobně si myslím., že to je jen náhoda. A musím říct ,že i mě potěší když na mě útočí a útočník dostane nějakou pěknou mínusovou hodnotu. Paradoxně u všech co si kdy stěžovali na štěstí , že když bránily svoje město a útočník dostal mínus tak se to zdálo v pořádku
 

DeletedUser5002

Guest
Bohužel, dle mého, štěstí jen negativně ovlivňuje hru. Proč mám mít štěstí jen když o tom rozhodne bůhví co? Proč někdo má mít štěstí na mě a naopak já na něj ne. Co je štěstí? Shoda náhod, které skončí pro jednu stranu dobře a pro druhou špatně? Co rozhoduje o tom, jak to má být?
Já si prostě nemyslím, že to je štěstí. Já bych to spíše nazval neštěstí. Štěstí u mě je, když je rovno 0. Pak si řeknu, nyní bojuji fér!
Vše ostatní je jen zvýhodňování jedné, či druhé strany bez dalšího prokázání, že to tak je, čí nějakého důvodu proč to tam je.

Prostě to tak je, bez ohledu na to co jak je. A já si myslím, že i štěstí lze ovlivnit. Buď chybou, nebo podvodem. Taky se samozřejmě dá jít štěstíčku naproti ....
U tohoto štěstí v téhle hře si každý jen řekne .... no to jsem zvědavej, kolik zase budu mít smůly ....
 

DeletedUser4783

Guest
Jelikož mé jediné štěstí bylo to že jsem vydržel 3 dny po začátečnické ochraně, tak moc dobré zkušenosti s ním nemám...
 

DeletedUser

Guest
co si pamatuji ful utok štěstí hluboce v minusu a malý klamný utok plné štěsti, popřipadě, první utoky minus, smůla a až bylo čista a utoky se otáčeli bez boje max štěsti
 

DeletedUser

Guest
Mám s tím úplně stejné zkušenosti, jako Salupos.
 

DeletedUser9818

Guest
me se taky temer vzdy stane, ze fullka ma -20, ale je dulezity, ze j eto pro vsechny stejny
 

DeletedUser

Guest
největší štěstí má ten co to vymyslel,že ho neznám.-))))))
 
Nahoru