• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Zemědělské vesnice

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Koncept: Jde mi o to, aby bylo rozmístění zemědělských vesnic vyváženější. Už vícekrát se mi stalo, že jsem měl nejbližší třeba devět minut šermířem a druhou přibližně stejně, což je na začátku pekelně moc. Na Etě se mi bohužel stalo ještě něco horšího. Mám jen jednu vesnici 6 minut od sebe a druhá nejbližší je 25 minut šermířem. Vzhledem k tomu, že je na ostrově 5 hráčů, kteří to mají k 5 vesnicím nanejvýš deset minut, tak je něco špatně.

Důvod: Jde o to, aby měli všichni hráči ze začátku přibližně stejné podmínky pro rozvoj. Právě na začátku, kdy máte jen šermíře a budovy se staví velmi rychle, je důležitá rychlost při získávání surovin, a současný stav to ne vždy umožňuje. Tedy alespoň ne všem hráčům.

Detaily:
Na každém ostrově je 20 měst a 8 zemědělských vesnic. Navrhuji tedy, aby byly zemědělky generovány tak, že každý hráč bude mít dvě v dosahu nanejvýš deset minut šermířem. Zbylé 4 vesnice se rozdělí mezi čtyři skupiny po 5 hráčích a každá z nich se vygeneruje v průměrné vzdálenosti od těchto pěti hráčů.

Rovnováha: O tom snad není potřeba mluvit, celý tenhle návrh je jen o rovnováze.

Závěr: Omlouvám se, pokud to je opravdu technicky nemožné udělat, možná se na to dívám moc idylicky, přeci jen jsem laik. Ovšem, všechno jsou to jednoduché počty, přece nemůže být nemožné něco takového vytvořit.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Naprosto souhlasím, já mám na Etě nejbližší skoro 17 minut a druhou 18 minut vzdálenou :(
 

DeletedUser

Guest
mám stejný nazor. je to velmi flustrující a nekoho to může odradit od hraní.
dávám jasné ANO
 

DeletedUser

Guest
Otázkou zůstává, zda se vyplatí překopávat nastavení zemědělských vesnic. Blíží se nová verze a rábování/žádost o suroviny se tak zcela změní...
 

DeletedUser

Guest
Součet dob do všech vesnic na jednom ostrově je pro každého hráče stejná. Pokud je první dál u jednoho hráče než u jiného, ostatní má naopak blíž.
 

DeletedUser

Guest
Uznávám, že to samé mě napadlo, když jsem si přečetl seznam "zakázaných" nápadů. jenže změnou rabovacího systému přeci problém nezmizí. Ať to bude jakkoliv, pořád bude jakákoliv operace, zahrnující cestu z města do vesnice, trvat déle těm nešťastníkům, kteří budou mít stejný problém jako já.

PS: Jenom tak pro záznam, už nedokážu ani zdaleka naplnit kapacitu šesti šermířů, protože tu jedinou vesnici v přijatelné vzdálenosti rabují další čtyři hráči a síla je téměř na nule.

EDIT for Charon: Ano, to už jsem četl. Ale k čemu mi to je? Když má někdo u svého města 5 vesnic, tak je mu jedno, že zbylé tři má daleko. Bohužel, nefunguje to oboustranně. Až budu mít jezdce, tak si nebudu stěžovat, ale ze začátku, kdy ty suroviny potřebuji co nejrychleji, jsem neuvěřitelně znevýhodněn.
 

DeletedUser

Guest
Až bude nový farmící systém, tak ano, nejdřív budeš muset vesnici obsadit skrze jednotky, ale pak to bude fungovat na principu obchodu - jednotky ti zůstanou "doma" ve městě. A čas se tak zkrátí na dobu, která je přijatelná pro všechny. Momentálně je to opravdu náhodné a zřejmě tady nehraje žádnou roli nic jiného, než štěstí a náhoda.
 

DeletedUser

Guest
Ano, ale i ten obchod bude nevýhodný. Navíc podle toho mála, co jsem prolétl v Orákulu, bude možnost převzít vesnici, bránit ji atd. - to jsou další přesuny jednotek, které budu mít já a spousta dalších lidí mnohem delší.
Navíc až přijde 2.0, tak se bude pět hráčů (ano, možná některý z nich odpadne ještě před příchodem updatu) prát o jednu vesnici, zatímco za humny bude pět vesnic, které budou hezky rozděleny mezi dalších pět hráčů.
 

DeletedUser5002

Guest
K jedné vesnici to mam 13 minut a k ostatním 17, 19 a víc.
Zcela souhlasím, s předchozími příspěvky. Ale zase na druhou stránku, když jsem začínal jindy tak jsem taky měl třeba 2 vesnice 7 minut atd. Beru to tedy prostě jako smůlu, ale fér to rozhodně není.
 

DeletedUser

Guest
Tato nerovnovaha je len pocas prvych par dni. Ked uz mas 100 sermiarov tak ti moze byt jedno ako su daleko, preto ze ich aj tak stihnes denne vyrabovat vsetky.

A to com ci hrac vyhra alebo prehra tych par dni nerozhoduje a ani nema velky vplyv na rozdiel medzi ostrovanmi.
Ja mam vzdy taku smolu ze zacnem na ostrove a mam dediny najdalej zo vsetkych ale takmer vzdy som najsilnejsi na ostrove.

Ovela vacsi vplyv ma zvysena / znizena produkcia. Je blbe ked su okolo vas len 2 druhy ostrovov ktore sa striedaju a najblizsi 3. typ ostrovu je vyse 20 hodin cesty a aj to je plny hracov.

Dalsia vec co ma vacsi efekt ako vzdialenost dedin je obchod s dedinami. Ten je nerovnomerny.

Vzdialenost dedin je naozaj minimum.

Tieto nerovnosti su tu prave preto aby robili hru zaujimavejsou a strategickejsou.
 

DeletedUser

Guest
Obchod mě štve stejně jako tebe, ale vzdálenost tě ovlivní hned na začátku, a proto je tak důležitá. Když někdo dopadne tak, že má sotva jednu vesničku, kterou může rabovat, tak ho hra může omrzet velmi rychle. I já už několikrát uvažoval, že účet resetuji, protože nosit 10 kusů od každé suroviny je vážně ubíjející. Právě začátek je to nejkritičtější období, v té fázi hry mizí nejvíce hráčů - a proto je důležité, aby byl co nejvyváženější.

Navíc tyhle nerovnosti nedělají hru strategickou ani náhodou - jakou strategii mám asi tak vymyslet, když nemám suroviny ani na to, abych si vylepšil doly?
 

DeletedUser

Guest
Ne. To strategicke asi nebude.:D
Strategicke som uz myslel skor +/- produkciu na okolitych ostrovoch.

Vzdialenost ta ovplyvni na zaciatku ale nie velmi. Najhlavnejsie je vyrabat sermiarov a rabovat. Ta vzdialenost by mala byt po par dnoch minulostou. Ide hlavne o to ako casto si online aby si posielal utoky cely den. Toto rozhoduje.
 

DeletedUser

Guest
Problém je, že nemohu dělat šermíře, když nemám suroviny. A když šermíř stojí 95 dřeva, tak dejme tomu 30 nanosím během tří útoků a zbytek dohoní doly - a přesto, bude to trvat více jak půl hodiny a budu mít jediného vojcla, a to ještě za předpokladu, že budu po celou dobu online, abych mohl posílat útoky. Tohle není fér ani trochu.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
No vidis. Presne takto sa to robi. :D Druhy den uz budes mat viac vojackov a budes nosit viac surovin a dalsich vojacikov budes robit este rychlejsie.

1 sermiar za pol hodinu je tak akurat. Za 5 hodin mas 10 novych sermiarov. Dalsi sermiari sa ti budu robit uz len 15 minut. To za dva dni mozno stihnes spravit armadu aj 50 sermiarov a uz ziadny problem s rabovanim nebude. :D
 

DeletedUser

Guest
Ano, mezitím dostanu na pudel od ostatních a to všechno ještě za předpokladu, že nemám celý den na práci nic jiného, než posílat vojáčky do vesnic - tomu říkám zábava.:)
 

DeletedUser

Guest
Prave som dostal spravu na anglickom Grepolise, ze mi uz skoncila zaciatocnicka ochrana, ktora trvala tyzden. Je tam rychlost 1.

Ten ucet mam len na testovanie, nie na hranie. Kasarnu som drzal na leveli 1, aby som videl dobu treningu jednotiek na urovni jedna. Preto som nemohol stavat akademiu ani nic. Ani to nehram. 100 sermiarov som mal uz vcera. Mohol som vyrobit viac, ale vacsiu armadu neplanujem, je to len na testovanie. Normalne by som mal teraz uz aj akademiu aj desiatky lukostrelcov. O 3 dni typujem ze postavim chram.

Uz niekolko dni chodim rabovat dediny priemerne vzdialene 25 minut lebo blizsie dediny uz nemaju naladu. Prave som poslal tych 100 sermiarov na dedinu daleko 49 minut - predposledna nevyrabovana dedina na ostrove.

Najblizsia dedina je 8 minut. Druha 15 minut. Dajme tomu ze by som mal prvu dedinu 15 minut. Som si isty ze teraz by som minimalne robil vyskum lukostrelec.

Takze vidis ze sa to celkom da a ziadny vyprask medzitym urcite nebol, kedze som mal zaciatocnicku ochranu.:grepolis
Mozes si to overit na Grepostats:
testik

Vzdialenost dedin je minimum.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Vidíš, například na Etě je rychlost 3.:)

A navíc každý hrajeme jiný styl, já netrávím tolik času u hry, jako ty (podle tvých příspěvků), takže nemám možnost tak často brát suroviny - a navíc jsem utratil spoustu surovin za sklad, protože se každý den stává, že tu nejsem nejméně šest hodin a nechci plýtvat produkcí. Ale pak zase potřebuju suroviny rychle. Takže spoustu surovin, které ty jsi dal do vojáků, já dal jinam.

Ať tak či tak, je hloupost uvádět to na konkrétních případech, když se bavíme o obecné změně.
 

DeletedUser

Guest
Aka hlupost? :-O Ved som jednoznacne ukazal ze sa mylis. Ukazal som ze sa to da v pohode zvladnut na najpomalsej moznej rychlosti a dokazal som ti ze ani nezazijes ziaden boj. Dokonca som ti ukazal ako daleko sa da dojst pri tom najhorsom scenari.
Ak robis vsetko ako mas tak by si mal byt na tom minimalne tak ako v tom priklade alebo este lepsie.

Chyba nie je vo vzdialenosti k dedine. Aj ja som na to na zaciatku nadaval, ale potom som zistil ze to nerozhoduje.;) Moze to byt bud v tom, ze tu nie si casto, alebo ze nehras tak, ako by si mal.:p
 

DeletedUser

Guest
Četl jsi i to, co bylo nad tím. Ty jsi neukázal, že se mýlím, ale že je více možných scénářů.
Hra by měla být dělána tak, aby vyhovovala co největší možné cílové skupině, což má zahrnovat i ty, kteří tu nesedí 24 hodin v kuse, jako nějaký hlídací vlk.

Proč mi přijde, že všechny debaty s hráči, které mají tuhle délku, končí naprosto stejně...:-/
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
To co dokazal jeden hrac moze dokazat kazdy.

V tomto priklade bolo uveden technicke minimum, take ktore moze zastihnut hraca. Jeden hrac toto dokazal zvladnut. Obtiaznost moze byt iba lahsia. Ale schopnosti hraca mozu byt lepsie aj horsie. Ak to iny hrac nedokazal zvladnut, tak chyba nie je v hre lebo horsia obtiaznost ako je najhorsia uz byt nemoze. Horsi moze byt iba hrac.

Teraz o nikom nehovorim ze je horsi. Velmi vyznamne rozhoduje aktivita hraca, ktoru si bohuzial kazdy nemoze dovolit.

Vediet hrat znamena vediet aky sposob hry viest.
Aky sposob je ten najlepsi sa vravelo uz vela.

K schopnostiam hraca zaratajme obe. Byt aktivny aj vediet hrat.

V tomto konkretnom priklade: Ked ratam spanok, tak mam 9 hodin dole denne. Skola 7 hodin denne. Na zvysok aktivit mam 8 hodin denne (obed, zachod, sprcha, ulohy). Tam sa musi vmestit Grepolis ktoremu sa venujem urcite menej ako foru a urcite si radsej pospim dlhsie. Takto prebehol ten tyzden pod zaciatocnickou ochranou. Nebolo to 24 hodin denne.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru