• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Úpadek aliancí .ADW. a BROOKBROTHERS

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Prolog
Zdravím vás opět u blogu světa Lamdba.

Na dnešní článek jsem měl naplánovaný rozsáhlý rozhovor s jedním či dvěma hráči světa Lambda. Nicméně, v poslední době je možné pozorovat úpadek až přímo rozpad dvou aliancí světa Lambda (.ADW. a BROOKBROTHERS), proto jsem na poslední chvíli změnil téma a začal shánět informace od zainteresovaných hráčů, abych vám mohl poskytnout náhled na tyto změny z několika různých pohledů.
Jelikož mi fórum nedovolí článek delší jak 15000 znaků, musel jsem své komentáře (omáčku okolo) mnohdy zkrátit či úplně smazat. Škoda :)


Přeji příjemné čtení




Situace aliancí .ADW. a BROOKBROTHERS

Dnešní článek jsem pojal jako sběr názorů od co možná nejvíce stran zainteresovaných v těchto změnách.
Rovněž jsem z dotazování vypustil aliance, které proti upadajícím aliancím bojovaly jako jejich hlavní nepřítel. Nebudete o nic ochuzeni, protože jejich názor je vcelku jasný. Vše zapříčinil jejich tlak a povedené akce atd. Tomu se chci vyvarovat a raději nechat více prostoru pro vyjádření postižených aliancí. Ostatně, kdo zná situaci aliance lépe než její vlastní vedení.


Úpadek aliance .ADW.

Situace aliance .ADW. budí jistě velký zájem. Dotázal jsem se tedy přímo vedení či významných hráčů zainteresovaných aliancí. Odpovídali mi Dióné (.ADW.), Geogius Sotér (Callidus U.L.) a Kayi (Válečníci Midgardu) na jejich názory.

Otázky pro .ADW.

Co stojí za vaším rozpadem? Tlak aliancí Ruce Ďábla, vnitřní rozpory nebo snad něco jiného? Případně kombinace faktorů?
Aliance ADW se nerozpadá jen se slučuje. Zaniká jen název ADW. Hráči aliance přešli ke spojencům, abychom mohli lépe spolupracovat.
Hodně hráčů s tímto světem skočilo, protože je nebavil. Různé důvody (soukromé záležitosti , otevření nových světů atd.)


Všímáme si, že několik hráčů zamířilo do aliance Callidus U.L.. Znamená to tedy, že se přesunujete všichni pod jednu vlajku Callidu nebo někdo bude držet nadále prapor .ADW., byť v dosti zuboženém stavu?
Jak bylo již zodpovězeno v první otázce. ADW a Callidus se spojili v jednu alianci pro lepší spolupráci. Zanikne název ADW.

Není to tak dávno, co jste Callidus označovali za jedny z hlavních nepřátel. Čím to, že se z vás nyní stali takoví přátelé a berou vás pod svá křídla?
Nevím odkud jsou informace, že jsme označovali Callidus za jedny z hlavních nepřátel. Oficiálně vyhlášená válka nikdy nebyla. Měli jsme s nimi DoN a po přechodu některých hráčů k nám - došlo k menším potyčkám mezi pár hráči na hranicích. Konkrétně mé diplomatické vztahy byly vždy na přátelské úrovni i v době potyček jsem s Callidy vycházela velmi dobře.

Zůstává cíl vašich hráčů stejný, tedy válka proti aliancím Ruce Ďábla, nebo budete v nové alianci apelovat na změnu cílů?
Jiné cíle na tomto světě již nejsou, proto vše zůstává stejné.


Otázky pro Callidus U.L.

Co říkáte na rozpad .ADW.? Mění se tím pro vás rozložení sil? Nečekáte po definitivním pádu ADW zintenzivnění bojů s aliancemi Ruce Ďábla?
Čekáme zvýšený zájem o naši alianci, ale my jsme věrni svým spojencům.

Mění se pro vás pádem .ADW. cíl nebo budete stále pokračovat ve válce s Rucemi Ďábla s podporou Válečníků Midgardu?
Pro nás se v této chvíli nic nemění. Náš nepřítel zůstává nepřítelem a zbytek .ADW. má teď srdce Callidu a srdci Callidu dají svou bojovnou krev.

Není tajemstvím, že jste v relativně nedávné minulosti stále ještě řešili konflikty s ADW. Pokud si vzpomínám, prakticky jste s nimi válčili. Co ten obrat, že najednou přijímáte velké množství jejich hráčů, když pro vás byli úhlavní nepřátelé?
Celé kouzlo je v odchodu bývalé Vysočiny z Callidu a v úžasné šéfce .ADW., Dióné.

Myslíte si, že vás tato událost celkově posílí nebo oslabí?
Pokud bychom si mysleli, že nás neposílí, tak bychom to nedělali.


Otázky pro Válečníky Midgardu

Aliance ADW se očividně rozpadá. Jelikož to jsou (byli) vaši hlavní spojenci, očekáváte zvýšený tlak vašich nepřátel?
Těžko říct. Možná by bylo dobré říci, že se ADW nerozpadá, ale přechází pod Callidus, tudíž fakticky nezanikají, naopak posilují.

Myslíte, že aliance Callidus, kam velká část hráčů ADW odešla, bude díky tomu daleko silnější a pro vás tedy lepším spojencem?
Viz. výše, je to plánované spojení aliancí a díky tomu budou určitě silnější. Důležité je, jak si sednou jako lidi, ale to myslím nebude problém, jak se ukazuje. A jestli budou lepšími spojenci? Nevím, nerozlišuji mezi horšími a lepšími, hlavně když je s nima sranda a to s nima je.




Úpadek aliance BROOKBROTHERS

Klesání této aliance žebříčkem bylo i pro mne ze začátku tak trochu záhadou. Naštěstí se několik hráčů ukázalo jako nadmíru sdílných a celá situace se nakonec vysvětlila.
Odpovědí jsem se tak dočkal od hráčů Mladepole (Ruce Ďábla), Johnyjen (Až do konce.../Válečníci Midgardu) a Taramiaus (BROOKBROTHERS).


Otázky pro BROOKBROTHERS

Co je příčina vašeho pádu? Tlak Válečníků Midgardu a Lovců, vnitřní rozpory nebo snad kombinace těchto faktorů?
Přesnou příčinu pádu ali zná pouze původní vedení ali které již neexistuje.
To málo co vím je, že částečně za to mohla válka s Midgardem a nějaké porušení dohod atd. vůči spojencům a nepřátelům, vnitřní rozpory také, ale vesměs se shodli na přestupu k Midgardu a zrušení ali. Pravou příčinu nikdo nezná, ke mně se dostávají jen útržky od jednotlivých hráčů.


Několik vašich klíčových hráčů se rázem ocitlo u Válečníků Midgardu, další ve vlastní alianci Až do konce... a další u aliancí Ruce Ďábla. Souvisí tyto přestupy s nějakou "vnitřní krizí"? Považujete některé z nich nyní za zrádce?
Většina ali přešla k Válečníkům Midgardu včetně nové ali Až do konce... k Rukám Ďábla přešla malá část aktivních hráčů. V BB zůstalo jen pár lidí a ještě nevíme kdo ještě odejde nebo ukončí hru.
Za zrádce je nepovažuji, udělali to co považovali za správné v danou dobu a za dané situace. Jediné, co mě mrzí, že rozhodli o nás bez nás. Sice udělali anketu kdo chce zustat a kdo odejít či jaká bude budoucnost BB ale de facto bylo už rozhodnuto ještě dřív než anketa vůbec začala. Spíše preferuji hienismus, neboť většina spoluhráčů z vedení začala ihned po přestupu k Válečníkům Midgardu napadat své sousedy z BB, neboť většina členů BB neměla ani tušení co se děje.

Mnozí hráči si všimli angažmá hráče NEPO 1 ve vaší alianci. Za jakým účelem u vás byl? Měl nastolit pořádek, vypomoci či jen vytipovat pár hráčů, kteří by přešli pod Ruce Ďábla?
Ano, hráč NEPO 1 byl po jistou dobu členem naší ali. Měl pomoci ji nějak stabilizovat a pomoci s přechodem hráčů do jejich aliancí Ruce Ďábla, ale nešlo o nějaký výběr. Prostě kdo chtěl, tak mohl přestoupit. Po přestupu hráčů ali opět opustil.

Po světě Lambda kolují informace, že hráč HOOK77 oficiálně předal svůj účet a ten tedy nyní užívá někdo jiný. Můžete to potvrdit či vyvrátit? Znáte nového uživatele účtu?
Ano mohu potvrdit, že HOOK77 oficiálně předal svůj účet jinému hráči od Rukou Ďábla. Hráče od nás nikdo nezná, jelikož si ho HOOK vybral sám. Toť vše co k tomu mohu dodat.

Aliance BROOKBROTHERS přišla prakticky o všechny své klíčové hráče, nicméně stále existuje. Znamená to snad, že aliance BB bude existovat i nadále a pokusíte se ji vystavět znovu či to znamená nějakou změnu cílů, spojenců apod.? Nehrozí definitivní rozpad?
Prakticky až na nás pár jsme přišli o všechny aktivnější členy, včetně kompletního vedení kromě Benjo999.
Máme v plánu zachovat BB a pokusit se ji opět postavit na nohy, ale nevylučujeme možnost kompletního zániku této ali. To ukáže až čas. Momentálně jsme stále ve válce proti všem, co uznalo původní vedení, ale veškeré útočné akce jsou až do odvolání zastaveny, neboť s některými aliancemi bojovalo původní vedení. Většina hráčů pouze s Midgardem a to při obraně svých měst, tak chceme vyjednat DoN, popřípadě vzájemnou spolupráci, ale půjde to těžko, neboť jsme zároveň ve spojenectví s aliancemi Ruce Ďábla a navíc nemáme přesně stanoveno vedení. Momentálně jsme ve fázi, kdy se určuje nové vedení a další postup co se týká budoucnosti BB, jediné, co víme jistě, že se chceme pokusit o záchranu BB.



Otázky pro Ruce Ďábla

Objevily se vcelku důvěryhodné informace, že hráč HOOK77 oficiálně přes support předal svůj účet do užívání někomu jinému. Mohl by jsi mi podat oficiální vyjádření, kde to potvrdíš či vyvrátíš, případně popíšeš, za jakých okolností k předání došlo? Je novým uživatelem někdo, kdo je důvěrně známý a nyní se tímto způsobem dostal na svět Lambda?
O tom nemám žádné informace a i kdybych měl, tak ti odepíši, že to je jen a jen jeho věc. Zkus mu napsat, třeba ti odpoví.

Nikomu patrně neuniklo krátké angažmá hráče NEPO 1 u aliance BROOKBROTHERS, což mělo způsobit pobouření v řadách hráčů aliance BB, odkud vzápětí odešlo několik klíčových hráčů. Jednak do aliance Válečníci Midgardu, jednak do nově vzniklé aliance Až do konce.... Několik hráčů také odešlo do aliancí Ruce Ďábla.
Jaký byl přesně NEPův úkol u BB? Pozvednout alianci, řízeně rozebrat nebo něco jiného?

NEPO 1 tam šel coby posila s cílem zvýšit aktivitu a pomoci s taktikou. Bohužel až posléze vyšlo najevo, že vedení Válečníků Midgardu se s bývalým vedením BROOKBROTHERS už dávno dohodlo na tom, že opustí potápějící se loď. Pozvánky měli už ve chvíli, kdy k nim NEPO přecházel. Takže, kdo chtěl k nám, po zradě jejich vedení, toho jsme rádi uvítali ve svých řadách.

Je obecně známo, že aliance BROOKBROTHERS bývala spojencem aliancí Ruce Ďábla. Pokračuje toto spojenectví nebo se odchodem klíčových hráčů spolupráce ukončila?
Ano, BROOCI byli (a jsou) spojenci a jak jsem již psal, těch, co se k nám neobrátili zády a nevybrali si lehčí cestu si vážíme a dále je bereme jako přátele.


Otázky pro Až do konce...

Mnoho hráčů si jistě povšimlo žebříčkem klesající aliance BROOKBROTHERS, což bylo zapříčiněno i odchodem tebe a dalších klíčových hráčů přímo či později do aliance Válečníci Midgardu. Rovněž nešlo přehlédnout několikadenní přítomnost hráče NEPO 1 u vás v alianci. Můžeš nás s tehdejší situací BB seznámit? Proč jste odešli, jaký byl NEPův úkol u vás, jaké jiné faktory také mohly zapříčinit váš pád apod.
Ke všem těmto změnám a zmatku došlo na základě hlasování o budoucnosti BROOKBROTHERS – dále BB. Jako BB jsme byli pod tlakem několika aliancí najednou – Válečníci Midgardu, Rychlá smrt (nyní lovci), Animae fidelium. Dále se k nám dostala informace o spojenectví mezi Válečníky Midgardu a Callidusem. Na základě těchto skutečností a faktů, jsme se jako rada rozhodli v BB vytvořit anketu, kde jsme všem hráčům dali na výběr hlasovat kam směřovat dále. Na výběr byly tři možnosti – 1/ Přidat se k aliancím Ruce Ďábla 2/ Přidat se Válečníkům Midgardu 3/ Zůstat a pokusit se „přežít“ jako BB. O tomto hlasování byli informováni i Válečníci midgardu a Ruce Ďábla, kde jsme i navíc komunikovali, že se budeme řídit dle konečného výsledku hlasování. Během posledních hodin hlasování se jeden ze zakladatelů dohodl s Rucemi Ďábla o přestupu hrácě NEPO 1 do BB – toto bylo podniknuto bez vědomí rady. Anketa dopadla poměrně jednoznačně ve prospěch Válečníků Midgardu a proto jsme se většina hráčů rozhodli opustit BB. Nechtěli jsme, aby se tvrdilo, že BB neumí držet slovo.

Někteří hráči od vás odešli ne k Válečníkům Midgardu, ale k vašim spojencům, aliancím Ruce Ďábla. Proč jste neodešli spíše ke spojencům, ale k nepřátelům?
Pokud mohu za sebe a pár lidí co odešli do VM říci, tak jsme se řídili nejen výsledkem ankety, ale i na základě férového jednání s hráčem Kayi. Samozřejmě, může kdokoliv namítnout, že je to vše jen politika, ale to vše ukáže až čas. Pro mě osobně bylo rozhodujícím i to, že i když jsme byli ve válečném stavu , tak vše mělo nějakou slušnost.
Za ty, co rozhodli jít do Rukou Ďábla, mluvit nemohu, ale možná jim bylo nabídnuto něco výhodného.


Před vstupem do Válečníků Midgardu se několik z vás shromáždilo v alianci Až do konce.... Proč jste zvolili tuto přestupní stanici a neodešli rovnou do jedné či druhé, v úvahu připadající, aliance?
Tuto alianci jsme založili já a David Holaň z několika důvodů. Tou byla nastalá situace okolo BB, kde část lidí odešla přímo do VM, někteří zůstali v BB a musel jsem si dát čas na rozmyšlenou. Musím říci, že já osobně jsem v tu dobu rozmýšlel zrušení účtu, jak to nakonec udělal např hráč Omnia, ale nakonec parta zvítězila.

Nyní jste již několik dní u Válečníků Midgardu a mohli jste se rozkoukat. Jak se vám tam líbí? Myslíte, že dokážete být platnými členy této aliance? Přijali jste nastolené cíle VM bezezbytku nebo budete usilovat o změny?
Musím říci, že na to, co jsem si původně o VM myslel, je zde vše poměrně na svobodném rozhodování jednotlivců, ale pokud se o něco jedná, dokáží fungovat jako tým. Jsem skutečně pozitivně překvapen.





Bonus

Někteří z vás si jistě všimli, že jsem se ptal i na hráče HOOK77, který dle kuloárních informací měl předat oficiálně svůj účet do rukou jiného hráče.
Zeptal jsem se tedy přímo jeho, aby tuhle informaci potvrdil či vyvrátil.

Po světě Lambda i mimo hru Grepolis se šíří informace, že HOOK77 předal oficiálně účet někomu jinému. Vcelku nepřehlédnutelná je změna stylu hraní. Můžeš potvrdit či vyvrátit, že jsi někdo nový a ne HOOK77?
Ano, jsem nový hráč na účtu HOOK77.

Můžeš se nám představit? Kde jsi hrával, pod jakým nickem apod.
Hrál jsem svět Gamma ve vítězné aliance Strážci Scrin. Můj nick na Gammě ti nesdělím. Možná časem.




Epilog
Z výše uvedených rozhovorů je patrné, že rozložení sil na světě Lambda se mírně změnilo ve prospěch bloku aliancí Válečníci Midgardu o několik hráčů aliance BROOKBROTHERS. Otázkou zůstává, zda-li se dokáže aliance BROOKBROTHERS opět postavit na nohy nebo zda-li definitivně zanikne.
V obou případech dnešních dvou upadajících, respektive zaniklých aliancí, lze vypozorovat jednu společnou věc.

"Ze zapřísáhlých nepřátel se stávají nejlepší spojenci."​

Doufám, že se vám tento článek líbil.

Loučí se

Regolitus, Blogger světa lambda
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Děkuji, nicméně nemohu souhlasit.
Jsem si vědom snížené kvality tohoto článku, způsobeného pouhopouhými 15 000 znaky na článek (původní verze měla 18 000), tak muselo chtě nechtě přijít škrtání.
No a jako první musela přijít na řadu ta má "omáčka okolo", čímž se vytratil můj osobitý styl psaní.

Na druhou stranu jsem vás nechtěl připravit o některé z rozhovorů. Musel jsem smazat jen jeden, který byl jaksi navíc. :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Ja zese nesúhlasím s tebou :D Myslím ,že zohnať také kvalitné informácie a ťažko dostupné muselo dať dosť práce a hlavne ten Bonus ma celkom dosť prekvapil...A ked ti to nevychádza dať do jednoho vlákna tak toho môžeš spraviť viacej naraz :p :D
 

DeletedUser9381

Guest
Ahoj, pěkně dané dohromady:) Jen bych rád objasnil za starou radu BB, že nic nebylo dohodnuté předem. Začíná se mi to tady líbit.
 

DeletedUser

Guest
O rozdělení jsem uvažoval, ale nebylo by to ono.

Nechám to takhle. Vždyť jde jen o mé zbytečné řeči okolo ;)
 

DeletedUser

Guest
způsobeného pouhopouhými 15 000 znaky na článek (původní verze měla 18 000), tak muselo chtě nechtě přijít škrtání.
)

troufnu si říct že moderátoři nebudou mít námitky, když to příště vyřešíš dvěma příspěvky hned po sobě.. podobný DP není proti smyslu pravidel. Původní limit byl tušim 10tis znaků a postupně se zvyšoval, ale je zbytečné to tlačit ještě výš, pro většinu to stačí a výjimky se dají ošéfovat jinak:)
 

DeletedUser

Guest
Příště samozřejmě. :)
Jen nyní jsem měl koncept na jeden příspěvek se vším, tak už to nebudu předělávat.

Ale je docela sranda hledat 3000 znaků na smazání :D
 

DeletedUser

Guest
Rego smekám :) Tohle je fakt nejen časově náročné, ale i komunikačně a formulačně to dát do takto čitelného přehledu co navíc zaujme... Opravdu smekám a přeju jen, ať to vydrží.
 

DeletedUser

Guest
zdravim všechny,chvili jsem mlcel ale už mi to nedalo a jen trochu se ozvu,rego s tvýho nezavisliho a nestranýho pohledu se mi chce zvracet,poražku vydaváš za přechod,strana MV se tu jen bavi a hraje pro zabavu,my vlastne ani nevim proc.
Prevaha je na naši strane a Vy statečne nas drtite,sám viš že když valečnici,jmenovite Tyran udelal ten podraz tak proti tehdejsim aly dábla(ty se tenkrat jmenovali jinak)Bylo 2/3 nej alianci,nebo nevzpominas na decepti,který meli stejny osud jako ted ADW???nebo to byl taky přeusn hraču??dnes už je situace jina ,tlakem jsme rozložili ADW,MG se na nic moc nezmužou a my postupujem,tzn Kay ,tyran a spol zacnou za chvili kričet jak je to nefer že proti nim je cela lambda,ale to že to před pul rokem bylo jinak neberou.
Takže znovu s Tvý nestranosti je mi na zvraceni,a dost lidem od nás taky.To že si stěžuješ že s Tebou par alianci nekomunikuje,se nediv.Od začátku jsme tomu neveřili,a potvrdilo se to,Ale je mi jasný že i toto obratite.
NEPO 1
 

DeletedUser

Guest
Měl by jsi se podívat pořádně, protože nedělám nic jiného, než že prezentuji názory samotných hráčů z Lambdy. Že mi odpoví tohle a ne to, co si zrovna ty usmyslíš (nebo vymyslíš), to už není má chyba. Tvá stížnost tedy není na místě.

Každá ze stran má možnost se vyjádřit svým názorem. Jen v tomhle případě jsem zvolil neoslovit ty aliance, které by se vyjadřovaly tak, jako ty. Tedy že jste vlastně zničili všechny okolo a nikdo na vás nemá. Stejně tak by se mohl vyjádřit Válečníci Midgardu. Stejné pravidlo. V tomhle nedostali prostor. V článku jsem to vysvětlil.

Pokud nadále trváš na své kritice, řekni, která část se ti zdá nestranná a je to můj komentář a ne odpověď některého z hráčů Lambdy a třeba ti dám zapravdu :)
 

DeletedUser

Guest
Klid regi,dej si pivko,stejne je to tu jen na pobaveni,takový bloger koutek midgardu)))))to neřeš,my o tom vime,pokud chceme nestrany info jdem na grepostast.Tam at Tyran nebo Tva nestranost děla cokoliv tak ty čisla nezměni,takže tam už Vaše ,,slavna" vitězstvi vypadaj jinak.Ale klid,pokus o reklamu MV dobry:)
Neřeš to už,si jen k smichu
Paa brouku
 

DeletedUser

Guest
O tom, kdo je zde k smíchu, by se dalo polemizovat. Ale názor ti neberu.

Máš možnost argumentovat a místo toho zde chrlíš neopodstatněnou, ničím nepodloženou kritiku. :)
 

DeletedUser

Guest
a jestli jsi tak neutralni jak pišeš,zkus sem dat mapu jak vypadal svet v počatcich války mezi temi dvemi uskupenimi,at to mužou všichni porovnat,ale to věřim že sem radši nedáš,Pro tvoji informaci konec června 2012 :cool:
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Když mi poradíš, jak mám na grepolismaps vyvolat mapu z června 2012, klidně ji sem dám :)

I když pořád nechápu tvé myšlenkové pochody a souvislost s mou nestranností :)
 

DeletedUser

Guest
mapu nemusis,zkus čisla s grepostatu,taky dost se uvidi
a to že nechapeš,to je v poho,to nikdo ani nečeka.
Nic neřeš, neboj kamoši od Vás se rano probudi a povzbudi Tě,my na to kašlem.My Vam radsi zaberem dalši polis
Paa
 

DeletedUser

Guest
Nějak jsi se do toho zamotal :)

Není nic jednoduššího než se stát dalším bloggerem a budeš moci prezentovat své "nestranné" názory.
Doteď jsi mi neřekl jedinou větu z jakéhokoliv článku, která by mne označovala za "bloggera Midgardu."

Ale chápu tvou reakci. Názory ostatních hráčů hold nemůžeš přepsat dle svého. ;-)
 

DeletedUser

Guest
jj,máš pravdu,akorat je zajimavy že ty oslavný nazory jsou jen od Vašich hráčů,a svýho času si vážim.Ale zkus to pojmenovat jinak,pak Ti nikdo nebude nic vyčítat,třeba oslavna sín seskupeni midgard,nebo tak nejak podobně,a neřeknu ani popel,ale to co tu je psano jsou nazory necelý jedný třetiny hraču lambda,ostatni čekali tento vývoj a potvrdil se takže se nediv že ti ani neodepisuji,tak se nedurdi brouku a přejmenuj to a máš klid
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru