• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Špehování

DeletedUser

Guest
Ráda bych připomenula špehování, ve hře a jak se mu bránit.
Tím, že vyzkoumáte kryptografii, bude pro nepřátele těžší o 20% vás vyšpehovat.
To znamená, že nepřítel musí zaplatit o 20% více stříbra, než máte uloženo v jeskyni.
Když postavíte speciální budovu Věštírnu, nepřátelští špehové se nemohou schovat před silou věštírny. S touto budovou budete vědět, kdo na vás posílá špehy a můžete se proti tomu lépe chránit.
Samozřejmě základ je jeskyně na max - 10 úroveň - nacpat ji stříbrem čím více tím lépe, pro vás, když špehujete, i když by jste byly špehování.

Chtěla bych vaše názory na špehování a obranu před ním.
 

DeletedUser

Guest
Obrana před špehováním je jasná, mít víc stříbra v jeskyni :D. Já osobně ve městech, která jsou obklopená nepřítelem mívám okolo milionu. Ono je to většinou odradí, když neprojdou špehy i za 300K :D.
 

DeletedUser

Guest
Docela často špehuji. Vím, že někteří ne, ale já jo. Aspoň vím, do čeho lezu :D.
 

DeletedUser

Guest
co využití výzkumu kryptografie používáte, já jen někde
 

DeletedUser

Guest
Ne. Myslím, že když chtějí špehnout, tak už vyšší částky je neodradí. A doufám, že sem přispěje více lidí, ať to není rozhovor jen nás dvou :D.
 

Thasoss

Grepolis tým
Špehuji jen občas, hlavně pak na rychlých světech. Kryptografii nepoužívám.
Celkově myslím, že špehování upadá.
 

DeletedUser

Guest
vysvětli nám co myslíš tím upadá, jako že o něj není zájem ?
 

DeletedUser

Guest
Já bych spíše řekl, že je to docela risk. Když nevíš co je to za hráče, tak nevíš kolik poslat. to je kolikrát jednodušší zjistit to stylem útoku a modlit se, že u toho nesedí aby ti neuhnul.
 

DeletedUser

Guest
není to tím, že se dá poslat minimum pozemní army po zemi a je vidět v hlášení stav v přístavu a dle toho a co padá v útoku odhadnout kolik a co ve městě je ?
 

DeletedUser

Guest
Jj přesně tím to je :D: pošleš prostě 75 praků, které máš při dobré vůli za dvě hodiny zpátky a zjistíš lehce přístav.
 

DeletedUser

Guest
A to je ten jediný důvod, proč už dnes špehování není tak důležité, respektive je málo využívané. Pošleš minimální útok a pak už je to jen o počítání a předpokladech. Škoda, že se to nezarazilo.

Špehovací útok
 

DeletedUser75

Guest
Počítání a předpoklady ti moc nepomohou. Stačí více měst jedné aliance na ostrově, a nikdy se seriozně nedopočítáš. Dle reportu z přístavu zjistíš akorát množství transportek, které přijeli z jiných ostrovů. Jak již bylo řečeno, měnit se to nebude, byl na to dost velký tlak z komunity hráčů.
 

DeletedUser

Guest

Hlavne to je nespravne.

Vestiaren funguje tak, ze nepriatelskeho spiona objavis az ked pride do tvojho mesta a spionaz bude uspesna. Ona je len na to, aby si sa dozvedela ze ta niekto vyspehoval.

Dalej ten bonus kryptografie funguje inak. Znizuje silu nepriatelskeho spiona o 20%. To ale znamena ze nepriatel musi pouzit o 25% viac striebra. Spion za 10 000 striebra sa rata ako keby bol za 8 000 striebra. Spion za 12 500 striebra sa rata ako keby bol za 10 000 striebra. Ja som to pouzival hlavne na startovnom ostrove v prvom meste.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11549

Guest
Ak mám veštiareň tak aj ked ma vyšpehuju tak to budem vedieť?
 
Nahoru