• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Úpadek aliancí .ADW. a BROOKBROTHERS

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Zajímaly by mne ty "oslavné názory," o kterých hovoříš.

Mohl bych tě odkázat znovu na článek, ale budu hodný a projdu si to s tebou ještě jednou.

Článek se zabývá úpadkem aliancí .ADW. a BROOKBROTHERS. Ke každé alianci jsem přibral 2 další aliance dle určitých kritérií. To máme jednu alianci, která upadá, jednu alianci, která je považována za hlavního spojence upadající aliance a jednu alianci, která převzala větší část hráčů upadajících aliancí. Každá z těchto aliancí odpovídala na jeden soubor otázek prostřednictvím svých zástupců, jejichž soupis i s nijak neupravovanými odpověďmi (kromě pravopisu a diakritiky) vidíš v samotném článku. Jelikož příčinou úpadku zcela jistě je i tlak na tyto aliance ze strany nepřátel (v tomto případě vy a Válečníci Midgardu) a předpoklad je, že byste se projevovali jako jediné faktory toho úpadku, rozhodl jsem se, že se vás a VM na tyto události ptát nebudu. Což jsem přímo v článku také zmínil a zdůvodnil.

Když se na to podíváme znovu a pozorněji, tak vidíme, že každá "strana" měla k dispozici 3 (slovy "tři") aliance stejných typů, což jsou 3 soubory otázek a tudíž měla každá ze stran stejné možnosti pro vyjádření.

Já do odpovědí nijak nezasahoval, své názory prakticky nijak neprezentoval kromě "výroku" na konci, který vychází z odpovědí samotných hráčů. Co se týče otázek, můžeš si povšimnout, že jsou voleny podobně, tedy dotaz na příčiny, nové cíle, odchozí hráče apod. Drobné úpravy jsou proto, že jsem otázky nekopíroval, ale vždy psal ručně od začátku a uzpůsoboval je pro konkrétní aliance. Lidově se tomu říká preciznost.

Takže, ať si článek čtu zdola nebo shora, stále vidím to samé. Stejné příležitosti pro obě strany.
A pokud i nyní považuješ můj projev zde za "projev Midgardu", nevím, jak bych ti více pomohl v pochopení faktů.

Promiň, že to říkám tak přímo, ale nemohu se ubránit dojmu, že vlastně nevíš, co chceš a nemáš argumenty, tak vytahuješ nereálné požadavky v domnění, že se ti to nepokusím nijak vysvětlit.
Asi tě zklamu, ale neznám způsob, jak změnit myšlení lidí a objektivnější prezentaci názoru, než jeho doslovnou citaci. Pokud ty ano, rád se přiučím.
__________________________________________________________________________________________________

A abych ti okomentoval ještě tvé zdůrazňování minulosti.
Já jsem bloggerem světa Lambda cca od 1.1.2013, což znamená, že o situaci někdy před 7 měsíci psát nebudu z důvodu velké časové prodlevy. Osobně ani nevím, jaká byla tehdy situace. Pokud si to ty pamatuješ do detailů, jenž požaduješ, máš tu čest být géniem.
Ze stejného důvodu ti nevyhovím v případě grepostats z června 2012, jelikož ani při nejlepší vůli nejsem schopný dohledat tebou požadované údaje.

A ne, nemá to nic společného s mou nestranností. :)

Na závěr mi nezbývá nic jiného, než tě znovu odkázat na moderátory tohoto fóra a zažádat si o přijetí mezi bloggery. Budeš tak mít možnost prezentovat veškeré informace, jež by ti přišly na jazyk.

Přeji příjemnou neděli ;)
 

DeletedUser

Guest
takže pro Tebe brouku znovu
Vyberem vhodnych otázek a vhodných lidi ktery odpovidaji si to dost zmanipuloval,říka se tomu cilene manipulace.Ale jestli je to těžky pochopit tak to neřeš,chapu že maš těžkou situaci,vydavat poražky a rozpady za vitězstvi to dá fušku.
Branit bývale vedeni BB které zmanipulovalo anketu u sebe v alianci(a pro tvoji info stejne vyhrali jen 12 ku 10) kdy cela anketa byla o ničem,protože se už vedeni rozhodlo rejit,vykaslat se na slabsi spoluhrace ,pro zachranu vlastni kůže a ješte je začit rozebirat,(i hyeny se chovaj lepe)to už je silný kafe,a s nimi být na jedný straně barikady,a ješte se snažit pomoci vhodnych otazek to zastřit,to už je dost.pak se nabizi jen otazka jestli maš tak silny žaludek(což by vzhledem k tomu že hraješ na straně Tyrana ani moc neprekvapilo)nebo si tak ,slušně řečeno,,NECHYTRY"
V každým připade se nediv že Ti neodepisuje vetšina slušnych lidi s lambdy,(nebo chceš tvrdit že hrači seskupeni okolo ali midgard je většina??)z toho co zde provozuješ se chce jen zvracet.a budu dal doporučovat aby vzhledem ke sve duševni pohodě sem ani nechodili.
Takže zavěrem nezklamal jsi,myslim že tyran muže být hrdy
NEPO
P.S a znovu Ti navrhuji ,prejmenuj to tu na koutek udatnych valecniku s midgardu a spol,a neřeknu ani popel,ale přestan tu proboha mluvit za celou lambdu,je to ostuda,styd se brouku
Paa Paa
 

DeletedUser

Guest
:D
Promiň, ale musím se ti již začít smát. Potvrzuješ svou pověst. Jen tak dál ;)

Z TOP 15 aliancí mi neodpověděly pouze 2 (.HEXA. U.L. a Guardians of theTartarus). Dokonce i váš zástupce Mladepole je ochotný bez jakýchkoli zbytečných řečí okolo komunikovat. Pokud se NEPO sám považuje za "většinu Lambdy", říká se tomu porucha osobnosti a měl by ses jít léčit. Určitě by ti to doporučilo mnoho hráčů Lambdy, které tady označuješ nepřímo za "neslušné" ...

Můžu s tebou vést převelice dlouhou debatu, kdo z hráčů, respektive aliancí Lambdy, hraje fair play a kdo by bez určitých praktik na Lambdě už dávno nemusel existovat.
Neustále napadáš Tyrana Římského, jako by jsi neměl žádné jiné argumenty.
Mohlo by se říci, že Válečníci Midgardu mají Tyrana Římského a Ruce Ďábla mají tebe a několik dalších tobě podobných. Vždyť je to prašť jak uhoď. S tím rozdílem, že Válečníci Midgardu si toho svého usměrní, kdežto ty se zde musíš z plna hrdla projevovat. Bez argumentů, bez důkazů. Samé řečičky a nic věcného.
Chápu, je to tvůj a několika dalších styl. Ovšem není to většina Lmabdy, jak se zde snažíš všem namluvit. :)

Celou dobu, co jsi sem napsal svůj první příspěvek, jsi mi neřekl jedinou konkrétní věc. Pouze "nějaká většina Lambdy", "nějací slušní lidé z Lambdy" atd.
Již včera jsem ti říkal, aby jsi byl věcný a konkrétní. Pak se s tebou bude o čem bavit. Místo toho si zde může každý přečíst jen tvé naříkání nad názory druhých lidí. Jen pro tvou informaci, dotazovaní hráči jsou nebo byli ve vedení svých aliancí (kromě Taramiause), tvá kritika nad výběrem hráčů pro rozhovory jsou tak opět jen plané řeči.

A i když bych rád s tebou tuhle debatu vedl i nadále a místo tvých planých řečí používal podložené argumenty, je to pouze ztráta času, dokud si neuvědomíš, že hold někdo mimo Ruce Ďábla může mít na věc jiný pohled než ty a tvé všudypřítomné lži.

Co se týče situace u BB, já se dotázal jednoho z hráčů, co od nich odešli až po tvém příchodu, jelikož to byla sóloakce tehdejšího HOOKa. Opět tě zklamu, ale 12 ku 10 je stále většina proti připojení se k Rukám Ďábla, na kterou se zde neustále odvoláváš. Nepravda je dle informací také tvé prohlášení, že hráči BB měli zaslané pozvánky ještě před skončením hlasování a tvým příchodem. Já mám dva "svědky", oba na to měli očividně vliv a jeden z nich ty pozvánky musel odesílat, ty máš jen zprostředkovanou pohádku od tehdejšího HOOKa, který se svou důvěryhodností také zrovna nepyšnil. V tom jste si byli rovni :)

Buď prosím té lásky a pokud nechceš vést kvalifikovanou věcnou diskuzi, už sem nepiš. Mou oddechovou práci zde chválí spousta hráčů Lambdy včetně hráčů Rukou Ďábla a vašich spojenců. To, že se to nelíbí velikému NEPOvi, s tím já nic nenadělám.
Nicméně za negativní kritiku jsem rád. Jen by ještě mohla být opodstatněná a věcná ;)

----------------------

P.S. Podívej se do svého modlářského grepostats, kde uvidíš, že nejsem členem aliance Válečníci Midgardu už bůhví jak dlouho, ale členem aliance Lovci (dříve Rychlá smrt). To, že raději bojujeme na straně VM a ne vás, je jen výsledek vašich praktik, které jsem naznačil výše.
Nakonec se prosím nauč psát spisovně. K někomu tak "CHYTRÉMU" to zrovna dvakrát nesedí a mnozí se ti za to smějí. :)

Přeji pěkný den ;)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Tak já už to tedy nevydržím a také něčím přispěji. Předně chci říci, že jsem zastáncem myšlenky blogu a jsem rád, že se tomu tady někdo věnuje, ať už s některými články souhlasím či nesouhlasím. K článku jako takovému a k reakcím NEPA se vyjadřovat nebudu, mohu s jedním i druhým nesouhlasit, mohu s tím i souhlasit, ale to není teď důležité, protože mi jde o jednu jedinou věc.
Regolite, ty jako "nestranný bloger" světa Lambda by si se dle mého názoru neměl nechat unést diskusí pod tvým článkem takovým způsobem, aby si začal zesměšňovat nebo dokonce napadat ostatní hráče, ať jsou na jakékoliv straně a jakékoliv s nimi máš nebo si měl ve hře vztahy, a to ani když oni nějakým způsobem napadají věrohodnost nebo obsah tvého článku, popřípadě tvou osobu. Chápu, že takováto kritika se ti nemusí líbit, na druhou stranu z pozice své funkce bys měl trochu ovládat své prstíky nad klávesnicí a přes některé věci se přenést a nechat v takovýchto případech spíš diskusi plynout buď bez tvého zásahu a nebo pouze s usměrněním této diskuse. Rozhodně bys do diskuse pod článkem neměl zatahovat své zkušenosti ze hry.
Takhle ty tu napíšeš článek a díky tomu, že se necháš unést, ať už věcnou nebo planou kritikou, pak vlastní diskusí pod článkem znevažuješ svou vlastní práci.
 

DeletedUser

Guest
Souhlasím.
Také je pravda, že jsem mohl být ostřejší než v mých komentářích výše. Z pozice bloggera jsem se ještě držel. Kdo mne zná, jistě mi dá zapravdu. Jsem občas trochu ostřejší, ale v této situaci jsem byl stále jen "čajíček."

Jsem si vědom toho, že bych se v těchto případech měl vyvarovat jakékoliv reakce.
V tomhle případě však u mne převážilo přesvědčení, že nereagování = potvrzení NEPOvy verze. A to by mé nestrannosti už vůbec nepomohlo. Proto ty reakce a snahy o vysvětlení mého počínání. :)

Nicméně každý má právo na svůj názor i přes tuto zbytečnou "hádku."
Tak se tím nenechte znechutit.
 

DeletedUser

Guest
a kde je psáno že blog má být nestraný?:) blog není zpravodajství, blog je osobní vyjádření, a diskuze slouží k právě možnosti konfrontace mezi autorovým pohledem a protinázory.. a já jako člověk který o dění na tomto světě nemá sebemenší tušení si můžu udělat obrázek podle toho jak to tu vidím
 

DeletedUser

Guest
Regolitus ako som ti radil,budeš musieť písať na dvakrát.To prvé bude normálne obyčajné vydanie pre hráčov, ktorí si to chcú prečítať,spraviť si o tom svoj názor,prípadne napísať pochvalu či opodstatnenú kritiku.To druhé bude pre hráčov ako by som to povedal "menej chápavých" ktorí su stále ovplyvňovaný emóciami - t.j širší výklad, potvrdenie o pravosti rozhovoru atd....CHYTRÝ - nemám slov :D (zareagovanie na príspevky od NEPO1)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
to Sultan:
Já myslím, že se to všechno točí okolo mého prvního vlákna s představením cílů, kde jsem vyjádřil snahu o co největší objektivitu.
Proto jsem i v tomto článku bral stejný vzorek aliancí z obou stran.

Díky tomu bych však byl rád, kdyby jakýkoliv útok na tuto mou "nestrannost" byl vysvětlen pomocí podložených argumentů Nic víc :)

to Magnus:
Ono je víceménně mým cílem, aby se to všechno řešilo v jednom. Ne, že bude jedna verze zaujatá a druhá se bude snažit o objektivitu. Předpokládám, že jsi to myslel jako vtip :)
 

DeletedUser

Guest
Já nenapadám něčí nestranost, já jen konstatuju že i kdyby tu byla tak to je u blogu celkem jedno:)
 

DeletedUser

Guest
Neříkám, že ty napadáš. Napadal NEPO.
Jen tím vysvětluji, proč se to tady vlastně celé semlelo :)
 

DeletedUser

Guest
Víš brouku,já Tě nenapadám,je mi to fuk,co tu píšeš,akorat pořád nechapu proč se nazýváš nestraným,a proč se to tu nejmenuje blog midgardu,přejmenuj to a nesnaž se tu mluvit za většinu s lambdy když to neni pravda.
To je cely
P.S když už jsi komentoval skoro cely muj clanek proč nekomentuješ taky hyenismus byvaleho vedeni BB,proč nekomentuješ že vedeni ma odchazet s aliance jako posledni až když je postaráno o slabši??Chápu,to jsi ve sve úžasné nestranosti přehledl.:)
Tak paa brouku
 

DeletedUser75

Guest
Pánové, klídek :)

To Regolitus
Pochop jednu věc, jsi členem jednoho uskupení na světě Lambda, tedy co řekneš/napíšeš, bude vždy druhou stranou použito proti tobě, ať už napíšeš cokoliv, to je normální stav, s tím jsi jako blogger musel počítat.
Na druhou stranu musím uznat, že ten přestup aliancí (ať tomu kdo chce jak říká) jsem na Grepolisu zažil nesčíslněkrát, jsem tu už pár let, vždy byl přestup prezentován jako přeskupení sil, atd. V tomhle se asi přikláním na Nepovo stranu. :)
Každopádně si práci bloggera nenech znechutit, a pokračuj dál, držím palce :)
 

DeletedUser

Guest
Koukám, že z některých hráčů asi kamarádi nikdy nebudou ;)
 

DeletedUser9384

Guest
Tak mi to neda take nezaregovat.
Kazdy tu ma svou pravdu. Nicmene, jedine co je neoddiskutovatelne jsou cisla. I kdyz bych bral tve rozdleni Lambdy na bloky, tak neni tak velky problem udelat podle grepostatu stavy jak to v prubehu doby bylo. A hned se uvidi kde je pravda.
Nicmene, muj osobni nazor je ze ADW prohravalo, koncil jim jeden hrac za druhym, cast diky porusovani pravidel, cast kvuli nedostatku casu, cast proto ze neunesli to ze prohravaj, zbytek kvuli vztahum s vedenim. A tak se dostali do situce kdyz aliance byla de fakto mrtva a pred naprostou eliminaci se spojili s byvalym nepritelem.
Co se tyka Brooku tak tam byla situace svym zpusobem obdobna. VM se svymi spojenci na ne zacali ve velkem tlacit a BB to neunesli. No a tohoto stavu Kay vyuzil a presvedcil cast vedeni ze vlastne nejsou nepratele, ze za jejich neshody muzou Ruce dabla...A tak se dohodli na tom ze k nim prestoupi a zmeni strany.
Jako, proc ne, stava se to, ale mohli si odpustit tu saskarnu s anketou a vykrucovanim. Stacilo si priznat ze chteji dal hrat a spojenim s VM oddalit svou eliminaci.

Mimochodem, nepratele nas ocernuji jak jsme zli, podrazaci, Shari a Nepo jak vsechny tyranizuji a Mira Hruza jak manipuluje a nevim co jeste. Ale zamyslete se nad tim, ze my nemame nikde nasazene spehy, nepratele sami nam posilaji informace, procpak asi. A od nas nic, zdrave jadro by pro Sharinku udelalo prvni posledni, ale ne protoze nam to prikazuje, ale protoze ji mame radi.

Mladepole
 

DeletedUser

Guest
Konečně od někoho zdravý pohled na věc. :)

Nepopírám, že situace s .ADW. mohla být z 90 % způsobena prostě vojenskou porážkou. Ale to nic nemění na tom, že já se jen dotázal několika hráčů, přičemž z každé strany jsem vybral prakticky stejný vzorek, a jejich odpovědi jsem zde uvedl jak to leží a běží. Pokud si tedy někdo myslí, že přesun ADW pod Callidus nebyla porážka, ale spojení, co já s tím nadělám. Je to jejich názor.
V zájmu objektivity to překrucovat nehodlám, i když si to váš nejmenovaný kolega vykládá po svém. :)

Co se týče způsobů získávání informací, na to by byl dobrý některý z dalších článků :D ... jen to dobře pojmout.

K tomu podrazáctví a očerňování. Opět jde jen o jeden úhel pohledu. Obě strany se očerňují skrz jednotlivce navzájem a ta druhá strana se to snaží dementovat. Vy to říkáte takhle, VM to říkají zase jinak. Já jsem v tomhle jen zprostředkovatel.
 

DeletedUser40

Guest
Byl jsem požádán mnohými o vyjádření, takže tak konám: situaci na tomto světě vůbec neznám, nicméně vím toto: informátory jsme zrušili proto, že si někdo neustále stěžoval na jejich neobjektivnost - a proto jsme taktéž zavedli bloggery. Ten se má snažit psát objektivně, nicméně mu nelze vyčítat to, když to pojme trochu subjektivně.

Pokud chcete, můžete se stát taktéž bloggery tohoto světa, nikdo a nic Vám v tom nebrání. Ale vytýkání nestrannosti není zcela na místě. Děkuji.
 

Thasoss

Grepolis tým
Joniku, Joniku, mě z tebe klepne :) Jsem si myslel, jak jsem to četl, že jsi na několik stížností zrušil bloggera, než jsem to dočetl...
Jinak pokud ohodnotím kvalitu článku (nehodnotím situaci, kterou v něm popsal-ani nemohu), tak Regolitus opět nezklamal!
 

DeletedUser9359

Guest
Tak já se také musím přidat.

Částečně je vidět mezi řádky na které straně barikády je Regolitus. Mě se to líbí hlavně kvůli stylu psaní, obsahu informací, přehledem dat a jeho věnovanému času.
A teď proč hlavně reaguji. Ďáblové mají náskok. O tom není pochyb. Jaké kdo používá praktiky je třeba mě úplně jedno, jelikož život se s nikým nemazlí a toto je pouze hra. A kdo chce vyhrát, tak k tomu použije jaké nástroje chce. Je to jen jeho volba. Můžeme se tady poučovat jak chceme, ale nikdo s tím nic nezmůže.

Ďáblům neberu nic. Hrát umíte a jde Vám to. Ale že kritizujete akci, která se stala v BB. To také musím reagovat. Kritizují se tady jejich někteří bývalí členové. Hráči z Lambdy je mohou nazývat zrádci a VM mohou nazývat pleticháři. To je mi jedno. Ale že by jim takto někdo říkal, když před několika měsíci převzal celé vedení Decepticonů a zbytek aliance bylo také jako krmivo pro hyeny. To že jste to udělali je mi jedno, ale že o několik měsíců déle za stejný čin získává kritiku někdo jiný. S takovou pamětí bych nenazýval Nás "NECHYTRÉ" a sám sebe jako opozitum - tedy "CHYTRÉ".
Pryč s morálkou? Pro Boha proč? Někdo není asi zvyklý se vyjadřovat mezi lidmi, ale někoho oslovovat "brouku" neustále dokola. Asi bych se styděl.
 

DeletedUser

Guest
Tak i já.

NEPA vynechám, protože to stejně nemá cenu, ten člověk by si měl dát delší dovolenou nebo se nad sebou aspoň zamyslet. Lehká sebereflexe nikdy neuškodí. Když už očerňuješ bývalé BB a mluvíš o hyenismu 1) zjisti si fakta, 2) opusť Ďábly - Decepticon, říká ti to něco? (koukám, jonszta mě předběhl)

Tudíž k Mladepole - Není s čím nesouhlasit, co se týče ADW. A on někdo tvrdí něco jiného? NEPO tam očividně chtěl mít velkým zlatým písmem napsané, že PRDi ADW převálcovali a totálně je zničili. Jistě, je to jeden z faktorů, ale z mého pohledu až ten konečný. Co jsem měl tu možnost ADW sledovat dlouhodobě, příčina jejich úpadku začala se zásahem supportérů - hromady banů - ve chvíli, kdy se to zrovna vám hodilo. Jako vždy náhoda a já osobně o tom nespekuluji, ale kvůli tomu skončilo několik klíčových hráčů ADW a pak už to šlo jen z kopce. Ale opět ne díky vaší brilantní vojenské taktice, ale díky hráčům jako je Mira Hruza. Nebudu se rozepisovat, co tento clovek na Lambde dělal, vy to víte, on to ví, my to víme. A teď se možná konečně schodneme - v poslední fázi přišel ze strany PRDů velký vojenský tlak a útoky a těch pár ADW, co je hra už dávno neznechutila, se bránila. Leč to se nedá vydržet věčně, někteří skončili, někteří vydrželi. A těch pár, co vydrželo, se sloučilo s Callidem pro lepší vojenské a kvantitavní možnosti. To je normální vývoj a v původním článku se nic jiného netvrdí, nebo snad ano? Leč to je můj názor - skutečnou pravdu zná jen vedení ADW a je smutné, že si hráči jako NEPO uzurpují vědění o všem, i když neví vlastně vůbec nic.

S Brookama to bylo jinak, ale nechci vám brát váš názor, protože je srandovní.

Předposlední věc - ano, i mě se stalo, že mi napsal nějaký PRDík, jestli nechceme špeha. Nevím proč, nezajímá mě to a s díky jsem odmítl. Je to morální otázka. Já rád hraji čestně a ta hra, jakou vy hrajete, by mě vůbec nebavila. Je to ale vaše věc. Je škoda, že tolik jedete na vítězství a děláte pro to vše - četně nečestně, v těžké přesile tj. jedno, hlavně když vyhrajete. Pro mě je důležitá ta herní část, kdy se přijdu odreagovat a pobavit a jestli to nakonec vyhraju nebo ne, tj. mi úplně jedno. Není to kvalifikační kurz do životopisu, ale zábava. Nikdo nevzpomíná na konec, ale na průběh. Ne? Asi ne. Jinými slovy: zatímco já si přijdu s nepřítelem zahrát dobrou hru, vy se nepříteli jen snažíte hru znechutit.

A poslední - nechápu, jak může někdo narážet na to, že Regolitus někomu straní. Vždyť jen sepsal odpovědi od zástupců jednotlivých aliancí. To, že napsali třeba něco jiného, než si NEPO přál, neznamená, že není nestranný. Nebo si snad NEPO myslí, že je tu jakýsi Tyran, který Regolitovi diktuje otázky, říká, komu psát, aby to vypadalo, jak jsme strašně skvělí a dáváme to? A jeho úroveň a styl vyjadřování (a tím nemyslím předpokládanou dysgrafii) je minimálně na facku. Divím se, že Regolitovi neruply nervy.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru