• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Zrýchlenie cestovania jednotiek

  • Zakladatel vlákna DeletedUser9403
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser9403

Guest
Už se mně párkrát stalo, že jsem spoléhal na kouzlo "zrychlení o 30 %" a když jsem ho nahodil, ten čas neseděl. Teď jsem si to pohlídal a přesná čísla v konkrétním případě jsou:

Čas bez kouzla - 4:26:40 = 16000 sekund
Čas s kouzlem - 3:26:51 = 12411 sekund

Když z toho prvního času uberu 30 %, vychází mi 11200 sekund. Co přesně dělám špatně?
 

DeletedUser

Guest
Zkusim to overit, ale myslim si ze je to tak ze to pocita cistou dobu cesty - 30% - kartografie - majak,
Tudiz pokud vy jste pocital vychozi stav s kartografii a pouze vynasobil 0.7 tak to nemuze sedet.
 

DeletedUser9403

Guest
Kartografie ani maják v případě toho města nejsou.
 

DeletedUser

Guest
Test:

Cesta bez kartografie a majaku (ol) - 3:42:58 - 13378
Cesta kartobrafie bez majaku - 3:23:23 - 12203
Cesta bez kartografie s majakem - 3:14:52 - 11692
Cesta s majakem i kartografii - 2:59:53 - 10793

A to same s botou

Cesta bez kartografie a majaku (ol) - 2:53:15 - 10395
Cesta kartobrafie bez majaku - 2:38:11 - 9491
Cesta bez kartografie s majakem - 2:31:38 - 9098
Cesta s majakem i kartografii - 2:20:06 - 8406

Takze beru z5, odvolavam co jsem odvolal a slibuji ze to poslu nemcum.

Pokud tu je nejaky matematik a zkusi v tom najit nejaky system tak budu rad.

Jedine co me napada je ze bota nezkracuje dobu cesty o 30%, ale urychluje pohyb jednotek o 30%.
 

DeletedUser

Guest
uprimne, myslim si ze s logikou, ani s matikou na tom spatne nejsem, ale propocitat dobu cesty na vzdalenost dle tabulkove rychlosti a tu pak zvysit o 30% a zas prevedst na cas, to je na me moc (prace))))
 

DeletedUser9403

Guest
a dal si kouzlo před útokem?
Myslíš, že by se jakkoliv projevilo, kdybych ho dal po odeslání útoku?

uprimne, myslim si ze s logikou, ani s matikou na tom spatne nejsem, ale propocitat dobu cesty na vzdalenost dle tabulkove rychlosti a tu pak zvysit o 30% a zas prevedst na cas, to je na me moc (prace))))
Teď nerozumím, na co to je reakce. Absolutní čísla nebo vzdálenost jsou irelevantní. Podstatný je poměr dvou časů. I když připustím možnost špatného překladu, nevidím jinou možnost, než tyhle dvě:
t2 = t1 * 0.7
t2 = t1 / 1.3

Reálné časy neodpovídají ani jednomu z těch poměrů.
 

DeletedUser

Guest
Ad 1

Bota funguje JEN pred odeslanim utoku.
Takze je mozne z jednoho mesta poslat na stejny cas 2 utoky kazdy s uplne jinou dobou cesty. prvni bez boty, pak aktivovat botu a pote odeslat druhy.

Ad 2

nerekl bych. Kazda jednotka ma svou rychlost pohybu a pokud se tato zvysi tak to dle me neznamena ze stejnou vzdalenost ujde o 30% rychleji, ale ze za stejny cas dojde o 30% dal. A to bych rekl ze neni stejne.
 

DeletedUser9403

Guest
Stejne to neni, ani to netvrdim. Jen me napadlo, jestli tuto chybu neudelal nekdo na trase autor napadu > programator > autor ceske lokalizace. Neudelal. Chyba tam je, ale jina.
 

Thasoss

Grepolis tým
Na DevBlogu jsem se zeptal a po 5 dnech čekání (proto mírná prodleva v řešení tohoto dotazu, omlouvám se) se mi dostalo odpovědi, jak se vlastně počítá bonus k rychlosti jednotek.
Jednotky potřebují nějaký čas na přípravu, je to vždy 15 minut ÷ rychlost světa.

Tudíž při konkrétním příkladu:
• Svět rychlosti 2, jednotky cestují 25 minut;
• 15 ÷ 2 = 7,5 = čas potřebný pro přípravu jednotek;
• 25 - 7,5 = 17,5 = čistý čas cesty;
• v případě urychleného pohybu, který urychluje o 30%, vydělíme čistý čas cesty (výsledek z předchozího bodu) číslem 1.3 (17,5 ÷ 1.3 = 13,46 minuty), jinak vzoreček je 1 + (% bonusu ÷ 100);
• po spočtení výsledného času k němu připočteme zpět těch 7,5 minuty (rychlost 1 = 15 minut; 2 = 7,5; 3 = 5) = 20,96 minuty je výsledná doba cesty po aktivaci bonusu.
 

DeletedUser

Guest
Dotaz k těm 15 minutám- pokud potřebují vždy 15 minut, tak proč některé cesty drvají méně? Není to v nějakém poměru k délce faktické cesty.
 

Thasoss

Grepolis tým
No, dovolím si na otázku odpovědět otázkou... viděl si někdy, že by na dvojkovém světě výchozí cesta trvala, byť do vedlejšího města, pod 7,5 minuty? :)
 

DeletedUser7382

Guest
Počítám s tím, že datelx zjišťoval předem v okně odesílání útoku, jak dlouho by měl trvat (informativně), a pak ten čas neseděl.
Zkusim to overit, ale myslim si ze je to tak ze to pocita cistou dobu cesty - 30% - kartografie - majak,
Tudiz pokud vy jste pocital vychozi stav s kartografii a pouze vynasobil 0.7 tak to nemuze sedet.
A proč by se v tom okně odesílání útoku neměly do čisté doby cesty započítat bonusy jako zrychlený pohyb, kartografie a maják? A i kdyby ne a nevyšlo mu to, protože by sám nezapočítal bonus z kartografie, vyšel by mu pak přece delší čas cesty, než jak by to mělo být v reálu, ale u něj to bylo přesně naopak, protože doba cesty podle jeho výpočtů s odebráním 30 % vyšla kratší o 1211 sekund, než jak to pak ve skutečnosti vypadalo. (a to v tom městě kartografii ani maják nemá)
Jedine co me napada je ze bota nezkracuje dobu cesty o 30%, ale urychluje pohyb jednotek o 30%.
uprimne, myslim si ze s logikou, ani s matikou na tom spatne nejsem, ale propocitat dobu cesty na vzdalenost dle tabulkove rychlosti a tu pak zvysit o 30% a zas prevedst na cas, to je na me moc (prace))))
Vyjdu z tohoto vztahu:
s = v * t
s = (v * 1,3) * (t / 1,3) pozn: závorky jsem napsal jen kvůli názornosti
Rychlost je dráha dělená časem, délka dráhy je rychlost krát čas. Sice tady ve hře funguje asi jiné měřítko na porovnání vzdálenosti, ale čistě teorieticky proč by měl být princip jiný. Pak je úplně jedno, jestli ten efekt zkracuje dobu cesty o 30 %, nebo jestli zrychluje jednotky o 30 %, to jde ruku v ruce. Snížíme-li dobu cesty, rychlost musela být větší, přičemž vzdálenost je pořád stejná.
Kazda jednotka ma svou rychlost pohybu a pokud se tato zvysi tak to dle me neznamena ze stejnou vzdalenost ujde o 30% rychleji, ale ze za stejny cas dojde o 30% dal. A to bych rekl ze neni stejne.
Není to to samé, ale platí obojí, cos napsal... viz další vztahy:
s = v * t
s = (v * 1,3) * (t / 1,3)
tady je zase absolutní čas, který se nemění, místo vzdálenosti: 1,3 s = 1,3 v * t
Teď nerozumím, na co to je reakce. Absolutní čísla nebo vzdálenost jsou irelevantní. Podstatný je poměr dvou časů. I když připustím možnost špatného překladu, nevidím jinou možnost, než tyhle dvě:
t2 = t1 * 0.7
t2 = t1 / 1.3
Reálné časy neodpovídají ani jednomu z těch poměrů.
Jo, v tom máš pravdu. Ale přesto mám jednu výhradu... Zkus nějaké číslo vydělit 1,3 a pak zkus to samé číslo vynásobit 0,7. V obou případech vyjde trošku něco jiného. Tvá myšlenka je správná, protože je pravda, že vydělit nějakým číslem je to samé je vynásobit jeho převrácenou hodnotou (příklad níže). Ale 0,7 a 1,3 nejsou převrácené hodnoty. Správně je jenom dělení 1.3, ale násobit budeme jiným číslem. (to ale platí pro čas t, ale u rychlosti, na kterou má ten efekt ve hře podle popisku vliv, by to samozřejmě bylo obráceně a násobili bychom 0.7 a to druhé číslo bude zase jiné)
t2 = t1 / 1.3
t2 = t1 * (1 / 1,3) = t1 * (1,3^(-1)) = t1 * 0,77
převrácená hodnota 0,7 teda není 1.3, ale 1,43.
např.: teď aby to nevypadalo tak obludně: převrácená hodnota 0,5 je 2; od 0,8 je to 1,25; od 0,75 je to 1,334; od 1,5 je to 0,667
(pro názornost je dobré si to napsat ve zlomcích, kterými když vydělíme číslo 1, stejně jako když umocníme zlomek číslem -1, převrací se čísla ve jmenovateli a čitateli a ze 3 čtvrtin jsou 4 třetiny, to je ta převrácená hodnota, se kterou souvisí analogie násobení a dělení)
... Ale to není tak zásadní. Ani v tomto případě, s drobnou změnou čísla v jedné variantě výpočtu, nevychází délka cesty tak, jak by měla. Vyřešil to až Thasoss tím dotazem do DevBlogu.



A nakonec Thasoss:
Máš pravdu, taky jsem neviděl kratší dobu cesty, ale nikdy jsem nevěděl, čím to je. Jinak za sebe díky za ten vzorec, teď tomu rozumím. Sice nevím, co znamená ten čas na přípravu jednotek 15 minut/rychlost světa (možná jestli to nepotřebuje systém hry na zpracování útoku, fakt nevím, jen mě to napadlo), ale to mi může být vcelku jedno, hlavní je výsledná doba cesty, která se ve hře vždycky zobrazuje a která pod tento čas přípravy nikdy nemůže klesnout. A k tomu vzorci: zkráceně řečeno, ten bonus 30 % se nepočítá z celkové doby cesty, ale jen z čistého času cesty (což je celkový čas cesty bez té "15minutové přípravy", takže je to bonus jen z většiny délky cesty). Proto to datelxovi nevycházelo. Teď můžeme vyzkoušet, jestli to opravdu vychází a jestli vzoreček funguje. :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9403

Guest
Zkus nějaké číslo vydělit 1,3 a pak zkus to samé číslo vynásobit 0,7. V obou případech vyjde trošku něco jiného. Tvá myšlenka je správná, protože je pravda, že vydělit nějakým číslem je to samé je vynásobit jeho převrácenou hodnotou (příklad níže).
Už jsem se to snažil objasnit. Že 1/1,3 nerovná se 0,7, si uvědomuju, čísla mě tak trochu živí. Jen jsem uvažoval, jestli nějakou chybou komunikace mezi vývojáři nebo chybou překladu do češtiny nedošlo právě k tomu, že si dva povídali o zrychlení o 30 % a jeden si to vyložil jinak než druhý.

Po té úpravě ten čas sedí.
(16000 - 450)/1,3 + 450 = 12411,53846

Jen mám pocit, že je to zbytečně matoucí a zavádějící. Ono ke zmatení stačí to, že se do toho nepočítá ten maják. I kdybych chtěl ctít maximální snahu o "realističnost" (armáda se opravdu neuvede do pohybu v nulovém čase), to, že se ty koeficienty nepoužijí oba, smysl nedává. Jestli se to Němcům jeví jako moc velká výhoda, měli jinak nastavit ty hodnoty, ne vylučovat souběh.

Ale to už odbočuju jinam. Problém vyřešen, díky za zprostředkování.

edit: možná by bylo fajn, kdyby to mohl někdo napsat do wiki. Dík.
 

DeletedUser7382

Guest
ad 1: Aha, už ti rozumím. O tom jsi už psal v jednom příspěvku, ale nevěděl jsem, co přesně tím myslíš. I po uvážení, jestli si to zrychlení o 30 % každý nevyložil jinak, by to ale nevycházelo.

Ten vzorec jsem teda dal sem na Wiki.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru