• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Úpadek aliancí .ADW. a BROOKBROTHERS

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser75

Guest
začala se zásahem supportérů - hromady banů

Hromada banů, a pouze v ADW? Každý den je svět Lambda prověřován, každý den je někdo potrestán, málokdy se stane, že se hráči drží pravidel hry. Těch pravidel hry, které se každý zavázal ve hře dodržovat.
Takže na tento výmysl se musím ozvat i já Kayi.
Bude se stále prověřovat dodržování pravidel a VOPu firmy Innogames GmbH, a svádět rozpad aliance na banování, přijde opravdu dost úsměvné.
 

DeletedUser

Guest
Svádět asi ne, ale kdo hraje na Lambdě nějaký ten pátek, tak si živě pamatuje situaci aliance Praetorians, která dostala BAN pro více jak polovinu aliance a následně se jednodušše rozpadla.
Takže to určitě mohl být jeden z faktorů i zde.
 

DeletedUser

Guest
Jak jsem psal, já nespekuluji, že to byl cílený zásah "zhora" proti vybrané alianci. Sám jsem se snažil tenkrát ADW přesvědčit, že to jistě byla náhoda, bohužel kvůli tomu část hráčů skončila (tuším třeba mtx později, 4-5 hráč světa). A také samozřejmě ti hráči pravidla porušili. O tom se nikdy nespekulovalo. Vždy se spekulovalo o tom, proč vlna banů přišla kdy přišla a proč to poté vypadalo, jak to vypadalo. Faktem ale je, že třeba náš nepřítel nikdy neměl nějak výrazně banů - max. jedinec na nejnižším stupni. Ne že bych si myslel, že jsou tak skvělí, spíš to mají lépe ošéfované s technikou. A nebo znají lépe pravidla - protože co jsem se bavil s hráči, které postihl trest, ani nevěděli, že porušili trest, i když pravidla četli.

A jak píše Regolitus, ono to začalo už Praetorians a tam to bylo hodně, hodně na pochybách.
 

DeletedUser

Guest
Přál bych si aby další svět byl bez supportu ;)

...aspoň jeden úplně "zkaženej" svět plněj mulťáků, sprostých výrazů a nadávek
...ponižování, zesměšňování a osočování
...svět, kde ty co mají snahu něco prospěšného udělat hned každej bezceňák očerní, shodí a ostatní si do něj jen kopnou
...aby to byla ta největší spodina
...jakože když se potopíš na úplný dno a ještě hrábneš do toho blata, to co vytáhneš bude odrazem povahy těch nejlepších hráčů

Slušného chování a uznání směrem ke spoluhráčům (i nepřátelům) už tady mají někteří očividně dost!
 

DeletedUser9384

Guest
To Kay
Pokud bych mohl pozadat, zajimal by me , nejak podobne sepsan jako odeme, tvuj nahled na situaci BB. Opravdu by me to velice zajimalo.
Jinak, ja sice hraju od zacatku lambdy, Id meho prvniho mesta je 6)), ale aktivne jsem se o deni zacal zajimat az nekdy na prelomu rina a listopadu +-, v te dobe byla situace Dablu no rekneme neutesena, VM a ADW tlacili a byli jsme v defenzive, spousta lidi to chtela vzdat, nebavilo je se branit. A tak se v ali naslo par lidi kteri meli chut a zkusenosti ali pomoci ( nemluvim jen o sobe) a zacalo se premyslet vice globalne, zacali jsme delat pro obycejne hrace strategie, po sz se jim venovat, radit, vysvetlovat co delaji spatne a proc. A ejhle, ono to po nejakem mesici, dvou prineslo vysledky. A jak to dopadlo? Misto braneni se VM a ADW ( my valku nikomu nevyhlaisli, jen se branime) v soucasne dobe celime de fakto celemu zbytku sveta Lambda (az na vyjimky a Zaklinace a Romu)
 

DeletedUser9381

Guest
To NEPO
Když to tady po dnešku pročítám, nedá mi to abych nereagoval.
Maličko bych rád upravil slova pana NEPA. Hlasování v BB dopadlo maličko jinak než popisuje. Vím to o tom vážně dost, nejenom, že jsem ho celé připravoval, ale také ho po uplynutí daného času zamykal. Jak jsem psal v úvodu, byly tři verze na výběr. Zcela jednozačně vyhrál přestup k Válečníkům poměry hlasu byly přibližně 12/4/5. Tak bych tě NEPO poprosil, alespoň nekecej.
Jako jednička tohoto světa s vašima manipulacema vypadáte jako děti, co jim někdo bere hračku.
 

DeletedUser231

Guest
Musím upozornit že pokud chcete rozebírat Bany a tak dále, porušujete pravidla... viz níže:

§ 10 Tresty a blokace na fóru
• Libovolná zmínka o herních banech, diskuzi o blokaci (ve hře nebo na fóru) je zakázána.

Hlídejte si prosím, kam diskuze směřuje.

Děkuji :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9385

Guest
To Mladepole
Překvapuje mne že to vypadá jako kdyby jsi nic nevěděl. Tady nic rozmazávat nebudu, ale napiš mi OZ pokud si chceš doplnit informace o skutečném rozpadu BB a jak to bylo. A pokud opravdu nevíš vše, jsem hodně překvapený.
m.
 

DeletedUser9384

Guest
Prave ze ja informace mam, aspon si to myslim, prave proto by me zajimal tvuj a Kaye pohled. Sice jsem s vama ja primo nejednal kdyz jste jeste byli BB a spojenci, ale obecne info mam. Byla vam opakovane nabidnuta moznost se prestehovat k nam a i jine nabidky padaly, vy jste nejdrive nijak nereagovali a kdyz VM, zcela spravne a logicky, usoudili ze kdyz na vas zatlaci a znici budou mit volne ruce na nas tak uz to slo rychle z kopce, nicmene nase pomoc byla stale v platnosti. Bohuzel, vase predstava pomoci vam byla dost jina a to abychom vam poslali do mest betony. No a pote co jsme se vam pokusili vysvetlit ze to neni realne jste prebehli. Jako, jak uz jsem psal driv, ono je to pochopitelne, ale aspon jste si mohli odpustit tu komedii a plky kolem. Hlavne mluvim o tech hracich ktere jste opustili a okamzite po prestupu k VM zacali farmit.
 

DeletedUser75

Guest
To Kayi
Bany dané na světě nebyli dány pouze alianci ADW, byli dány všem hráčům, kteří pravidla hry porušili. Že to bylo ve větším měřítko pouze v dané alianci není chyba supportu.
Hráči kteří kvůli tomu skončili s hrou jak říkáš, tak měli další účty, na kterých vesele hráli dál, a nějak je netrápilo, že pár dalších účtů bylo zablokováno trvale. Sám jistě víš, že byli uděleny vyjímky, když bylo opravdu zjevné, že šlo pouze o spoluhraní více účtů.
O té vlně banů, vždy se nechá svět nějakým způsobem rozjet, trvá to určitý čas, až poté se začne trvat na dodržování pravidel a VOPu hry, jakmile to začne, tak kontroly trvají neustále.
O tom banování vašich nepřátel, nesledujeme, a nikdy ani sledovat nebudeme alianční příslušnost hráčů, supportu je víceméně úplně jedno za jakou alianci hrají. O tom banu na nejnižší úrovni také nemáš pravdu, ale narozdíl od vás kdy jste založili topic, tak druhá strana si až tak moc veřejně nestěžovala na bany, proto to ani nevíš, a víceméně ani vědět nemůžeš.
Mimochodem, nezačalo to s aliancí Praetorians, začalo to daleko dříve, jméno předchozí aliance si už ale nepamatuji.
 

DeletedUser

Guest
Rebelius doufám odpustí tenhle komentář :)

BANy u aliance Praetorians jsme zmínili jako ukázkový případ toho, jak vlna BANů může zapříčinit kompletní rozpad celé aliance. Praetoriáni v té době byli tuším druzí na světě Lambda. A je úplně fuk, jestli byli první nebo stopadesátí, co ty BANy dostali.

Jelikož o BANech se tady napsalo asi 20 stran v jiném vlákně, které již bylo smazáno a stejně panovaly pochybnosti, které již nikdo nesmaže, nemá smysl to vytahovat ani v tomto vlákně.

Tímto prosím jakékoli komentáře někdejších BANů neventilujte v tomto Bloggerském koutku. Rebelius už je určitě celý žhavý na smazání :)

Děkuji
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Jenom informace pro ty, kdož upozorňují na zajímavý fakt, že hodně hráčů ADW mělo v jednu chvíli BAN za porušení pravidel a následkem i tohoto se později dostali ještě pod větší tlak, vám chci říct zajímavou novinu, v té samé době mělo u nás v alianci BAN 11 lidí a rozhodně se nejednalo pouze o spodní příčky naší aliance. Vzhledem k tomu, že jsme vzešly z menších aliancí, byl to v té době první kontakt se supportem této podoby a byl pro nás dost šokující a odstrašující, a to, že si toho nepřítel nevšiml, nebo to nedokázal využít už je věc opět jiná.
 

DeletedUser

Guest
tak trochu se vyjadrim k situaci v BB,anketa dopadla 12 ku desiti,protože jste schvalne dali dve možnosti zachovani BB ,to je ta manipulace,ale to by mne tak nevadilo,ale to že vedeni behem hodiny po ukonceni ankety odešlo,a vykašlalo se na slabi hrače a v brzke době je začali rozebirat,to mi vadi,to je ten hyenismus.To že BB vedeni přešlo na stranu MV,je jejich chyba a dobra taktika Kay,to mi tak nevadi.
Na slova Kay nema cenu reagovat,myslim že je to trochu pod uroven,ja napřiklad nikdy netvrdim že my hrajem jen pro zabavu na rozdil od soupeřu.Už to vypovida o tom kdo je trochu mimo a mel by jsi vzit dlouhou dovolenou.Takže s Kay nema cenu polemizovat

co se tyka Rega vadi mi to jak poklada otázky,a myslim že ukazat to jak to bylo před pul rokem,kdy seskupeni okolo MV melo nad nami dost velkou převahu,jak v řijnu nas tlacili vsude a jak jsme zmenou strategie situaci zmenili,by bylo ukazkou nestranosti.Protože jak znam Kay a Tyrana budou časem vychazet z toho že jsme vždy meli převahu a oni se jen branili,což neni pravda.To mi vadi hlavne,a myslim že to by neměl být problem.Jinak o nestranosti si mohu myslet svoje,ale uznavám že tu kus prace udelal,a i když jsme si vjeli do vlasu,jedno to splnilo,lidi tu začali reagovat,a tak by to melo být.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
1) Oprav si double post

2) Abych mohl příště lépe formulovat otázky, napiš mi sem jednu mou otázku z článku, která svědčí o mém nadržování jedné straně a nemá svůj ekvivalent na straně druhé.

Včera se zde řešilo, že nestranný ani být nemůžu, protože v podstatě každý z prvních TOP 15 aliancí je na "nějaké straně," včetně mě. Shodli jsme se však, že to nemá vliv na objektivitu článků, protože pouze prezentuji názory jiných hráčů a co mi odpověděli, za to já odpovědnost nenesu. Upřímně jsem za takové odpovědi rád, protože to alespoň vyvolává nějakou diskuzi a je zde možno číst názory obou stran.

Jenže tobě to nedává spát, tak se tě znovu ptám na tu otázku :) .... čistě jen pro účely vylepšení příštích otázek.

Děkuji
 

DeletedUser

Guest
ja Ti nemohu radit,ja bych take nebyl nestranny protože přesne jako Ty jsem členem jednoho bloku,ale přiznam to.
Ale co je nestranny zkus čisla,co bylo a co je,proč to tak je,kde vidi přičiny.A co čekaji do budoucna.
A za další být tvrdši,jestliže vidim že nekdo dostává na prd....... tak se ptat tvrdeji,ne se spokojit že přeskupuji atd
Tak bych to zkusil kdybych byl na Tvém mistě,ale znovu podotýkam,at napises cokoliv stejne v tom budem citit reklamu druhe strany,a o to to maš těžši.Proto řikam otazky s čislami a dost statistik,pak se nemuže ani jeden tabor vymlouvat a okecávat daný stav.
 

DeletedUser

Guest
Tak když už NEPO píšeš relativně normálně, tak budu reagovat i na tebe.

1) Nikde se nepíše, že to všichni u nás hrají jen pro zábavu. Snad dost jasně jsem napsal, že já to tak hraji. Tuším, že i v tom prvním článku jsem psal, že nemůžu mluvit za všechny. Když se zeptáš někoho jiného, řekne, že to tu hraje, aby všechny položil na kolena, něco si dokázal a chlubil se bratrovi, že vyhrál jakýsi grepolis.
2) Pokud vím (a třeba to vím špatně, poslední dobou nemám čas zjišťovat vše do detailu) odešlo vedení BB jako reakce na tvůj příchod a to, co jsi v té alianci dělal. Z mého posledu jsi byl hřebík do rakve. Ale na to se musíš zeptat samotných BB a nevymýšlet blbosti, aby se to zrovna tobě líbilo.
3) k Mladepole - zjistili jsme, že ani jedna strana té druhé nevyhlásila válku. A vlastně se obě jen bráníme. Ale kdo začal s útoky, to nám je snad jasné, ne?
4) a kdy jsme měli převahu? Tvoje interpretace historie světa je zajímavá. Kdyby se tenkrát hned zezačátku přidal Callidus, tak bychom měli převahu nebo aspoň vyrovnání sil, to bych uznal. Ale Decepti šli rychle do kytek a pak už to bylo jen ADW + MID proti Leve ruce, Prave, Prostredni, Zaklinacum (nevím, kdy se Zaklínači oficiálně přidali, ale určitě už šli do Deceptu) a Brookum a i když mohla chvíli situace vypadat nadějne, rozhodně to netrvalo dlouho. Ale aspoň vím, že jste měli krizi v aliancích a dobře pro vás, že jste jí vyřešili.

Bod 4 může být námět na nový článek. Mohl ho NEPO navrhnout dávno. A každá strana mohla mít možnost slušně se vyjádřit. Jenže NEPO radši 2 strany spamuje, jak je to hrozně nespravedlivý.
 

DeletedUser75

Guest
Nemáš pravdu Kayi, Lambda je můj primární hlídaný svět, takže ji sleduji docela hodně. Společná aliance Decepticon + Válečníci + Midgard + ADW (teď mi vypadl původní název) a na straně druhé GPW, Strážci Scrin, Marathon a NATO. Pletu se? Možná ano, ale vaše převaha přestupem Válečníků vzrostla, a celkově váš blok byl nejsilnější na Lambdě.
 

DeletedUser

Guest
Já si to nemyslím Kerbere, ale je to určitý pohled. Vidím, pod jakým tlakem (jako uskupení) jsme my dlouhodobě, ale třeba i Ďáblové se nějakou dobu cítili pod tlakem. Jsou to jen subjektivní hodnocení. Objektivně (a teď hurá na statistiku) jsme na tom nikdy nebyli lépe. Vždy nás bylo méně, vždy jsme obývali menší území, vždy jsme měli méně spojenců a hlavně - a to osobně beru za klíčové - jsme měli méně "magorů, asociálů a závisláků". A ti jsou klíčoví pro úspěšné vedení války. A vůbec - čísla jako taková jsou k ničemu. Taky je důležité, že hráči PRDů vždy byli v předních místech žebříčků. A to je druhá, propojená s první, klíčová věc. 10 top hráčů v žebříčku udělá víc než 100 na druhém konci žebříčku (tj. velikostně menší, bez prémia apod.)

A to co jsi napsal, cituji: "Decepticon + Válečníci + Midgard + ADW a na straně druhé GPW, Strážci Scrin, Marathon a NATO". Abych uvedl na pravou míru. Když k tomuto spojení došlo, Decepti už dávno byli na hraně smrti a tehdejší šéfka psala, že to přišlo moc pozdě. Mid + Val = VM, početně stejné jako Pravá Ruka. S náma ADW - početně jako Prostřední ruka. A na druhé straně barikády ještě Zaklínači, Brooci a Leva Ruka.
Ale neříkám, že se nám nevedlo špatně, dostali jsme Dably pod tlak a jednu dobu to vypadalo dobře. Ale ta početní převaha byla, je, a bude vždy velká.
Jinak Kerbere, myslím, že to díky tobě je tento svět takový. I když za to třeba nemůžeš. Zásahy supportu (i když třeba oprávněné) postupně zlikvidovali všechny aliance na naší straně. Praetorians, Původní Decept, ADW. Jedna za druhou. A s Midgardem to jednu dobu také vypadalo špatně, když z 30 lidí dostalo 22 ban :-D A přitom by stačila jen větší transparentnost. Jenže tady se nikdy nic nezmění, když je jakákoli diskuse, byť třeba věcná, směrem k pravidlům a supportu zakázaná.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser75

Guest
Je škoda, že Grepostats neuchovává starší čísla a statistiky, jako je tomu třeba na další hře od InnoGames Divoké kmeny a jejich TW stats, který to umí.
Spíš jsem myslel že mi napovíš s původním názvem ADW, nebylo to assasins, nebo tak nějak?
Decepticon utrpělo odchodem jejich velitelky, ale ona odcházela když už válečníci u vašeho bloku byli, a do té doby Decepticony řídila dobře.
To co jsem psal bylo na začátku Lambdy, kdy snad Zaklínači, Brooci a spol nehráli v tomto konfliktu žádnou roli, nebo ne? Až pak došlo k těm spojování do rukou ďábla, do VM, atd.

Je to možné, že zásah supportu změnil běh světa, ale zásah se děl přesně dle pravidel hry, na váš popud to kontrolovalo i ústředí firmy, viníci byli potrestány přesně dle pravidel a trestníku hry. Ty pravidla co ve hře jsou se opravdu dodržovat musí, a docela nechápu, proč jedna aliance to má přímo na foru, a stiktně to dodržuje, a druhá aliance tam má napsáno, že přijímají hesla nehrajicích hráčů. To už pak není opravdu fér hra, nebo ano?
Na toto téma se do ticketů ozvalo docela dost představitelů různých aliancí, a bylo jim to podobným způsobem řečeno, myslím že od té doby je na Lambdě relativně klid, i když ke kontrolám dochází neustále.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3382

Guest
Upřímně já bych tohle téma uzavřela, každej má svůj náhled na svět jako takový a stejně nikdo neustoupí ani o píď.

Už jsem zažila časopis o Grepolisu, kde psal "nepřítel" a vím, že vždycky tyhle články nejsou 100% objektivní. Podle mě by informátor, neměl by na určitém světě aktivně hrát a měl by jej jen sledovat a psát a uvádět statistiky z Grepostats....tam je očividně vidět hodně.
Takže nemá smysl se hádat a dělat si "naděje" že by jedna nebo druhá strana uznala, že dostává záhul.
Vzhledem k tomu, že jsme a nejspíše budeme na druhých stranách barikád, pevně věřím, že nikdy nebudeme dost "dobří" na to, aby jste uznaly, že nám to jde a snažíme se... a upřímně? Mě osobně je to buřt co si myslíte. Mě záleží na hráčích, co za mě půjdou do pekla za ručičku...takže nic víc ke svému životu na Lambdě opravdu nepotřebuju.

Co se týká mě osobně, vyhlašuji informační hrobové ticho (opravdu nebudu na dotazy nepřátel odpovídat - jedině někomu, kdo je "nezaujatý" - ne proto, že bych nechtěla, ale že už jsem to zažila na vlastní kůži na gamě) a pevně věřím, že udělám nejlépe, protože tyhle dohadovačky jsou akorát zbytečnou ztrátou mého času, která by se dala využít zcela jinde. Takže si tu vesele diskutujte, kdo je lepší -zvětšujte vesele svoje EGO - a já se jdu věnovat jiným záležitostem...něčemu co má smysl...svým hráčům. Těšilo mě... Imperátor ruk ďáblů, vrchní stratég a velitel.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru